Skocz do zawartości
^dirty^

Half-life 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest zajebista. Jak długo piszę recenzje gier komputerowych, tak długo marzę o tym, by od tych słów tekst zacząć i na nich skończyć. Latami czekałem, aż pojawi się gra, która mi to umożliwi, która ten jakże pochlebny wulgaryzm uzasadni. Pojawiła się. I nie jest nią ani trzecia część Dooma, ani druga część The Sims, ani Rome: Total War. Jest nią Half-Life 2 – najbardziej interaktywne, najmocniej przenikające doznanie, jakiego gracz może doświadczyć po kilkudziesięciu już latach rozwoju elektronicznej rozrywki. Half-Life 2 otwiera bramy przyszłości gier – światów żyjących własnym życiem, w które gracz wkracza jakby przypadkiem, lecz nie jest przypadkiem, że opuścić ich może nie mieć ochoty. A przynajmniej: prawie.

 

 

Ocena portalu Gry-Online: 9.8/10

 

źródło: www.gry-online.pl

 

Od siebie dodam, ze na D3 jakos specjalnie nie czekalem, natomiast z HL2 było zupelnie inaczej. I mysle, ze się nie zawiode...ale to dopiero zweryfikuje ten weekend.

 

A jakie sa Wasze opinie o grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to czekam na jakieś demo i nie wiem czy sie doczekam, są może już jakieś pirackie wersje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam ale lada chwila ( czytaj do tygodnia czasu ) będę miał wersje demo :P , to się wypowiem.

 

Ale po filmikach jakie widziałem wcześniej to stalker będzie lepszy - chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( ja sie czuje znudzony i lekko rozczarowany

mój ranking:

FC

DOOM3

HL2

 

Przesadziłeś z tym domem - przecież to beznadziejny klaustrofobiczny liniowiec,

wolałbym zagrać w doom 1 lub 2 - bo nie samą grafiką człowiek żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Half Life 2, to jest poprostu gra wymazona. Kupujac ja, nie oczekiwalem nic nadzwyczajnego, bo widzialem juz tak wiele na filmach zdjeciach, czytalem o calym silniku itd.. i myslalem ze nic mnie nie zaskoczy. Ale jednak zaskoczylo mnie i to wiele, fizyka gry, i grafika jednak jest duzo lepsza niz na tych filmach, i to mnie dziwi, w rozdzielce 1280x1024 wszystko na High ustawione, Antialiasing 8x, AF 16x, vsync wlaczony, wszystko wygloda poprostu cudnie i strasznie realistycznie, ale tego sie wlasnie oczekuje po grze o ktorej jest tak glosno, i na ktora sie czeka tak dlugo. AI przeciwnikow jest idealne, czasami sie zastanawiam czy oni przypadkiem nie sa kontrolowani przez kogos z Valve :P , gra sklada sie z 15'stu rozdzialow, kazdy jest w zasadzie inny, na poczatku mozna to nazwac malym tutorailem. Poduszkowce, samochody, dzwgi, wszystko co mozna sobie wymazyc. Muzyka tez jest niezla, wlacza sie w odpowiednich mometach, i jest dokladnie dopasowana do sytuacji, wlos sie jezy gdy wpewnym momencie wlacza sie muzyczka, i wyskakuja 5 przeciwnikow na ulicy na ktorej wydawalo by sie ze sie nic specjalnego nie wydarzy.

Jedyny co mnie troszke denerwowalo w grze, szczegolnie pod koniec, dlugie watki, ktore stawaly sie meczace, gdy Alex albo doktorek zaczeli gadac, stawalo sie to meczace.

Gra jest wysmienita i zachecam do zakupu.

Jezeli chodzi o Piraty to z tego co wiem to sie rozpadla grupa "Emporio" ktora zajmowala sei crackowaniem wlasnie Steama, a Madox (czlonek grupy) zostal aresztowany.

I jeszcze jedno:

Uwaga! Zamierzasz ściągnąć piracką kopię HL2? Radzę Ci się mieć na baczności, ponieważ w sieci zaczęły krążyć pogłoski, o tym, jakoby Valve mieli wypuścić specjalnie "scrackowaną" wersję HL2 do sieci P2P w celu wykrycia kont, które korzystają z nielegalnych kopii gry. Oto post Gabe'a Newell'a, napisany na jednym z forum o HL2:

 

"We're running a bit of an experiment. We're keeping track of the accounts that do this and will be shutting them off."

