Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bobekh

jaki wentylator do i7 860 najcichszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie mam i7 860 na boxowym wentylatorze, i jest piekielnie głośny i w czasie spoczynku i w czasie wysiłku ;)

Tu zaczyna się moje pytanie, jaki wentylator będzie najrozsądniejszy aby ochłodzić ale i wyciszyć ten komputer.

Budżet fajnie jak nie będzie przekraczać 200zł :) a tak naprawdę im taniej tym lepiej.

 

Kartę graficzną mam HD5870 ale raczej nie słyszałem żeby i tam można było wymieć wentylator.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił BQ Silent Wings - jak mi Pan w coolingu pokazał na żywo, to byłem pod wrażeniem. Na maksymalnych obrotach jest nadal cichy (delikatny tylko szum powietrza) a w testach nie odstaje za bardzo nawet od Noctuy i Enermaxa Magmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaproś pana w domu wieczorowa pora i znów wsłuchaj się w prace wentylatora :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ? Sądzisz, że BQ są złe ?

 

 

Nawet w tym teście BQ wyszedł świetnie: http://oclab.pl/arts/cooling/porownanie-wentylatorow-enermax-scythe-noctua-be-quiet/10/

 

nie twierdze ze są złe, ale biorąc pod uwagę ze słyszałeś je w sklepie, to nie ma co się tak zachwycać, różnica będzie kolosalna, jeśli byś ten sam wentylator posłuchał w cichym pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę sądziłem że każdy będzie wychwalać np. Scythe Mugen II Rev.B, albo jakąś Noctue :) a tu zupełnie inne typy :)

 

Bardzo dziękuje już za te propozycję, ale jeszcze z miłą chęcią poczytam kolejne.

 

 

Dodam tylko że nie zamierzam kręcić :) Turbo Boost w zupełności wystarcza, więc tutaj jakby cisza jest najważniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigrin u nas w firmie jak zamknie się okno i akurat nikt nie robi czegoś głośnego na magazynie (;D) to jest naprawdę cicho, mamy sklep kawałem od głównej ulicy:) Spokojnie można ocenić pracę wentylatora.

 

BeQuiet moim zdaniem to najlepszy wentylator do niskich obrotów (aż szkoda, że nie wydali wersji w standardzie z 800-1000 obr. - bo on właśnie do takich obrotów jest najlepszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowie nie, ale różnica zawsze będzie, pracujące kompy w tle itp.

to na tyle spamu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowie nie, ale różnica zawsze będzie, pracujące kompy w tle itp.

to na tyle spamu :D

Nie wiem czy wiesz ale w sklepie w Cooling.pl jest maksymalnie wyciszony komp z chłodzeniem wodnym a jedynym elementem, który cokolwiek słychać jest tam zasilacz Antec NeoPower (swojego czasu najcichsze zasilacze na rynku). Myślę więc, że da się tam wszystko oceniać bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to muszę potwierdzić. Nawet ulicę przy coolingu nie da się nazwać "ruchliwą", tak więc wierzę na słowo ekspertom z coolinga.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę ze mieszkam set kilometrów od w/w sklepu nie pozostaje mi nic innego jak uwierzyć wam na słowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkodaze ze nie mozesz dolozyc troche wiecej do kwoty za jaka chcesz kupic chlodzenie do swojego i7. Ja u siebie na i7 860 mam True Black 120 Thermalright-a oraz 120mm Noise-Blocker z serii Multiframe. Wiatrak jest ustawiony na predkosc okolo 700obr/min. Jest bardzo estetycznie cichutko i chlodno ale i tez kosztownie jak na chlodzenie powietrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkodaze ze nie mozesz dolozyc troche wiecej do kwoty za jaka chcesz kupic chlodzenie do swojego i7. Ja u siebie na i7 860 mam True Black 120 Thermalright-a oraz 120mm Noise-Blocker z serii Multiframe. Wiatrak jest ustawiony na predkosc okolo 700obr/min. Jest bardzo estetycznie cichutko i chlodno ale i tez kosztownie jak na chlodzenie powietrzne.

Jakby miał już dokładać to:

http://www.proline.pl/?p=PRT+Megahalems

+

http://www.proline.pl/?p=EMX+TB+SILENCE+120MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No dobrze, jak najbardziej można dołożyć nieco bo ceny jak widać różnią się nie wiele.

 

Ale czy jest sens kupować już aż takie chłodzenie jeżeli nie zamierzam podkręcać procka?

Poważnie się pytam bo nie znam się aż tak na tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, vide

Budżet fajnie jak nie będzie przekraczać 200zł :) a tak naprawdę im taniej tym lepiej.

Bez podkręcania, a nawet z let say z niewyczynowym to vide a/m Zalman Performa or Fortis. Jeżeli chesz dobrać sobie wentyl indywidualnie (cisza) to Zalman Flex + NB XL1 or Enermax Silence or (drożej ale superb) NB Pro PL-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...