Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nintendo3ds.jpg

 

Sprzęt ogólnie przypomina wielkością oraz wyglądem DSi oraz DSi XL. Układ kontrolerów, przycisków jest podobny. W sumie użytkownicy poprzedników nie będą musieli się do nowego urządzenia zbyt długo przyzwyczajać, na pierwszy rzut oka wszystko wygląda znajomo. W komplecie dostaniemy kartę 2GB SD, stylusa, sześć kart… rzeczywistości rozszerzonej oraz instrukcje. Z nowości jest m.in. sensor ruchu, żyro. 3DS współpracuje z kartridżami od DSów. Mamy dostęp do 3DS Virtual Console, skąd będzie można pobierać dema, gry, materiały. Nintendo 3DS mierzy 134mm na 74mm, jest wysoki na 21mm i waży 230 gramów. Jedna z najważniejszych, kluczowych rzecz, ekrany, to dwa wyświetlacze LCD – górny o przekątnej 3.53″ i rozdz. 800×240 pikseli oraz drugi 3.02″, poniżej, o rozdz. 320×240 pikseli. W sumie zamontowano aż trzy kamerki – dwie na zewnątrz i jedną wewnątrz (0.3 MP).

 

Nintendo 3DS wyposażono w WiFi. Poza tym znajdziemy slot dla kartridży, slot dla kart SD, jack dla słuchawek oraz głośniczki stereo. Sprzęt otrzymał baterię li-ion. Podawane wcześniej informacje na temat zastosowanych układów (wcześniejszy news – m.in. dwa 266Mhz procesory ARM), choć niepotwierdzone, najprawdopodobniej odpowiadają prawdzie. Rzecz jasna najważniejsze w 3DSie jest zastosowanie ekranu Sharpa opartego na barierze paralaksy, umożliwiającego oglądanie 3D bez okularów.

 

frazpc.pl

 

 

Oficjalna specyfikacja i dane systemu:

 


  •  
  • Rozmiar: 134x74x21 mm
  • Waga: 230g
  • Górny ekran: 3.53'', widescreen 3D support ("gołym okiem"), rozdzielczość 800×240
  • Dolny ekran: 3.02'', rozdz. 320×240
  • Kamera: jedna wewnątrz, dwie na zewnątrz, każda 0.3 megapix (640×480)
  • Wi-Fi: 2.4GHz. wymiana danych z innymi 3DS poprzez Tag Mode. Dostęp do Internetu przez wireless LAN access points (kompatybilne z WPA/WPA2 IEEE802.11).
  • Przyciski i funkcje: A/B/X/Y, D-pad, L/R, Start/Select, Slide Pad (analogowy, 360 stopni), touch screen, mikrofon, aparat, Motion Sensor, Gyro Sensor
  • Inne funkcje: 3D Volume (kontrola efektu 3D), Home Button (szybki dostęp do głównego menu), Wireless Switch (wyłączanie Wi-Fi nawet podczas gr), Power Button
  • Sloty: Game Card Slot, SD Memory Card Slot, AC Adapter Connection, Charge Connection, Headphone Connection
  • Dźwięk: głośniki stereo po bokach górnego ekranu
  • Touch Pen: rozkładany, max. 10 cm
  • Bateria: Lithium Ion
  • Game Card: Nintendo 3DS exclusive cards - ten sam rozmiar co karty DS. Max pojemność 2 GB (na starcie systemu).
     
     

 

Nieoficjalna(choć bardzo prawdopodobna)specyfikacja sprzętowa:

 


  •  
  • dwa procesory ARM11 266 MHz,
  • GPU PICA200 133 MHz,
  • 4MB pamięci graficznej RAM,
  • 64MB RAM,
  • 1,5GB pamięci flash

 

Zawartość pudełka:

 


  •  
  • Nintendo 3DS System
  • Nintendo 3DS Exclusive Charging Stand
  • Nintendo 3DS AC Adapter
  • Nintendo 3DS Exclusive Touch Pen (4 cale)
  • SD Memory Card (2 GB)
  • 6 AR Cards (papierowe karty do zabaw aparatem)
  • Simple Starter Guide
  • Instrukcje
  • Gwarancja

 

Premiera:

 


  •  
  • Premiera odbędzie się 26.02.2011 r.(Japonia). Koszt konsoli wyniesie 299$ (25000 yenów). Reszta świata na nową konsolę poczeka ok. miesiąca.

