Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są jeszcze folie blokujące pasmo podczerwieni ale zabierające niewiele światła lub zwykłe przyciemniające w postaci rolety, które przy słońcu prosto w okno zapewniają nadal sensowne oświetlenie.
Zewnętrznych nie trzeba w całości zasuwać (zostawić na dole kawałek lub tak ustawić, żeby szczebelki nie przylegały do siebie (kwestia jeszcze typu rolet)) i ilość światła przy bezpośrednim słońcu powinna być ok jak nie robi się niczego precyzyjnego. Do komputera można sobie doświetlić stanowisko (mniej prądu wciągnie niż klima).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle do jesieni. Albo niech się chociaż na chwile ta pogoda załamie i zacznie lać czy grzmieć.

35 C jest do zniesienia i da się w takiej temperaturze funkcjonować w suchym klimacie ale nie u nas.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin_21 napisał:

już 25* w mieszkaniu / wrocław

Wrocław i wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Klima rozwiazuje problem :)

Ludzi stać, na komputery, telewizory, samochody, ale na klimę już najwyraźniej nie, bo zamiast założyć i siedzieć w chłodku, wolą narzekać.

Ja w zeszłym roku założyłem system multi z 3 jednostkami i pukam się w głowę czemu tak późno to zrobiłem i 8 lat bawiłem się w przenośne i mało wydajne klamoty.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Trepcia napisał:

Klima rozwiazuje problem :)

Ewentualnie brak termometru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ODIN85 napisał:

8.00 korek do Stegny 20km?

Miejsce docelowe?

31 minut temu, ODIN85 napisał:

8.00 korek do Stegny 20km?

Miejsce docelowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju mam 30C, masakra. Miało nie być upałów, rok temu konsoli nie odpaliłem w wakacje, teraz tak samo, bo strach o to, żeby się nie przegrzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie coś do 200-300zł żeby wytrzymać te lato... Jakiś wentylator, klimatyzer czy wentylator podłogowy będzie najlepszy?

 

Klimatyzacja niestety odpada bo to duże koszta i wymaga czasu na montaż w zwykłym bloku (zgoda od zarządcy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie montujesz splita za 3k w bloku i żyjesz jak człowiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wu70 napisał:

Normalnie montujesz splita za 3k w bloku i żyjesz jak człowiek

Za duże koszty dla mnie, o jedno zero za dużo niestety. W przyszłym sezonie nazbieram ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wu70 napisał:

Normalnie montujesz splita za 3k w bloku i żyjesz jak człowiek

A agregat gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ODIN85 napisał:

To mniejszy trochę?

Albo balkon zmoduj

645e9bcf2b646e410833e78cab10d944.jpg

Kilka ton na paru pręcikach, zajebisty plan.

Deweloper płakał jak sprzedawał.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bono[UG] napisał:

A agregat gdzie?

Najłatwiej postawić na balkonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak brak?
Wątpię, żeby wspólnota od tak się zgodziła na montaż na elewacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to trzeba przy takich temperaturach zamknąć okna bo wpuszczając te rozgrzane powietrze do pomieszczenia tylko się pogarsza sprawę ;) 

Zamykam okno, odpalam sobie wiatrak i lato może mnie cmoknąć, no chyba ze płonąć wszystko na zewnątrz zacznie :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Jakie kilka ton? Nasze balkony to połowa tego z foto.

Bo Ci zaraz wejdę na skrzynkę.railing-fail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, okna to podstawa, w nocy otwarte, rano zamykamy a jak słońce pada na okna to trzeba zasłonić żeby się połowa podłogi nie nagrzewała.
Niby proste ale wiele razy widziałem że ludzie jeszcze tego nie odkryli i narzekają na upały z otwartymi oknami 8:E

23 minuty temu, Bono[UG] napisał:

A jak brak?
Wątpię, żeby wspólnota od tak się zgodziła na montaż na elewacji.

