Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mieszek

Sernik na zimno

Rekomendowane odpowiedzi

Jest lato więc proponuję sernik na zimno. Przepis jest pracochłonny – dwa razy w życiu robiłem taki sernik – ale efekt wart jest włożonej pracy. 10 lat i nadal ten sernik wspominają :-)

 

½ kostki masła, ½ kostki margaryny (to były dawne czasy gdy w margarynie nie było wody – teraz proponuję 1 kostkę masła), ¾ szkl. Cukru i aromat – rozcieramy na masę (może być robotem).

 

1l mleka zagotować

½ l kwaśnej śmietany zmiksować z 4-ma jajkami i dodać do gorącego mleka (dodawać powoli mieszając). Gotować ½ godz. Na wolnym ogniu. Po wystygnięciunodsączyć i wycisnąć (na gazie i durszlaku) i ucieramy w makutrze (żadne roboty, makutra obowiązkowo). Dodajemy porcjami masę ucierając oczywiście.

 

W tortownicy układamy nasączone herbatniki lub cienki biszkopt (np. mocna herbata z rumem, kawa – co kto lubi), masa serowa a na wierzch galaretka. Całość do lodówki.

 

Czekam na inne przepisy i życzę smacznego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna innych przepisów na sernik na zimno? Jestem zawiedziony :-((

Już wiem. Wypróbowywujecie mój przepis i nie macie czasu odpisać :-) Dobra, poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SERNIK BRZOSKWINIOWY NA ZIMNO

1 puszka brzoskwiń, 50 dkg tłustego sera twarogowego (lub półtłustego), 3 jajka, 5 dkg rodzynek, 1 1/2 szklanki cukru pudru, 2 łyżki masła, 1 torebka galaretki owocowej, 30 dkg biszkoptów

Przygotować galaretkę według przepisu na opakowaniu. Masło utrzeć z cukrem pudrem i żółtkami, dodać zmielony ser i utrzeć na gładką masę. Do masy serowej dodać połowę galaretki oraz pianę ubitą z białek, wymieszać. Pozostawić 1-2 brzoskwinie do przybrania, a resztę pokroić i dodać do masy serowej. Wymieszać.

Małą wyłożyć biszkoptami. Masę serową przełożyć do tortownicy, wierzch przybrać brzoskwiniami i rodzynkami. Zalać tężejącą galaretką. Wstawić do lodówki na 3-4 godziny.

 

SERNIK MALINOWY NA ZIMNO

50 dkg sera twarogowego tłustego lub półtłustego, 25 dkg malin (lub truskawek) - mogą być mrożone, 1 opakowanie galaretki malinowej (lub truskawkowej), 1 1/2 szklanki śmietany kremówki, 1 torebka cukru waniliowego (1,6 dkg), 10 dkg cukru, 1/2 cytryny, 30 dkg biszkoptów;

Galaretkę rozpuścić w gorącej wodzie (wziąć o połowę mniej wody, niż podano na opakowaniu) i ostudzić. Ser zemleć i utrzeć z cukrem, cukrem waniliowym oraz częścią śmietany (1 szklanka) na kremową masę. Maliny opłukać lub rozmrozić, zmiksować i dodać do masy serowej. Sok i skórkę startą z 1/2 cytryny wymieszać z ostudzoną galaretką, następnie połączyć z masą. Tortownicę wyłożyć biszkoptami przełożyć do niej masę i wstawić do lodówki na 6-8 godzin. Pozostałą śmietanę ubić na sztywno i przybrać nią sernik tuż przed podaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLOROWY SERNIK NA ZIMNO

Składniki:

75 g dag sera białego

4 opakowania galaretek w różnych kolorach

3 łyżki cukru

herbatniki do wyłożenia tortownicy

Przepis: ser dzielimy na 3 części. w 3 naczyniach rozpuszczamy po 1 galaretce, zmniejszając o połowę ilość wody podaną w przepisie na opakowaniu i dodają do każdej łyżkę cukru. do miksera wrzucamy ser, w czasie miksowania dodajemy powoli wystudzoną galaretkę, na wyłożone herbatnikami dno tortownicy wylewamy masę i odstawiamy do stężenia. tak samo postępujemy z pozostałymi 2 wartwami. po przestygnięciu sernik oblewamy czwartą warstwą - galaretkę.

Wskazówki i uwagi:kolejne warstwy wylewamy na dobrze zastygnięte masy, bo kolory sernika się nie wymieszały.

 

wsjo z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KOLOROWY SERNIK NA ZIMNO

Składniki:

75 g dag sera białego 

4 opakowania galaretek w różnych kolorach 

3 łyżki cukru 

herbatniki do wyłożenia tortownicy

Przepis: ser dzielimy na 3 części. w 3 naczyniach rozpuszczamy po 1 galaretce, zmniejszając o połowę ilość wody podaną w przepisie na opakowaniu i dodają do każdej łyżkę cukru. do miksera wrzucamy ser, w czasie miksowania dodajemy powoli wystudzoną galaretkę, na wyłożone herbatnikami dno tortownicy wylewamy masę i odstawiamy do stężenia. tak samo postępujemy z pozostałymi 2 wartwami. po przestygnięciu sernik oblewamy czwartą warstwą - galaretkę.

Wskazówki i uwagi:kolejne warstwy wylewamy na dobrze zastygnięte masy, bo kolory sernika się nie wymieszały. 

 

wsjo z sieci

 

wyprobuje w najblizszym czasie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sernik na zimno ekstra szybki :D

- 3 kubeczki serków waniliowych homogenizowanych

-4 różnokolorowe galaretki

- tortownica

 

Galaretki rozpuszczamy w małej ilości wody, jak ostygną to mięszamy z serkami ( jeden kolor galaretki na jeden serek) wlewamy jedną warstwę serka do tortownicy na kilka miniu do lodówki i można lać następną warstwę, na koniec sama galaretka. Szybko się robi i nie sposób popsuć, do wymięszania wystarczy łyżka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nulka, zrobiłem wg Twojego przepisu. Niezły.

Moje dzieciaki robią coś podobnego - szklanka skondensowanego niesłodzonego mleka, miksuje się na piankę, dodajesz porcjami tężejącą galaretkę (też z połową wody) miksując. Warstwa biszkoptu, 3 warstwy pianki różnokolorowej i warstwa galaretki. Ale chyba ten przepis na piankę prawie każdy zna.

mniam, mniam, mniam :-) A żona upiekła placek drożdżowy z kruszonką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

placek drozdzowy z kruszonka (byle bez owocow) rulz tylko lajsnąć glancem i z ryczki mozna sie wygibać : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
placek drozdzowy z kruszonka  (byle bez owocow) rulz tylko lajsnąć glancem i z ryczki mozna sie wygibać : )

 

yyy :scratchhead: :scratchhead: :scratchhead: mozna po polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sfinksik, coś ty taki ortodoksyjny (językowo). Ja też w wypowiedzi aln poszczegulnych słów nie zrozumiałem ale sens wypowiedzi jest dla mnie jasny :-)

 

Przy okazji zapytam: robił ktoś serniczek z mojego przepisu? Ciekaw jestem wrażeń. I z kąd się wzięły te robaczkui w moim poście inaugurującym wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...