Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blazz

Lista polecanych kart dźwiękowych, szybkie pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wśród pełno-rasowych X-FI'ksów o złączu PCI(Gamer, Music, Fatal1ty) są jakieś rev czy też modele których należy się wystrzegać albo bynajmniej unikać? są jakieś lepsze jakieś gorsze w obrębie niby tego samego produktu? Na któreś nie znajdziemy sterowników na np. Windows 7 x64 abo znajdziemy ale nie będą stabilnie działać kiedy to na XP będą hulać bez przeszkód?

 

Tak przeskoczyło mi przed oczyma kiedyś że niektóre modele inaczej oznaczone są produkowane przez HP czy też inną firmę i one są bodajże gorszej jakości/wydajności a sterowniki od Creative do nich nie pasują (nie chcą się instalować bo nie wykrywają karty dźwiękowej Creative)- jest to prawda?

 

Bo mam na oku model SB0460. Czyli chyba X-Fi XtremeMusic... ale sprzedający wyraziście i przekonująco udowadnia mi że to Fatality (pokazuje autentyczne zdjęcia zrobione przez niego, widać X-RAM a i numer modelu SB0460...na dodatek na angielskiej wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi pierwsze zdjęcie i przybliżając widać model właśnie SB0460 też z X-RAM a podpisany jest "Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro"...tyle że X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro powinien się chyba cechować kodem SB046A/SB0466.) Chciałbym się mimo wszytko upewnić opierając się o słowa doświadczonych użytkowników - czyli Was.

 

jeżeli coś źle myślę to mnie od razu poprawcie a najfajniej będzie jak mi wszytko ładnie wyłożycie bym był w pełni zadowolony z zakup (pomińcie fakt że jestem nastawiony bardziej na Fatality chodź to taka sama karta jak Gamer czy Music- ale jeżeli na rynku wtórnym można ją mieć w podobnej cenie to jej minus cenowy (która jest tylko dlatego wyższa bo w nazwie znajduje się ksywka gracza i obecnością X-RAM'u) znika- wtedy już chyba warto mieć coś więcej niżeli mniej nawet jeżeli nie daje to tyle ile pisze producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiedCU - Creative mocno namieszał z nazewnictwem swoich modeli (szczególnie chyba w serii Audigy) i często dosyć trudno się tym połapać. Ten linki powinien pomóc to ogarnąć:

http://en.wikipedia.org/wiki/X-fi

 

Co do kart których należy się wystrzegać - mogą być problemy ze sterownikami dla używanych OEMowych Musiców wyciągniętych z komputerów HP.

 

Dodałem X-Fi Titanium do polecanych.

 

up - rzeczywiście nie zauważyłem, że ten link pojawił się w Twojej wypowiedzi, sorry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak namieszał. I ten link co podałeś (ja też go w swoje wiadomości ująłem) bardzo pomaga szczególnie że nie tylko Creative miesza ale i sprzedawcy pisząc że Gamer ma X-RAM w ilości 64.

 

No niestety ten link nie zawiera modeli (SB0460 itd... oprócz tego zdjęcia na samej górze)

 

Ale mówisz że można tak założyć że jeżeli była zakupowana w sklepie w BOX'owej wersji to nie powinno być z nią problemów?

 

A może jeszcze bardziej szczegółowo BOX i OEM wszystkie modele- bezpieczny zakup ale w przypadku Music OEM niebezpieczny?

 

Tu mamy numery modeli których to nie ma na Wikipedii:

http://support.creative.com/kb/showarticle.aspx?sid=61105

 

up- nie szkodzi :) wiadomo przyzwyczajanie forumowe że jak ktoś pyta to z lenistwa a nie z tego powodu że nie umie znaleźć- troszkę źródeł przeszukałem zanim zadałem tu pytanie :) wielkie dzięki w ogolę za ten poradnik/listę kart dźwiękowych :) na niej teraz bazuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TUTAJ jest szersza lista kart creative,a co do np.Musica to unikać należy serii kart produkowanych dla Della na innych,słabszych,gorszych,podzespołach z którymi są problemy z sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo na pewno się przyda i lista i Twoja rada :)

 

Jednak dalej tam nie ma takiego tworu jak Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro model SB0460 :D najlepsze że SB0460 i X-RAM jest często spotkany - wiec co to jest? Zobaczcie sami:

 

[im g]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/Creative_SB_X-Fi_Fatal1ty-AB.jpg[/img]

 

[im g]http://img179.imageshack.us/img179/6343/142780414e5445bc8d4fbfdom7.jpg[/img]

 

[im g]http://fotkidepo.ru/photo/585513/24750rHglF33NgP/Y4d7y6G8Cx/417719.jpg[/img]

 

[i mg]http://img703.imageshack.us/img703/736/pc221763.jpg[/img]

 

