Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartasek94

Netia na liniach TP

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Zamówię chyba przez internet, odznaczę tylko, że posiadam własny router. Przepraszam, że tak ciągle pytam ale mam jeszcze to.

internetjv.jpg

Skąd te 84 zł?

 

Chyba, że jest tam to wytłumaczone a ja tego nie doczytałem.;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm albo skonczyla sie promocja, w co raczej watpie albo to sa oplaty za utrzymanie linii (przy braku telefonu). Cos musiales zle zaznaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd to mam:

http://www.netia.pl/files//dom//uslugi/swp_promo/1006_2010_dent///megaprzyspieszenie_-_www_ii.pdf

Tak masz rację to jest razem z linią. Teraz doczytałem. Więc jeżeli mam telefon z TP to mnie nie dotyczy? Już sam nie wiem;/ Jutro zadzwonię znowu i się wszystkiego dowiem.

 

Jeszcze takie pytanie. Jeżeli chciałbym neta tylko do jednego kompa to co potrzebuje i jak to wszystko podłączyć? Muszę mieć jakiś modem/router czy bez tego sobie poradzę? Sorki, że o takie rzeczy pytam ale nigdy do czynienia nie miałem z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że tak szybko odświeżam ale potrzebuje do jutra rana odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie dołączę do poprzednich.

Przy jakim łączy pingi będą mniejsze? 1 czy może 6 mb/s? Szczerze, nie zależy mi na ściągani tylko na pingu niskim bo mam już dość, że przy radiowce pingi wywalają po 1000+.. Z resztą jak jest okey to skaczą z 40-200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy od szybkości a od trybu. Niższy ping jest przy fast, a wiekszy przy interleaved

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie słyszałem, że przy 1 Mb/s jest tryb fast. Przy wyższych prędkościach jest już interleaved. Normalnie brałbym 6 ale podobno już nie da rady zmienić;/ Może ktoś by się wypowiedział jakie ma pingi przy 1 a ktoś inny przy 6 lub 10 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz telefon w TP, to w Netii bedziesz placil za sam net.

Oplata za utrzymanie linii jest naliczana, gdy nie ma aktywnego telefonu.

Przy zamowieniu przez strone Netii dadza ci router z wifi za 1zl.

Zreszta wcale nie najgorszy model - dobrze dziala na slabszych liniach.

Przy fascie pingi sa na poziomie 5-25ms, a w przeplocie 25-50ms. Zalezy od linii i obciazania centralki.

Ja mam slabe lacze 6Mbit/s z interleaved i pingi na poziomie 50ms, ale nie przeszkadza mi to grac w gry on-line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o linie to ma około 10 lat. Obciążenie centrali.. co masz na myśli? Ilość podłączonych telefonów czy ilość osób z internetem? Jest taka możliwość, że jestem bezpośrednio podłączony do DSLAMu czy jednak do centrali?

 

Przy zamowieniu przez strone Netii dadza ci router z wifi za 1zl.

 

Z tego co ja się dowiedziałem na infolinii aby dostać go za darmo trzeba mieć także telefon z Netii. Jeżeli nie chcę routera (chyba nie muszę, jak nie chcę dzielić łącza (?)) to mogę wziąć jakiś modem - albo kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz u kolegow, jaki maja ping - bedziesz mial podobny i tyle.

Napisane jest wyraznie i to w dwoch miejscach pod tym linkiem, ze router z wifi masz za 1zl TYLKO przy zamowieniu on-line, na stronie Netii. Przez telefon, czy w salonie kosztuje on 149zl.

Nie chcesz, to nie bierz, ale troche szkoda, bo mozna sprzedac przeciez.

Daja tez jakis modem na usb, od biedy wystarczy pod 1 komputer.

Wklep swoj adres i numer telefonu na tej stronie, to pokaze ci jak daleko jestes od centrali (dslama).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że mają modem za 29 zł. Router jest za 1 zł TYLKO gdy zamawiamy przez WWW pakiet telefon+internet, przynajmniej tak powiedział mi konsultant. Więc komu tu wierzyć?

 

WIRE_LENGTH = 0.71

Z tego wynika, że mam 710 metrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niby masz rację.

 

2.11. w przypadku skorzystania z Usługi Internetowej w oparciu
o Bitstream Access obniżoną cenę za router Wi-Fi z 366,00 zł brutto
na 1,00 zł brutto – dostępność do wyczerpania zapasów;

Tylko jak możesz zacytuj mi tekst gdzie jest napisane, że dotyczy to tylko umowy na internet.

