Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

koven

Model peltiera i kolejnosc komponentow w WC

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnosnie 2 rzeczy:

1.Czy w momencie gdy modul peltiera bedzie z jednej strony przykryty w calosci przez bloczek WC a z drugiej przez coldplate i z obu stron posmarowany pasta termoprzewodzaca,to czy nadal istnieje potrzeba uszczelniania takiej konstrukcji gabka?

2.Buduje uklad zamkniety z tym, ze z polozonym poza komputerem rezerwuarem na wode.O ile wiem ze najlepiej chlodnice umiescic przed pompka o tyle nie mam zielonego pojecia w ktorym miejscu podpiac ten rezerwuar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Tak trzeba

należy stosować specjalną piankę pouliretanową :exclam:

powód jest prosty na tym kawałku miedzi będzie temperatura niższa niż temp otoczenia i tam będzie się skraplać woda :exclam:

Powiem więcej w zależności od mocy TEC`a powinieneś, wskazane jest bu taką gombką wypełnić środek Sockera i PCB po przeciwnej stronie CPU

2 W zasadzie to ma minimalne znaczenie przy układzie zamkniętym ;)

a tak na prawdę to najlepiej umieśćić tuż przed chłodnicą albo między chłodnicą a pomką

albo tak jak ja to mam

Mam pomkę w rezerwuarze :D

<a href=]http://www.mrodziewicz.republika.pl/images...ik802.jpg' alt='images...ik802.jpg'>

 

[Edytowane: 17/6/2003 przez amoniak]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianki do soketa nie bede stosowal bo moj peltier to ledwo 73W a proc to P4.Niby malo ale gdzies czytalem ze do celka 1,2@1,6 z chlodzeniem wodnym jak podpieli 33W to temperatura spadla im o kilka stopni wiec mam nadzieje ze i mi ta sztuka wyjdzie choc wszyscy mi mowia ze 73W to za malo.Choc szczerze sie przyznam ze do konca nie lapie na jakiej zasadzie im to wyszlo bo jesli przeciez peltier nie potrafi odprowadzic calej mocy to zaczyna sie procek grzac, ale zobacze moze poprobuje.

Pompka miala tez byc w pojemniku ale tak sie spieszylem ze zamiast pojemnika zamowilem rezerwuar do ktorego sie nie zmiesci, wiec pompka bedzie jako niezatapialna a rezerwuar na zewnatrz przymocowany do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...