Forum PCLab.pl: Komórkowa Blabla - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (868 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 856
  • 857
  • 858
  • 859
  • 860
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Komórkowa Blabla Oceń temat: ****- 12 Głosów

#17141 Użytkownik jest dostępny   bergercs 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Październik 2019 - 21:49

Podobno natrętne wciskanie jednej marki to reklama...

#17142 Użytkownik jest dostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 23:04

Zobacz postbergercs, o 22 Październik 2019 - 21:49, napisał(a):

Podobno natrętne wciskanie jednej marki to reklama...

idąc tym tokiem rozumowania 3/4 piszących tutaj powinno mieć blokadę :lol2:

i tak, akurat tym jestem podjarany bo tylko samsung oferował takie funkcje za 1000zł więcej i tego cholernie mi brakuje w teraźniejszym telefonie.

Ten post był edytowany przez fliperpl dnia: 23 Październik 2019 - 09:32

#17143 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 07:14

Kupiłem sobie na telefon folię hydrożelową bo denerwują mnie zwykłe folie (miałem Flexible glass i Shield od 3MK) - za każdym razem folia niby przezroczysta ale w pełnym słońcu pogarsza jakość obrazu, głównie spada kontrast i widać, że jednak pełnej przezroczystości to nie ma. Szkła z kolei na tych ekranach 2.5D muszą być idealne docięte i znaleźć takiego to sztuka. Wytestowałem IMAK-a i Nillkina i lipa, albo się odkleja na bokach albo czarna ramka za szeroka i wchodzi na ekran. No i ten hydrożel jest super, jakość obrazu bez żadnego uszczerbku, czytnik linii działa jakby na ekranie nic nie było (przy szkle czuć, że jest minimalnie gorzej), folia zakrywa też zaokrąglone brzegi i nic się nigdzie nie odkleja, bąbelki powietrza same znikają po 24h. No i jest tania, dałem całe 14 zł.

#17144 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 09:42

Podlinkuj proszę

#17145 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 09:48

Ja kupiłem to https://allegro.pl/o...mi9t-8399904985 ale widzę aukcje za nawet 7-8 zł. Warto spróbować chociażby za sam fakt ceny.

#17146 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 09:54

fajne zdjecia :E czlowiek szuka czegos bez notcha lezki itd. a w akcji brakuje prawdziwych zdjec mi9t :E

#17147 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• uzależniony od % maniak wojskowości
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 10:04

Folia ma sens ?- przy upadku szkło potrafi ochronic ekran ale folia?

#17148 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 10:13

Przytrzyma odlamki szkła z ekranu. Ucha sobie nie potnie ;)

#17149 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 10:18

Jak ktoś mi poda sprawdzone i dobrze docięte szkło na 9T to chętnie sobie kupie. Sprawdziłem już dwa po ~30 zł i mam dość dalszych eksperymentów.

#17150 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 10:41

ja na oneplus 5t wydalem za 100zl na szkla(5-6 szkiel) i skonczylem z folia z 3mk z ktorej nie jestem do konca i tak zadowolony

Ten post był edytowany przez xede dnia: 23 Październik 2019 - 10:41

#17151 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 10:47

Zobacz postArd'aenye, o 23 Październik 2019 - 11:18, napisał(a):

Jak ktoś mi poda sprawdzone i dobrze docięte szkło na 9T to chętnie sobie kupie. Sprawdziłem już dwa po ~30 zł i mam dość dalszych eksperymentów.

ja zawsze zamawiam 2-3 różne z ali takie średnio- tanie z czarną ramką i zwykle któreś siada.
Tzn ojcu do 4x siadło od strzała, mamie do a2 lite pierwsze kupione nie.
Tzn po 2 tygodnich coraz bardziej narożnik sie odkleja :E
Może fon z etui spadł, ale nawet jak tak, to się nigdy nie przyzna :E

Plus taki, że to szkła za 6-8 czy max 10zł.

Ten post był edytowany przez Tomcat dnia: 23 Październik 2019 - 10:49

#17152 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 11:04

Zobacz postxede, o 23 Październik 2019 - 11:41, napisał(a):

ja na oneplus 5t wydalem za 100zl na szkla(5-6 szkiel) i skonczylem z folia z 3mk z ktorej nie jestem do konca i tak zadowolony

No to ja miałem podobnie na 5Z, pierwsze 2 były fatalne, w końcu trafiłem na IMAK-a, który był idealnie dopasowany ale wystarczyło lekko puknąć w telefon czymś i pękało natychmiast, w końcu 3MK Flexible Glass zostało ze mną ale też nie byłem zadowolony.

