Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

t.luk

Black Wave in Black Pearl czyli cisza i woda

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku użytkowania obudowy Lancool K62 przyszedł czas na zmiany. Tym razem priorytetem była możliwie absolutna cisza. Z tego też powodu w obrębie dotychczasowego sprzętu musiało się zmienić coś więcej niż tylko obudowa. "Pod nóż" poszła więc też chłodnica i wentylatory (pompki Black Water Atlantis działającej na 8-10V nie ma potrzeby wymieniać gdyż i tak praktycznie jej nie słychać - tym bardziej, że jest na specjalnej "gumowej gąbce"). Zmieni się także wąż (z 10/13 na 11,1/15,9) oraz złączki (teraz będą same "choinki" a kątowe 45 stopni tylko tam gdzie podłączenie węza jest utrudnione). Obecnie wodować będę w obudowie Fractal Design Define R2 Black Pearl (wprawdzie lada moment na rynku będzie Define R3 jednak sama koncepcja wodowania będzie raczej identyczna) zaś akcesoria, które pomogą w osiągnięciu celu to:

 

- chłodnica Phobya G-Changer 240 v. 1.1 Black (zastąpi Black Water Advanced 123)

- EK Water Blocks UNI-RadHolder 120 (tak gruba chłodnica musi iść na zewnątrz jeśli planujemy względnie normalnie używać zatok na dyski w obudowie Fractala)

- EK Water Blocks UNI Holder 50/70 (blaszki do dowolnego umieszczenia w obrębie obudowy rezerwuaru EK)

- wentylatory XThermal BTF 120 Pro LED (nawet na tle dzisiejszej konkurencji są super ciche a białe diody będą miały za zadanie podkreślić mroczną kolorystykę układu)

- czarne złączki choinkowe

 

Zanim przyszedł zamówiony stuff (m.in. specjalny śledź ze zintegrowanymi złączkami oraz wąż) mogłem trochę pokombinować w postaci "symulacji". Tak właśnie powstały dwa "papierowe" projekty Black Wave In Black Pearl:

 

26508174.jpg

 

58710584.jpg

 

Po skompletowaniu większości części przyszła pora na "przymiarki na sucho". Od razu okazało się, że w moim przypadku (wentylator pomiędzy blaszkami Holdera EK) rozstaw otworów montażowych EK Water Blocks UNI-RadHolder 120 nie pokrywa się zbyt idealnie z rozstawem otworów w wentylatorze 120 mm. Nie obyło się więc bez fizycznej ingerencji w wentylator aby wszystko spasować jednak mimo to chłodnica z wentylatorem fizycznie mogła zostać przymocowana do tyłu obudowy jedynie poprzez dwa otwory (otwory EK Water Blocks UNI-RadHolder 120 pasują idealnie tylko wtedy, gdy montujemy wszystko tak jak zaprezentowano w instrukcji od EK).

 

26868695.jpg

 

42273402.jpg

 

12367931.jpg

 

39513531.jpg

 

Niezrażony pierwszym "trudnościami" zająłem się dalszymi przygotowaniami do zwodowania "Czarnej Perły" Fractal Design. Kolejna "inwazją" jakiej dokonałem było usunięcie dwóch "przegród" w obrębie zatok na dyski. Zabieg ten był niezbędny aby swobodnie połączyć pompkę z rezerwuarem oraz z pierwszym blokiem (w innym przypadku ledwo by się tam zmieścił wąż 8/10).

