Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, odniesiecie się do moich fot? Chciałbym wiedzieć, czy to tylko mnie wydają się one porównywalne lub nawet lepsze niż zdjęcia z mi9t znad wody?

 

 

UP) Zdjęcia z p20 są nadmiernie softwarowo wyostrzone albo wyostrzanie powinno być łagodniejsze albo dodany dodatkowy filtr. Dobra szczegółowość, hdr działa tak jak lubię nie niszcząc wyraźnej gry światła wyciąga detale oczywiście biorąc pod uwagę sample, bo wiem że na Huaweiu różnie to wygląda w zależności od warunków i nastroju softwaru. Kolorystyka na pewno jest zwalona, na ekranie 4k skalibrowanym pod dci p3 głównie przez trawę i nadmierną korektę ostrości wygląda trochę jak obrazek w komiksie. Nie czepiam się detali, bo to tylko telefon.

 

Na podstawie kilku sampli ciężko ocenić. Dochodzi jeszcze kwestia preferencji oceniającego, a nawet preferencji osoby robiącej zdjęcie - ja Ai używam dosłownie nigdy, a hdr tylko kiedy potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialny DIY keycapa "X" :lol2:

Sygnet firmy :) Każdy tak ma, ot korpo wymysł :P

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska recenzja Mate 30 Pro z rąk Majstra Pirzu plus porównanie zdjęć z Oppo Reno 2.

Szczerze mówiąc jak na flagowca (pomijając aspekty wojny USA-Huawei) niektóre rzeczy są strasznie niepomyślane jak np. brak przycisków do regulacji głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska recenzja Mate 30 Pro z rąk Majstra Pirzu plus porównanie zdjęć z Oppo Reno 2.

Szczerze mówiąc jak na flagowca (pomijając aspekty wojny USA-Huawei) niektóre rzeczy są strasznie niepomyślane jak np. brak przycisków do regulacji głośności.

 

 

tryb nocny w mate 30 pro to imo tragedia. Jak można tak bardzo zaginać rzeczywistość :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym chyba powinien polegać tryb nocny. Na automacie zdjęcie powinno odzwierciedlać rzeczywistość. Tryb nocny powinien być pomocny w sytuacji kiedy zdjęcie oddające rzeczywistość byłoby całe czarne lub tylko kompletnie bezużyteczne.

 

Jedyne co Huawei robi źle to zbytnie podbicie jasności ogólnej co daje absurdalnie wysoką jasność lepiej oświetlonych fragmentów kadru. Pozwala to zachować wysoką rozpiętość tonalną ale rezultaty są absurdalne. Podejście Google wygląda w ten sposób, że zdjęcie jest płaskie ale mocno podbita jasność występuje w częściach kadru gdzie bez tego zabiegu widać byłoby nic albo bardzo niewiele, a ogólnie zdjęcia zachowują swój charakter poza tym wysokie podbicie jasności występuje tylko kiedy trzeba. Nie wiem jak inni ale ja nie robię zdjęć mocnych telefonem w sensie panoram albo pejzaży lub budynków i nie widzę w tym sensu. Jeśli robię zdjęcie przy słabym świetle sytuacji, zdarzenia lub podwozia samochodu, odpływu pod wanną to chce aby było jak najbardziej szczegółowe.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie drzaźnić Miui, w zasadzie Mi 9T jest moim pierwszym tel z Miui, wcześnien na A1 i czystym androidzie takich cyrków nie było, mianowicie 2 lub 3 raz zdarzyło się, że odpiąłem tel od ładowania w środku nocy i w kilka godzin albo zjadł ok 50% baterii albo całą. Wszystko zaczęło się dziać po aktualizacji, więc może wipe pomoże, jak nie to będę się bawił w custom romy, A1 przyzwyczaił mnie do bezproblemowości i teraz jakbym z otwartej w ryj dostał od Xiaomi kupując tel z Miui 8:E

 

Unknown, na customach jest tylko gcam, coś pisałeś, że jeszcze nie ma portu aparatu z miui ? Ten gcam jest używalny tzn zdjęcia portretowe 48mpix czy kombinacje w apce ?

