Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Damiand

Dysk Samsung piszczy - dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miesiąc temu kupiłem dysk do laptopa 2,5cala Samsung HM500JJ 500GB.

Dysk jest o wiele głośniejszy od mojego poprzedniego FUJITSU 5400obr. ale z tym się pogodziłem.

Najbardziej denerwujące jest to, że dysk piszczy (wydaje dźwięk na bardzo wysokich częstotliwościach). Jest to słyszalne gdy w pokoju jest cicho. Co ciekawe dysk nie piszczy kiedy przytrzymam lewy przycisk myszy i ruszam cały czas paskiem/suwakiem (na stronie www) w górę i w dół. Gdy przestanę ruszać suwakiem słychać denerwujący pisk.

Ściąłem nawet specjalny program do zwolnienia obrotów do dysków Samsung ale nic nie pomogło.

Dysk jest nowy, a temperatura wynosi 32stopnie w HD Tune.

Nie wiem co teraz zrobić. Zastanawiam się nad oddaniem dysku do sklepu na naprawę ale waham się ponieważ już raz byłem w sklepie z reklamacją. Zamawiałem ten sam dysk ale o mniejszej prędkości. Sprzedawca powiedział wtedy, że musiałem źle go zrozumieć. Teraz nie chcę wyjść na gościa, który jest totalnie upierdliwy.

Obawiam się, że gdy przyniosę laptop do sklepu sprzedawca nie uwierzy mi z powodu hałasu jaki panuje w sklepie.

Co wg Was mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś pytał co to moze być za pisk odpowiedziałbym ze cewki na karcie grafiki, ale z góry zakładasz ze to dysk także nie wiem. Proponowałbym sie też trochę nad tym zastanowić ( czy to aby na pewno dysk ) bo co ma HDD do przesuwania paska przeglądarki itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy plyta głowna, grafika albo zasilacz. w dysku nie ma co.

Można jeszcze zobaczyć jak będzie jak podepniesz dysk pod inną linię zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem tylko on się pojawia tylko na niektórych stronach. U mnie problemem jest GPU i jego cewki, z dyskiem wszystko jest ok. Sporo się nakombinowałem zanim doszedłem że to GPU a nie płyta główna czy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Włożyłem stary dysk i problem jest podobny, tj. piszczy co kilka sekund, niezależnie czy się przesuwa pasek na stronie.

Oddam laptopa do naprawy.

Co ciekawe problem pojawił się kiedy kupiłem nowy dysk. Teraz piszczy na nowym i na starym.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak mówiłem :) cewka i najprawdopodobniej na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...