Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tar-Minyatur

Laptop za ok. 2500 zł, specyficzne wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do kupna notebooka w wyżej wymienionej cenie. Obecnie używam HP Pavilion dv5-1160ew i jestem z niego dość zadowolony, dlatego też szukam czegoś, co łączyłoby jego zalety (dobre wymiary i rozplanowanie, znośna waga, czytnik linii papilarnych, wyjście HDMI, zadowalająca wydajność nawet w grach) z brakiem wad (obecny grzeje się tak bardzo, że odklejają się gumowe nóżki i wyje, zmuszając mnie do pogłaśniania dźwięku, a o trzymaniu na kolanach nie ma w ogóle mowy).

Reasumując, kwestia niskiej temperatury pracy jest dla mnie absolutnie najważniejsza, oprócz tego preferowałbym:

-ekran ok. 15-calowy

-rozdzielczość równą bądź wyższą od 1280x800, raczej coś w 16:10

-raczej 32-nanometrowy procesor (chodzi o temperaturę, ale wydajność też nie zaszkodzi)

-czytnik linii papilarnych

-3-4 GB RAM

-dysk twardy od 320 GB w górę

-porządną klawiaturę (żadnych wydziwiań z Controlem, Enterem czy Altem, bardzo dużo piszę)

Aha, o ile jeszcze takie produkują, to wolałbym coś z matowym ekranem.

Cena zasadniczo im niższa tym lepsza, w górę mogłaby pójść tylko trochę i tylko, jeżeli naprawdę byłoby warto.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do kupna notebooka w wyżej wymienionej cenie. Obecnie używam HP Pavilion dv5-1160ew i jestem z niego dość zadowolony, dlatego też szukam czegoś, co łączyłoby jego zalety (dobre wymiary i rozplanowanie, znośna waga, czytnik linii papilarnych, wyjście HDMI, zadowalająca wydajność nawet w grach) z brakiem wad (obecny grzeje się tak bardzo, że odklejają się gumowe nóżki i wyje, zmuszając mnie do pogłaśniania dźwięku, a o trzymaniu na kolanach nie ma w ogóle mowy).

Reasumując, kwestia niskiej temperatury pracy jest dla mnie absolutnie najważniejsza, oprócz tego preferowałbym:

-ekran ok. 15-calowy

-rozdzielczość równą bądź wyższą od 1280x800, raczej coś w 16:10

-raczej 32-nanometrowy procesor (chodzi o temperaturę, ale wydajność też nie zaszkodzi)

-czytnik linii papilarnych

-3-4 GB RAM

-dysk twardy od 320 GB w górę

-porządną klawiaturę (żadnych wydziwiań z Controlem, Enterem czy Altem, bardzo dużo piszę)

Aha, o ile jeszcze takie produkują, to wolałbym coś z matowym ekranem.

Cena zasadniczo im niższa tym lepsza, w górę mogłaby pójść tylko trochę i tylko, jeżeli naprawdę byłoby warto.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Tak po pierwsze - ostatnie 3 strony forum co najmniej 10 tematów dokładnie takich samych jak Twój,przeglądnij i wybierz coś. a po drugie - praktycznie w ogóle nie spotkasz juz matrycy matowej,a takiej w formacie 16:10 to już w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po pierwsze - ostatnie 3 strony forum co najmniej 10 tematów dokładnie takich samych jak Twój,przeglądnij i wybierz coś. a po drugie - praktycznie w ogóle nie spotkasz juz matrycy matowej,a takiej w formacie 16:10 to już w ogóle.

Jakoś prawie wszyscy domagają się laptopa do gier (w tej cenie!), na czym mnie zupełnie nie zależy. Chodzi mi przede wszystkim o chłód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało pieniędzy, duże wymagania...

Nie wiem czy coś takiego znajdziesz.

Na pewno szukanie po procesie technologicznym procesora niewiele da, bo 45nm procki często mają takie samo TDP, a nawet niższe niż te w 32nm...

Więc... Raczej poczytaj recki na notebookcheck i zobaczysz co Ci pasuje.

Inna sprawa, że mój stary 5520mikilysEdition z TL-60 (2x2GHz 65nm i HD2600, który zastąpił HD2400) jest na bank chłodniejszy do tego Pavulona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wymagania są wysokie- po prostu w wiosną zeszłego roku za trzy tysiące- prawda, bez VAT-u- kupiłem tego Paviliona, który, pomijając to gorąco, jest świetny.

Zważywszy na wygodę i przyszłe zastosowania, tak naprawdę zależy mi tylko na tym chłodzie, czytniku linii i dużej ilości pamięci (zawsze mam otwartych bardzo dużo pamięciożernych stron oraz potrzebuję dużego dysku twardego). Reszta może być nawet gorsza niż w prawie dwuletnim HP, nie jest taka ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie raczej takich nie ma, ja mam lenovo t400 matryca 16:10 matowa klawiatura do pisania bardzo dobra cena troche wyzsza ale uzywane 1 rok na allegro sa w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...