Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piospi

Obsidian 800D Black-Red LC Project

Rekomendowane odpowiedzi

I. WSTĘP

 

 

Na wstępie chciałbym Was zwiedzających mój temat przywitać :) Po kilku latach nastąpił czas zmiany komputera z PC'a i laptopa na jakiś porządny komputer, który uciągnie nowe gry i poprawi komfort pracy na codzień.

 

Na początek chciałbym pokazać Wam jakiego kiedyś miałem skilla w przerabianiu komputerów - czyli żadnego ;)

Stary wysłużony Pentium 4 z Radeonem 9700PRO (kiedyś to była grafika) + chłodzenie Zalmana idą w odstawkę.

 

dsc02283.jpg

 

dsc02286.jpg

 

dsc02299k.jpg

 

 

 

Teraz kolej na nowy komputer, oto zdjęcia z nowymi częściami:

 

dsc02329q.jpg

 

dsc02328g.jpg

 

 

Na zdjęciach widać: Intel i5 760, EVGA GTX 480, ASUS Maximus III Formula, G Skill ECO 1600MHZ CL7, Corsair Obsidian 800D, Seasonic X-Series 750W, Samsung F3 1TB i OCZ Vertex 2 100GB.

 

Zawsze marzyłem o chłodzeniu wodnym, tak więc postanowiłem spełnić swoje marzenie. Wziąłem samochód i z osobą towarzyszącą pojechałem do coolinga. Po wejściu do sklepu przyszedł Pan Marek (pozdrowienia ;) i zaczęliśmy chyba ponad godzinę rozmawiać nad zestawem. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem wiedzy Pana Marka. O to co wyszło:

 

dsc02338r.jpg

 

dsc02335s.jpg

 

Be Quiet - Silent Wings 120mm, EK Supreme HF - Full Nickel, EK-FC GTX 480 Acetal Nickel, Phobya G-Changer 360 ver 1.2 Black, Swiftech MCP350, EK-DDC X-RES Laing 140 Acetal, DangerDen Tube by Feser 10/16, przezroczysty płyn Fesera, 8 osiem złączek Fesera i 2 kątowe także Fesera :)

 

Szczerze może dla starych wyjadaczy nie będzie to atrakcyjny zestaw pod względem wizualnym, ale w końcu jestem początkujący w tej dziedzinie więc nie mam jeszcze pomysłów a kopiować innych nie będę ;)

 

 

II. Obsidian po rozpakowaniu VS stary komputer

 

Podjarany jak małe dziecko wyjąłem Obsidiana z wielkiego pudła i moja pierwsza reakcja na rozmiary obudowy - "O kurczę!".

No to zacząłem odklejać wszelkie folie i pooglądałem sobie w środku Obsidiana. Nawet moi domownicy byli pod wrażeniem.

Zaraz po tym ustawiłem obok nowej obudowy starą obudowę Chiefteca. Obsidian jest kolosem !

 

pict0028n.jpg

 

 

Po tych zabiegach postanowiłem pomyśleć nad rozmieszczeniem elementów w układzie, ale niestety mam problem. Mam dwie wizje układu i nie wiem który wybrać - pierwsza oraz druga

 

Żółte na obrazkach to oczywiście rezerwuar z topem + pompka. Jakieś sugestie ?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko według mnie to do tego zestawu lepiej by pasował, co najmniej i7 860 lub wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie widzę projekt LC w OBSIDIAN 800D,zastanawiałem się jak długo to potrwa.

Xain i BulletRide nie dali jak na razie namówić się na LC.

Jako że mam trochę doświadczeń z LC w Obsidianie wal śmiało z zapytaniami na PM.

Powodzenia w projekcie i trzymam kciuki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko według mnie to do tego zestawu lepiej by pasował, co najmniej i7 860 lub wyższy.

 

Na początku chciałem siódemkę, ale HT nie przyda mi się w grach a 300 zł nie będę wydawać po to żeby mieć wyższy numerek przy procku :]

 

 

No nareszcie widzę projekt LC w OBSIDIAN 800D,zastanawiałem się jak długo to potrwa.

Xain i BulletRide nie dali jak na razie namówić się na LC.

Jako że mam trochę doświadczeń z LC w Obsidianie wal śmiało z zapytaniami na PM.

