Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Iranek

Siatkarskie MŚ 2010

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, trudno cokolwiek oceniać, ale jak do tej pory w sezonie reprezentacyjnym nie oglądaliśmy wielkiej siatkówki w wykonaniu naszych. W każdym meczu trener mocno rotował składem i tak naprawdę do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy jak będzie wyglądać pierwsza szóstka. Ale w zeszłym roku też trudno było wierzyć w sukces, w tym teoretycznie mamy mocniejszy skład. No i ten powalony system rozgrywek...

 

ale tak czy siak bądźmy dobrej myśli, w końcu to nasze chłopaki :)

 

"w stepie szerokim którego okiem

nawet sokolim nie zmierzysz... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne 3:0 z Kanadą. Jedyne do czego można by się mocno przyczepić, to początek drugiego seta, z mocniejszą skończyłoby się przegraniem seta, a w następstwie nawet całego meczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie i w miarę gładko w I meczu PL Reprezentacji :D

 

No dalej liczę na Mistrzostwo Świata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj na boisku Mistrzów Europy. :) Winiarski > Bąku i Ignaczak > Gacek więc nawet nieco mocniejszych. Zobaczymy na które miejsce wystarczy taka gra.

 

Btw Visotto doznał kontuzji... To kolejny problem kadry Brazylii, generalnie mam przeczucie, że na tych Mistrzostwach nie ugrają złota, to już nie ta drużyna co cztery lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mecz Ok - początek nie wyszedł po naszej myśli ale to raczej przez to że 1szy mecz i chłopcy trochę spięci wyszli.

Najbardziej rzucało mi się w oczy to że Możdżonek przy szybszym rozegraniu Kanadyjczyków nie mógł wogóle zdążyć do bloku na skrzydło - Nowakowski dużo lepiej.

Jutro jak chcemy pokonać Niemców to musimy coś więcej zrobić zagrywką bo z taką jak dzisiaj to będzie jak woda na młyn dla Grozera/Shoepsa a jak Możdżon będzie do skrzydeł biegał jak dzisiaj to na wyblok małe szanse, ale obym się mylił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać mecz (chyba po wyniku dość gładko wygrany) i grill zaliczony więc dzień udany ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a Kanada ograła dzisiaj Serbię - Ciekawe czy Serbowie zaczęli kombinować żeby wyjść z 3go miejsca i trafić do grupy Włochów. Choć powiem szczerze że oglądałem mecz i nie wyglądało mi to na podkładkę.

Teraz czekamy na rozbicie Niemców przez naszych, tak jak wczoraj Serbowie ich rozjechali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinować to można raczej w ostatnim meczu, bo teraz mogliby się jeszcze przejechać.

 

chociaż tak patrzę teraz, to Niemcy mają całkiem spore szanse, na pożegnanie się z turniejem już w pierwszej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało, że Serbowie zostali dziś ograni do zera przez Kanadyjczyków? :o

 

Mecz z Niemcami póki co bardzo interesujący, 1:1 i ciśniemy dalej!

 

Edit: :luxhello: :luxhello: :luxhello:

Obstawiałam wczoraj 3:2 i jest! Brawo, wspaniały mecz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Mam wrażenie, że nie był to słaby mecz w naszym wykonaniu a po prostu bardzo dobry mecz dojczlandów. A żeby nie było tak słodko to w mojej opinii nasz zespół śpi, świetna gra Gruszki i Igły, Kurek za energię, którą daje zespołowi. Mam ogromne zastrzeżenia do gry Winiarskiego, z całym szacunkiem do niego, on zaczyna być dla mnie tylko dobrym obrońcą, ani jednego kończącego ataku, mam wrażenie, że pkt atakiem nie zdobył. Castellani musi przestać trzymać się kurczowo tego zawodnika bo jest jeszcze Ruciak i Bartman a powinien ich wrzucać do gry już teraz gdy jest stosunkowo łatwo. Wlazły to dla mnie również człowiek rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za wygraną. Jedyne co cały czas mnie denerwowało, to totalny brak asekuracji. Piłka często wpadała w sam środeczek boiska...

