Skocz do zawartości
Streem

Wyskok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejdę do rzeczy, chcę zwiększyć swój wyskok, myślę, że o co najmniej 10-15cm, nie jestem zawodowym siatkarzem ani nie zamierzam nim być, nie chce także rozwalić sobie kolan, żadne pierdoły typu dunk nie wchodzą w rachube, moglibyście mi zasugerować ćwiczenia, które by mi pomogły i jednocześnie nie obciążały zbyt mocno stawów?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie obciążniki na kostki, zakładaj je kiedy grasz, gwarantuję, że za

jakiś czas zobaczysz różnicę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie obciążniki na kostki, zakładaj je kiedy grasz, gwarantuję, że za

jakiś czas zobaczysz różnicę. :D

 

Bzdura !

Żadne obciążniki. Nic tak nie niszczy kolan jak ciężar na kostkach. Obciążniki są dobre ale tylko lekkie (0,5kg) i to do biegania a nie skakania. Kumpel który używał tych obciążników i grał w siatke w dość krótkim czasie rozwalił sobie kolana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skakanka, gwarantje ze jesli bedziesz przez 2 tygodnie skakał powiedzmy 200 razy na dzien będą widoczne efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skakanka, gwarantje ze jesli bedziesz przez 2 tygodnie skakał powiedzmy 200 razy na dzien będą widoczne efekty.

 

200 czy 2000 ? :D bo mnie się wydaje że ta 2 opcja ;) . Niestety poprawa wyskoku wymaga dość sporo pracy. ale mój znajomy który ma 180cm doskakuje na wysokość ok 340cm więc można ? Można. Trenuje siatke na poważnie jakieś pół roku, może z hakiem.

Edytowane przez eXCezZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 czy 2000 ? :D bo mnie się wydaje że ta 2 opcja ;) . Niestety poprawa wyskoku wymaga dość sporo pracy. ale mój znajomy który ma 180cm doskakuje na wysokość ok 340cm więc można ? Można. Trenuje siatke na poważnie jakieś pół roku, może z hakiem.

180 cm i 340 zasięgu? Bzdura.

Znajdź mi profesjonalnego siatkarza który ma 180 i skacze 340 ;). I to niby przez pół roku ?

Mam teraz 15 lat, gram od dwóch lat , mam 186 i łapie piłke na 315/320 no to nie wiem jakim cudem on przez pół roku tak dobił mięśnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pójść w technikę, czyli przed skokiem w trakcie robienia kroków dać ręce w tył, tak jak robią to profesjonaliści, jest kilka filmów instruktażowych na YT, mogą pomóc, szczególnie w amatorskiej siatkówce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest regularnie trenować i nie poddawać się - dzieki temu wzmocnisz nogi i bedziesz w stanie skakać wyżej. Jeśli chcesz wiedzieć wiecej o siatkowce, wejdź na ten portal Do Siatkówki na pewno znajdziesz jakieś potrzebne informacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też ćwiczyłem pod wyskok, pamiętam jedno z ćwiczeń - przednią częścią stopy na schodku i uginać w kostce tak żeby łydki pracowały. W rękach hantle dla dodatkowego obciążenia i coś tam dało po miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...