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym się pośpieszył z kupnem Mi 9T Pro? :o

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska recenzja Mate 30 Pro z rąk Majstra Pirzu plus porównanie zdjęć z Oppo Reno 2.

Szczerze mówiąc jak na flagowca (pomijając aspekty wojny USA-Huawei) niektóre rzeczy są strasznie niepomyślane jak np. brak przycisków do regulacji głośności.

Rzeczywiście sporo dziwacznych decyzji. Ta regulacja głośności jest absurdalna, brak stereo, przesadne zagięcie ekranu. Po ultraszerokim kącie spodziewałem się czegoś więcej, w końcu matryca jest nawet większa niż główna. Ciekawe jednak jest to, że proporcje ekranu to 18.5:9, to akurat propsuje.

 

Nie zgodzę się jednak, że zoom 5x z P30 Pro jest lepszy, raz że znacznie ciemniejszy a dwa, że 5x to taki ni pies ni wydra. Za duże przybliżenie na co dzień, dobre tylko do portretu, za małe do konkretnych zastosowań. 3x jest idealne.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda to zapowiada się ciekawie. Mi note 10 ma mieć aparat 108 mpx, zoom optyczny 5x, cyfrowy zoom 50x. Do tego niby OIS. Bateria minimum 5000 mAh i Rozmiar w miarę sensowny.

 

https://www.gizmochina.com/2019/10/29/xiaomi-mi-cc9-pro-camera-details-revealed/

 

Ciekawa jaka cena będzie. Co miesiąc nowy xiaomi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrze starają się zalać rynek europejski po luce jaka teraz powstała w wyniku braku nowych modeli Huaweia. Ktoś musi skonsumować ten kawałek tortu, który pozostał po Huaweiu :E

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie drzaźnić Miui, w zasadzie Mi 9T jest moim pierwszym tel z Miui, wcześnien na A1 i czystym androidzie takich cyrków nie było, mianowicie 2 lub 3 raz zdarzyło się, że odpiąłem tel od ładowania w środku nocy i w kilka godzin albo zjadł ok 50% baterii albo całą. Wszystko zaczęło się dziać po aktualizacji, więc może wipe pomoże, jak nie to będę się bawił w custom romy, A1 przyzwyczaił mnie do bezproblemowości i teraz jakbym z otwartej w ryj dostał od Xiaomi kupując tel z Miui 8:E

 

Unknown, na customach jest tylko gcam, coś pisałeś, że jeszcze nie ma portu aparatu z miui ? Ten gcam jest używalny tzn zdjęcia portretowe 48mpix czy kombinacje w apce ?

 

