Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kicekpoland

Piractwo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest w Polsce ? Czasami słychać o jakiś nalotach na akademiki i to chyba tyle w tej sprawie, czy osoby w prywatnych mieszkaniach mogą także spodziewać się wizyty naszych funkcjonariuszy ? Ogólnie nigdy nie słyszałem od żadnego znajomego , rodziny czy Bóg wie kogo jeszcze aby takie coś go spotkało , więc jak to naprawdę z tym jest ? Niby zabraniane jednak nie egzekwowane - czy to ma jakikolwiek sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej musi byc cos na wieksza skale, nie jakies tam domowe manewry. mozna wpasc przypadkiem, jesli zrobia wjazd z innego powodu i znajda cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wtedy z karami , czy osoba która ma powiedzmy 2 pirackie programy musi kupić po prostu oryginalne czy wiążą się z tym jakieś inne przykre doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to musisz naprawdę wysyłać duże ilości danych aby się fatygowali. Np jak jesteś na topie w liście użytkowników danej sieci albo coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na byle kogo nie chce im sie ruszac, jak ktos duzo sprzedaje lub udostepnia to wtedy czasami cos zrobia, ale to pojedyncze przypadki. swoja droga nie wiem czy wiecie, ale kserowanie ksiazek to tez piractwo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policja nie ma nakazu sądowego na przeszukanie Twojego mieszkania, to w ogóle nie masz obowiązku ich wpuszczać do domu. Możesz im powiedzieć, że nie zamawiałeś policji i do widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska jakoś nie trudzi się zbytnio walką z piratami. ;) Ale przecież piractwo to zwykła kradzież.

 

Chłopak z mojej byłej szkoły miał taką śmieszną sytuację - mieszkał z dziadkami, którzy lubili forum gminy i lubili tam pisać ( myśleli, że anonimowo ) różne rzeczy na ówczesnego wójta. Pewnego dnia napisali za dużo, ktoś doszedł do nich i przyjechała policja. Przeprosili co prawda władzę, ale 'przypadkowo' policja zabezpieczyła trochę pirackich kopii gier, muzyki i programów - kompa zabrali, dowalili karę kilku tysięcy.. Więc uważaj na rodziców i rodziców rodziców, bo inaczej do Ciebie policja nie wpadnie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akademiki w gadańsku albo poznaniu wpadli dwa razy pod rząd nie powiadamiając uczelni(akademiki to pewnego rodzaju autonomia i musi policja uczelnię powiadomić). Oczywiście że znajdą ci coś począwszy od matlaba(bo nikt nie kupi przeca) przez film aż po gry. Jak piracisz większą ilość to ci mogą zrobić wjazd do mieszkania tzn. wypalasz na płytki i sprzedajesz ostro. Są jeszcze te związane np. z chomikiem gdzie po prostu drogą emailową cię powiadomią że tam piraciłes i chcą szmalu. A tak ogólnie większość ludzi nie ma co się bać dopóki nie wprowadzą filtracja internetu u nas. Chociaż że do ludzi co z dc korzystali wjazdy były ale to rzadkość. Bardziej się opłaca chodzić im po firmach.

Swoją drogą np. płytki dvd-r,cd-r są obłożone podatkiem pirackim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policja nie ma nakazu sądowego na przeszukanie Twojego mieszkania, to w ogóle nie masz obowiązku ich wpuszczać do domu. Możesz im powiedzieć, że nie zamawiałeś policji i do widzenia.

 

Bzdura

 

 

Ja polecam TrueCrypt na takie przypadki :D Juz raz mnie szyfrowanie uratowało, nie TC ale jeszcze stary PGP Whole Disk. Sprawa została umorzona, wzywany bylem na komende żeby podać hasła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez nakazu sądowego nie masz obowiązku wpuszczać policji do swojego domu, więc nie żadna bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bzdura? Moje mieszkanie, nie muszę kogokolwiek wpuszczać - jeśli nie mają nakazu. Coś się zmieniło przez te kilka lat? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci TC, skoro jak nie podasz hasla to dostaniesz parafrag za utrudnianie sledztwa, zdaje sie?