Powodzenia w projekcie i trzymam kciuki :thumbup:

 

Dzięki, jakiś motywujący komentarz w moim temacie. No muszę powiedzieć, że Twój projekt też jest dobry :) Może nie wypowiadam się w jakichś worklogach, ale zawsze podziwiam takich ludzi.

 

Szczerze stoję w miejscu, bo nie wiem po której stronie mają wychodzić węże z chłodnicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże mają wychodzić w zatokach inaczej tego nie widzę,chcesz foty jak to u mnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże mają wychodzić w zatokach inaczej tego nie widzę,chcesz foty jak to u mnie wygląda?

 

 

Problem, że mój rezerwuar musi być postawiony - co innego gdyby mógł wisieć :)

 

P.S. Pamiętam Twój worklog bo kilka dni temu przestudiowałem masę takich z Obsidianami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie widzę projekt LC w OBSIDIAN 800D,zastanawiałem się jak długo to potrwa.

Xain i BulletRide nie dali jak na razie namówić się na LC.

Jako że mam trochę doświadczeń z LC w Obsidianie wal śmiało z zapytaniami na PM.

Powodzenia w projekcie i trzymam kciuki :thumbup:

 

Jest jeszcze Dizel ze swoim Obsidianem i LC :) Posiadaczy Corsaira przybywa :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada sie bardzo ciekawie. Mam nadzieje ze szybko to poskladasz do kupy i wrzucisz nowe zdjecia ;) . Zastanawia mnie tylko jedna rzecz w Twoim starym PC... :hmm: czemu zainstalowales odwrotnie wentylator tak aby wyciagal cieple powietrze a nie dmuchal bezposrednio na radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ostatnio go czyściłem i pomyliłem się zakładając wentyl odwrotnie - tak czy siak stary komputer za niedługo idzie na części więc nie przejąłem się tym bardzo :]

 

 

Dzisiaj jeszcze poprawię worklog aby był bardziej przyjemny dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nieźle ale też musze powiedzieć ze CPU nie trzyma poziomu reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba przejscie z antyku na AC na full wypas zestaw i fajnym wodnym chłodzeniem. Konkretna zmiana ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ixtreme

Zapowiada się nieźle ale też musze powiedzieć ze CPU nie trzyma poziomu reszty.

 

Pisał wyżej dlaczego nie wziął np 860.

 

Od zawsze podobał mi się ten Corsair.. uh co za cudna buda ;)

Zapowiada się obiecująco. Czekam na nowe fotki i dalszy rozwój wydarzeń :) Powodzenia. :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nieźle ale też musze powiedzieć ze CPU nie trzyma poziomu reszty.

Nie musi to nie trzyma luuudzie.

Wiesz co ja mam zwodowane ? Semprona 140, którego wartość jest niewyobrażalnie niższa niż moje WC.

Co to za dziwne podejście widać autorowi tematu pasuje taki właśnie procek, a lepszego mu nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdunzdun - i5 750 - nic, i7 860 - +15% penis length ;)

WC szykuje się całkiem ładnie, szkoda tylko, że rez jest zintegrowany z topem pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdunzdun - i5 750 - nic, i7 860 - +15% penis length ;)

 

no to mam o 15% dłuższego siusiaka, muszę się gdzieś z tym zareklamować, chociaż po cichu liczyłem na te 25%.

 

 

co do LC w obsidianie, poza Elderem, niezły projekt ma Pablo70 z czystegopc, warto obadać co i jak - a tymczasem jedziesz piospi bo jest tłusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loth z tego co pamiętam to Pablo70 swój projekt LC w Obsidian 800D złożył w listopadzie 2009,więc

na obecną chwilę po wielu modyfikacjach jego dzieło jest gotowe i prezentuje się znakomicie :thumbup:

 

Dizel dostał w swoje łapki 800D trzy dni temu ale zrobił jej na dzień dobry taką wiwisekcję że :o

nity won i zamiast nich śrubki,szykują się poważne modyfikacje,aż miło popatrzeć,będzie się działo...

 

Piospi zadawaj pytania jeśli czegoś nie jesteś pewien,od tego jest forum :D

Fajnie że dałeś się namówić na zmianę reza :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się fajny projekt super buda, niczego sobie sprzęt, czekam z niecierpliwością na poczynania.