Niemcy teraz mają ciężką sytuacje. Jutro muszą wygrać z Kanadą 3:0, teoretycznie powinni być w stanie to zrobić bez problemu, ale jak to wyjdzie, to się okaże jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało, że Serbowie zostali dziś ograni do zera przez Kanadyjczyków? :o

A tak, że Serbowie to najbardziej przereklamowana ekipa świata. :P

 

Szkoda mi było Lozano, mam nadzieję, że Niemcy wyjdę z grupy i mam nadzieję, że kosztem Serbów.

 

Swoją drogą ciekawa sytuacja nam się zrobiła w grupie i chyba koniec z kombinowaniem, by nie być drugim, bo teraz kto się podłoży odpadnie z mundialu. Oprócz nas oczywiście, bo my na 100% wychodzimy z grupy i liczę, że z pierwszego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą ciekawa sytuacja nam się zrobiła w grupie i chyba koniec z kombinowaniem, by nie być drugim, bo teraz kto się podłoży odpadnie z mundialu. Oprócz nas oczywiście, bo my na 100% wychodzimy z grupy i liczę, że z pierwszego miejsca.

Jak to się mniej więcej rozkłada (zdaję sobie sprawę, że dokładnie nie wiadomo)? Co czeka drużynę wychodzącą z drugiego miejsca, że wszyscy się tak boją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem jeszcze odnośnie meczu. Według mnie te przegrane sety były na własne życzenie nas samych, nie wiem jakoś w pewnym momencie zaczynali się gubić na chwilę i później nie dali rady odrobić strat.

Co do zawodników to zgodzę się z Tupac-Shakur, świetnie się spisywał Igła (ach te piękne obrony i asekuracje) i to samo można powiedzieć o Gruszce i Kurku, że są w świetnej formie.

Najbardziej raziły mnie w oczy 2 sprawy, mianowicie ofensywna gra Winiara, a raczej jej brak i totalna padlina w wystawianiu Gumy. O ile Winiara mamy kim zastąpić, bo Ruciak pokazywał wcześniej że jest w formie o tyle jeśli Zagumny nie wróci do "swojej" gry na wysokim poziomie to już niedługo będzie wielki problem. No bo ilość niedokładnych piłek czy to wyrzuconych poza antenkę czy dogranych nie w tempo jak na Pawła była naprawdę duża, a z rozrzucaniem bloku to już wogóle było kiepsko. Chcę widzieć Pawła grającego jak na ostatnich ME albo MS !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mniej więcej rozkłada (zdaję sobie sprawę, że dokładnie nie wiadomo)? Co czeka drużynę wychodzącą z drugiego miejsca, że wszyscy się tak boją?

Drużyna z drugiego miejsca trafia w następnej rundzie na Brazylię. I generalnie ląduje w tej części tabelki, którą Włosi tak ułożyli, żeby najlepsze drużyny się tam wyniszczyły.

 

Co do nas, to liczę, że awansujemy z pierwszego miejsca i trafimy na przegranego dzisiejszego meczy Kuba/Brazylia i Czechy. I tu najlepiej byłoby zająć drugie miejsce, bo wtedy wskakujemy do grupy R, gdzie będziemy walczyć naprawopodbniej z Bułgarią/Portoryko/Niemcami/Argentyną. Wszyscy są w naszym zasięgu. Natomiast jeśli wygramy drugą rundę grupową (czyli pokonamy Brazylię/Kubę) to trafiamy do fenomenalnej grupy Q, gdzie czekać na nas będzie Rosja i zwycięzca meczu Kuba-Brazylia.

 

A ja się wypowiem jeszcze odnośnie meczu. Według mnie te przegrane sety były na własne życzenie nas samych, nie wiem jakoś w pewnym momencie zaczynali się gubić na chwilę i później nie dali rady odrobić strat.

Co do zawodników to zgodzę się z Tupac-Shakur, świetnie się spisywał Igła (ach te piękne obrony i asekuracje) i to samo można powiedzieć o Gruszce i Kurku, że są w świetnej formie.