 

@up: zdaje sie, jest paragraf, ze jesli policja ma powazne podejrzenie o popelnieniu przestepstwa , to i tak moga Ci wejsc do domu. Wygooglaj sobie, albo poczekaj az ktos z forumowych prawnikow przyjdzie i walnie paragrafami konkretnymi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci TC, skoro jak nie podasz hasla to dostaniesz parafrag za utrudnianie sledztwa, zdaje sie?

 

 

Nastepna bzdura. Tak zdaje Ci sie :E Żadnego paragrafu nie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bzdura? Moje mieszkanie, nie muszę kogokolwiek wpuszczać - jeśli nie mają nakazu. Coś się zmieniło przez te kilka lat? :Up_to_s:

Nic się nie zmieniło. Nie mają nakazu, to możesz im powiedzieć do widzenia i już jak sobie ich nie życzysz we własnym domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. Nie mają nakazu, to możesz im powiedzieć do widzenia i już jak sobie ich nie życzysz we własnym domu.

 

Moga wejsc na legitke, a nakaz dostarczyc w ciagu tygodnia...

 

Teoretycznie w uzasadnionych przypadkach... ale wiadomo jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga wejsc na legitke, a nakaz dostarczyc w ciagu tygodnia...

Nie mogą. Na samą legitkę możesz im odmówić wpuszczenia i powiedzieć, że jak przyjdą z nakazem, to wtedy dopiero ich wpuścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego znajomego kilka lat temu odwiedzili. Siedział na DC i udostępniał co nieco. Nie była to duża ilość danych, ale widocznie wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą. Na samą legitkę możesz im odmówić wpuszczenia i powiedzieć, że jak przyjdą z nakazem, to wtedy dopiero ich wpuścisz.

http://www1.bielsko.com.pl/index.php?teksty&legal/legal

 

na legitkę mogą wejść do firmy a do domu nie?

Tak. Działając na podstawie art. 219 § 1 organ przeprowadzający czynności procesowe ma prawo do przeszukania mieszkania prywatnego - nawet za okazaniem legitymacji służbowej. W praktyce, przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policja dokonuje za okazaniem nakazu prokuratora lub kierownika jednostki policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vasqeth

Bez nakazu sądowego nie masz obowiązku wpuszczać policji do swojego domu, więc nie żadna bzdura.

 

Za dużo amerykańskich seriali oglądasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www1.bielsko.com.pl/index.php?teksty&legal/legal

 

na legitkę mogą wejść do firmy a do domu nie?

Tak, mają prawo, ale Ty masz też prawo ich nie wpuścić, jeśli nakazu nie mają. A to czy bez nakazu przeszukają twój dom, czy nie, to już jest tylko Twoja decyzja.

Za dużo amerykańskich seriali oglądasz.

Nie oglądam amerykańskich seriali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają prawo, ale Ty masz też prawo ich nie wpuścić, jeśli nakazu nie mają. A to czy bez nakazu przeszukają twój dom, czy nie, to już jest tylko Twoja decyzja.

 

 

Hahaha, nie rozmieszaj mnie bo padnę, popytaj na forach odpowiednich... Jak im tak napiszesz to Cie wysmieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają prawo, ale Ty masz też prawo ich nie wpuścić, jeśli nakazu nie mają. A to czy bez nakazu przeszukają twój dom, czy nie, to już jest tylko Twoja decyzja.

przytoczyłem przed chwilą ci odpowiednie paragrafy mogą wejść na legitymację a nakazu nie musi wystawić prokurator wystarczy komendant.

 

Tak. Działając na podstawie art. 219 § 1 organ przeprowadzający czynności procesowe ma prawo do przeszukania mieszkania prywatnego - nawet za okazaniem legitymacji służbowej. W praktyce, przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policja dokonuje za okazaniem nakazu prokuratora lub kierownika jednostki policji.

to nie CSI Maiami i hameryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, nie rozmieszaj mnie bo padnę, popytaj na forach odpowiednich... Jak im tak napiszesz to Cie wysmieja.

To padnij, Twoja sprawa. Ja piszę jak jest i to z własnego doświadczenia.

przytoczyłem przed chwilą ci odpowiednie paragrafy mogą wejść na legitymację a nakazu nie musi wystawić prokurator wystarczy komendant.

Mogą wejść, ale Ty nie masz obowiązku ich wpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...