Życzę powodzenia i wytrwałości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaluj zdjęcia do 800x600 i wrzucaj w całości. Ogląda się dużo lepiej.

 

No i powodzenia :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie teraz tych modow itp narobilo

 

powodzenia kolego

 

 

kurcze, moj wymarzony zasilacz :lovin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nieźle ale też musze powiedzieć ze CPU nie trzyma poziomu reszty.

 

Eee tam ;)

 

 

Mi się podoba przejscie z antyku na AC na full wypas zestaw i fajnym wodnym chłodzeniem. Konkretna zmiana ;]

 

Najbardziej boję się, że doznam szoku przy pierwszym razie na SSDku :P

 

 

Pisał wyżej dlaczego nie wziął np 860.

 

Od zawsze podobał mi się ten Corsair.. uh co za cudna buda ;)

Zapowiada się obiecująco. Czekam na nowe fotki i dalszy rozwój wydarzeń :) Powodzenia. :thumb:

 

Wziąłem go z trzech powodów - rozwiązania ułatwiające życie człowiekowi + design + duża ilość w środku :)

 

 

@zdunzdun - i5 750 - nic, i7 860 - +15% penis length ;)

WC szykuje się całkiem ładnie, szkoda tylko, że rez jest zintegrowany z topem pompki.

 

Tak jak pisałem, ten projekt nie będzie taki super wypasiony pod względem wizualnym jak zestaw Screamer'a :Up_to_s:

Po prostu jest to pierwszy mój zestaw i dlatego Pan Marek z coolinga doradził mi takie rozwiązanie. Kiedyś może w przyszłości będę budował bardziej rozbudowane zestawy :]

 

no to mam o 15% dłuższego siusiaka, muszę się gdzieś z tym zareklamować, chociaż po cichu liczyłem na te 25%.

 

 

co do LC w obsidianie, poza Elderem, niezły projekt ma Pablo70 z czystegopc, warto obadać co i jak - a tymczasem jedziesz piospi bo jest tłusto.

 

No nie powiem Pablo70 ma ciekawie zbudowany zestaw w swoim Obsidianie, ja jednak pozostanę przy swojej koncepcji :)

 

 

Piospi zadawaj pytania jeśli czegoś nie jesteś pewien,od tego jest forum :D

Fajnie że dałeś się namówić na zmianę reza :thumbup:

 

Jednak na początek wolę mniej skomplikowany zestaw, tak jak pisałem, on ma być dla mnie a nie dla innych na pokaz ;p Pozostaję przy tym co mam.

 

Szykuje się fajny projekt super buda, niczego sobie sprzęt, czekam z niecierpliwością na poczynania.

Życzę powodzenia i wytrwałości :D

 

Gracias :)

 

Świetny projekt się zapowiada :).

 

Dzięki :)

 

Skaluj zdjęcia do 800x600 i wrzucaj w całości. Ogląda się dużo lepiej.

 

No i powodzenia :thumb:

 

No właśnie zrobiłem mały lifting pierwszego postu, powinno być milej dla oka :) Dzięki :)

 

ale sie teraz tych modow itp narobilo

 

powodzenia kolego

 

 

kurcze, moj wymarzony zasilacz :lovin:

 

Dzięki, no nie powiem zasilacz świetny i bardzo ładny :]

 

 

Niestety wyjeżdżam więc projekt stanie do niedzieli, dam fotki i opiszę swoje niepowodzenia z piątku trzynastego :kwasny:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piospi cytat: "Jednak na początek wolę mniej skomplikowany zestaw, tak jak pisałem, on ma być dla mnie a nie dla innych na pokaz ;p Pozostaję przy tym co mam."

 

To jest właściwe podejście,prawda jest taka że zabawa w LC wciąga i trudno się potem uwolnić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w 800D family@Pclab.pl :) Powodzenia w pracach nad projektem

@ELDER

 

Mnie do wody nikt nie musi naklaniac. Tylko finansow na razie brak na jakies grube WC bez kompromisów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że paczka 800D na forum powiększa się, fajnie :).

Czekam na kolejne fotki z prac nad projektem Obsi :)

 

Ahh, no i oczywiście podziękowania dla Eldera za obszerną foto-relacje dotyczącą 800D która pomogła mi wyjaśnić kilka szczegółów przed zakupem obudwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LanParty 875PRO :o

Kilka lat temu zabiłbym za to cudo :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...