Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacenty101

Silverston Raven 2 - LC

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Po długich bojach w końcu odważyłem się coś pokazać , pomimo tego, że tak naprawdę nie mam nic do pokazania. To co pokazuje Screamer, Plastek, Doktor Malik, Tadzik i wielu innych jest tak naprawdę ponad moją cierpliwość i zdolności manualne. Dlatego zdecydowałem, że nie będzie żadnego workloga, tylko prezentacja tego co można zrobić w tej niewdzięcznej dla LC maniaka budzie. Po wielu bojach ze zmianami rewizji LC i po zmianie budy i w między czasie całej platformy (co wykończyło mnie lekko finansowo) tak naprawdę znalazłem się w punkcie wyjścia. Dlaczego w punkcie wyjścia? A no dlatego, że nie zrobiłem żadnych przeróbek, nic nie modowałem, niczego nie pociąłem, niczego nie przewierciłem tylko włożyłem i złożyłem, oraz dlatego, że w tym momencie mógłbym zacząć coś robić, aby zmienić na coś nieszablonowego. I w tym momencie liczę na Was i na wasze sugestie i konstruktywną krytykę, której się spodziewam w dużej ilości.

 

Części

Po wielu zmianach ostateczna rewizja wygląda następująco:

1. Pompka Swiftech MCP 350 – miałem ją od początku

2. Chłodnica Swiftech MCR320-QP – wcześniej był Feser XChanger 240, ale była za gruba

3. Blok CPU EK-Supreme HF Acetal Nickel – wcześniej był MNP Posejdon, całkiem udany

4. Blok GPU EK FC260GTX Acetal Nickel – bardzo dobry blok według mnie

5. Rezerwuar EK Water Blocks Multioption RES X2-250 Advanced – wcześniej był XSPC Laing DDC, potem O-Tank 170 (bardzo nie zadowolony byłem z tego reza –przecieki), potem XSPC Laing Dual Bay 1Res 1Pomp (praktyczny, ale delikatny i nie wycisza pompki przenosząc drgania na obudowę, ciężko wchodzi w zatoki i może być problem z odpowietrzaniem)

6. Złączki Feser 10/16 proste i adaptery kątowe 45 stopni, kątówka adapter 90 stopni Bitspower, oraz tej samej firmy adapter X4, a także zawór kulowy (bardzo, bardzo przydatny i wygodny) – wcześniej miałem tanie złączki skręcane 10/13 proste i kątowe, ale ani to wygląda i w dodatku wąż 10/13 ma dużą tendencję do załamywania się

7. Wentylatory na chłodnicę 3x120mm Noiseblocker Black Silent XL1-rev3

8. Wąż Dangerden by Feser 10/16 –Clear UV – można stracić palce przy nakładaniu na złączki Fesera

 

Buda

Obudowa to Silverston Raven 2. Odkąd pierwszy raz ją zobaczyłem to nie mogłem przestać o niej myśleć, jak dla mnie ta obudowa jest cudowna pomimo tego, że jest bardziej stworzona dla miłośników AC niż LC. I pomimo tego, że zdawałem sobie sprawę, że można było kupić o wiele wygodniejszą obudowę do LC za te pieniądze, to jednak postanowiłem, że zawita u mnie ta posępna i charakterystyczna obudowa. Zamiast zdjęć budy niech będzie ten filmik wykonany prze PCLab

oraz prezentacja właściciela tej budy, który postanowił zwodować to i owo Appaloosa 2.0

 

Zdjęcia

lchead.jpg

 

lc1g.jpg

 

lc7s.jpg

 

lc3k.jpg

 

lc12.jpg

 

lc9j.jpg

 

lc10.jpg

 

Sorry za jakość :E naprawdę się starałem, ale fotografikiem to ja nie będę :]

 

Plany

Zmiana zasilacza, oploty, oploty, oploty, zakupienie kontrolera do pompki i wentylatorów, dołożenie przepływomierza, dołożenie czujników temperatury cieczy, jakoś to sensownie podświetlić. Może dołożenie bloków (ale na co i skąd bloki na tą płytę), kupienie lepszego samochodu i tak dalej :E

To tyle jeśli chodzi o moje wynurzenia, czas abyście Wy doszli do głosu i coś zasugerowali, zjechali mi łeb, skrytykowali i ogólnie zżarli. :E To na razie tyle, w momencie gdy coś zmienię, to wrzucę od razu zdjęcia.

