Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cz3rw0ny

Project ATCS 840 by Cz3rw0ny

Rekomendowane odpowiedzi

shadyvulture.jpg]

 

Projekt Shady Vulture został zapoczątkowany na przełomie marca/kwietnia 2010 roku. Zaraz po zakupie pierwszych poważnych części do PC'a postanowiłem stworzyć z niego coś co może iść w szranki z najlepszymi zestawami w Polsce i może nawet na świecie. Wszystko zależy od gustu. Moim zdaniem cel ten udało mi się spełnić częściowo. Wiele detali i elementów należy jeszcze dopracować, ale ogólny wygląda nie pozostawia, aż tak wiele do życzenia. Celem projektu jest stworzenie zestawu jak najbardziej eleganckiego oraz minimalistycznego. Nie przepadam za odpustowymi detalami jak kolorowe katody bądź rzucające się w oczy wentylatory. Teraz trochę więcej o samym komputerze. Obudowa została zakupiona w grudniu 2009 roku - wpierw przemalowana przeze mnie lecz nie było to zbyt udane. Należało to rzecz jasna poprawić by projekt nie tracił na detalach. Generalizując miało być czarno, elegancko i z niewielkimi elementami które kontrastowały by na tle tej ogarniającej czerni. Płyn musiał być oryginalny - zbyt dużo jest chłodzeń wodnych w kolorze niebieskim bądź czerwony. Co wygląda ładnie i elegancko w połączeniu z kolorem czarnym i srebrnym? Oczywiście królewski fiolet. Jest to płyn na tyle oryginalny jeżeli chodzi o wygląd, że nie sądze by został on przeze mnie użyty ponownie. Maskownice, shroud na górną chłodnice, wycinanie szyby oraz niklowanie wszystkich bloków oraz malowanie proszkowe bloku na QPI zostało wykonane przez Barusa. Wielkie podziękowania dla niego. Polecam go jako wykonawce wszelkiej maści modyfikacji.

 

W skrócie mój sprzęt użyty do projektu:

 

PC:

Asus Rampage II Extreme X58

Intel i7 920 @ 4.1Ghz

Corsair 3x2GB DDR3 1600MHz CL7

Enermax Revolution 1050W

HIS Radeon HD5870

Asus Matrix 9800GT for PhysX

WD 1TB FEAX + SQD

CoolerMaster ATCS 840

 

LC:

Feser Fittings 10/13

Feser Tube 10/13

EK Supreme HF Nikiel Acetal

EK Full Board Block RE2 Nikiel Acetal

Enzotech DRAM RE2 pomalowany proszkowo na czarno

EK Mosfet Acetal Nikiel

NZXT Sleeved

XSPC Reservoir 500ml

Swiftech 355 + Bitspower TOP

Feser Xchanger 360 & 240

Enermax TB Silence 120mm 6szt.

 

Więcej zdjęć na Picasa:

logo_picasa.jpg

Zdjęcia:

 

p1090851p.jpg

 

p1090860.jpg

 

p1090861.jpg

 

p1090869x.jpg

 

p1090874.jpg

 

p1090864.jpg

 

p1090866.jpg

 

p1090872.jpg

 

p1090889.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy kolor płynu :)

Jeszcze zwodować grafikę i będzie super :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie ino ta szpetna grafika :lol2:

Juz tam widze za niedlugo cos pokroju gtx 485 oczywiscie zwodowane :P

I to bedzie wtedy jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend postaram się zamieścić lepsze zdjęcia, by pokazać dokładnie całość komputera. Dziś światło było niestety tragiczne, ale nie mogłem czekać z publikacją do poprawy pogody :)

 

Wodowanie grafiki nie jest w planie - czekam cierpliwie na ulepszone GTX480 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaman ma racje jeszcze grafika i będzie OK. Bardzo podoba mi się kolor płynu już mi się znudziło patrzenie na niebieski. Karta graficzna strasznie odbija światło białej katody, enermax'y (wentylatory) wymieniłbym na jakieś fioletowe, te katody z lewej strony robią fajny nastrój ale ja bym je widział u góry. :P