Cieszko jest sciagnoc jakom kolwiek wersje piracka. Ale odradzam, bo naprawde ta gre warto miec na pulce.

 

 

P.S *wybaczcie za bledy, troche pozno jest :)*

 

P.S2 Na tym sprzecie (czyta podpis, ustawienia w texcie) mialem 90-130Fps'a.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna nie pamiętam w co ostatnio grałem równie interesującego chyba Half 1 + dodatki. A porównanie do Dooma mimo że to ito FPP jest troche dziene , osobiście doom znudził mi się po godzinie czy dwóch.

 

Gram na B2500+ i 1024MB ramu Radeon9600 [450/210] i chodzi płynnie w 800x600 wszystko na max anizo 16x tyle że bez AA , chociaż potetuje jeszcze z AA , Tylko jak włącza się benchmark timedemo czy co tam jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez gralem juz w HL 2 ale u znajomego na dosc zaj*****ym :) sprzecie

i mam zamiar odpalic u siebie tylko niewime czy sie nie porywam z motyka na slonce a mianowicie czy jest ses odpalac gierke na athlonie 2200XP ,Gf ti 4200 i 512 ramu - ponoc niemam sie czego bac gra ma isc ale kto wie - moze mieliscie juz stycznosc z gra na takim sprzecie ?

piszcie o wrazeniach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez gralem juz w HL 2 ale u znajomego na dosc zaj*****ym :) sprzecie

i mam zamiar odpalic u siebie tylko niewime czy sie nie porywam z motyka na slonce a mianowicie czy jest ses odpalac gierke na athlonie 2200XP ,Gf ti 4200 i 512 ramu - ponoc niemam sie czego bac gra ma isc ale kto wie - moze mieliscie juz stycznosc z gra na takim sprzecie ?

piszcie o wrazeniach :P

Mysle, ze spokojnie sobie pograsz...czytale posty ludzikow, ktorzy grali juz na Mx'ach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Half Life 2, to jest poprostu gra wymazona. Kupujac ja, nie oczekiwalem nic nadzwyczajnego, bo widzialem juz tak wiele na filmach zdjeciach, czytalem o calym silniku itd.. i myslalem ze nic mnie nie zaskoczy. Ale jednak zaskoczylo mnie i to wiele,  fizyka gry, i grafika jednak jest duzo lepsza niz na tych filmach, i to mnie dziwi, w rozdzielce 1280x1024 wszystko na High ustawione, Antialiasing 8x, AF 16x, vsync wlaczony, wszystko wygloda poprostu cudnie i strasznie realistycznie, ale tego sie wlasnie oczekuje po grze o ktorej jest tak glosno, i na ktora sie czeka tak dlugo. AI przeciwnikow jest idealne, czasami sie zastanawiam czy oni przypadkiem nie sa kontrolowani przez kogos z Valve  :P , gra sklada sie z 15'stu rozdzialow, kazdy jest w zasadzie inny, na poczatku mozna to nazwac malym tutorailem. Poduszkowce, samochody,  dzwgi, wszystko co mozna sobie wymazyc. Muzyka tez jest niezla, wlacza sie w odpowiednich mometach, i jest dokladnie dopasowana do sytuacji, wlos sie jezy gdy wpewnym momencie wlacza sie muzyczka, i wyskakuja 5 przeciwnikow na ulicy na ktorej wydawalo by sie ze sie nic specjalnego nie wydarzy.

Jedyny co mnie troszke denerwowalo w grze, szczegolnie pod koniec, dlugie watki, ktore stawaly sie meczace,  gdy Alex albo doktorek zaczeli gadac, stawalo sie to meczace.

Gra jest wysmienita i zachecam do zakupu.

Jezeli chodzi o Piraty to z tego co wiem to sie rozpadla grupa "Emporio" ktora zajmowala sei crackowaniem wlasnie Steama, a Madox (czlonek grupy) zostal aresztowany.

I jeszcze jedno:

 

Cieszko jest sciagnoc jakom kolwiek wersje piracka. Ale odradzam, bo naprawde ta gre warto miec na pulce.

