Skocz do zawartości
DoMiNPL

Motocyklowe Pogawędki

Rekomendowane odpowiedzi

keniw - tylko przebieg mocy jak i może większy jej przyrost przy 8tyś rpm jest zupełnie nieporównywalny np z GSXR 600 lub R.

 

 

Postrach - mnie tam skutery nie przeszkadzają. Jeśli o mnie chodzi to nie odpowiada mi pozycja na skuterze i tyle. A jeśli już chodzi o skutery jako ogół (bo rzadko się widuje inne motorowery ) to problemem są smarkacze bez oleju w głowie i jakiejkolwiek wiedzy o przepisach (oraz dowodziarze bez znajomości przepisów, ale to o wiele mniejsza skala problemu). Jest powszechna nagonka na skutery, ale to one same w sobie winne nie są tylko ci co nimi kierują.

 

No fakt źle to ująłem. Wyjeżdżać bez znajomości przepisów to trochę samobójstwo szczególnie w większym mieście. Chińskie skutery są problemem, łamiąca się rama np. I fakt poruszanie się 4suwową 50tką jest strasznie nieprzyjemne i w dodatku niebezpieczne jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chińskie skutery są problemem, łamiąca się rama np.

W najbliższej rodzinie były 2 chińskie i w obu rama się złamała. Migomatem tego nie dało się pospawać bo taki szajsowaty i cienki metal, że się paliło... Dramat po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 są zawsze bardziej narwane ale są wyjątki. Takim wyjątkiem jest hornet bo nie ma takiego zjawiska jak R6 nic nic nic nic nic nic nic nic nic 100koni nic nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wam się skutery nie podobają, ale wyszło tak że w wieku 14 lat nie da się zdać ani na A ani B lub A1, więc pozostał skuter. Zdawanie na A1 było trochę nieopłacalne więc 5 lat na skuterze przejeżdżone. Jeżeli miał bym już A / B to nie kupił bym skutera. To ja płaciłem więcej za A :( ah te małe miasta.

Nie mogłeś zrobić karty motorowerowej? Nam to zorganizował w gimanazjum nauczyciel od techniki, zdawałem w wieku 14-tu, może 15-tu lat. 

 

Motorowerem zdaje się można jeździć nie mając jakiegokolwiek prawka, trzeba mieć ukończone 18 lat o ile pamiętam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś zrobić karty motorowerowej? Nam to zorganizował w gimanazjum nauczyciel od techniki, zdawałem w wieku 14-tu, może 15-tu lat. 

 

Motorowerem zdaje się można jeździć nie mając jakiegokolwiek prawka, trzeba mieć ukończone 18 lat o ile pamiętam.

 

Przecież jedyne co mi zostało to zdanie na kartę motorowerową i kupienie skutera, więc tak uczyniłem :E .

Jak mój staruszek zdawał na A i B to 16 lat wystarczyło.

 

 

Obecnie mam zdane prawko na a i b, teraz problemem są fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zrozumiałem cytowanej przeze mnie wypowedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do was uwaga! :D.Wiecie gdzie można kupic uszczelki pod tłumik to jest uszczelka ktora jest pod cylindrem od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z częściami do skuterów/motocykli? :E

 

Już na poważnie - do jakiego modelu?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz (jakiś chinol na początek) - odkurzalem nim drogi, bo były brudne ---> Yamaha DT 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma takiego zjawiska jak R6 nic nic nic nic nic nic nic nic nic 100koni nic nic

 

 

weź przestań, przejeździłem na tym ze 4000 KM, ciągnie równo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

DoMiNPL: Kingway Łoś :E tylko miesiąc na handel

Accent: Motorynka i Ogar, minibike

Warewolf: Komarek

Klima: Jawa 50

Gopspeedy: 2x MZ, 1x WSK przerobiona na crossa, Komar Sport Yamaha XTZ SUPER TENERE 750 po pełnej przeróbce, czyli bez licznika i lamp, tłumika nie ma, zero elektryki

Postrach: Yamaha Aerox 70ccm Malossi

Cristiano9: Simson S51

Jarzynek93: Romet Ogar 200

Moonraker: WSK 125 '79

Niq: Yamaha R1

Barraduca: Pony > Simson s51 > Bombardier Outlander 800xt

 

 

Praktycznie sami "motorowerzyści" z nielicznymi wyjątkami :)

jakby nie było, też się dopiszę.