[im g]http://img820.imageshack.us/img820/4733/pc221766.jpg[/img]

 

[img ]http://www.pl/artykuly/testy/X-Fi_Fatal1ty_Pro_Edition/fot-2.jpg[/img]

 

Możecie mi powiedzieć co to jest za twór? :D jakiś mix czy coś? I jeżeli to coś jest gorszej jakości (nie chce pisać podróbka ale to się ciśnie na usta gdy takiego modelu nie ma na listach modeli od Creative) to skąd ma taką popularność? Wystarczyło by by było SB046A (bo wersja SB0886 jest na PCI-e a mnie interesuje zwykłe PCI) zamiast SB0460 to już bym się tak nie czepiał :D nie chce kupić po prostu bubla na którego nie znajdę sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..

Żeby zidentyfikować tą kartę to trzeba by mieć zdjęcie drugiej strony z naklejką identyfikacyjną bo nawet na stronie creativa nie ma o niej mowy :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która karta do gier jest lepsza: Creative X-Fi Titanium czy Asus Xonar DX. Zamówiłem asusa który jest nowszy i pytanie czy to był dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..

Żeby zidentyfikować tą kartę to trzeba by mieć zdjęcie drugiej strony z naklejką identyfikacyjną bo nawet na stronie creativa nie ma o niej mowy :hmm:

 

czyli że to co pisze na PCB (na każdej fotce) SB0460 nie jest do końca wiążące? najważniejsze jest to co pisze na naklejce identyfikacyjnej? Mimo wszystko nie źle jest to pokręcone...nazwy...modele...opisy sprzedawców...sterowniki...coś zupełnie inaczej wyglądającego a to samo (Gamer vs Music)...inni producenci (Dell HP) ...jeszcze trzeba pilnować numerów identyfikacyjnych...obcięte modele...i ich wygląd co powoduje że ludzie uważają że Gamer (który jest podbny do modelu Audio) jest również gorszą kartą...i kup tu coś co naprawdę szukasz- bo trafiając na bubel możesz popaść w efekt placebo i innym wmawiać że masz dobry produkt że masz Gamera za 150 zł z 64 X-RAM i Ci gry chodzą dwa razy szybciej a dźwięk palce lizać :D

 

Najciekawiej by było jakby się okazało że modele Fatality SB0460 to tak naprawdę zupełnie to samo co Music tyle że mają tą czarną plastikową kostkę z tyłu pod którą kryje się zamiast 64, dwa X-RAM'u :D może tak być? może bo przecież numer SB0460 jest zarezerwowany dla Music'a. (nie no joke liczę że jakoś rozwiążemy tą zagadkę)

 

Mimo wszystko nie podaje się i jako gracz i użytkownik Windows 7 x64 jestem zdecydowany na X-Fi byle by był tym prawdziwym pełnoprawnym produktem a dodatkowo fajnie by było mieć w niewiele większej lub tej samej cenie X-RAM- niby niewielki przyrost mocy ale w krytycznych momentach ten 1-2 FPS mogą przesądzić o płynności.

 

EDIT: Chyba znalazłem...zdjęcia nie najwyższej rozdzielczości ale przy trochę wyobraźni widać SB0460 na PCB a na naklejce wyraźnie SB046A (link poniżej)

 

http://www.tigerdirect.com/applications/searchtools/item-Details.asp?EdpNo=2687622&sku=C44-3336&SRCCODE=WEBTV&CMP=OTC-WEBTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiedCU - Creative mocno namieszał z nazewnictwem swoich modeli (szczególnie chyba w serii Audigy) i często dosyć trudno się tym połapać. Ten linki powinien pomóc to ogarnąć:

http://en.wikipedia.org/wiki/X-fi

 

Co do kart których należy się wystrzegać - mogą być problemy ze sterownikami dla używanych OEMowych Musiców wyciągniętych z komputerów HP.

Najwięcej namieszał z Live'ami.

 

Właśnie nie do końca. Art385 miał takiego i sobie bardzo chwalił. Taką kartę można kupić lub raczej można było o połowę taniej.

 

TUTAJ jest szersza lista kart creative..

I jeszcze TU.

 

Jednak dalej tam nie ma takiego tworu jak Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro model SB0460 :D najlepsze że SB0460 i X-RAM jest często spotkany - wiec co to jest? Zobaczcie sami:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/Creative_SB_X-Fi_Fatal1ty-AB.jpg[/img

To jest pierwszy Fatal1ty z 2005 roku. Dobra karta, ale jak możemy wywnioskować np. po najnowszym Titanium HD, więcej jak 16 MB raczej nie jest potrzebne.

 

PS Niepotrzebnie tak duże foty wrzucasz, wystarczyłyby linki lub miniatury.