P.S *wybaczcie za bledy, troche pozno jest :)*

 

P.S2 Na tym sprzecie (czyta podpis, ustawienia w texcie) mialem 90-130Fps'a.

 

Pozdrawiam.

 

Chcialbym tylko cos powiedziec o zabezpieczeniach gry, a mianowocie to ze twoorcy po prostu przegielli. Chodzi o to ze bardzo chcialem sobie zagrac w ta gre, chcialem isc, kupic i zagrac. Niestety, dzisiaj wieczorem bede mial piracka wersje, a dlatego piracka, a nie oryginalna poniewaz pirat pozwoli zagrac mi bez udzialu netu, bez laczenia sie (mam nadzieje). Problem jest w tym ze pisze teraz z pracy, gram w domu, a w domu nie mam netu. Wiem, to moj problem, jednak oryginal nie daje mi mozliwosci zagrania z domu, pirat tak. A skoro tak to po prostu bede musial "ukrasc" ten jak ze fantastyczny produkt. Bo nie bede placil za cos co mi nie bedzie dzialac jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dwojkach MXach? : OOOOOOOOOOOOOOO

Dokladnie na 2Mx'ach...tyle, ze screeny przypominaly stargo HL 1...ale grac sie da!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się. Gra przez steam (wymagany) jest do dupy.

Po włączeniu, steam zabiera znaczną część zasobów komputera jakby były kompletnie niepotrzebne grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze odpalał half lifa na FX 5900xt. Niech sie podzieli wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JaS - zgadzam sie z Tobą...w trzecim swiecie pod wzgledem netu, jakim bez watpienia jest Polska, glownie dzieki TP, nie kazdy ma dostep do stalego lacza...rejstracja moze trwac nawet 3h, wiec do ceny gry (119zl) mozna spokojnuie doliczyc rachunek rza rejestracje...hora sytuacja.

Natomiast tym, ktorym naprawde zalezy na "oryginale", a nie maja netu, beda musieli wziasc swoje pudlo pod pache, zawitac do kawiareni internetowej, i modlic sie, zeby gra umozliwiala mu gre w trybir offline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JaS - zgadzam sie z Tobą...w trzecim swiecie pod wzgledem netu, jakim bez watpienia jest Polska, glownie dzieki TP, nie kazdy ma dostep do stalego lacza...rejstracja moze trwac nawet 3h, wiec do ceny gry (119zl) mozna spokojnuie doliczyc rachunek rza rejestracje...hora sytuacja.

Natomiast tym, ktorym naprawde zalezy na "oryginale", a nie maja netu, beda musieli wziasc swoje pudlo pod pache, zawitac do kawiareni internetowej, i modlic sie, zeby gra umozliwiala mu gre w trybir offline.

 

Gra łączy się za każdym razem z netem.

Rozwiązanie to kupić oryginał, zarejestrować i zpatchować do offlinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, takim desperatem nie jestem zeby chodzic do kawiarenki, aczkolwiek wczoraj w przyplywie desperacji przywiozlem kompa do pracy, i juz chcialem isc kupic oryginala, powstrzymala mnie jednak wiadomosc ze gra za kazdym uruchomieniem wymaga polaczenia sie z serverem. Kompa odwiozlem, gry ni kupilem. Koniec. A co do dostepu do neta to jest tak ze mam nowa chalupke w ktorej nie mam jeszcze telefonu, a tym bardziej kabelka. A gra juz jest i mam ochote w nia zagrac. Malo tego, czesto robie tak ze pogram w jaks gra, a pozniej ja kupuje, w tym wypadku twoorcy po prostu mnie wqzyli, przegielli i nie kupie jej z przekory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem o tym problemie bo go nie mialem, gre zamowilem przez Steam, i odblokowywanie plikow w dniu wydania gry trwalo okolo 5minut, wiec nie bylo problemu. Ale faktycznie, czytajac posty ludzi kotrzy nie maja netu/albo czekali nie wiadomo ile na aktywacje hl2, mozna powiedziec ze Valve przesadzilo, ale jak sam Gabe powiedzial, wszystko to jest wina piratow, poprostu Valve proboje walczyc znimi, w jak najwiekszym stopniu, i musza robic nie stety takie rzeczy jak aktywacja. Oczywscie nie bronie tu valve, ale z drugiej strony ich rozumiem.