 

btw. zorganizujcie spota moto spota pclab :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephi śmiga Suzuki Sv650, mnie też można dopisać od 4 miesięcy śmigam Yamahą DT 80 LC II, a dopiero od czerwca legalnie. Zresztą moto bardziej w teren, bo kostkę mam. Zarejestrowana na 50 ccm :E , DT 50 za słaba w teren więc wybór padł na 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlokos to ty piszesz głupoty bo akurat hornet nie ma silnika takiego co dochodzi do 8k i nic się nie dzieje nic się nie dzieje aż tu 500 obr więcej i dzieje się za dużo.

Przykładem takiego motocykla co się nie nadaje dla ludzi z małym stażem na dwóch kołach jest mój GSXR który tak mniej więcej do 4k jest jak owieczka a wystarczy, że podbijesz do 7000obr i już musisz zdecydowanie wiedzieć po co tu siedzisz i co masz robić.

Takie silniki jak mój są o tyle ciekawe, że jak jedziesz w nocy przez miasto to wrzucasz 6 przy 40 i nie ma problemu z przyspieszeniem od 40 do 300 bez szarpanki ani innych niemiłych niespodzianek a nie budzisz wszystkich ludzi w blokach przy drodze.

 

Tak, wmawiaj byłemu posiadaczowi Hondy Hornet, że pisze głupoty :poke:

Silnik w tym moto nie ma charakterystyki tak wyczuwalnej jak w 5-setkach, nie jest też bardzo agresywny ( odnośnie tego jak ktoś jeżdził na mocniejszym moto ), ale na pewno nie poleciłbym tego motocykla jako pierwszy - ze względów jakie wypisałem wyżej.

 

6 bieg, 40km/h i go bujasz do 300 bez szarpanki :rotfl:

Ja rozumiem, że 4 cylindry, że równa praca, elastyczność ale nie wciskaj ludziom takiego kitu. Większość motocykli przy tej prędkości by się już na 3 dławiła. Kup ty sobie lepiej wiadro panewek na zapas.

 

 

Jeśli chodzi o pierwsze moto poleciłbym coś klasy 500 ( mnóstwo tematów w sieci ) ewentualnie Yamahę XJ600 ( 4 cylindry a nie 2 tak jak w 500cm3 ), która ma porównywalną moc ( 60KM VS 50-60KM )do 500, z tym, że większą elastyczność i równiejszą pracę.

Edytowane przez mlokos2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak należysz do jakiejś ekipy i ktoś ma GSXR 1000 K3 to wrzuć 6 przy 40-45km/h i zobaczysz jak ładnie będzie szedł.

Praktycznie seryjnego Gixera mam 170kucy więc wątpie by mój był inny niż wszystkie co jeżdzą po drogach.

Jak on chce horneta niech go kupi, ja każdemu na pierwszy motocykl polecam suzuki GS-500 bo jest to motocykl na conajmniej 2 sezony albo już do końca motocyklowej pasji. 250 są lekko narwane a przy tym nudzą się już pod koniec sezonu bo brakuje mocy tu i ówdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lazuch

Na sobotę jestem ustawiony na pierwsze 2 godzinki na moto, jestem lekko obsrany zwłaszcza, że na moto jeszcze nigdy nie jeździłem.

 

Ale mam nadzieję, że będzie dobrze i we wrześniu prawko będzie w kieszeni a na wiosnę rozejrzę się za swoimi 2 kółkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na motorze nie jeździ się jednak tak trudno. Jeździłem po hali w firmie :E biegi trochę mi się pieprzyły na początku (i tak dwójka to max :E) leciutkie przesadzanie z manetką kończyło się gęsią skórką.