 

 

Nintendo 3DS - NC 10: Japanese Software Lineup Trailer

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacji o 3DS'ie ostatnio coraz więcej więc pomyślałem, że najwyższy czas założyć odpowiedni wątek do dyskusji o nowym sprzęcie ;) Konsola po raz pierwszy została zapowiedziana na tegorocznych targach E3. Jej największą zaletą ma być możliwość oglądania na ekranie efektów 3D bez zakładania okularów. Dodajcie do tego b.dobrą grafikę jak na możliwości przenośnego sprzętu i świetny line-up zapowiedzianych tytułów, a otrzymacie idealną, przenośną konsolę.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny ekran: 3.53'', widescreen 3D support ("gołym okiem"), rozdzielczość 800×240

podczas 3D ponoć rozdzielczość spada dwukrotnie, a do tego grafika gorsza niż w psp 1 (a to ma być przecież konkurent psp2). wiadomo, że nie chodzi o grafikę, ale ds królował głownie dzięki grom 2d, a nie kiepskim 3d, no nic pożyjemy zobaczymy, może wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza grafika? No nie wiem. Zobacz sobie na powyższy trailer, który przedstawia line-up nadchodzących gier. Taki Resident, Street Fighter czy MGS wygląda IMO świetnie. Może na ich widok nie sika się w majty( :E ), ale na pewno nie jest to gorszy poziom oprawy niż w PSP. Co to tej rozdzielczości, że jest niższa podczas 3D. Tak po prostu musi być. Jakoś ten efekty trzeba uzyskać :) Nie należy również zapominać, że generowanie obrazu 3D też wymaga sporej pracy od sprzętu. To tak, jakby konsola zamiast jednej, musiała generować dwie sceny jednocześnie(jeśli coś pokręciłem, to poprawcie). Znając życie, niektórzy producenci zrezygnują z efektu 3D na rzecz lepszej oprawy, jeśli na takie praktyki pozwoli samo Nintendo oczywiście. No i chyba najważniejsze, efekt 3D działa, wygląda dobrze i sprawdza się w grach(poczucie głębi, kila różnych planów, daje to rozgrywce nowy wymiar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na premierę w Polsce przyjdzie poczekać dłużej niż w innych krajach, ale do końca roku powinna się konsola pojawić w sklepach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika moze dorowna Gamecube'owi maxymalnie, ale tu chodzi o innowacyjnosc, o ktora martwic sie nie musze, i swietne exclusivy, plus w koncu support gier 3rd party, i portow z obecnych konsol, gorszych lub lepszych, zawsze jakichs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy będzie wsteczna kompatybilność?

 

Blokada regionalna?

Edytowane przez ziCk_lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy będzie wsteczna kompatybilność?

 

Blokada regionalna?

Z tego co wiem i można przeczytać w sieci, to tak :)

 

Patrząc na DS'a, który regionalnej blokady nie miał, to raczej 3DS też jej mieć nie będzie.

 

Nowe obrazki z przenośnego Residenta :)

 

z8790790X.jpg

 

z8790788X.jpg

 

z8790789X.jpg

 

z8790787X.jpg

 

z8790786X.jpg

 

z8790785X.jpg

 

z8790783X.jpg

 

z8790780X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wypowiadaniem sie na temat blokady regionalnej jeszcze bym sie wstrzymal, nowsze wersje ds (dsi, dsi xl) maja juz blokade ktora co prawda nie dziala na standardowych grach (kwestia kompatybilnosci) ale juz z grami dsi-enchanted/only trzeba uwazac (na szczescie ich juz wiele nie ma). Przedstawiciele nintendo na razie nie wypowiadaja sie na ten temat wiec obawy mozna miec...

co od wstecznej kompatybilnosci - tak jak juz napisano -> bedzie

 

i jeszcze jedno co do stwierdzenia "rozdzielczosc spada w czasie grania w gry 3D"

optycznie zawsze bedziemy widzieli rozdzielczosc 400x240, ze wzgledu na zastosowana technologie uzyskiwania efektu 3d (paralaksa) 400x pikseli wyswietla obraz dla l oka, a drugie 400x dla 2giego - przy grach 2d obraz jest ten sam wiec piksele wyswietla to samo (jest 400x240 roznych pikseli). w sumie wlasiwe byloby stwierdzenie 2x400x240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 stycznia w Makuhari Messe (okolice Tokio) odbędzie się impreza Nintendo World 2011. Będzie to bardzo rozbudowana prezentacja możliwości 3DS'a. W grywalnej wersji zaprezentowane zostaną takie gry jak:

 


  •  
  • Metal Gear Solid Snake Eater 3D - The Naked Sample (Konami)
  • Winning Eleven 3D Soccer (Konami)
  • Super Street Fighter IV 3D Edition (Capcom)
  • Resident Evil Revelations (Capcom)
  • Samurai Warriors Chronicle (Tecmo Koei)
  • Dead or Alive Dimensions (Tecmo Koei)
  • Ridge Racer 3D (Namco Bandai)
  • Professor Layton and the Miracle Mask (Level-5)
  • Nintendogs + Cats (Nintendo)
  • Kid Icarus (Nintendo)
  • Legend of Zelda Ocarina of Time 3D (Nintendo)
  • Steel Diver (Nintendo)
  • Pilot Wings Resort (Nintendo)
  • AR Games (Nintendo)
  • Nintendo 3DS Camera (Nintendo)

ppe.pl

 