No to jazda! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to dosyc elegancko, prosto ale ladnie, tylko troche te kabelki psuja caly wyglad, ja bym je jakos pochowal, a jakoscia zdjec chyba nie powinienes sie przejmowac, wystarczy ze spojrzysz na moje foty i od razu sie podbudujesz na duchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumb:

 

W zasadzie nic więcej dodawać nie trzeba. Kawał dobrej roboty, piękne zdjęcia, super układ i to w niespotykanej wśród maniaków LC obudowie. Tak trzymać! :]

 

A jeśli już tak koniecznie chcesz propozycji zmian to tak:

- proponuję podnieść rez delikatnie do góry

- pompę dać na sztywno łącznikiem obrotowym do reza

- pompa powinna być wtedy na wysokości złączek chłodnicy

- chłodnicę obrócić tak, żeby złączki miała przy pompie i połączyć pompę z chłodnicą kątówką + łącznikiem

- połaczyć: rez -> pompa -> chłodnica -> i dalej jak tam chcesz :]

 

Taka moja propozycja. Ogólnie jestem pod wrażeniem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłbyś położyć dysku pod zatokami 5,25" w miejscu 180mm którego nie ma i wciśnięcie do zatok pompki z rezem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczka mi się zaśmiały ;) , buda z potencjałem dla maniaków wyginania blachy perforowanej. Z mojej strony - w chwili wolnej wymień korki.

 

Ja też jestem pod wrażeniem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana śledzi na czarne

 

zmiana śrubek na imbusy i też czarne

 

zmiana korków

 

ogarnięcie kabli

 

 

To bym zrobił i bym cieszył się super układem! Masz gratki ode mnie za WC w ravenie bo tutaj składanie nie jest tak proste. No i kolor po prosze bardziej intensywny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wypowiedzi i cenne rady ;)

 

Tadzik1231 - ciągle mi to chodzi po głowie aby zastosować trochę blachy, są tu możliwości i można coś w tym zadziałać, muszę tylko wiedzieć jak się za to zabrać i dobrze przemyśleć sprawę.

Draenei - docelowo dysk poleci w miejsce usuniętego wentylatora, jednak, póki co, nie planuje wstawić tam reza i pompki, myślałem w przyszłości wstawić tam drugą chłodnicę podwójną, pasowałaby tam idealnie, tym bardziej, że leni się u mnie podwójny Feser, szkoda aby się niepotrzebnie kurzył.

Screamer - tak jak sugerujesz - pompa z rezem pójdą do góry, pomimo tego, że rez jest dość długi, to jest jeszcze miejsce. I faktycznie tak będzie lepiej wyglądało, szczególnie po połączeniu reza z pompą łącznikiem obrotowym. Z chłodnicą jeszcze się zastanowię, pierwotnie tak właśnie miałem zrobić. Aha, miło się robi z tobą interesy ;)

Plastekk - i to będzie to, za co się od razu wezmę ;) śrubki będę miał może nawet jutro, korki mam już upatrzone, kablami się zajmę po zmianie zasilacza, muszę jeszcze rozejrzeć się za śledziami, ale z tym nie będzie problemu raczej.

ThePunisher - dzięki, z kablami się uporam po zmianie zasilacza, najbardziej mnie wkurza kabel zasilania grafiki, jest za krótki aby go puścić inaczej i na razie tak musi być. być może będę musiał kupić jakąś przedłużkę.

 

Jeszcze raz dzięki za opinie i wskazówki, wiem teraz co mam robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełną blachą jest problem, jak nie masz warsztatu w domu to musisz skorzystać z pomocy kogoś kto ma prasę krawędziową. Ja do swojch osłon robiłem dwa podejścia - kosztuje to czas i pieniadze. Blacha perforowana jest lepsza, możesz ją giąć wzdłuż perforacji "z ręki" używając płaskowników i małych zacisków. Potem delikatnie poprawiasz kombinerkami i do malowania - efekty widzisz na moich zdjęciach :) Poza tym możesz ją ciąć nożyczkami do papieru.

