Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Quessto

...

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy do?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale to raczej nie ma, jest jedynie porównywalny Phenom II X2 555. Athlon II X4 do gier się jednak po prostu nie opłaca. Lepiej zaoszczędzić 100 zł biorąc Athlona X3 albo dopłacić 60 zł do Core i3 albo 130 zł do Phenoma II X4 925.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale to raczej nie ma, jest jedynie porównywalny Phenom II X2 555. Athlon II X4 do gier się jednak po prostu nie opłaca. Lepiej zaoszczędzić 100 zł biorąc Athlona X3 albo dopłacić 60 zł do Core i3 albo 130 zł do Phenoma II X4 925.

Bzdura. X3 ma tyle samo cache co X4, a w grach jest wyraznie wolniejszy. Biorac twojego I3 zaplaci sporo za DDR3 i plyte pod niego, a za 50 zl wiecej bedzie miec X4 925. Juz nie chce komentowac ponownie, ze na X4 6xx pogra sobie bez wiekszych problemow. Jesli cos to moze rozwazyc BE550/BE555 i miec jakas tam szanse na odblokowanie rdzenia/l3.

 

Tak na marginesie - to nie jest tylko moja opinia, ale nie kazdemu chce sie walczyc z udowadniniem, ze jest sie wielbladem co widze po wiadomosciach jakie do mnie przychodza na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: w jakich grach? Nawet GTA4 bardzo słabo skaluje się powyżej 3 rdzeni. Dopłacać 33% to 5-10 fps więcej w 1-2 grach się po prostu nie kalkuluje. Bo ja miałem na myśli tylko opłacalność; zaznaczyłem wyraźnie, że w cenie 360 zł AII X4 to najlepszy procesor do gier (obok PII X2). Po prostu jest nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: w jakich grach? Nawet GTA4 bardzo słabo skaluje się powyżej 3 rdzeni. Dopłacać 33% to 5-10 fps więcej w 1-2 grach się po prostu nie kalkuluje. Bo ja miałem na myśli tylko opłacalność; zaznaczyłem wyraźnie, że w cenie 360 zł AII X4 to najlepszy procesor do gier (obok PII X2). Po prostu jest nieopłacalny.

 

Tylko drobna uwaga. Ty pewnie myslisz o cenach 6330 w sklepach, a na Allegro one sa tansze, popatrz :

http://allegro.pl/item1168068548_athlon_ii_x4_630_2_8ghz_box_new_fv_gw_sklep.html

 

Tymczasem polecone przez Ciebie X3 z ta sama iloscia L2 kosztuja :

http://allegro.pl/item1160325358_amd_athlon_ii_x3_440_45nm_3x3_0ghz_sklep_wwa.html

 

Innymi slowy za 630 w boxie da do 350, za x3 da srednio 300, ciut powyzej, a moze tez :

http://allegro.pl/item1169997786_athlon_ii_x4_620_oem_najtaniej_na_allegro.html

 

X4 kupic w oemie za 300.

 

I tak, ja taka kwote doplacilbym, nie tylko GTA4. Nawet stosunkowo niedawno w odpowiednim temacie podawano ile nowszych gier rozklada obciazenie na 4 rdzenie - chocby obecne NBA.

 

 

 

 

 

PS, x4 810 - 4MB L3 :

http://allegro.pl/item1165507223_amd_phenom_x4_810_hdx810_wfk4fgi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli nowe procesory. Porównywanie pojedynczych okazji na Allegro (OEM bez gwarancji) do normalnych cen sklepowych (albo jeszcze wyższych cen w "sklepach Allegro") to jednak trochę nadużycie. Za 300 zł z groszami da się upolować Phenoma II X3, Core i3 czy Q6600, choć przyznam uczciwie, że AII X4 upolować łatwiej (więcej ludzi się ich pozbywa? ;P).

 

Co do obsługi 4 rdzeni to masz rację, ale też nie do końca. Właśnie idealnym przykładem jest GTA IV. Niby obsługuje 4 rdzenie, korzyści z trzeciego rdzenia są wymierne, ale z czwartego już bardzo mizerne. Identyczna sytuacja jest a Dragon Age. Przecież do niedawna GTA IV uchodziło za grę najlepiej wykorzystującą procesory czterordzeniowe (dzisiaj wyprzedziło je BF:BC2 i pewnie jakieś rts-y).

 

Edit

O właśnie, bardzo dobry przykład z tym X4 810 na nieopłacalność AII X4, również używanego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. X3 ma tyle samo cache co X4, a w grach jest wyraznie wolniejszy. Biorac twojego I3 zaplaci sporo za DDR3 i plyte pod niego, a za 50 zl wiecej bedzie miec X4 925. Juz nie chce komentowac ponownie, ze na X4 6xx pogra sobie bez wiekszych problemow. Jesli cos to moze rozwazyc BE550/BE555 i miec jakas tam szanse na odblokowanie rdzenia/l3.

 

Tak na marginesie - to nie jest tylko moja opinia, ale nie kazdemu chce sie walczyc z udowadniniem, ze jest sie wielbladem co widze po wiadomosciach jakie do mnie przychodza na pw.

 

Pogra sobie na X3 bez problemów X440 i pogra sobie na X4630 z tym że na stocku w większości gier będzie lepiej na X3 z powodu taktowania a podkręcanie ? wiesz jaki procent ludzi kupuje lepsze chłodzenie aby kręcić czy w ogóle kreci ? no właśnie ale nie chce mi się udowadniać, że jest się wielbłądem bo to nie ma sensu. Zmień punkt siedzenia a zmieni się twój pkt widzenia. Poza tym takie dywagacje z dopłatami to można brać pod uwagę jak się kupuje samego proca ale już jak składa się cały zestaw to już nie koniecznie dopłaty wchodzą w grę a w tym wypadku OP nie sprecyzował czy chce sam procek czy będzie wkładał to do pełnego zestawu i czy w dodatku ma płytę która pozwoli kręcić dobrze x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć przyznam uczciwie, że AII X4 upolować łatwiej (więcej ludzi się ich pozbywa? ;P).

Polemizowalbym bo obecnie sa 2 aukcje vs masa Q6600 i Q8xxx ;)

 

Edit

O właśnie, bardzo dobry przykład z tym X4 810 na nieopłacalność AII X4, również używanego ;)

Sam jednak pisales o "okazji" bez gwary vs nowy ze sklepu. Jesli tak to i ten X4 8xx nie jest oplacalny bo to AZ 350 zl, czyli nowy X4 ze sklepu z 3 letnia gwara, albo X2@x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowalbym bo obecnie sa 2 aukcje vs masa Q6600 i Q8xxx ;)

Miałem na myśli prawdziwe okazje :P Bo Q6600 za 400+ zł do nich nie zaliczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...