 

P.S Po zaktywowaniu mozna spokojnie grac w trybie offline.

Aktywacje trwaja dlatego tak dlugo poniewaz serwery steam sa dosyc przeciazone, problem ma byc rozwiazany na dniach.

 

Pozdrawiam.

 

Gra łączy się za każdym razem z netem.

Rozwiązanie to kupić oryginał, zarejestrować i zpatchować do offlinu.

 

Nie wime skad te informacje, ale gra chodzi normalnie w tybie Offline bez zadnego problemu.

Wlacza sie steam, pyta sie czy ma pozostac w tybie offline, wystarczy potwierdzic, i mozna grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby gra uzmozliwia granie w trybie offline, ale z tego co wiem, sa z tym problemy.

Mnie natomiast zastanawia, co bedzie jesli bede chcial zagrac sobie w HL2 na 7lat..czy serwery steam beada jeszcze dzialaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zajebista jeszcze bardziej niz myslalem ze bedzie, interakcja, fizyka przedmiotow, nieliniowosc, grafika, tekstury moglbym tak wymieniac i wymieniac. Do tego wymagania nie sa tak duze jak myslalem. Ja gram poporzez STEAM i dlatego troche dlugo mi sie loaduje i czasem sa klatki, musze jak najszybciej skolowac to na plytach. Gra mnie rozwala... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby uprzedzic kulasa , Hamila i Maxtera powiem że na FX chodzi bardzo dobrze......

 

Co do samej aktywacji i zakichanego Steama - poblokujcie porty w firewallu tym windowsowkim.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk33: ja mam 5900XT i odpalalem halfa2 gra w 1024x768 aax2 anizo x 16 wszystko high (vsync wylaczony) chodzi plynnie i wyglada przecudownie, o dziwo wymusza dx9.0 probowalem w wierszu polecen dorzucic dxlevel 81 ale nie chce sie przelaczy za chiny, aha co do halfa 2 udalo nam sie sciagnac tego od emporio 3,93gb, na drugi dzien przez 4 godziny od samego rana szukalismy fixa ktory podobno byl i znalezlismy, gra jest poteznie zabezpieczona, co zauwazylem? gdy jestem polaczony bezposrednio do neta sztuczna inteligencja przeciwnikow zostaje wylaczona i akcja zostaje zatrzymana, mozna to przywrocic wpisujac w konsoli ai_disable 1 albo w ogole odciac sie od sieci tak czy inaczej gra wymiata rzadzi i chodzi na 5900XT REWELACYJNIE a to przeciez FX! po spakowaniu rarem gra zajmuje 1,96 gb mam gotowe wersje na wyslki kto chce?:P

aha porobilem screeny :) na wiekszosci trilinear powlaczane jeszcze bo sie balem ze bedzie mulic:P ale nie ma duzo strat po wlaczeniu anizox16 i mozna grac spokojnie

http://pees.neostrada.pl/1.jpg

http://pees.neostrada.pl/2.jpg

http://pees.neostrada.pl/3.jpg

http://pees.neostrada.pl/4.jpg

http://pees.neostrada.pl/5.jpg

http://pees.neostrada.pl/6.jpg

http://pees.neostrada.pl/7.jpg

http://pees.neostrada.pl/8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje malej informacji!

Ile zajmuje instalka na HDD? Bo musze wygospodarowac miejsce, z cztm moge miec spory klopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje malej informacji!

Ile zajmuje instalka na HDD? Bo musze wygospodarowac miejsce, z czym moge miec spory klopot.

 

yyy chodzi o wersje od emporio tu nie ma instalki ja zrobilem tak ze spakowalem do rara (1,96gb) wystarczy tylko wypakowac na dysk i smiga 4,32gb u mnie :P pozdrawiam mdmnsa!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yyy chodzi o wersje od emporio tu nie ma instalki ja zrobilem tak ze spakowalem do rara (1,96gb) wystarczy tylko wypakowac na dysk i smiga 4,32gb u mnie :P pozdrawiam mdmnsa!:)

mialem na mysli org :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...