W formie filmików i trailerów zobaczymy zaś:

 


  •  
  • Kingdom Hearts 3D (Square Enix)
  • Cubic Ninja (AQ Interactive)
  • Tobidasu Puzzle Bobble 3D (Square Enix)
  • Animal Resort (Marvelous Entertainment)
  • Tales of the Abyss (Namco Bandai)
  • 3D Beauty Clock (Bijin Tokei)
  • Star Fox 64 3D
  • Paper Mario (Nintendo)
  • Animal Crossing (Nintendo)
  • Mario Kart (Nintendo)D (Nintendo)
  • Samurai Warriors Chronicle (Tecmo Koei)

ppe.pl

 

Tak więc 8 stycznie możemy spodziewać się nowych informacji na temat 3DS'a i gier na ten sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko spytam ( no fanboy intended ) Psp nie miało pamięci dedykowanej na GPU a 3DS ma 4mb ? czym to moze sluzyc?

Edytowane przez Pecklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot takie info o cenie

 

Cena spadła do 999zł, dzięki temu sam się dzisiaj skusiłem na wersję blue :cool:

Edytowane przez s-a-m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam mnie się podoba taki inniejszy od czarnego :] A co do filmiku z prezentacji gier to lipa...4 fajne gry reszta zapychacze ale tak to bywa w dniu premiery każdej konsoli.Osobiście czekam na Zelde bo na N64 nie było mi dane zagrać:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na Kid Icarus: Uprising, gra która wyszla tylko na NESa w '87r. (zreszta jest na zalaczonym filmie)

Edytowane przez yoshinori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DS robi bardzo fajne wrażenie. Slide pad jest bardzo wygodny, chodzi bardzo delikatnie, naprawdę ekstra. Co do efektu 3D to jest super bajer, który pozwala na regulację głębi suwakiem, więc można dostosować do odległości głowy od ekranu, żeby oczy nie bolały. Przełącza się płynnie między 3D a 2D z 1 klatką czarnego ekranu, czyli uzyskujemy mrugnięcie. Jest lżejszy, wykonany z lepszych materiałów i co do grafiki, to na pewno będzie lepsza. Nie można oceniać grafiki tylko na podstawie rozdzielczości, bo tutaj mamy do dyspozycji zdecydowanie lepszy sprzęt i więcej RAMu (co daje więcej obiektów, bardziej złożone obiekty, tekstury lepszej jakości z lepszymi efektami itd). Stylus jest bardzo podobny, ale też wykonany z lepszych materiałów. Guziki chodzą jakby sprawniej. Sprzęt posiada też faktycznie dwie kamery, pozwala na przechwytywanie obrazu w trójwymiarze i wyświetlanie w czasie rzeczywistym na ekranie z głębią, robi super wrażenie.

 

PS. Jest problem z wyłączaniem, bo 3DS domyślnie chce być non-stop w stanie czuwania, żeby komunikować się z innymi 3DSami w czasie jak sobie chodzisz, więc trzeba wyjątkowo długo przytrzymać przycisk POWER, żeby wyłączyć go kompletnie (prawie 10 sekund).

Edytowane przez h3ritage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

3DS robi bardzo fajne wrażenie. Slide pad jest bardzo wygodny, chodzi bardzo delikatnie, naprawdę ekstra. Co do efektu 3D to jest super bajer, który pozwala na regulację głębi suwakiem, więc można dostosować do odległości głowy od ekranu, żeby oczy nie bolały. Przełącza się płynnie między 3D a 2D z 1 klatką czarnego ekranu, czyli uzyskujemy mrugnięcie. Jest lżejszy, wykonany z lepszych materiałów i co do grafiki, to na pewno będzie lepsza. Nie można oceniać grafiki tylko na podstawie rozdzielczości, bo tutaj mamy do dyspozycji zdecydowanie lepszy sprzęt i więcej RAMu (co daje więcej obiektów, bardziej złożone obiekty, tekstury lepszej jakości z lepszymi efektami itd). Stylus jest bardzo podobny, ale też wykonany z lepszych materiałów. Guziki chodzą jakby sprawniej. Sprzęt posiada też faktycznie dwie kamery, pozwala na przechwytywanie obrazu w trójwymiarze i wyświetlanie w czasie rzeczywistym na ekranie z głębią, robi super wrażenie.

