Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ja podaje wam to co widzę bezpośrednio na termometrze, a nie to co aplikacje sugerują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pawelek6 napisał:

Tylko ja podaje wam to co widzę bezpośrednio na termometrze, a nie to co aplikacje sugerują.

A ja z własnego termometra
photo_20220630_1747384aks5.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Jakby coś to napisz "."

Będziemy wiedzieli żeby twoje konto zamknąć, a każdy wpisze swoje miasto na pamiątkę :E?

Sorki żart :D

Przeżyłem, 29 stopni w garażu ale dało radę chociaż końcówka już pot lał się ze mnie jak z wiadra :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Killer85 napisał:

Wypasiona?

Nie moja, wypasiona i bardzo dokładna ale kosztuje 7500-8000zł. 

 

Cytat

Profesjonalna, bezprzewodowa stacja pogodowa z czujnikami promieniowania UV i promieniowania słonecznego oraz z pomiarem temperatury, wilgotności, ciśnienia, opadu oraz kierunku i prędkości wiatru. Przeznaczona jest do celów nawadniania, a także do ostrzegania przed powodzią, dla służb ratowniczych, rolników i sadowników, szkół, naukowców, gmin oraz innych.

https://mera-sp.pl/bezprzewodowe-gsmgprs-wifi-radio/1546-stacja-meteo-davis-vantage-pro2-plus-6162eu-bezprzewodowa.html

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 16:01, sino napisał:

5. Folie na okna od zewnątrz, rozsądnych firm jak 3M, duża skuteczność, ale też ciemno, jeśli ktoś chce jasno to też są takie, ale skuteczność mniejsza.

6. Zwykłe rolety czy zasłonki też coś dają, przepuszczają wszystko, przynajmniej promienie nagrzewają mniejszą powierzchnię, mała skuteczność, nawet 10%.

A rolety z folii przyciemniającej/odbijającej?
Nie zatrzymuje całego światła, więc jak słońce wali w okno, to jest wystarczająco jasno.
Zdecydowanie lepiej radzi sobie z zatrzymaniem nagrzewania niż zwykłe plisy/rolety.

12 godzin temu, Trepcia napisał:

Woda przy przejsciu ze stanu cieklego na gazowy pobiera cieplo z otoczenia (tak tez dziala pot na naszej skorze), nadmiar wilgoci naturalnie odprowadzany jest poprzez domowa wentylacje bo zwykle na zewnatrz domu panuje nizsza wilgoc.

I ta parująca woda schłodzi co najwyżej ten schnący przedmiot.
Latem nadmiaru wilgoci nie odprowadzisz wentylacją, a na pewno nie konwekcyjną/grawitacyjną:
- mimo że na zewnątrz będzie mniejsza wilgotność względna, to zawartość wody będzie wyższa, po dostaniu się do mieszkania powietrze się ochłodzi i jego wilgotność względna wzrośnie
- intensywnie wietrząc podgrzejesz wnętrze

Jak już gdzieś używać wody i odparowania do chłodzenia, to na zewnątrz budynku: ściany, podjazd, balkon itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Upałów szczerze nienawidzę i nie znoszę. Powyżej 25 stopni zaczynam się męczyć powyżej 30 to już dla mnie katorga. Przerabiałem dziesiątki wentylatorów ( polecam Xiaomi mi fan mega ciche sterowanie przez apke, wifi) klimatorow itd ale to nie na takie upały jak teraz są.  W końcu z braku mozliwosci instalacji klimy stacjonarnej typu split kupiłem sobie klimatyzator przenośny moc 3kw za 1100 zł.  W moim głównym pokoju w którym pracuje panował zawsze ogromny zaduch wysokie temperatury. Dzisiaj byłu 34 stopnie piekarnik na zewnątrz a mi w domu przy klimie było zimno. Musiałem podwyższać temperaturę bo przy minimalnym nastawie 16 stopni miałem Syberię w pokoju. Sztos. Jedyny problem, że mega głośne to coś wyje niesamowicie ale to taka cecha klimatyzatorów przenośnych. Ja jestem mega zadowolony z takiej opcji i polecam bo zawsze się męczyłem w upały a teraz mam chłód podczas tych upałów.

