Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie dziś grzeje. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Doamdor napisał:

Ładnie dziś grzeje. ?

Tak, dzisiaj wreszcie jest wiosna, u mnie 27*C i słońce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Tak, dzisiaj wreszcie jest wiosna, u mnie 27*C i słońce. 

Wiosna? Raczej lato .

Jak na wiosnę jest zdecydowanie za ciepło . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, fajna wiosna jak w aucie miałem 31 stopni, a o 7 rano na krótki rękaw było mi ciepło xD 

U nas od dawna nie ma wiosny. Jest jesień, a kolejnego dnia Afryka. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 w cieniu wczoraj nad morzem:luxhello:, dzisiaj zjazd na 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, B@nita napisał:

31 w cieniu wczoraj nad morzem:luxhello:, dzisiaj zjazd na 17.

Gdzie niby? Jest tak samo gorąco jak wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szczupak90 napisał:

Gdzie niby? Jest tak samo gorąco jak wczoraj.

Nad morzem, to efekt chłodnego wiatru i mgły znad morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was w blokach też jeszcze grzeją w kaloryferach? Bo u mnie tak i nie mam pojęcia po co.  Grzeją mimo wysokich temperatur na zewnątrz. Potem ludzie dziwią się dlaczego koszty stałe ogrzewania są takie wysokie. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest termostat lub zwykły zawór, żeby sobie regulować grzanie.
Koszty stałe w porównaniu do kosztów zużytego ciepła są małe. Może kilka stówek się na budynku zaoszczędzi na wstrzymaniu/ograniczeniu mocy zamówionej ale to są minimalne różnice przy rozłożeniu na wszystkie mieszkania.

Poza tym jaki sens odłączać jak ledwo kilka dni upalnych było. Tak ci spieszno do zimnych kaloryferów przy okolicach 10° za oknem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za oknem 10 stopni to u mnie w mieszkaniu bez włączonych kaloryferów jest 20C i taka temp jest optymalna dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ilubek napisał:

jak za oknem 10 stopni to u mnie w mieszkaniu bez włączonych kaloryferów jest 20C i taka temp jest optymalna dla mnie

I od tego masz termostat/zawór na kaloryferze. Dlaczego chcesz innym co wolą np. 23° odciąć możliwość dogrzania się?

Jest też kwestia wilgotności, zwłaszcza w łazience. Tutaj nie pogardziłbym działającym grzejnikiem nawet w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bez ogrzewania mam teraz 24-25 stopni, dobrze że niedługo zmieniam mieszkanie :E

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcin_21 napisał:

jednostronne mieszkania takie są :D albo 30* albo kraina wiecznego cienia

też przez to przechodziłem

30 to byłby rarytas... latem to ja mam 33-34 stopnie. Cała ściana z okien od podłogi po sufit i brak rolet zewnętrznych + nie można wywietrzyć mieszkania nawet w nocy bo nie ma przeciągu. Jeden rok wytrzymałem, w tym wypowiedzenie i zmiana na normalne, tak się nie da funkcjonować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bono[UG] napisał:

I od tego masz termostat/zawór na kaloryferze. Dlaczego chcesz innym co wolą np. 23° odciąć możliwość dogrzania się?

Jest też kwestia wilgotności, zwłaszcza w łazience. Tutaj nie pogardziłbym działającym grzejnikiem nawet w lecie.

Najlepsza temperatura do codziennego mieszkania to średnio 20 stopni (choć każda osoba ma nieco inne potrzeby). Cieplej może być w pomieszczeniach, gdzie nie ma się odzieży (np. rozbieranie w łazience). W sypialni i kuchni powinno być najchłodniej.

https://www.instalacjebudowlane.pl/10656-23-44-prawidlowa-temperatura-powietrza-w-domu-i-mieszkaniu.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna od SE więc tak od rana do 13-14 wali po szybach pieruńsko :D Dodatkowo również kawalerka więc jedna temperatura wszędzie. 