 

Mimo wszystko nie podaje się i jako gracz i użytkownik Windows 7 x64 jestem zdecydowany na X-Fi byle by był tym prawdziwym pełnoprawnym produktem a dodatkowo fajnie by było mieć w niewiele większej lub tej samej cenie X-RAM- niby niewielki przyrost mocy ale w krytycznych momentach ten 1-2 FPS mogą przesądzić o płynności.

Wszystkie X-Fi oprócz Audio mają prawie identyczną funkcjonalność, różnią się dodatkami jak wyjście na FP lub panel Creative'a i innymi wyjściami, X-Ramem, złoceniami itp. THD oczywiście jest ponad resztę rodziny, a Elite brzmiał do niedawna z niej najlepiej.

 

Która karta do gier jest lepsza: Creative X-Fi Titanium czy Asus Xonar DX.

 

Zamówiłem asusa który jest nowszy i pytanie czy to był dobry wybór.

Zależy czy używasz słuchawek, czy głośników. Jeśli tych pierwszych, to czy bardziej odpowiada Ci CMSS, czy Dolby, a może nic.

 

Tak, to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki za szeroką odpowiedź.

 

Dowiedziałem się (wyczytałem na angielskich forach) że ten numer z przodu SB0460 to numer PCB (na tym samym PCB jest wiele innych modeli robionych). Natomiast numer identyfikacyjny karty znajduje się na nalepce. Czyli nie jako podawanie że posiada się "Fatality SB0460" jest błędem bo posiada się "Fatality SB046A" a dalej co najwyżej "na płycie PCB SB0460" która to chyba cechuje się złoceniami itp.

 

Nie wiem czy dobrze wszystko pisze. Jeżeli tak to mój błąd że takie halo zrobiłem - po prostu nie zgapia się z płyty tylko z naklejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki za szeroką odpowiedź.

 

Dowiedziałem się (wyczytałem na angielskich forach) że ten numer z przodu SB0460 to numer PCB (na tym samym PCB jest wiele innych modeli robionych). Natomiast numer identyfikacyjny karty znajduje się na nalepce.

Właśnie o tym pisałem, że trzeba nam zdjęcia naklejki aby zident. kartę:

 

Żeby zidentyfikować tą kartę to trzeba by mieć zdjęcie drugiej strony z naklejką identyfikacyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do tych audigy 2 zs i zwykłej 2. Chodzi o to, że mają dziurki zwykła 2 na 5 głośników i subboofer a ta zs 7 głośników i subboofer ? a może chodzi o dźwięk nawet na słuchawkach ? że zs daje 7.1 na słuchawkach a 5.1 na zwykłej ?

 

// Post przeniesiony. Staraj się nie robić o/t. nietopyrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do tych audigy 2 zs i zwykłej 2. Chodzi o to, że mają dziurki zwykła 2 na 5 głośników i subboofer a ta zs 7 głośników i subboofer ? a może chodzi o dźwięk nawet na słuchawkach ? że zs daje 7.1 na słuchawkach a 5.1 na zwykłej ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_dźwiękowa

Zielony - przednie kanały (2 głośniki)

Czarny - boczne i tylne (2 lub 4 głośniki)

Pomarańczowy - centralny i sub (2 głośniki)

5+1 = 6; 7+1 = 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym dowiedzieć się czy jest to dobra karta ?

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-model-sb0770-i1398512691.html

I czy warto ją zakupić za taką cenę czy też zakupić X-Fi Music / Gamer ?

Karta dobra, cena też może być, choć okazyjna nie jest.

Napisałbyś coś więcej o zastosowaniu. Przeczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję ją do gier + Logitech z5500 a z tego co widzę 0770 jako nieliczna ma on/in optyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję ją do gier + Logitech z5500 a z tego co widzę 0770 jako nieliczna ma on/in optyczne

DD, EAX lub CMSS potrzebny? Tylko dobrze się zastanów, zanim odpowiesz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne CMSS-3D Oile CMSS-3D = dobly headphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne CMSS-3D Oile CMSS-3D = dobly headphone

Czyli masz też słuchawki? Jakie? Zbierz się w końcu do kupy i opisz sytuację należycie, bo ja już nie mam cierpliwości o wszystko wypytywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zamierzam kupić Koss Ur 40 lub creative aurvana live.

Brać tą kartę ? czy myśleć nad czymś innym. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak lub weź, jeśli znajdziesz taniej, praktycznie identyczną Audigy SE

 

Sterowniki też okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś w cenie np. do 80zł na allegro lepszego znajdę?

Jeśli tak, to proszę o linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś w cenie np. do 80zł na allegro lepszego znajdę?

Jeśli tak, to proszę o linki.

Audigy 2 lub 4, ale moim zdaniem nie ma sensu dopłacać przy twoich głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać linki, bo nic lepszego od sb0410 i sb0570 nie umiem znaleźć w miarę normalnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...