Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gotrunks

Android FAQ dla zielonych i początkujących - wersja sierpień 2010

Rekomendowane odpowiedzi

1) Jak zainstalujesz jakąś aplikację to wchodzisz w Ustawienia -> Aplikacje -> zarządzaj aplikacjami - tu klikasz na konkretną aplikację i dajesz "Przenieś na kartę pamięci" (uwaga: nie wszystkie aplikacje da się przenieść w ten sposób)

Są też różne aplikacje do przenoszenia np link2sd

 

2) Jeśli już gdzieś w necie znajdziesz taką aplikację to wrzucasz na telefon i za pomocą menadzęra plików np Astro (musisz pobrać z marketu) instalujesz wcześniej ściągnięty plik apk

Z tego co mi wiadomo nie ma możliwości pobrania aplikacji z Marketu wprost na komputer a potem jego przerzucenia na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli coś na zasadzie Samsung Kies odpada? To było rewelacyjne rozwiązanie, łaziłem sobie na lapku po markecie, jak cos mi sie spodobało to pobierał i z automatu instalowało mi sie na fonie (musiał być podpięty). Historia pobierania zawsze dostępna, szukać później nie musiałem jak wykasowałem z fona. Ogólnie Kies to była bajka, całkowite zarządzanie telefonem z poziomu notka.

 

A ten Andek to lypa :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przykleiłem na pasku opery ;), a przy okazji,... bo już przeczytałem ten poradnik, powiedzcie mi jak mam ustawić i czy w ogóle można dźwięk telefonu tak, żeby dzwoniąc zwiększała się głośność, tak jak w Nokii np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia instalowanych aplikacji jest też dostępna jak zalogujesz się do marketu z poziomu komputera. Również tam możesz kliknąć "Instaluj" ale telefon musi być połączony z netem aby się zainstalowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultek

Szybkie pytanie: da się wyłączyć blokowanie pierścieniem w HTC Desire S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sierpień 2010 -trochę rzeczy nieaktualnych. Mimo skupieniu się na SGS2, SGS3, SGN2 i Nexusie 7 wiele rzeczy dotyczy ogólnie Androida więc zapraszam może niektóre rozwiązania pomogą innym :)FILMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie płatności w Sklepie Play. Czy można zapłacić inaczej niż przez kartę kredytową (nie posiadam takiej)? Kiedyś obiło mi się o uszy, że można kupić "doładowanie" i je wykorzystać tak jak z telefonu na kartę, ale nie mogę nigdzie odnaleźć jak dokładnie to się nazywało. Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje jakaś aplikacja do nagrywania rozmów? Jeśli tak to proszę podajcie nazwę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caal Recorder czy jakoś tak.

 

W kazdym razie w sklepie wpisujesz voice recorder czy jakos tak i costam dziala. :)

 

Jak sie nazywa aplikacja ktora zapisze mi do tekstu to co powiem ?

 

A idealnie by było jakbym powiedział coś po polsku zapisało by to potem skorzystało np. z google translate przetłumaczyło na wybrany język zapisało i powiedziało. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem z siecią Wifi?

Zobacz czy router współpracuje z Androidem, jeśli problemy są dalej to:

  • Ustaw statyczny adres ip
  • zmień szyfrowanie sieci na prostsze bądź na chwilę wyłącz
  • jeśli masz liveboxa albo coś podobnego zobacz czy klikasz przycisk reg
  • może masz włączone w routerze filtrowanie adresów mac?

 

Pany mam właśnie taki problem z wifi i moim LG L5,że telefon normalnie łączy sie z wifi,ale nie wczytuje mi stron ani nawet google play zaś po ustawieniu statycznego adresu ip net działa,ale co jakieś 20 sek jakby przrywa połaczenie w kompie i na telefonie.

Wie ktoś z Was może jak to naprawić ?

Router to oczywiście Livebox 2.0 dodam też,że przywracałem w telefonie ustawienia fabryczne i nic to nie dało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od paru dni Lenovo A660 na którym jest ICS i mam problem bo nie wiem jak wyczyścić liste częstych połączeń (inaczej najczęściej wybierane numery) albo jak to wyłączyć żeby sie to nie wyświetlało. Jest to możliwe ? Może być nawet za pomocą jakiegoś programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na liście połączeń naciśniesz klawisz "funkcji" to nie pojawia Ci się dodatkowe menu żeby z niego wybrać pozycję usuń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się coby nie zakładać drugiego tematu.

Jak przenieść kontakty i ew. ustawienia poczty pomiędzy dwoma tel. z andkiem? (Jeden ma 2.3 bodaj, drugi 4.x). Tak, wiem, konto google, ale NIE ZAPISYWAŁEM TAM KONTAKTÓW bo nie miałem ochoty ich trzymać u wielkiego brata. Są zapisane w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz posłużyć się jakaś aplikacją do zrobienia kopie na jednym telefonie i przywrócenia jej na drugim..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Creator

Używacie jakiś aplikacji antywirusowych na tablecie? Chodzi mi bardziej o bezpieczeństwo związane z przeglądaniem sieci niż z instalacją programów z poza źródeł.

Czy jak nie korzystam z roota to tak jak w klasycznym pingwinie wirus nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymm.. na SG Core nazwy kontaktów nie są pełne... Pokazuje np. N. i nazwisko. Wolałbym całość... Da się to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu
Czy market jest bezpłatny?

Korzystanie z marketu jest bezpłatne. W naszym kraju Google nie udostępnił marketu w pełni więc, wszystkie aplikacje w nim się znajdujące są bezpłatne. Gdzie jest haczyk? jak korzystasz z marketu za pośrednictwem sieci GSM to płacisz operatorowi za przesyłane dane, jeśli rzecz jasna nie masz pakietu, jak łączysz się przez WiFi to problemu nie ma ;)

nieaktualne...

1. jest płatne, ale zapłacił za to już producent telefonu.

2. już są płatne aplikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na andro 4.2 można zmienić zachowanie przycisków? Chodzi mi konkretnie o ustawienie przycisków głośniej/ciszej tak żeby po przytrzymaniu zmieniały utwór. Używam powerampa ale nie znalazłem tam nic takiego. W poprzednim telefonie miałem to domyślnie ustawione, ale w xperii L zdaje się tego nie ma i trzeba gdzieś zmienić :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ROOT'a pewnie tego nie zmienisz.

Więc, ROOT i poprzez gravity boxa / jakiś moduł do Xposed pewnie istnieje. Coś takiego

Albo, odblokuj bootloader, wrzucasz CyanogenMod 11 i cieszysz się utratą gwarancji. Ale utwory sobie przerzucasz klawiszami ciszej/głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz mam inny problem, za namową brata - tak wiem :E - ustawiłem sobie szyfrowanie w telefonie i odblokowanie ekranu kodem pin. Pojawił sie jednak problem, budzik - Budzik eXtreme (chyba tak sie nazywa) przestał wydawać z siebie dźwięki jeżeli ręcznie nie wcisnę power i nie włączę telefonu. Jeżeli telefon sobie po prostu leży z zablokowanym ekranem to nie będzie dzwonił, to samo power amp, muzyka działa dopiero po podświetleniu ekranu. Czy da się to jakoś obejść? Znowu rootowanie? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych zrobiłem backup danych i nie wiem jak je teraz przywrócić... Wie ktoś może jak by to zrobić ? Backup zapisał się do pliku backup.zip i pliki o rozszerzeniu db. Telefon to Huawei Ascend g300. Sorki że tak bez składu i ładu ale nie wiem jak to opisać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...