Jeżeli będą mieli jakiś problem po prostu zacytuję im to co mają w warunkach promocji.

 

Lecz teraz patrze to nawet u nich na stronie przy wybraniu Internetu pisze jak czarno na białym;

Router Wi-fi 1 zł tylko przy zamówieniu online

Jeszcze taka sprawa. Jeżeli zamówię przez neta to oni do mnie przedzwonią aby się upewnić? Przy okazji zapytałbym co z tym routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ostateczny dowód w zalaczniku i prosze cie, nie mecz mnie o to wiecej.

Zamawiasz na stronie, a konsultant oddzwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.netia.pl/files/dom/uslugi/cennik_promo/cennik_uslug_-_usluga_stalego_dostepu_do_internetu_-_szybki_internet.pdf

 

Może mi to ktoś wyjaśnić? Ile w końcu zapłacę za aktywację usługi 6 mb? Bo jak ujrzałem, że za 6 mb widnieje cena 231 zł to się załamałem.. wtf? Linie mam aktywną. Jeżeli skończy się promocja w czasie trwania umowy na 59 zł/ms będę musiał płacić więcej czy tak zostanie?

 

http://www.netia.pl/files/dom/uslugi/cenniki/cennik_urzadzen_abonenckich.pdf

 

Tutaj taj samo... przez telefon mówią, że modem jest za 29zł a jednak widzę co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty za cenniki wynajdujesz... To sa zwykle ceny, wyrwane z kosmosu. Te promocyjne sa zupelnie inne!

Wejdz na strone Netii i kliknij Polaczenie z konsultantem - tam mozesz wszystkiego wypytac i zlozyc zamowienie - bedzie to traktowane jako zamowienie on-line i dostaniesz router za 1zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem jest to aktualny cennik Netii.. ;/ Cena za neta zmieni się gdy skończy się promocja? Gdzie te połączenie jest;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny, ale nie promocyjny !

Wiazesz sie z Netia na 2 lata, a wiec dostajesz ceny promocyjne.

Cena wzrosnie po zakonczeniu promocji, wiec trzeba o tym pamietac i na miesiac wczesniej podpisac nowa promocyjna umowe na kolejny okres lub wypowiedziec usluge.

Klikasz Dla domu -> Internet -> rozmawiaj teraz (na gorze po prawej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamowieniu przez strone Netii dadza ci router z wifi za 1zl.

Zreszta wcale nie najgorszy model - dobrze dziala na slabszych liniach.

Przy fascie pingi sa na poziomie 5-25ms, a w przeplocie 25-50ms. Zalezy od linii i obciazania centralki.

Ja mam slabe lacze 6Mbit/s z interleaved i pingi na poziomie 50ms, ale nie przeszkadza mi to grac w gry on-line.

 

Więc jeśli ja mam jakis stary router "Netgear" kupiony za małe pieniądze po kupnie jakiegoś nowego z wyższej pólki obniżył by mi się ping w grach online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Netię od czterech miesięcy i nie narzekam. Trzeba uważać przy podpisywaniu umowy bo uwielbiają wcisnąć pakiet "Bezpieczny Internet" - zawsze ponad dychę drożej. Za telefon płacę śmieszne kwoty - 10-20 zł. Nie trzeba żadnych wymyślnych modemów, wystarczy taki za stówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zamówione.

Aktywacja - 19 zł

Wi-fi - 1 zł

Miesięcznie 59 zł.

 

Aktualny, ale nie promocyjny !

Wiazesz sie z Netia na 2 lata, a wiec dostajesz ceny promocyjne.

Cena wzrosnie po zakonczeniu promocji, wiec trzeba o tym pamietac i na miesiac wczesniej podpisac nowa promocyjna umowe na kolejny okres lub wypowiedziec usluge.

Klikasz Dla domu -> Internet -> rozmawiaj teraz (na gorze po prawej).

