Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blazz

Lista polecanych kart dźwiękowych, szybkie pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kojarzę to wszystkie Realteki poniżej ALC88x to kicha, więc myślę że karta jest warta jest kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś kartę 2.0 wewnętrzna( zewnętrzna też ok) do 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam trochę więcej do wydania, celowałbym w Sound Blaster Audigy 2 ZS, jednakże jest kilka wersji, w tym Gold. Czym wersja "gold" się różni od tych zwykłych "ZS" i czy warto w nią zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad hd650 lub akg k701, oczywiście do słuchawek będę miał też wzmaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc te dwa modele co podałem lub:

http://www.skapiec.pl/site/cat/5/comp/1502440 (wychodzi trochę poza budżet)

 

O Onkyo niewiele wiadomo ale brałbym w ciemno

http://forum.mp3store.pl/topic/63017-onkyo-se-200pci-limited/

Onkyo na Ebay <- wychodzi dużo, sama karta 542zł + 23% podatku

 

jeżeli nie możesz przekroczyć kwoty 500 zł to zostaje Audiotrak <- 290zł + 23% podatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza(jeśli chodzi o parametry) karta PC na jaką udało mi się natknąć: cantatis Overture 192:

 

http://www.cantatis.co.uk/index.php?pag=cms&id=129&p=overture.html

 

Parametry karty bardzo wysokie, każdy kanał na osobnym przetworniku pcm1794 może kiedyś uda mi się ją zakupić do przetestowania, na stronie producenta kosztuje 229 funtów.

 

37701051.jpg

4f332479_Dacopamps.jpg

IMG_1651.JPG

 

Ogólnie mało jest o niej w sieci. No i ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy podobny do tego z xonara essence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła jest, zastanawiam się czy opłaca się kupować tą kartę, ale chyba w Apple lossless(m4a) będzie chyba ok prawda?

 

Nie wiem czy mogę się zapytać w tym temacie o jakiś ciekawy wzmacniacz słuchawkowy, najlepiej lampa, do 1000 złotówek.

Słuchawki jak już mówiłem Sennheiser hd 650 lub AKG k701, chyba, że macie jakąś propozycję, to nie problem ;)

 

+zapytam się inaczej, zawsze mogę dozbierać ;) opłaca się kupować tak dobrą kartę, czy może lepiej coś tańszego, ale wykorzystującego w stu procentach potencjał słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry to nie wszystko. To wierzchołek góry lodowej. Standardowo zasilana karta z portu PCI po prostu nie wykorzysta dobrodziejstw elektroniki. Baa, nawet jakby miała molexa, też nic to nie zmienia. Tu chodzi o coś poważniejszego. Doskonale zaprojektowaną płytkę zasilającą, dobrej klasy trafo, przemyślany obieg prądu... itd. Nawet leciwy PCM2702 (tak, ten staruszek nieobsługujący gęstych formatów) może zagrać lepiej. Dynamika i THD to nie wszystko. Szumy to pojęcie względne. Lampy zaszumiają nawet na 5%, ale dają barwę, której układy scalone nie są wstanie wytworzyć. I nie dlatego, że są słabsze, tylko taki ich urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co polecasz, jeśli nie na pci? Może być na USB czy cokolwiek byleby, dało się to podłączyć ;)

Co do wzmacniacz jaka lampówka do (+-) 1000zł, mogą być to konstrukcje autorskie takie jak np. p. Andrzeja Markowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie karty dźwiękowe pobijesz tylko jakimś DIY, bo sprzęty sklepowe o podobnej jakości (na przykład bardzo dobrze oceniany DAC+wzmacniacz NuForce Icon HDP) zaczynają się od 2x ceny dobrej karty.

 

Szumy to pojęcie względne. Lampy zaszumiają nawet na 5%, ale dają barwę, której układy scalone nie są wstanie wytworzyć.

Przy okazji wychodzi, jak ważne jest osobiste podejście i przyłożenie własnego ucha. Bo naprawdę nie każdy lubi słuchać buczenia jako dokładki do muzyki albo kolorowych brzmień. IMO wystarczającym źródłem syfu jest radosna twórczość niektórych producentów (np. kompresja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę podaj jakieś linki do fajnych produktów godnych uwagi, chociaż najprawdopodobniej będzie to konstrukcja autorska ;)

Znacie jakieś ciekawe, oczywiście licząc wzmacniacz zaproponujcie słuchawki, w końcu nie można dać obojętnie co ;)

Jaka karta, nie jestem przekonany właśnie do pci, nie lepiej coś na USB, nie będzie lepsza jakość?