1110 cm3 nie jest dobrym motorem do nauki dla starego pryka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki być facetem i moto nie umieć jeździć ? wstyd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki być facetem i moto nie umieć jeździć ? wstyd :)

Zawsze chciałem, na motorze pośmigać , ale nikt ze znajomych nie miał.

Potem jako młodzian mając do wyboru robić B albo A rozsądek nakazał B. Tak samo przy kupnie pierwszego wozidła :)

Potem to już praca praca ważniejsze wydatki. I latem drobna łezka w oku jak się patrzyło na tych co śmigali na dwóch kółkach w ekipach 10-15 osób.

Teraz mnie powoli nachodzi żeby zacząć ogarniać motor w stopniu pozwalającym na swobodną jazdę miastami i szosami. Zrobić to ''A'' co by nie płacić 300 zł mandatu przy kontroli i kupić coś. Tylko największym problemem jest absolutny brak możliwości na posiadanie garażu w promieniu 1-2 km :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lazuch

chłopaki być facetem i moto nie umieć jeździć ? wstyd :)

 

 

No właśnie postanowiłem to zmienić ;) właściwie to chodziło to za mną chyba od 3 lat, a wystarczyło tylko, że w końcu jednego dnia kumpel do pracy na motorze przyjechał i dwa dni później już na kurs byłem zapisany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie postanowiłem to zmienić ;) właściwie to chodziło to za mną chyba od 3 lat, a wystarczyło tylko, że w końcu jednego dnia kumpel do pracy na motorze przyjechał i dwa dni później już na kurs byłem zapisany ;)

Też chyba potrzebuje takiego bodźca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można sprzedać coś takiego jak KTM EXC 450? Pytam bo ja nie mam zielonego pojęcia o forach motorowych itp. Bo teściowi muszę zrobić "dobrze" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak pisałem o tym dosłownie z 2 miesiące temu, tutaj to mnie wyśmiali, że science fiction opowiadam... Węgry jak Węgry, ale jakby tak Turcja zrobiła taki numer (a przecież Erdogan to kumpel putlera) to zobaczymy w razie godziny W wojska natowskie z UE jak świnia niebo... Bo jakby Turcja przeszła do bloku ruskiego to każdy kraj UE zostawi sobie wojska u siebie do obrony... A nawet wystarczy pewno to, że Turcja oznajmi, że zachowuje "neutralność" to i tak kraje UE będą posrane i nikt tu nic nie przyśle...
    • A nie miałeś wyciągniętej broni? Mnie raz tak wsadzili do więzienia, ale miałem klucz i po prostu wyszedłem.   Za drugim razem, wparowałem już bocznym wejściem obok nich i nic nie zrobili. Brechtałem z tego, bo przy tym quescie jeszcze zmienia się muzyczka, aby podkręcić napięcie skradania, a ja sobie chodziłem jak u siebie.
    • @Passt A jak uzywam tego alienware DWF w 100Hz zeby miec 10 bit to w tym cru i tak daje odswierzanie 155hz a wtedy w Freesysnc 24 - 154? Czy wtedy odswirzeanie na 90hz a freesync na 24 - 89?
    • A cały ten cyfrowy syf zaczął się wraz ze startem Steam. 
    • Z tego powodu mam również takie, a nie inne zdanie o Konfederacji, że ich pomysły, typu właśnie większa "swoboda" gospodarcza nie jest realna przy polskiej mentalności, bo to skończyłoby się totalnym wyzyskiem i całkowita dyktaturą prywatnych firm. Bydgoska Prawica - start z jednej listy kandydatów z PiS i Konfederacji do wyborów samorządowych, czy spotkania Brauna i jego ludzi z tym człowiekiem https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy Także możesz to uznać za brak dowodów, ale to są bardzo wyraźne sygnały. Jeżeli Konfederacja nie chce być tak utożsamiana, to chyba logicznym jest, że powinni takich osób unikać w swoich szeregach.  Teraz wyobraź sobie co by było, gdyby takie informacje dotyczyły kogoś z KO, TD czy Lewicy. Z resztą przypomnij sobie ile było niedawno jojczenia bo Tusk gościł putina 16 lat temu w ramach wizyty dyplomatycznej.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...