Tylko, że oni w kulki lecą. Jak ktoś kupuje promocyjny net to ta sama opłata powinna być do końca umowy. Brzydal mówił, że do końca umowy będzie 59 ;/

***

 

Miesiąc wcześniej? Skąd będę wiedział jaka będzie następna promocja? Jak na razie trwa do końca roku. Jak mogę podpisać umowę na promocje skoro jest wciąż w umowie wcześniejszej? (gwarantowana cena - też mi coś). Nawet jeśli promocja trwa 6 miesięcy to i tak zostanę po 2 zmianach parę miesięcy bez promocyjnej ceny. Muszę to wiedzieć bo nie chcę później płacić za 6 mb z 80 zł nie mówiąc już o ogromnej kwocie 230 zł o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konca umowy bedzie stala oplata 59zl, ale masz w umowie gwarancje ceny, tzn. jak wejdzie jakas lepsza promocja, czyli nizsza cena za ta sama predkosc, to bedziesz mogl z niej skorzystac z darmo i bez przedluzania umowy. I tak 2 razy w ciagu tych 2 lat. I wtedy ta nowa lepsza cena bedzie do konca umowy.

A po 23 miesiacach od aktywacji uslugi po prostu wejdziesz ponownie na strone i sprawdzisz co oferuja. I jak bedziesz chcial to przedluzysz umowe, a jesli u konkurencji bedzie taniej to po prostu zrezygnujesz. Czy to takie skomplikowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpiąć się pod temat NETI kończy mi się umowa w tp słyszałem różne opinie o neti na łączach tp że nie warto możecie powiedzieć jak to jest faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP/Netia to są te same linie! Problemy w Netii są spowodowane "zazdrością" TP.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozmawiałem na chacie z konsultantem. Zapytałem się go:

"Jeżeli zakupiłem u was internet 6 Mb/s w promocyjnej cenie 59 zł/ms to czy po skończeniu promocji będę nadal płacić tyle czy koszt się zmieni?"

Otrzymałem pozytywną odpowiedź, że do końca umowy będę płacić 59 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konca umowy bedzie stala oplata 59zl, ale masz w umowie gwarancje ceny, tzn. jak wejdzie jakas lepsza promocja, czyli nizsza cena za ta sama predkosc, to bedziesz mogl z niej skorzystac z darmo i bez przedluzania umowy. I tak 2 razy w ciagu tych 2 lat. I wtedy ta nowa lepsza cena bedzie do konca umowy.

A po 23 miesiacach od aktywacji uslugi po prostu wejdziesz ponownie na strone i sprawdzisz co oferuja. I jak bedziesz chcial to przedluzysz umowe, a jesli u konkurencji bedzie taniej to po prostu zrezygnujesz. Czy to takie skomplikowane ?

 

Mam pytanie zwiazane z gwarancja ceny. Obecnie place 49zl brutto za 1mb (pakiet telefon+internet).Umowa 2-letnia konczy mi sie wiosna 2011 roku. Chcialbym przyspieszyc internet do 6mb w tej samej cenie 49zl w ramach gwarancji ceny. Na stronie Netii mozna wybrac przedluzam umowe/zmieniam predkosc. Czy moge przyspieszyc internet 1mb do 6mb w cenie 49zl BEZ przedluzania umowy? Czy zwiekszenie predkosci jest rownoznaczne z automatycznym przedluzeniem umowy na kolejne 24 miesiace?

 

W regulaminie Czesc II Gwarancja ceny 5. jest napisane-Zmiana oferty nie powoduje przedluzenia Umowy.

 

Sprawdzilem na stronie Netii i mi pokazalo, ze max predkosc jaka moglbym wybrac to 10240 kbit/sec.

Telefon i internet w pakiecie : BSA(i)+WLR(t): Pakiet dostępny w sprzedaży, maks. prędkość ściągania 10240 kbit/s

Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : BSA: Usługa dostępna, maks. prędkość ściągania 10240 kbit/s

BROADBAND = TAK

PORT_AVAILABILITY = TAK

WIRE_LENGTH = 1.453

DSLAM_TYPE = IP,ATM

ADSL_TYPE = ADSL2+

THROUGHPUT = 10240/1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bartasek94

Promocja obowiazuje przez cala 2 letnia umowe, wiec nie wiem z czym masz problem.

Sorry, ale ty jakis nie kumaty chyba jestes.

 

@ Monaro

Jesli 6Mb/s bylo w cenniku/regulaminie, gdy podpisywales umowe, to mysle, ze bez problemu zwieksza ci predkosc bez jej przedluzania. Ale dopytaj konsultanta na infolinii lub na stronie Netii.

Skantarek to tylko teoria, najwazniejsze sa parametry lacza z modemu/routera.

Mysle, ze przy tej predkosci i odleglosci od centralki nie powinno byc problemow, ale pokaz te dane w odpowiednim temacie o Netii w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...