 

60223809.jpg

 

Póki co całość prezentuje się tak (jeszcze ze starymi złączkami a poniżej z przykładowym wężem 10/13):

 

87953186.jpg

 

20106204.jpg

 

Jak pokazuje życie teoria to jedno a praktyka to drugie. Kiedy przyszedł czarny (aczkolwiek nie jest to zbyt głęboka czerń - prędzej bardzo ciemny granat) wąż Masterkleer 11,1/15,9 niektóre elementy koncepcji uległy zmianie. Przykładowo rezerwuar trzeba było umieścić bliżej płyty głównej zaś w przypadku połączeń z chłodnicą trzeba było liczyć się z rezygnacja z fabrycznych przepustów w obudowie. W każdym razie całość przed zalaniem i uruchomieniem prezentuje się zadziwiająco mrocznie:

 

44014806.jpg

 

82302228.jpg

 

34448725.jpg

 

Układ zalany i odpowietrzony. Tak jak na początku pisałem, żeby jednak nie było tak ciemno wentylatory XThermal BTF 120 Pro LED wszystko trochę rozświetlą. Efekt widoczny poniżej:

 

58047267.jpg

 

15053285.jpg

 

78792694.jpg

 

56118094.jpg

 

21132126.jpg

 

O ile więc sama czerń jest zbyt mroczna o tyle z dodatkowym oświetleniem można ją w pełni podziwiać. Jak na samym początku wspominałem priorytetem była cisza absolutna. W takiej obudowie jak Fractal Design Define R2/R3 oraz przy wykorzystaniu super cichych wentylatorów i super cichej pompki (no i też kilku innych gadżetów) z całą pewnością nie jest to trudne zadanie. Oczywiście trzeba mieć na to wszystko trochę czasu ale jak dla mnie to zdecydowanie warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Fajny pomysl ale mam jedno "ale" Jak podlaczysz kabek do grafiki?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to stary sprzęt to tylko wężę mi się podobają z względu iż wyglądają jak z letexu :Up_to_s:

a tak jak patrzeć to nic w tej obecnej konfiguracji mi się nie podoba

liczę na dalsze prace i życzę chęci :):cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Fajny pomysl ale mam jedno "ale" Jak podłączysz kabel do grafiki?? :D

Tak samo jak ostatnio :) Uwierz mi, da radę :)

 

jeśli to stary sprzęt to tylko węzę mi się podobają z względu iż wyglądają jak z letexu :Up_to_s:

Ten niebieski wąż na zdjęciu był użyty tylko do wizualnego zaprezentowania ułożenia wszystkiego. Ostatecznie będzie czarny wąż 11,1/15,9 :)

 

a tak jak patrzeć to nic w tej obecnej konfiguracji mi się nie podoba

Niestety ale nie udało mi się zgrać upgrade'u kompa i LC...To jednak spory wydatek a poza tym czekam na obniżki Intela i AMD/ATI :P

 

liczę na dalsze prace i życzę chęci :):cool:

Dalsze prace już są in progress :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj zdjęcia do tematu, nie miniaturki lepiej się czyta taki temat;)

Co do tematu fractal jest niezły podoba mi się, jestem ciekawe co nam pokażesz, miłej pracy :D:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj zdjęcia do tematu, nie miniaturki lepiej się czyta taki temat;)

Done :)

 

Co do tematu fractal jest niezły podoba mi się

Bardzo ciekawa obudowa do super cichych komputerów...A co do samego mojego projektu to cóż, będzie prawie mrocznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dasz chłodnicy na front? Po wycięciu koszyka na dysk bez problemu by się zmieściła. IMHO lepiej by wtedy wyglądało. Ogólnie to inaczej bym to wszystko rozplanował. No ale powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dasz chłodnicy na front?

Żeby nie podgrzewać wnętrza obudowy :)

 

Po wycięciu koszyka na dysk bez problemu by się zmieściła.

Tak ale ja planowałem tego koszyka używać względnie normalnie (2-3 dyski) :)

 

Ogólnie to inaczej bym to wszystko rozplanował.

Spx, też miałem kilka koncepcji ale ostatecznie nie wszystko mi podpasowało tak jakbym chciał...

 

No ale powodzenia :thumbup:

Thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy ta grafa jest, a właściwie jej prawy narożnik, przesunięta do dołu względem poziomu o jakieś 1,5cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy ta grafa jest, a właściwie jej prawy narożnik, przesunięta do dołu względem poziomu o jakieś 1,5cm?