 

Moje wrażenie jest bardzo pozytywne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie, ale pod grafika jest jakies puste miejsce. czegos mi tam brakuje i nie wyglada to za ladnie. reszta mi sie podoba i gratulacje ;)

PS: jak sie plyta sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie widać coś tam wymodził :D

 

Barusowy cower na wentyle faktycznie wygląda extra :thumbup::D Oj co on się o tym naopowiadał :E

 

Tylko jedno mi się nie podoba, węże... 10/13 są za małe... Owiele lepiej by to wyglądało w 10/16 no ale kto ja uważa może z czasem zmienisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest miejsce na SLI Z GTX485 :) I jakąś fajną kartkę 1slotową do fizyki. Teraz jest tylko HD5870 i 9800GT do fizyki.

 

W przyszłości będą czarne BP 10/16 pewnie o odpowiedni tygon. Teraz niestety nie miałem na to funduszy. Wszystko w swoim czasie, ale licze na produktywne komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Super kolor, świetne wentyle :thumb:

 

Skrzyżowania węży są celowe czy wynikają ze słabego gięcia się węża?

Nie rób zdjęć z lampą. Nigdy nie wychodzą dobrze. Statyw i jazda :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, trzeba było odłożyć premierę i odrazu zrobić w 10/16, pozatym szkoda że grafa nie włączona w obieg. Kolor płynu - ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Super kolor, świetne wentyle :thumb:

 

Skrzyżowania węży są celowe czy wynikają ze słabego gięcia się węża?

Nie rób zdjęć z lampą. Nigdy nie wychodzą dobrze. Statyw i jazda :]

Wąż giął się bardzo dobrze, ułożenie miało być ciekawe, podobały mi się duże łuki.

 

Wiem, że zdjęcia z lampą zawsze słabo wychodzą, niestety pogoda nie pozwoliła na zbyt dobre ujęcia. Wymienię te zdjęcia na nowe przez weekend. Statyw i porządne naświetlanie :thumbup:

 

Yyyy, trzeba było odłożyć premierę i odrazu zrobić w 10/16, pozatym szkoda że grafa nie włączona w obieg

 

10/13 nie jest, aż tak mały ;) Możliwe, że na święta to poprawię, zależy mi na złączkach od BP. Grafika wyłączona z obiegu ze względu na to, że nie jestem super z niej zadowolony. Chętnie wymieniłbym ją na jakiegoś Geforce z serii 4. Nie ma sensu teraz wodować poczekam na premierę ulepszonej wersji GTX480 i OGIEŃ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie widać coś tam wymodził bigsmile.gif

 

Barusowy cower na wentyle faktycznie wygląda extra thumbup.gifbigsmile.gif Oj co on się o tym naopowiadał szczerbaty.gif

 

Tylko jedno mi się nie podoba, węże... 10/13 są za małe... Owiele lepiej by to wyglądało w 10/16 no ale kto ja uważa może z czasem zmienisz...

 

Coverek "na żywca" wygląda zajefajnie - przykrywa ramki wentyli - tak, że widać jedynie wirniki. Wiecej info na priv :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looking very nice and clean!

Love the color and the top-panel where the fans are!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny układ. Całość wyszła czysto i elegancko. Bardzo podoba mi się kolorek płynu.

