Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blazz

Lista polecanych kart dźwiękowych, szybkie pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresuj się może X-Fi Elite Pro. Do 800 zł bez problemu dostaniesz.

A używkę za połowę tej ceny. Elite to taki ulepszony Music: więcej dodatków, DACi inne, przełączniki DPDT. Lepiej to brzmi, ale funkcjonalność pod kątem nagrywania pozostaje raczej taka sama jak we wspomnianym Musicu.

 

Ma być dobrze, niekoniecznie profesjonalnie. Ta karta dźwiękowa to niejako dodatek do tego, co robi z obrazem.

To ja już nie rozumiem. 1000 zł to masa kasy. Sprzęt odsłuchowy też jest tylko dodatkiem? Wymień co kolega podpina do karty albo lepiej niech on odwiedzi ten wątek i sam się określi.Cakewalk, więc pewnie wsparcie dla ASIO needed. Tylko dodatek? Audigy ZS + kx project. Naprawdę trudno coś doradzić przy tak strzępkowych informacjach.

 

edit ~~~~~~~~~~~~

Interfejs dźwiękowy ESI U46se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam zamiar sprawić sobie słuchawki nauszne high-end-owe i mam do Was prośbę, moglibyście mi doradzić jaka karta dźwiękowa by się do tego najlepiej nadawała.

słuchawki które biorę pod uwagę :

-AKG K 701 -10Hz-39.8kHz, impedance 62 Ohms

-BEYERDYNAMIC DT-990 PRO -5-35 kHz,impedance 250 ohm

-SENNHEISER HD-650 -10Hz-39.5kH,impedance 300 ohm

karta może być na PCI lub PCI-E.

Obecnie posiadam Creative Labs SB0490 ale podejrzewam, że z tego będę musiał zrezygnować :)

 

posiadam:

Win 7 x64

amd 3-core 2.4 GH

ram 4Gb

Z góry dzięki za pomoc !!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechuboss

Audiotrak prodigy hd2, asus xonar st, creative x-fi titanium hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem. Do AKG K701, to trzeba na pewno dobrze dobranego wzmacniacza... DO reszty to nie wiem, ale stawiał bym na ST/THD, choć do ST może i tak być potrzebny osobny wzmacniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek nie kupuje się karty dźwiękowej to po pierwsze, po drugie kupujesz muzykę poprzez serwisy typu hotfile fileserve czy w empiku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam zamiar sprawić sobie słuchawki nauszne high-end-owe i mam do Was prośbę, moglibyście mi doradzić jaka karta dźwiękowa by się do tego najlepiej nadawała.

słuchawki które biorę pod uwagę :[...]

Witam na forum.

Temat jak widzicie przeniosłem, gdyż błądzisz i nie wiesz jak bardzo. Zacznij od przeczytania instrukcji.

Dałeś nam do rozwagi 3 różnie brzmiące słuchawki, co dowodzi braku zdecydowania i wiedzy do czego się dokładnie dąży. Tak to już jest, że im bardziej nobliwy (drogi) sprzęt kupujemy, tym bardziej charakterystyczny się staje i mniej uniwersalny. Proponuję zacząć od początku. Określ budżet, stwórz temat odpowiednio nazwany, jeśli już podobnego na forum nie ma, i umieść opis z czym miałeś do tej pory do czynienia i gustu muzycznego tudzież innego przeznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AKG K701, to trzeba na pewno dobrze dobranego wzmacniacza...

Essence ST nie ma problemów z jakością sygnału i napędzaniem K 701. Oczywiście można kupić sprzęt z jeszcze wyższej półki, ale to już są czterocyfrowe kwoty (oddzielnie od wydatku na słuchawki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za podpowiedzi,bardzo mi pomogły, przeanalizowałem wszystko

i zdecydowałem się na :

-BEYERDYNAMIC DT-990 PRO

oraz

Styleaudio DAC USB Carat-RUBY2

 

mam nadzieję , nie będę żałował :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za podpowiedzi,bardzo mi pomogły, przeanalizowałem wszystko

i zdecydowałem się na :[..]

Something went wrong. Nadal nie wiemy czym kierowałeś się przy ostatecznej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję w miarę dobrej karty dźwiękowej za rozsądne pieniądze.

Tutaj lista wymagań i kryteria, które powinny pomóc w wybraniu czegoś:

 

- bezproblemowa współpraca z windows 7 64bit

- dobry stosunek cena/jakość - im mniej będę musiał wydać na taką kartę tym lepiej a biorąc pod uwagę, że od zawsze jadę na zintegrowanej to każda zmiana będzie bardzo odczuwalna

- obecnie używam Sennheiser'ów HD202 ale powoli sadzę się z zamiarem zakupu jakichś z serii 500 więc karta musi i tu dać sobie radę - oczywiście zapewne nie będzie w stanie w 100% zadowolić tych drugich słuchawek bo musiała by kosztować 700 czy 1000zł

- na komputerze słucham praktycznie tylko muzyki - hardstyle/hardcore, gry mam już za sobą więc nie są dla mnie istotne ;)

 

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie coś doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję w miarę dobrej karty dźwiękowej za rozsądne pieniądze.[...]

Do obecnych słuchawek szukaj używanej Audigy SE, Live! 24-bit tudzież 5.1 Vx (jeśli musi być nowa).

W kwestii modernizacji pod twoje preferencje: CAL! + używany Xonar DS lub nowy DG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obecnych słuchawek szukaj używanej Audigy SE, Live! 24-bit tudzież 5.1 Vx (jeśli musi być nowa).