Najbardziej raziły mnie w oczy 2 sprawy, mianowicie ofensywna gra Winiara, a raczej jej brak i totalna padlina w wystawianiu Gumy. O ile Winiara mamy kim zastąpić, bo Ruciak pokazywał wcześniej że jest w formie o tyle jeśli Zagumny nie wróci do "swojej" gry na wysokim poziomie to już niedługo będzie wielki problem. No bo ilość niedokładnych piłek czy to wyrzuconych poza antenkę czy dogranych nie w tempo jak na Pawła była naprawdę duża, a z rozrzucaniem bloku to już wogóle było kiepsko. Chcę widzieć Pawła grającego jak na ostatnich ME albo MS !!

No przecież masz. :E Guma na ME09 grał padakę aż do meczu z Grecją, czyli trzeciego od końca. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem jeszcze odnośnie meczu. Według mnie te przegrane sety były na własne życzenie nas samych, nie wiem jakoś w pewnym momencie zaczynali się gubić na chwilę i później nie dali rady odrobić strat.

Co do zawodników to zgodzę się z Tupac-Shakur, świetnie się spisywał Igła (ach te piękne obrony i asekuracje) i to samo można powiedzieć o Gruszce i Kurku, że są w świetnej formie.

Najbardziej raziły mnie w oczy 2 sprawy, mianowicie ofensywna gra Winiara, a raczej jej brak i totalna padlina w wystawianiu Gumy. O ile Winiara mamy kim zastąpić, bo Ruciak pokazywał wcześniej że jest w formie o tyle jeśli Zagumny nie wróci do "swojej" gry na wysokim poziomie to już niedługo będzie wielki problem. No bo ilość niedokładnych piłek czy to wyrzuconych poza antenkę czy dogranych nie w tempo jak na Pawła była naprawdę duża, a z rozrzucaniem bloku to już wogóle było kiepsko. Chcę widzieć Pawła grającego jak na ostatnich ME albo MS !!

Złą grę Gumy można było zauważyć to fakt niezaprzeczalny, zwróćcie jednak uwagę na to, że większość wystaw szło z 3metra, inna sprawa, że Zagumny w top formie potrafi robić cuda nawet z 3 metra. Odbiór był ale niestety nie w punkt co powodowało brak gry środkiem co jak wiemy przekłada się na czytelność rozgrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba zbyt się przyzwyczaiłem do tego że Zagumny potrafił bardzo dokładnie dograć piłki odebrane nawet na 3ci metr, a jak narazie to wypada to blado niestety.

Jak jest teraz z miejscami jak drużyny będą mieć tyle samo punktów? decyduje ratio małych punkcików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razi słaba forma Mariusza, bardzo słaba, skoro Gruszka gra lepiej. Rzeczywiście, ofensywa Winiara jest...ale za to trzyma nam przyjęcie, z Ruciakiem było by tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz mnie nie zachwycił, ale najważniejsze, że był wygrany :) I chyba tyle komentarza z mojej strony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sytuacja na meczu Niemcy - Kanada. Najbardziej widoczni są kibice... polscy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest teraz z miejscami jak drużyny będą mieć tyle samo punktów? decyduje ratio małych punkcików?

Doczytałam się, że kolejność jest taka:

 

1. liczba zdobytych punktów

2. większa liczba wygranych meczów

3. wyższe ratio małych punktów

4. wyższe ratio setowe

 

Nie mogę się już doczekać meczu z Serbami, typuję 3:1 dla nas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. liczba zdobytych punktów

2. większa liczba wygranych meczów

a to nie idzie ze sobą w parze? Jeżeli za wygraną są 2pkt, a za przegraną 1, to chyba ilość punktów jednoznacznie określa ilość wygranych meczów. Chyba, że jakiś błąd w mojej logice ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale komentatorzy pojechali po canadzie i niemach. Najlepsze było jak w piłka w górze i 6 szykowało się do odbioru "nonono 6 do gotowania" :D:D:D

 

W ogóle totalnie paskudny mecz, myśmy w liceum lepiej grali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL Czesi wygrali z Bułgarią :D

Z tego co zaobserwowałem to Bułgaria trafi do grupy ze zwycięzcą dzisiejszego spotkania Brazylia/Kuba + Zwycięzcą Naszej grupy czyli Polska/Serbia. To by była dopiero grupa śmierci:D Jeśli nie pomyliłem się to lepiej żeby nasi dzisiaj przegrali. Choć może ktoś sprawdzi czy dobrze rozumuję tą nieszczęsną drabinkę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...