Port miui camera na aosp jest ale to port z mi8 bez obsługi szerokiego kąta. Lista gcamów jest tutaj:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Na każdym z nich coś nie działa więc trudno wskazać najlepszy. Większość romów ma preinstalowany gcam w starej wersji 4.4 ze względu na kompatybilność i odinstalowanie tego anachronizmu kończy się brakiem możliwości startu systemu. Trzeba samodzielnie zainstalować jakiś port. Nie ma osobnego wątku na xda dla mi9t/pro więc korzystamy z romów dla redmi k20/pro. Przy niemal każdym romie dev zaleca instalowanie najnowszych sterowników z wersji cn, u mnie na tych sterownikach nie działa wifi. Używając sterowników global mogą występować błędy. Większość romów powstaje w Indiach więc nfc nie działa na części romów. Ze względu na teoretyczne wsparcie 90 hz część romów podmienia sterownik. U mnie chiński sterownik ekranu powoduje zbrickowanie telefonu i to takie porządne - nie działa nawet recovery. Nie zalecam podmiany sterownika lepiej chcąc mieć 75-85 hz sobie zmodyfikować samodzielnie sterownik z wersji Global. Może inny model ekranu Samsunga? Ogólnie pomimo, że teoretycznie to zdaniem wielu to ten sam hardware wnioski niestety eksperymenty tego nie potwierdzają - może tylko część mi9t pro ma inną wersję ekranu o podobnych parametrach. W każdym razie są trzy wersje telefonu i może choć nie musi to być źródłem problemów. Większość romów ma jakieś widoczne błędy, te które nie mają widzących błędów mają pewnie takie, których nie widać na pierwszy rzut oka. Najlepszy wydaje się rom Pixel experience, który działa poprawnie na sterownikach z globala. Nie mogę potwierdzić, że to w 100% dopracowany rom. Ani miui ani żaden custom nie nadają się do użycia w telefonach wykorzystywanym w celach zawodowych. Dlatego zamierzam się pozbyć tego urządzenia, bo w tej chwili zbiera tylko kurz, a może uda się to sprzedać za tysiąc złotych tym bardziej, że to wersja 6/128.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ cały czas mam wyłączone animacje, które wyłączam już przy pierwszej konfiguracji telefonu przed zalogowaniem się na konto Google to ominąła mnie zmiana animacji w Androidzie 10. W Pixelu 4 jest jakiś błąd, przez który nie da się wyłączyć animacji, które w Androidzie 10 są znacznie bogatsze i trwają dłużej. W życiu nie spodziewałem się że taki drobiazg tak mnie zirytuje. W Androidzie 9 animacje toleruje i mi nie przeszkadzają ale te z Pixela są absolutnie nie do zniesienia. Mało tego, że subiektywnie przez niepotrzebne i przesadnie wydłużone animacje dostaje oczopląsu to smartfon wydaje się działać wolniej od Pixela 2. Przy przełączaniu się pomiędzy aplikacjami najpierw aplikacja zwija się przez ponad pół sekundy potem druga rozwija się ponad pół sekundy, a na koniec około pół sekundy trawa rozwijane zawartości aplikacji. Nawet s8 z włączonymi animacjami szybciej przełącza się do ostatniej aplikacji. Chyba upadł ktoś na głowę tworząc te animacje. 90 hz też mogą sobie wsadzić bez ekranu ze wsparciem adaptacyjnego odświeżania - Oneplus też nie obsługuje. Pixel 4 ma bogatsze animacje niż standardowe w Androidzie 10 czyli te, które znane są z customów i Pixela 2.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemowy tryb ciemny i tryb ciemny w aplikacjach, głównie Internet, trochę komunikatorów ociupinka Youtube i rozmów (weekend). Accu liczy zużycie przez aplikacje uwzględniając aplikację jaka jest na pierwszym planie. Normalnie skonfigurowany system wraz z kilkoma źle zrobionymi chińskimi aplikacjami w tle. LG g8s pół na pół wifi i lte, może z przewagą wifi. LTE w roamingu, bo używam chińskiego sim ponieważ potrzebuje chińskiego numeru telefonu i chyba dlatego nie działa podtrzymywanie danych mobilnych po połączeniu z wifi czyli ustawienie jakiego zawsze używam, które zwiększa trochę pobór energii. Oczywiście cały czas włączone bt i nfc. Nie wiem jak to Qualcomm zrobił ale snap 855 to największy wynalazek od wynalezienia krojonego chleba.

 

https://drive.google.com/file/d/19M5d2Mi4yyjn0iKeUQryImWhNe0CLaUJ/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/19aL5E-9FAeMg4wSxUBbM1BX_JMm8X_HR/view?usp=drivesdk

 

Jako ciekawostkę dodam drain test redmi note 8 pro w porównaniu z mi9t pro

 

Sorry za dubla - nie wiem czemu się nie dodało

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś powód, dla którego czas nagrywania jest "nieco" inny?:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 8 Pro trochę zaskoczył, największa bateria, najsłabszy wynik. Helio tutaj bruździ czy AMOLED-y robią taką różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 8 Pro trochę zaskoczył, największa bateria, najsłabszy wynik. Helio tutaj bruździ czy AMOLED-y robią taką różnicę?