 

Może nie na temat, ale do komputera będę kupował również głośniczki, czy manta v5/v7 będzie dobra, chyba lepsza niż H/K soundstick III, poprawcie mnie jeśli się mylę...

 

// Przestań robić kobylastego o/t. Określ budżet i stwórz temat według schematu. nietopyrz

 

Ok zakładam ;)

 

Założone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza(jeśli chodzi o parametry) karta PC na jaką udało mi się natknąć: cantatis Overture 192:

markencjusz wyczytał o problemach z nią związanymi i kiepskim wsparciu. Więcej w wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista polecanych kart dźwiękowych:

 

Ja polecam Auzentech X-Meridian 2G, jest to właściwie to samo co Asus Xonar D2/PM tylko ze ma wyjście na front panel i trochę lepsze S/N, do wyrwania za 500zł w niemieckich sklepach wysyłkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista polecanych kart dźwiękowych:

Ja polecam Auzentech X-Meridian 2G, jest to właściwie to samo co Asus Xonar D2/PM tylko ze ma wyjście na front panel i trochę lepsze S/N, do wyrwania za 500zł w niemieckich sklepach wysyłkowych.

Ten sam chip C-Medii, 8788, ale AKM AK4396 w 2G, natomiast w D2 PCM1796. Xonara używanego łatwiej też kupić i to w przystępnej cenie ~ 350 zł. Asus ma też jeszcze jedną przewagę - złacze PCIe lub PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciał zapytać, czy Audiotrak Prodigy HD2 działa poprawnie na Windows 7? Na stronie producenta w informacjach o produkcie nie ma wymienionego Windows 7 we wspieranych windowsach, ale za to sterowniki są do windows 7 przystosowane... Nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciał zapytać, czy Audiotrak Prodigy HD2 działa poprawnie na Windows 7? Na stronie producenta w informacjach o produkcie nie ma wymienionego Windows 7 we wspieranych windowsach, ale za to sterowniki są do windows 7 przystosowane... Nie rozumiem.

Z tego co wiem działa. Prodigy 7.1 HiFi osobiście sprawdzałem. Obie karty na XP instalowały dwie wersje sterowników na raz, oczywiście od Visty jedna związana ze starym sosem audio nie działa. Więcej możesz się dowiedzieć z manuali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy i koleżanki podpowiedzcie trochę, gdyż ja nie znam się na dźwiękówkach.

Znajomy planuje kupno dobrej karty (raczej nie do gier). W jakimś sklepie polecono mu model:

- Creative SB X-Fi Titanium - Fatal1ty Champion Series.

Koleś zajmuje się obróbką video w wysokich rozdzielczościach (posiada małą stacje montażową). Stwierdził, że przydałaby się również do tego porządna karta dźwiękowa współpracująca z programem Cakewalk SONAR 6.

I w związku z tym pytanie do WAS: Co POLECACIE w cenie około 1000zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś zajmuje się obróbką video w wysokich rozdzielczościach (posiada małą stacje montażową). Stwierdził, że przydałaby się również do tego porządna karta dźwiękowa współpracująca z programem Cakewalk SONAR 6.

I w związku z tym pytanie do WAS: Co POLECACIE w cenie około 1000zł???

Trudno będzie Ci znaleźć osobę doświadczoną w tym temacie na naszym forum. Jeśli ma być profesjonalnie, to może coś z oferty E-Mu lub ESI (np. Juli@).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli ma być profesjonalnie, to może coś z oferty E-Mu lub ESI (np. Juli@).

 

Ma być dobrze, niekoniecznie profesjonalnie. Ta karta dźwiękowa to niejako dodatek do tego, co robi z obrazem.

Kolega gofer87 zaproponował ASUS Xonar HDAV13...

Znalazłem jeszcze wersje ASUS Xonar HDAV13 DELUXE NZ PCI-E

 

Pytanie kolejne: czy lepiej kartę pod PCI czy USB np. E-MU 0404 USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być dobrze, niekoniecznie profesjonalnie. Ta karta dźwiękowa to niejako dodatek do tego, co robi z obrazem.

Kolega gofer87 zaproponował ASUS Xonar HDAV13...

Znalazłem jeszcze wersje ASUS Xonar HDAV13 DELUXE NZ PCI-E

 

Pytanie kolejne: czy lepiej kartę pod PCI czy USB np. E-MU 0404 USB

Xonar to karta do multimediów, a nie do profesjonalnej obróbki ścieżki audio. Model HDAV1.3 to typowa karta pod kino domowe.

Zainteresuj się może X-Fi Elite Pro. Do 800 zł bez problemu dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...