Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Baronik

Korzystanie z BlackBerry bez BIS?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie - bardzo podoba mi się Blackberry 8900 lub 9000 i przy zamianie ze swojej nokii E63 nie musiałbym dużo dopłacać, ale powstaje pytanie, czy można z jezynki korzystać bez płacenia 24 zł za usługę Blackberry Internet Service, czyli skonfigurować normalnie swoje skrzynki pocztowe i odbierać wiadomości bez push'a?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie - bardzo podoba mi się Blackberry 8900 lub 9000 i przy zamianie ze swojej nokii E63 nie musiałbym dużo dopłacać, ale powstaje pytanie, czy można z jezynki korzystać bez płacenia 24 zł za usługę Blackberry Internet Service, czyli skonfigurować normalnie swoje skrzynki pocztowe i odbierać wiadomości bez push'a?

Niestety Jeżynka bez BIS/BES to tylko rozmowy głosowe i sms. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 8900 bez bes/bis, mam gmaila, bbGG, opera i wsio działa przez wifi/ i lub/internet operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 8900 bez bes/bis, mam gmaila, bbGG, opera i wsio działa przez wifi/ i lub/internet operatora.

Czyli jednak da się.... A czy musiałeś robić jakieś dziwne siupy, czy tez po prostu Ci co piszą, że brak BES/BIS nie próbowali korzystać z BB bez tych usług? Nie trzeba łamać/jailbreakować urządzeń, aby to działało? Sorki, że zadaje głupie pytania, ale w tym temacie pojawiły się dwie dość skrajne opinie - jedna że się nie da, a druga, że nie ma żadnego problemu, więc chciałbym to wyjaśnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim 8900 też wszystko działało a mam prepaida, nie działały tylko funkcje typowo bisowe jak wbudowane klient email i przeglądarka (chociaż ona też mi zaczęła działać jak coś tam przestawiłem) do gmaila używałem aplikacji od gógla i wszystko śmigało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą działać programy stricto BES/BISowskie, chociaż większość można przełączyć na tcp/wifi. Na BB działa sporo aplikacji, więc nie powinno być z tym większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą działać programy stricto BES/BISowskie, chociaż większość można przełączyć na tcp/wifi. Na BB działa sporo aplikacji, więc nie powinno być z tym większego problemu.

 

 

Dzięki za info, trochę mnie uspokoiłeś. Jak się trafi okazja, to może sprawie sobie jeżynkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie jako szczesliwy posiadacz jezynki 8310 że te telofony sa po prostu jak dla mnie the best.

 

Nie mam bis/bes ale korzystam z netu przez opere mini i jest naprawdę super,calkowicie swoje oprogramowanie w kturym się zakochalem sprawilo że po uzytkowaniu Sony ericsonow,motoroli,samsongow i nokii ta marka ma u mnie 1 miejsce.

 

W telefonie mam neta,bardzo dobrego gpsa(trek buddy) i mase innych aplikacji kture powoduja że jestem zadowolony.

 

No i ta ksiazka adresowa!!! Genialnie przemyslana,nic dodac nic ujac,jeszcze profile itp. Itp.

 

Konczac,nie zmienie tej marki za chiny...jedynie w moim modelu brakuje mi opcji 3G,gdyby 8310 mial 3G bylby to mój wymarzony model...no i żeby mial już kamerke z 8M to już wogole miodzio ^^

 

Dotykowych nie trawie,only qwerty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słownika ortograficznego nie ma w Twoim BB? Bo jak piszesz kilkakrotnie "ktury" to aż boli w oczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...dodałem do słownika poprawne słowo, także teraz jak będę wpisywał ktòry to automatycznie mi zamieni na poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc opiszę pokrótce swoje boje z BB, bo po raz kolejny przekonałem się, że jak samemu nie ogarniesz pewnych spraw, to może być problem.