 

tam gdzie dużo czerni amoled będzie znacznie lepszy od IPS gdyż świeci tylko w obszarach gdzie to wymagana a IPS świeci również na czarnych elementach. W druga stronę biel drenuje amoleda ale patrząc na trend czarnych motywów to jednak amoled ma łatwiej. Przypuszczam że jednak sam mediatek ma gorsze zarządzanie energią jak snapdragon. Pewnie Mi 9T z snapdragonem 730 miałby jeszcze lepsze wyniki od Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie musisz mi tłumaczyć takich rzeczy :E Po prostu trochę duża ta różnica. Z ciekawości ściągnąłem AccuBattery, który pokazuje bieżące użycie energii:

- ekran ustawień, ciemny motywy (czarne tło): 108-112 mA

- ekran Textry, ciemny motyw (ciemno szare tło): 125-130 mA

- ekran Gmaila, jasny motyw: 200-205 mA

 

Różnica konkret. Odkąd wymusiłem w Chromie ciemny motyw na stronach (działa to zaskakująco nieźle) to ładuje telefon co 3 dni :E Naprawdę OLED robi robotę.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest, że redmi note 8 pro będzie królem telefonów z najlepszą baterią. Wszystkie mediateki mają od lat ten sam problem.

 

Ten sam facet testował wg. tych samych procedur mi9t i wytrzymał niecałe 10 godzin. Od 8 do 10 godziny test polega na odtwarzaniu Youtube więc różnica pomiędzy telefonem, który wytrzymuje 8 a 10 godzin nie jest duża. Moim zdaniem antutu w takimi teście to żart ale procedura jest zawsze ta sama.

 

Biorąc pod uwagę, że Chińczycy kłamstwo wysysają z mlekiem matki to nie ma co wierzyć w ich zapewnienia o efektywności energetycznej mediateka ani nawet o pojemności baterii w ich telefonach.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się odniesiesz do czasu nagrywania. Czy też takie "drobnostki" już nie przeszkadzają bo film pasuje do góry założonej tezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie bez zegarka;

 

Nie kupię przecież tego pachruścia, żeby nagrać film jaki ci odpowiada. Na mi9t pro mam takie samo tempo rozładowania jak na tym filmie i nie jest to losowe nagranie tylko z kanału, który zajmuje się drain testami i jest cytowany na xda. Możesz sobie wyszukać inny film o losowej wiarygodności jak powyższy albo poczekać aż anandtech protestuje.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie wiesz o co chodzi czy udajesz? Może obejrzyj sobie tamten film dokładniej.A co do teraz wrzuconego - Samsung z baterią o 30% nie ma się co dziwić, że wytrzyma o wiele dłużej.Ale jak sobie wybierasz to proszę;..

 

[link]

[/link]..

..

..

Nie widzę tutaj takich różnic.Więc Mediatek nie ma tu nic do rzeczy - kolejny raz coś ci się wydaje i na siłę znajdujesz sposoby aby udowodnić słabości "parściucha" (samo używanie takiego określenia pokazuje z jak rzeczowym podejściem do tematu may).

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście losowe testy po hindusku gdzie nawet niewiadomo o czym komentator mówi i testuj w jakimś hinduskim oprogramowaniu albo pojedynczej grze są bardziej wiarygodne niż ze znanego kanału i cytowane na xda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme X2 Pro. Nowy król pod kątem wydajność/cena?

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie testy gdzie telefony sobie leżą na biurku są do dupy, bo każdy logicznie myślący człowiek wie, że połowę baterii zabierają odbiorniki GSM/GPS/Internet kiedy się poruszamy.

 

Dodatkowo każdy ma inną ilość aplikacji w tle, inaczej zarządza ramem i inaczej ma włączone takie funkcje jak GPS, bluetooth i inne. Mojemu tacie 2 letnia Motorola X Style z teoretycznym SoTem na poziomie 3h trzyma blisko 3 dni (używając internetu i gpsa) , także tego..

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...