Na szczęście kolejne mieszkanie będzie dwupokojowe, a sypialnia od strony północnej + balkon po przeciwnej stronie więc można przedmuchać mieszkanie przed snem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie okna są od Południowego zachodu (bardziej zachód niż południe) w salonie i sypialni, ostatni pokój ma od północy. Idealnie dla mnie. Uwielbiam nasłonecznienie w ciągu dnia latem w sypialni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Áltair napisał:

Najlepsza temperatura do codziennego mieszkania to średnio 20 stopni (choć każda osoba ma nieco inne potrzeby). Cieplej może być w pomieszczeniach, gdzie nie ma się odzieży (np. rozbieranie w łazience). W sypialni i kuchni powinno być najchłodniej.

https://www.instalacjebudowlane.pl/10656-23-44-prawidlowa-temperatura-powietrza-w-domu-i-mieszkaniu.htm

Co to wnosi do tematu?
Rozstrzał między preferencjami i aktywnością różnych ludzi jest tak duży, że te normy można sobie.
Np. jak siedzę przed komputerem to 23 potrafi być za mało, jak zasuwam ze sprzątaniem to 17 wydaje się za dużo. Można sobie gadać o "najlepszej" temperaturze, a i tak każdy musi sobie dobrać co pasuje i w jakim pomieszczeniu oraz pod daną aktywnosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaką masz wilgotność powietrza w pomieszczeniu ;) 21st przy wilgotności 45-50% będziesz czuć inaczej od 21st przy wilgotności 60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie. Znacie jakiś względnie sensowny sposób na zautomatyzowane chłodzenie pomieszczenia, jeśli w grę nie wchodzi stacjonarna klima? 

Podobno te "mobilne" to strata kasy. 

Przez dłuższy czas sprawdzał mi się wiatrak, więc może warto rozglądnąć się za nowym. Korzystacie? Są jakieś "lepsze" modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się schłodzić mieszkania bez użycia klimy. Wiatrak tylko miesza powietrze, czujesz chłód ale temperatura nawet nie drgnie.

Jedyny sposób to minimalizacja nagrzewania, albo wywiew ciepłego powietrza na zewnątrz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się bez klimy, choć to kwestia semantyki, co klimą nazwiemy.
Np. klimakonwekotr zasilany wodą lodową, to już inna klasa urządzeń, czy nadal klima?

Wiatrak, to nie tylko mieszanie powietrza, to zwiększenie możliwości odparowania potu, czyli możliwości schłodzenia organizmu.
No i sam opływ powietrza też lepiej chłodzi niż samo wypromieniowanie i dyfuzja - patrz aktywne chłodzenie w komputerze ;)  Dopóki temperatura otoczenia jest niższa niż organizmu, to można skutecznie się chłodzić wiatrakiem, nawet bez udziału potu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytał o chłodzenie mieszkania, a nie własnego ciała. Jak wejdziesz do zimnej wody w wannie to też się schłodzisz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odparowując wodę zmniejszasz temperaturę w mieszkaniu zwiększając wilgotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2021 o 13:49, LJ19 napisał:

Krótkie pytanie. Znacie jakiś względnie sensowny sposób na zautomatyzowane chłodzenie pomieszczenia, jeśli w grę nie wchodzi stacjonarna klima? 

Podobno te "mobilne" to strata kasy. 

Przez dłuższy czas sprawdzał mi się wiatrak, więc może warto rozglądnąć się za nowym. Korzystacie? Są jakieś "lepsze" modele?

Ja na ten rok kupiłem DeLonghi Pinguin 112silent, wyrwałem za 250€ używkę (nowa 800)jak nowa. Dam znać czy daję radę.

Swego czasu miałem wiatrak AEG VL 5606 i wieczorami kładłem go na okno i wdmuchiwalem chłodniejsze powietrze do mieszkania. W kawalerce od zachodu gdzie wszystkie okna w jedną stronę dawało to sporo szczególnie później w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2021 o 14:20, galakty napisał:

Jedyny sposób to minimalizacja nagrzewania, albo wywiew ciepłego powietrza na zewnątrz. 

Mam rolety zewnętrzne, ale robić z dnia noc to tak trochę nie bardzo. ;)

19 godzin temu, Kłaczkov napisał:

Ja na ten rok kupiłem DeLonghi Pinguin 112silent, wyrwałem za 250€ używkę (nowa 800)jak nowa. Dam znać czy daję radę.

Swego czasu miałem wiatrak AEG VL 5606 i wieczorami kładłem go na okno i wdmuchiwalem chłodniejsze powietrze do mieszkania. W kawalerce od zachodu gdzie wszystkie okna w jedną stronę dawało to sporo szczególnie później w nocy.

Daj znać jak to DeLonghi... swoją drogą myślałem, że oni robią tylko ekspresy do kawy. :E

Ten AEG ma dobre opinie, zainteresuję się. Dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...