Kupiłem Bolda 9000 w idealnym stanie (nie widać żadnych śladów używania, z Play, bez locka), ale używanego z BES w jakiejś firmie. Kiedy sprawdziłem, że posiada soft 4.6, a oficjalnie dostępny jest 5.0, postanowiłem zrobić update. Niestety, programy do zarządzania (zarówno ten w wersji na Mac, jak i na Win7) nie widzą możliwości update'u automatycznego, więc pobrałem plik z aktualizacją samemu, uruchomiłem wirtualną maszynę PC i zacząłem ręcznie instalować. Niestety, update nei może się udać, bo nie mam usługi BIS/BES. Niby jest możliwość obejścia problemu, ale dość skomplikowany i trochę zarzeźbiony, a w obecnej sytuacji BIS to nawet niezły pomysł (za 25 zł nie tylko mamy do 10 skrzynek z prawdziwym pushem, ale przede wszystkim nielimitowany internet przez przeglądarkę Blackberry, zaś z całości mogę zrezygnować w dowolnym momencie, bez umowy). Wysłałem sms z aktywacją, dostałem informację o uruchomieniu, ale przy próbie logowania do usługi i ustanawiania kont dostaję informację o tym, że terminal jest zarejestrowany na inną osobę. Dzwonię więc do konsultanta i zaznaczam na wstępie, że zależy mi na fachowej pomocy w kwestii BIS. Ten zaś, gdy tylko dowiedział się, że telefon nie był kupiony w Orange i że wciąż jest aktywowany na inna osobę poinformował mnie, że to już koniec, że nie uda się korzystać z BIS na inną osobę niż został pierwotnie zakupiony, że nawet jeśli poprzedni właściciel wyrejestruje terminal z BES, to ja nie będę mógł już korzystać z telefonu i usługi BIS/BES. Fajnie, pomyślałem, RIM robi jednorazówki :) Ale coś mnie tknęło, wujek Google poszedł w ruch i okazało się, że to uwłaczający brak wiedzy konsultanta Orange, a nie niezrozumiała polityka kanadyjskiej firmy była powodem moich kłopotów. Dzwonie wq?#$% na infolinie jeszcze raz i proszę z kimś kompetentnym - Pani, z którą rozmawiałem nie mogła uwierzyć w bzdury, jakie mi naopowiadał poprzedni rozmówca. W ciągu kilku minut zarejestrowała w Orange terminal, na nowo aktywowała BIS (bo poprzednik zdezaktywował usługę, bo przecież i tak nie będę mógł z niej korzystać) i pomogła zarejestrować się. Wszystko szybko, sprawnie i bez kłopotów. Jestem bardzo zadowolony z BIS, maile przychodzą z ok. 5 sekundowym opóźnieniem, więc super, przeglądarka z darmowym netem działa nie najgorzej, więc po powrocie sprawdzę możliwość update'u do 5.0. Ogólnie więc muszę przyznać, że BB jest fajny i spełni moje wymagania w czasie oczekiwania na iPhone'a 4 na początku 2011...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt,czytałem już o niekompetencji obsługi rożnych konsultantów.Nawet sam trafiłem na panią w play która uparcie mi mówiła ze nie ma internetu 100MB za 5zl.Generalnie mam prepaaida Play fresh,mam ala push mail(shangmail),maile co prawda nie docierają po 5 sekundach :) ale tak do 30 minut :D Ale działa dosyć fajnie,jak dojdzie przychodzi wiadomość ze jest nowy mail itp.Co do Iphone 4 to chcialbym miec w moim blackberry marzeń ekran z tego telefonu,czytałem ze jest aż za naturalny i bije wszystkie wyświetlacze jakie chyba sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od roku BB 8800, bez BIS/BES

po APN w Heyah i nie narzekam, 2gr/100KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej sieci masz telefon? W orange wprowadzili coś takiego jak "multimedialne święta", gdzie możesz sobie wybrać m.in. Blackberry Bis . Usługa jest za darmo, choć wszystko zależy od wysokości abonamentu (darmowy okres ; 3-6 miesięcy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odświeżenie tematu. Czy jest ktoś w stanie załadować forum PCLaba w swojej jeżynce lub jakimkolwiek telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Bolda 9000 z softem 5.0 i korzystałem bez problemu z forum. Kilka razy, ale nie było problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Bolda 9000 z softem 5.0 i korzystałem bez problemu z forum. Kilka razy, ale nie było problemów...

Również działam na sofcie 5.0, jednak na obojętnie jakiej przeglądarce załaduję PCLaba, ale forum już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...sprubujcie zainsalowac na swoich jezynkach albo bolt browsera...swietna przegladarka...tylko nie ma polskiej szcionki...moze cos wymodze jak bede mial wiecej czasu ;) albo opere mini...ja wchodze na forum z obojetnie jakiego linku i mam na swoim bb8310 opere mini 4.2...dlaczego 4.2??? Bo nie zamula ak mojego fonu jak 5.1...a bol browser ma super opcje...polecam kazdemu wyprubowac ta przegladarke...wiadomo bb8310 nie ma procka marzen ale na nowszych modelach bb bolt i opera powinny smigac bez zajakniecia...a nie jak ktos tam napisal że strony laduja mu się w bb 1 minute na domyslnym browserze...jak ktos chcę bolta lub opere to walcie na priva albo gg 8772666 to dam wam linka do mojego forum i sobie zassacie...przy okazji poczytacie fachowe poradniki zrobione przezemnie...np jak tworzyc kompozycje...jak wgrywac servicebooki z nielimitowanym sciaganiem itp.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię nie pisz już nic "fachowego", bo tego się nie da czytać - chwalisz się swoim forum, a piszesz tak nie po polsku jak się tylko da - ortografy na poziomie dziecka z podstawówki, interpunkcja, słowotok - jednym słowem bełkot bez ładu i składu. Albo chcesz robić coś fachowo albo podchodzisz do tego na zasadzie "joł, elo-ziom, mega-wypas" i wtedy kierujesz swoje forum do nastolatków o tym samym poziomie rozwoju intelektualnego. A tu Cię zmartwię, ale BB jest chyba ostatnią marką wybieraną przez takich użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...