 

Blachę kupisz tu: Blacha R3 - aluminium Jak chcesz inny wymiar to nie ma problemu - ja swoją kupuję właśnie od tej kobitki.

 

Co do kabli od grafy - po prostu zrób nowe - potrzebujesz przewód z metra (1 albo 1,5 mm2) zaciskarkę do końcówek i same końcówki. Zaciskarkę poszukaj na Allegro (jak dłubiesz w kompie na pewno się przyda) a końcówki jeżeli chcesz mogę Ci kupić w Gdyni. Kosztują jakieś grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z perforowaną blachą jest świetny, a efekty u Ciebie mówią same za siebie ;)

No cóż, kolejne wyzwanie. Na dobrą sprawę to kupa roboty mnie czeka :]

Z zaciskarką nie będzie problemu, szwagier mi pożyczy jakby co.

Na razie zrobię detale, które mi wymieniliście i będę myślał co dalej. A mam wielką ochotę na podrasowanie tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacenty101 pamiętaj tylko, że to wciąga. I to bardzo mocno :]

 

Pracuj pracuj, już jest super, ale sporo jeszcze tu można zrobić :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciągnęło mnie i to ostro. Często się przyłapuje na tym, że zamiast gapić się w monitor, to patrzę w bebechy komputera i zastanawiam się co by tu nabroić :E To dlatego wymieniłem sporo gratów w LC, ale nie żałuję, traktuję to jako kolejną pasję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracy

Brakuje mi zdjęcia z dalszej perspektywy, a i kolor płynu wydaje się być zbyt mętny łagodny - tak czy siak ...

 

...szacun ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

W wolnej chwili wrzucę jeszcze parę zdjęć. Płyn... z nim jest ciekawa sprawa, bo miał być całkowicie przeźroczysty (zmieniłem na bezbarwnego Fesera, a miałem niebieskiego), ale pomimo czterokrotnego płukania destylką i tak coś z niego zostało. Sądzę, że przy następnej wymianie płynu będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowo wyglądające LC i za to należy Ci się ogromny plus :thumb:

Co do koloru to do butelki 1L destylki wlałem dosłownie kilka kropel fesera blue i od razu woda zmieniła kolor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciągnęło mnie i to ostro. Często się przyłapuje na tym, że zamiast gapić się w monitor, to patrzę w bebechy komputera i zastanawiam się co by tu nabroić :E To dlatego wymieniłem sporo gratów w LC, ale nie żałuję, traktuję to jako kolejną pasję :)

 

LC Roxxxxxx :D

 

Dzięki :)

W wolnej chwili wrzucę jeszcze parę zdjęć. Płyn... z nim jest ciekawa sprawa, bo miał być całkowicie przeźroczysty (zmieniłem na bezbarwnego Fesera, a miałem niebieskiego), ale pomimo czterokrotnego płukania destylką i tak coś z niego zostało. Sądzę, że przy następnej wymianie płynu będzie ok.

 

Miałem identyczną sytuację po niebieskim Feserze a płukałem 6 razy,co więcej jakieś drobne syfy zostały w blokach i na wewnętrznych

ściankach reza.

Feser sux

Polecam Mayhems Dye+biocide

Fajnie ze zdecydowałeś się na LC w tak nietypowej budzie,niecierpliwie czekam na dalsze postępy w pracach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ta promocja to był jakiś strzał w czasie mocno ograniczony. Sprawdziłem jeszcze raz za jakieś 15 minut i już monitor był w normalnej cenie trzeba zaglądać, ażeby wyrwać w super cenie Sid co Masz na myśli pisząc CCC ??  
    • Konfederuskie kuce nigdy nie były najmądrzejsze, delikatnie mówiąc Więc i kolejne ich kretynizmy i brak pojęcia o makroekonomii nie dziwią.
    • To pastę masz pewnie do wymiany od termopadów ci temperatura gpu nie skoczyła te plamy to jest olej z termopadów częsty przypadek ale to nie znaczy że termopady są do wymiany jak zobaczysz gdzieś na PCB czy radiatorze ten "sok"
    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...