 

PS. Jest problem z wyłączaniem, bo 3DS domyślnie chce być non-stop w stanie czuwania, żeby komunikować się z innymi 3DSami w czasie jak sobie chodzisz, więc trzeba wyjątkowo długo przytrzymać przycisk POWER, żeby wyłączyć go kompletnie (prawie 10 sekund).

Wyczytane czy sprawdzone osobiście? :)

 

Sam też nakręciłem się nieźle na 3DSa i będę się starał wyrwać chociaż 2-3 dni przed premierą :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytane czy sprawdzone osobiście? :)

 

Sam też nakręciłem się nieźle na 3DSa i będę się starał wyrwać chociaż 2-3 dni przed premierą :>

 

Sprawdzone osobiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

Sprawdzone osobiście ;)

Nie powiem, zazdroszczę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym CD-Action, opisują 3DSa, wg nich, efekt 3D jest po prostui świetny i nie meczy oczu po kilkugodzinnych sesjach. Poczekamy, zobaczymy, a czekamy zapewne z niecierpliwoscia.

 

Sprawdzone osobiście ;)

nie powiem, ale ja równiez zazdroszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, zazdroszczę. ;)

 

nie powiem, ale ja równiez zazdroszczę ;)

:)

 

 

w najnowszym CD-Action, opisują 3DSa, wg nich, efekt 3D jest po prostui świetny i nie meczy oczu po kilkugodzinnych sesjach. Poczekamy, zobaczymy, a czekamy zapewne z niecierpliwoscia.

Świetny jest, lepszy niż sobie wyobrażałem. Co prawda łatwo zgubić głębię poprzez przechylenie konsoli (przypominam, że jest żyroskop, więc będzie przechylanie), ale mimo wszystko zakres widoczności jest duży i nie denerwuje. Czy oczy bolą to nie wiem, bo nie mogę bawić się konsolą cały dzień :) Ale dzięki suwakowi zawsze złapie się odpowiednią głębię, żeby oczy się nie męczyły. Zawsze w razie czego można przełączyć się na 2D i ewentualny problem z głowy :)

 

Jeżeli macie jakieś pytania, to spróbuję na nie odpowiedzieć. Ale uprzedzam, że nie mogę mówić o wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie jakieś pytania, to spróbuję na nie odpowiedzieć. Ale uprzedzam, że nie mogę mówić o wszystkim ;)

Ty w "Sztadbałerze" siedzisz czy zrobiles zorganizowany napad na targi? Przynaj sie bez bicia, tez planuje "nalot" takze Cie nie wydamy :E innej możliwosci nie widze! No chyba ze Twe nazwisko to Iwata :E

 

Wiesz moze, jak bedzie z dostępnoscia konsolki w dniu premiery w naszym pięknym Kraju Kwitnącej Lipy? Tzn czy bedzie na tyle, ze bede mógł isc/jechac spokojnie po pracy, czy bede musial koczować pod sklepem jeszcze przed wschodem słońca? :E

Edytowane przez yoshinori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w "Sztadbałerze" siedzisz czy zrobiles zorganizowany napad na targi? Przynaj sie bez bicia, tez planuje "nalot" takze Cie nie wydamy :E innej możliwosci nie widze! No chyba ze Twe nazwisko to Iwata :E

 

Wiesz moze, jak bedzie z dostępnoscia konsolki w dniu premiery w naszym pięknym Kraju Kwitnącej Lipy? Tzn czy bedzie na tyle, ze bede mógł isc/jechac spokojnie po pracy, czy bede musial koczować pod sklepem jeszcze przed wschodem słońca? :E

Co do pierwszego, to nie przyznam się skąd, co i jak :) Ale nie jest to nic nielegalnego, po prostu konkurencja nie śpi ;)

 

Co do drugiego to nie mam pojęcia. Podejrzewam, że sklepy nie zamówią wielu egzemplarzy, bo droga jest ta konsolka i nie jest w naszym kraju za bardzo reklamowana. Skoro egzemplarzy pewnie będzie mało, a chętnych maniaków gotowych ją kupić raczej wielu - pewnie konsolki się szybko rozejdą. Ale nie jestem w stanie takich rzeczy przewidzieć ani dojść do takich informacji, przykro mi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

Co do drugiego to nie mam pojęcia. Podejrzewam, że sklepy nie zamówią wielu egzemplarzy, bo droga jest ta konsolka i nie jest w naszym kraju za bardzo reklamowana. Skoro egzemplarzy pewnie będzie mało, a chętnych maniaków gotowych ją kupić raczej wielu - pewnie konsolki się szybko rozejdą. Ale nie jestem w stanie takich rzeczy przewidzieć ani dojść do takich informacji, przykro mi ;)

I właśnie dlatego liczę, że ktoryś z hurtowników zaopatrzy się w odpowiednią liczbę sztuk przed premierą, a wtedy to już krótka droga do 3DSa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...