W kwestii modernizacji pod twoje preferencje: CAL! + używany Xonar DS lub nowy DG.

 

Audigy SE w W7 mogą mu przysporzyć nieco problemu. Wiem, że niby są stery, ale mam przykre doświadczenia z Audigy Se pod W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek nie kupuje się karty dźwiękowej to po pierwsze, po drugie kupujesz muzykę poprzez serwisy typu hotfile fileserve czy w empiku :E

 

A to niby czemu ?

Może nie obsłuży ? :E

 

Owszem do słabych słuchawek made in tesco za 10zł nie ma co dawać lepszej karty niż integra , ale chyba jak ktoś myśli o zmianie karty to raczej ma tez lepsze słuchawki i to na tyle że osobna dobra karta spokojnie wychwyci różnice w dzwięku

 

Więc nie rozumiem twojego twierdzenia że się nie kupuje ... No chyba że masz taki kaprys i mamy cię słuchać :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy SE w W7 mogą mu przysporzyć nieco problemu. Wiem, że niby są stery, ale mam przykre doświadczenia z Audigy Se pod W7.

A ja problemów nie miałem. Zawsze można odsprzedać za podobną cenę w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja problemów nie miałem. Zawsze można odsprzedać za podobną cenę w ostateczności.

 

Wiem, pisałem wtedy z Tobą. Creative x-fi Platinum fatal1ty normalnie poleci pod W7,prawda? Pytanie z innej beczki - co trzeba zrobić, aby wyrównać status ostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że xonar DG jest kartą głownie pod słuchawki? Jeśli tak to bardzo fajnie, głośników i tak raczej nie zamierzam kupować do komputera.

Drugie pytanie jest takie dlaczego niby CAL'e? Dlatego, że są lepsze czy dlatego, że Sennheisery będą się marnowały? No i muszę przyznać, że po moich doznaniach z HD202 jestem bardzo zadowolony z tej firmy i raczej jestem za tym żeby przy niej zostać ale to już dyskusja na inny temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pisałem wtedy z Tobą. Creative x-fi Platinum fatal1ty normalnie poleci pod W7,prawda?

 

Pytanie z innej beczki - co trzeba zrobić, aby wyrównać status ostrzeżenia?

Ale inni nie wiedzą :). Tak.

 

W regulaminie jest. Po 2 miesiącach spada o poziom.

 

 

Rozumiem, że xonar DG jest kartą głownie pod słuchawki? Jeśli tak to bardzo fajnie, głośników i tak raczej nie zamierzam kupować do komputera.

Drugie pytanie jest takie dlaczego niby CAL'e? Dlatego, że są lepsze czy dlatego, że Sennheisery będą się marnowały? No i muszę przyznać, że po moich doznaniach z HD202 jestem bardzo zadowolony z tej firmy i raczej jestem za tym żeby przy niej zostać ale to już dyskusja na inny temat. ;)

Jest pod słuchawki. Niestety nie miałem okazji jeszcze jej słuchać, ale zbiera dobre opinie.

Dlatego CAL!, bo w moim odczuciu będą lepiej pasowały do gatunków, które słuchasz. HD202, to akurat jeden z gorszych modeli firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle gorszy co najtańszy a jedno niestety wiąże się z drugim. ;)

Ale jeśli tak wygląda jeden z gorszych modeli to ja jestem bardzo zadowolony - dźwięk dźwiękiem ale ilość upadków tych słuchawek z biurka, podróże autobusem, w plecaku, dni wyleżane na plaży w słońcu i piasku i szczerze mówiąc nie widać po nich jakichś szczególnych śladów użytkowania.

No ale to nie temat o słuchawkach, poszukam tego xonara DG, może i na tych hd202 już będzie jakaś różnica bo ostatnio zauważyłem, że nawet na moim SE w100 odrobinę lepiej grają niż na integrze w kompie - tak jak by więcej szczegółów było słychać (oczywiście mając dalej na uwadze, że mówimy tu o dźwięku z telefonu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję dobrej karty dźwiękowej za mała kasę.

Mam głośniki Creative inspire t6060

Słuchawki to Creative Fatal1ty hs gaming bodajże 800.

Resztą sprzętu to:

win 7 64bit

i5 2500k

Asrock P67 pro3

4GB pamięci.

Cena tak powiedzmy do max 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane wielokrotnie. Do tego sprzętu nie opłaca się kupować niczego lepszego niż używane Audigy SE (lub inny Creative na tym poziomie), osobiście bym nawet integrę zostawił jeśli to jedna z tych lepszych (płyta widzę że nowa, więc raczej tak jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję dobrej karty dźwiękowej za mała kasę.

Mam głośniki Creative inspire t6060

Słuchawki to Creative Fatal1ty hs gaming bodajże 800.

Resztą sprzętu to:

win 7 64bit

4GB pamięci.

Używany Audigy SE, Live! 24-bit tudzież 5.1 VX plus modowane sterowniki, kóre znajdziesz w temacie przyklejonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm przy tej integrze zostać nie chcę, bo jak dam na fulla to dźwięk jest strasznie nieczysty(trzeszczy strasznie).

Ok, dzięki więc szukam używanego sound blaster audigy se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm przy tej integrze zostać nie chcę, bo jak dam na fulla to dźwięk jest strasznie nieczysty(trzeszczy strasznie).

Tu też jest sporo winy w głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam gwarancji, że jak kupię kartę dźwiękową to zacznie wszystko elegancko banglać?(czyt. nie będzie trzeszczeć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...