Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

januzi

Moja kolej na moda :-P

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodnica dodana do CPC, jeden dzień zajęło mi skompletowanie części i złożenie w całość.

j_wc.jpg, inny kąt tutaj (troche zamazane, jak będę miał możliwość to cyknę fotkę jeszcze raz).

Rezultat : 6*C (Seti) - 12*C (Idle) mniej niż przy zwykłym CPC.

Jedyne co na razie przeszkadza, to głośniejsza praca pompek. Ale to tylko dlatego, że w chłodnicy pozostało jeszcze troche powietrza. Jak tylko powietrze zejdzie, to ten hmmm "terkot" przestanie się pojawiać.

 

[Edytowane: 15/6/2003 przez januzi]

 

[Edytowane: 15/6/2003 przez januzi]

 

[Edytowane: 15/6/2003 przez januzi]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabej jakości fotka w linku...

no ale pomysłowo gratuluje

 

[Edytowane: 15/6/2003 przez e2rdo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 pompki,prawda??Powiedz mi jak jest podlaczana ta 2, wiem ze jako ssaca, czyli wyciagajaca wode z ukladu ale jak ona jest podlaczona do rurek...przeciez otwor ssacy takiej pompki ma ponad 1 cm srenicy jak nie wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie pompki mają szerokie końcówki, rurki którymi są podłączone z jednej strony są rozciągnięte, a z drugiej (pod spodem wieczka) przyczepione są i zaciśnięte plastikowymi opaskami. Na pewno nie są to te termiczne rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak jest podlaczona ta ssaca pompka...bo zastanawaim sie czy jest podlaczna do tego samego otworu co tloczaca tylko ma zmieniona biegunowosc i zamist tloczyc to ssie czy nie byla przerabiana i zasysa wode z ukladu tym samym otworem,ktorym zasysa ppmka tloczaca wode w uklad z pojemnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki maja dwa jednakowe otwory. Jedna jest ustawiona "poziomo" a druga obrócona o 90 stopni. Biegunowość jest taka sama (pompki raczej chodzą na ~, więc zmiana kabelków nic by nie dała ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20h testów, przez większość czasu 100% obciążenia procka

wynik : 50*C (czyli 15*C mniej niż przy chłodzeniu powietrzem) :)

jutro skręce wiatrak w chłodnicy tak, żeby nie było słychać żadnego szmeru i powtórze pomiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zeby nie byc gorszy rowniez walnalem chlodnice :)

Z tym ze ta moja to taka malutka aluminowa 25x20mm.

Efekt = temp dokladnie ta sama (chociaz dzisiaj upalow nie bylo wiec moze pozniej bedzie roznica - czyli "ta sama..." tyczy sie dni pochmurnych).

 

Najlepsze jest jednak to ze calos ciagnie moja niezawodna pompka 250l/h :)

Najpierw chcialem kupic cos mocniejszego, ale nie wytrzymalem i podlaczylem to co jest, hehe :)

Teraz mam:

Pompka -> 0.5m przewod -> chlodniczka -> 1m przewod -> blok -> 1.5m przewod z powrotem... Poki co o dziwo dziala (woda leci w takim tempie jak krew z nosa - czyli jak poprzednio)

Nara

P.s. Kiedys sie skusze na wiatraka na chlodnice, ale narazie zobacze jak to sie bedzie spisywac (44-46*C podczas pracy pod winda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak, jeden raz, już podaje ;-P

1. wiatrak 12V

2. tunel powietrzny w kształcie ściętej piramidy, duża podstawa wielkości chłodnicy, mała wielkości wiatraka

3. montaż wiatraka i tunelu gorącym klejem

4. do chłodnicy można przyczepić taki bajerek cienkim drutem (uważaj na blaszki)

5. jak wiatrak za mocno hałasuje to

<a href=]http://aji-manga.nowysacz.net/zasilanie.bmp' alt='zasilanie.bmp'>, za jakiś czas wrzuce na moją stronkę pełny projekt + inne możliwe rozwiązania

6. zasilanie z trafka wyszarpnietego z Unitry lub z jamnika

 

Update :

PWM też może być dobry, jak będę miał chwilkę czasu to dorzucę schemacik. Przy okazji dostałem RTx-153, można do niego wpiąć dwa wiatraki i sterować je naprzemiennie albo równocześnie.

 

[Edytowane: 30/6/2003 przez januzi]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...