No nie będę dumał nad każdym przypadkiem, raczej większość ma balkon a jak nie to trzeba prosić wspólnotę (u mnie zgody byśmy nie dali, wyglądałoby to fatalnie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reddzik napisał:

W pokoju mam 30C, masakra. Miało nie być upałów, rok temu konsoli nie odpaliłem w wakacje, teraz tak samo, bo strach o to, żeby się nie przegrzała.

A komp działa, u mnie w idle normalne tempy procek 40*C, dyski 35*C grafa 35*C, a w pokoju 25*C :D Zaraz ruszam nad jezioro. :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, już w prognozach widać ponad 40 na licznikach, tym co narzekają radze zanurkować głęboko pod lodowe capy i przeczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, bodycount napisał:

Dokładnie - u mnie ustawiona na 16 stopni i mam gdzieś to ile jest na zewnątrz.

  Ustawione 16 stopni? To chyba musisz mieć strasznie nasłonecznione poddasze, albo wyszedł Ci wymiar pomieszczenia pomiędzy standardowymi mocami i na styk ktoś wrzucił mniejszą, bo u mnie spokojnie przy ustawieniu 20.5 stopnia robi się po czasie naprawdę chłodno.

20 godzin temu, Trepcia napisał:

Ja mam splita, malego ale na wypasie. Ustawie sobie tryb eco, temperature jaka chce i chlodzi bezszelestnie i bez przeciagow a temperatura moment idzie w dol. Klima warta kazdej zlotowki!

Dodatkowo wszystkie rurki wpuszczone w sciane, wyglada swietnie.

No i sterowany za pomoca apki w telefonie, jesli jestem poza domem to moge go odpalic na kilka minut przed przyjsciem i wchodze do chlodnego.

Ja też wziąłem na wypasie z wifi, jonizatorami, pełną elektryką rolet i z wykończeniem w aluminium i dwustopniową sprężarką opartą o zawory rozprężne i presostaty, z tą różnicą że nie płaciłem za markę, bo czasy się zmieniły, wyższej półki chińskie brandy są praktycznie bezproblemowe i bezawaryjne, warunkiem są tylko coroczne przeglądy i właściwy montaż.
Zresztą ja miałem szczęście i firmę po znajomości spokojnie przy systemie multisplit 3-way zeszli mi całkiem sporo na końcowej inwestycji, więc wiedziałem że polecą coś uczciwego, a nie to co nie schodzi z hurtowni. Instalacja też zrobiona tak aby działało, a nie żeby co roku dobijać czynnik.
 

Niestety do 3 klimy instalacja idzie w peszlu, puściłem sufitem w rogu i będę to krył podwieszanym sufitem, inaczej nie mogłem bo ściana po której mógł bym iść jest nośną budynku, wykonaną z żelbetu i nie mogę tego podkuwać.
Po drugiej stronie mam cegłę i ytong, więc gdyby użyć nieco droższych rur z otuliną o mniejszej objętości, to bym się zmieścił, ale instalacja już za długa by wyszła i tak jest długa, a wodę trzeba już pompą pchać.

Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

A jak brak?
Wątpię, żeby wspólnota od tak się zgodziła na montaż na elewacji.

No to wtedy jest rzeczywiście jest problem, ale czasami można znaleźć wyjście, np, okno balkonowe z barierką, wtedy można użyć specjalnych zestawów montażowych i agregat powiesić na niej.

44 minuty temu, kadajo napisał:

Przede wszystkim to trzeba przy takich temperaturach zamknąć okna bo wpuszczając te rozgrzane powietrze do pomieszczenia tylko się pogarsza sprawę ;) 

Zamykam okno, odpalam sobie wiatrak i lato może mnie cmoknąć, no chyba ze płonąć wszystko na zewnątrz zacznie :E

Niestety to rozwiązanie na krótką metę, siedzenie w zużytym powietrzu jest dalekie od pożądanego, ja nawet przy klimie sobie co jakiś czas otwieram okno, wolę poświęcić 20-30 zł w skali roku na prąd więcej niż kisić się.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...