Yep, dobrze Ci się wydaje...Grafika sporo już przeszła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże.To już nie te lata,żeby chłodnica była na zewnątrz obudowy.Przez to wygląda obrzydliwie.

 

Czy mi się wydaje czy wąż jest załamany(cpu-mosfet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże.To już nie te lata,żeby chłodnica była na zewnątrz obudowy.Przez to wygląda obrzydliwie.

Akurat mam taką potrzebę bo mi się obudowa pod biurko nie zmieści :)

 

Czy mi się wydaje czy wąż jest załamany(cpu-mosfet)

Jak już pisałem z tym wężem na zdjęciu to to jest tylko taka wersja "do zobrazowania" bo ostatecznie będzie dużo lepszy wąż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej montować chłodnice 2.120 na front ?

Jak już pisałem planowałem względnie normalnie używać koszyka na dyski więc taka koncepcja odpadła praktycznie od razu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem planowałem względnie normalnie używać koszyka na dyski więc taka koncepcja odpadła praktycznie od razu...

A gdybyś tak wyciął koszyk, przeciął go na odpowiedniej wysokości aby zmieścić te 3 dyski, później usztywnił i postawił przed chłodnicą? :) Od razu lepiej by to wyglądało. No chyba, że nie przeszkadza Ci, że chłodnica jest na zewnątrz to OK, Twój projekt, ważne aby Tobie się podobało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś tak wyciął koszyk, przeciął go na odpowiedniej wysokości aby zmieścić te 3 dyski, później usztywnił i postawił przed chłodnicą? :) Od razu lepiej by to wyglądało. No chyba, że nie przeszkadza Ci, że chłodnica jest na zewnątrz to OK, Twój projekt, ważne aby Tobie się podobało ;)

W moim przypadku chłodnica musiała iść na zewnątrz z trzech powodów:

- swobodny dostęp do 2-3 dysków

- na wysokości połowy koszyka na dyski jest ulokowana pompka

- nie chciałem dodatkowo podgrzewać wnętrza obudowy

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update...Przypełzał czarny "pyton" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna rewizja od t.luk-a...jest nieźle, ale jak zawsze mogło być lepiej;P HEHEH ;)

 

Pochwal się różnica co do poprzedniej edycji, zarazem temperaturowo i głośnościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to by było na tyle, projekt Black Wave in Black Pearl skończony :) Co do temperatur, to oczywiście jest lepiej :) Sama grafika zyskała dodatkowe 3 stopnie (wcześniej w stressie było 48 stopni a teraz jest to 45 stopni). "Wrażenia audio"? Jest naprawdę zaaaacznie ciszej :) Jest nawet ciszej niż w przypadku Anteca Solo (którego też swojego czasu wodowalem :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to skończony...? Weź to jeszcze trochę pomęcz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to skończony...? Weź to jeszcze trochę pomęcz ;)

W planach jest jeszcze kilka pomysłów (m.in. ujednolicenie złączek, ujednolicenie kolorów kabli od HDD, poprawa wentylacji sekcji zasilania karty, dołożenie GMR, ewentualnie jeszcze jeden Xthermal BTF 120 Pro LED na górę itp.) ale one raczej muszą poczekać do nowej platformy sprzętowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jestem pod wrażeniem ;)

czegoś takiego brakowało na Labie, sama czerń ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jestem pod wrażeniem ;)

czegoś takiego brakowało na Labie, sama czerń ;]

Thx :) Tylko, że tu jest "prawie" sama czerń :P Zabrakło mi czarnego PCB karty graficznej, czarnych radiatorków na RAM-ie czy też czarnych złączek-adapterów 45 stopni (BTW. są takie? :Up_to_s: ). No ale to będą plany do następnej platformy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy tak mroczny bezkompromisowo projekt ma sens,

czy nie powstanie jedna czarna plama?

Przy odpowiednim podświetleniu nie ma szans :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...