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, WPW napisał:

Upałów szczerze nienawidzę i nie znoszę. Powyżej 25 stopni zaczynam się męczyć powyżej 30 to już dla mnie katorga. Przerabiałem dziesiątki wentylatorów ( polecam Xiaomi mi fan mega ciche sterowanie przez apke, wifi) klimatorow itd ale to nie na takie upały jak teraz są.  W końcu z braku mozliwosci instalacji klimy stacjonarnej typu split kupiłem sobie klimatyzator przenośny moc 3kw za 1100 zł.  W moim głównym pokoju w którym pracuje panował zawsze ogromny zaduch wysokie temperatury. Dzisiaj byłu 34 stopnie piekarnik na zewnątrz a mi w domu przy klimie było zimno. Musiałem podwyższać temperaturę bo przy minimalnym nastawie 16 stopni miałem Syberię w pokoju. Sztos. Jedyny problem, że mega głośne to coś wyje niesamowicie ale to taka cecha klimatyzatorów przenośnych. Ja jestem mega zadowolony z takiej opcji i polecam bo zawsze się męczyłem w upały a teraz mam chłód podczas tych upałów.

Zdradzisz jaki model masz tego klimatyzera? (moze byc na priv). Ja tez zle znosze temperatury. Czytalem, ze ludzie z małą tkanka tluszczowa tak maja, bo nie maja izolatora i organy sie przegrzewaja w srodku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Zdradzisz jaki model masz tego klimatyzera? (moze byc na priv). Ja tez zle znosze temperatury. Czytalem, ze ludzie z małą tkanka tluszczowa tak maja, bo nie maja izolatora i organy sie przegrzewaja w srodku :E

Podpinam się z prośba 

Z małą tkanką... O żesz... Ja i moja narzeczona się zaliczamy :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eberg rio kupiony z oficjalnego sklepu eberg na allegro. Tydzień temu kosztował 1059 dzisiaj patrzę 1499 zł :) . Ja do wydajności i skuteczności nie mam zastrzeżeń. Nie zaizolowalem okna nawet uszczelka co jest w zestawie bo nawet przy uchylonym oknie (rura odprowadzająca ciepło ) w pokoju 20 m przy 19 stopniach ustawionych jest mi przyjemnie. Takie urządzenie jest jednak bardzo głośne i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Po przeczytaniu opinii w necie jakbym miał teraz coś kupować to Rotenso Orta bo to podobno jeden z najcichszych jak nie najcichszy klimatyzator przenośny na rynku. Taki klimatyzator przenośny to raczej do stosowania przy takich upałach jak są teraz czyli ponad 30 stopni ze względu na hałas raczej nie będę z niego korzystał non stop. Jak spadnie temperatura mam 2 wentylatory Xiaomi mi fan Smart podpięte pod apke na komórce wifi i one wystarcza przy mniejszych temperaturach a są mega ciche. Taki klimatyzator według mnie ma zastosowanie tylko raczej podczas upałów czyli pewnie max z kilkanaście dni w roku  ale i tak uważam że warto bo obecne upały spędzam w przyjemnym chłodzie. Zresztą nawet krótkotrwałe urochomienie fajnie chwilowo wychładza pomieszczenie.

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, WPW napisał:

Musiałem podwyższać temperaturę bo przy minimalnym nastawie 16 stopni miałem Syberię w pokoju. Sztos. Jedyny problem, że mega głośne to coś wyje niesamowicie ale to taka cecha klimatyzatorów przenośnych.

Bo klimatyzacji nie ustawia się tak nisko, u mnie jest ustawione 21-23, i jest super.

Co do przenośnej to najlepiej siedzieć wtedy w słuchawkach :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, idziemy na rekord. 39 obecnie, a nadal grzeje. Brak słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile bym wytrzymał przy 39 stopniach :E U mnie "tylko" 28 st. ale czuć ten żar. Nie mam pojęcia czy dziś zabrzmi,wczoraj wieczorem to dopiero była jazda z burzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień z rzędu raczej chłodno jak na lato. Dużo chmur i deszczu. Teraz jest tak ciemno, że solary w ogrodzie się palą. Będzie burza. Przyszedł alert o trąbach powietrznych i gradzie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie klimatu to bzdury!1!.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze RTX ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d8QYdoO.png

 

Feels like 38,4 :(, masakra łazić po mieście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Południowy wschód to jest jakiś koszmar.

cd1e16de8ba63d90e23028b46e0e690a.png

A burze robią powoli spustoszenie i przybierają na sile bo mają dużo energii.

d3feeccf495c573a6d96e54fdc15707a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak narzekacie, u mnie jest 35 stopni celsjusza i jak dla mnie jest ok, nie za ciepło, nie za zimno, tak w sam raz;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Doamdor napisał:

Jak tam wasze RTX ? ?

Świetnie. Ja tam moich na plaże ze sobą nie zabieram :E A w chacie ~23stopnie.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tornado3 napisał:

aktualna mapa burzowa

nESqwbI.png

 

Okolice Gorzowa się dzieje grubo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na wybrzeżu zaraz walnie, Szczecin już pływa. Zobaczymy, o ile temperatura spadnie. Aktualnie 26 i spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...