Tak jak już wspomniane zostało wcześniej brakuje zwodowanej grafy, ale i tak jest ładnie :thumbup:

Gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ixtreme

Ostatnie zdjęcie wraz z oknem powala. Piękna robota. :thumb:

PS: "Zaraz po zakupie pierwszych poważnych części do PC'a postanowiłem stworzyć z niego coś co może iść w szranki z najlepszymi zestawami w Polsce i może nawet na świecie." - Nie przesadzałbym. ;) Kto wie jakie LC czyhają w ukryciu aby ujrzeć światło dzienne. Twój piecyk naprawdę wygląda zacnie ale.. sam wiesz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie jest to finalna wersja ;) Daj mi szansę ;) A zresztą napisałem ''postanowiłem złożyć'' a nie złożyłem ;) Trzeba sobie cel jakiś postawić i powolutku do niego dążyć. To moje pierwsze LC więc jeszcze chwila do popisu mi została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ixtreme

Wiem, ale nie jest to finalna wersja ;) Daj mi szansę ;) A zresztą napisałem ''postanowiłem złożyć'' a nie złożyłem ;) Trzeba sobie cel jakiś postawić i powolutku do niego dążyć. To moje pierwsze LC więc jeszcze chwila do popisu mi została.

 

Spokojnie. :) Czekam czekam :) Co to za płyn? Gotowy kolor czy mieszałeś jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. :) Czekam czekam :) Co to za płyn? Gotowy kolor czy mieszałeś jakoś?

Hehe to się ciesze, że dajecie mi szanse ;) Płyn to Feser One fioletowy kupiony w UK bo ani w Polsce ani u mnie w DE ni widu ni słychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piecyk niczego sobie, kolorek płynu jest po prostu piękny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu sie doczekalem - fajne zlaczki :P;)

Teraz tylko weze/zlaczki 11/16 albo 10/16 i beddzie pieknie.

Plyn w rzeczywistosci wyglada o niebo lepiej, przynajmniej u mnie tak bylo.Kawal dobrej roboty - jak dojdzie grafa bedzie jeszcze ciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz3rw0ny układ z tym kolorem płynu wygląda fantastycznie,czekam z niecierpliwością na dalsze modyfikacje.

 

BTW poproszę o link sklepu w Anglii gdzie kupiłeś Fesera,może coś ciekawego więcej mają to nie będę

płacił chorych pieniędzy za przesyłkę jak ostatnio za paczkę z US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wady to:

1. Cienkie wensze, sam takie mam (tylko czarne) i mnie irytują.

2. Czerwone wstawki na grafie (tak, wiem, że jest tymczasowo) i diody na mobasie.

3. Hologramy na wentylach.

 

Poza tym thumbup.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ixtreme

Jedyne wady to:

1. Cienkie wensze, sam takie mam (tylko czarne) i mnie irytują.

2. Czerwone wstawki na grafie (tak, wiem, że jest tymczasowo) i diody na mobasie.

3. Hologramy na wentylach.

 

Poza tym thumbup.gif.

 

Nie gadaj. Cienkie węże mają swój urok. Mi się bardzo podobają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
    • Ustaw sobie czas 0 minut w opóźnieniu i zobaczysz, że Ci nie zrobi  Na niektórych wyższych czasami działa. Więc dla mnie nie działa wcale, bo co to za robota, że mam szukać kiedy działa, a kiedy nie. No i sprawdzaj licznik. Bo przy wyłączonym ekranie nie wyrzuci błędu nieukończenia. Po prostu nie nabije licznika i pozwoli znowu zrobić. Wada mocno wkurwiająca, ale jakością ekranu wygrywa z MSI. O Asus nawet nie ma co pisać, bo ten kto dopuścił do sprzedaży Asus powinien zostać wyjebany z roboty w trybie natychmiastowym. Wczoraj gość zmierzył scene śnieżną w HDR w jakiejś grze na reddit. Asus niecałe 130 nit, Gigabyte niecałe 270.
    • monitor też mam wqhd mój poprzedni  ale wiesz jak jest kuhwa, proplayerzy wśród młodzieży heh więc musi być fhd i w ciul Hz a w ogóle to fhd też za dużo  może kupię mu kineskopowy bardzo wam dziękuję za opinię i podpowiedzi, kupię tą kartę 4060 ti 16gb i zobaczę jak będzie latać. Jeszcze o jedno zapytam, czy jakbym wskoczył na AMD to płyta i proc wyjdzie taniej? przy podobnej wydajności jak i5 14500?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...