#17153 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 13:02

Ja w końcu opłaciłem niebieskiego mi 9 lite z gearbesta 6/64 - 903zł z prority line z Gearbest :E
Stwierdziłem, że snapa 855 fajnie mieć, tylko nie bardzo wiem po co go chciałem :hmm:

Ten post był edytowany przez Tomcat dnia: 23 Październik 2019 - 13:02

#17154 Użytkownik jest dostępny   unknown_solider 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 14:01

Każdy nerd powinien mieć snapa 855. ARM o wydajności 2500k bez oc robi ogromne wrażenie. Nie patrząc na benchmarki ale pakowanie archiwów, otwieranie pdf, konwertowanie video to ten soc wydaje się nawet wydajniejszy.

#17155 Użytkownik jest niedostępny   Chelsey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 17:59

Forumowym znawcom, którzy twierdzą, że OLED/AMOLED w telefonie to nie zaleta polecam:
https://www.youtube....h?v=qbxdHpD5jWw
W końcu ktoś to rzetelnie przedstawił i porównał.

#17156 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 18:30

@up kupując Zenfone'a 5Z uważałem, że wolę IPS-a bo mi się przynajmniej nie wypali i że nie potrzeba mi głębokiej czerni. Odkąd mam AMOLED-a zmieniłem zdanie o 180 stopni, telefon bez OLED-a jest wybrakowany. Po włączeniu ciemnego motywu na YT, Chrome i systemie wyniki SoT-u na baterii potrafią mnie naprawdę zadziwić, Mi 9T Pro z 4000 mAh, 6.4" i Snapem 855 potrafi wyciągnąć do 10h pracy na ekranie. 5Z z mniejszym ekranem i baterią 3300 mAh klękał po 5-5.5h.

Google ogłosił, że fix na problem z rozpoznawaniem twarzy (można odblokować telefon z zamkniętymi oczami) trzeba będzie poczekać nawet parę miesięcy 8:E A dziś wyszło, że Pixele będą mieć pamięć UFS 2.1. Widzę, że Google kontynuuje trend wpadki za wpadką ze swoimi telefonami.

Ten post był edytowany przez Ard'aenye dnia: 23 Październik 2019 - 18:31

#17157 Użytkownik jest niedostępny   smilehunter 

• AMD, ufam tobie!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 18:32

Zobacz postbergercs, o 22 Październik 2019 - 21:06, napisał(a):

Nowy tel na pewno żąda kodu PIN karty? Czy też kodu zabezpieczającego tel?

Tak, kodu do SIM. 3 razy "niby" źle wpisałem i kartę zablokowano - musiałem odnaleźć kod PUK, by przywrócić jej funkcjonalność :E
Coś było spierdzielone w sofcie (fon nówka zaplombowana z media e). Pominąłem konfigurację, zassałem dwa update'y -> reset do fabryki i nagle ten sam kod PIN zaczął działać ;)
Można też wsadzić kartę do telefonu, który kod akceptuje i w ustawieniach zdjąć blokadę SIM - karta wówczas już nie będzie pytała o PIN. Testowałem, po takim zabiegu karta nie pyta o kod nawet w nowym telefonie.
Szkoda, bo przez taką bzdurkę przesiadka zajęła mi zdecydowanie dłużej, niż powinna.

Byłem w media obejrzeć tego Oppo A5. Mi rozdzielczość 720p++, przynajmniej w interfejsie użytkownika, absolutnie nie przeszkadzała. Oczy już nie te widocznie. Ale ColorOS kompletnie mi nie podszedł, a i ta szerokość urządzenia - jednak postawiłem na Motkę One Action. Wąsko i z Androidem One. No i po dniu użytkowania mogę już powiedzieć, że dziura (o tych rozmiarach) w ekranie sprawdza się gorzej, niż wcięcie. Mianowicie - w sporej części aplikacji (i to dość popularnych, np. Twitter), pasek powiadomień zajmuje 3x tyle, co w przeciętnym telefonie = tracimy przestrzeń roboczą = brak profitu wynikających z proporcji 21:9. Po prostu przestrzeni roboczej jest mniej o wielkość tej dziury. Rozczarowanko.

To może dzielenie ekranu? Często korzystam, tu taki ekran powinien skrzydła rozwinąć. A gdzie tam. Motorolo postanowiła, że nie da się regulować wielkości dzielonego obszaru - appki są podzielone na pół ekranu i elo. W ten sposób, funkcja ta nie ma żadnego sensu. A no i góra odcina grubaśny pasek powiadomień. Jakoś poprzednik (również na androidzie one) potrafił ekran podzielić na 1/3 i 2/3.

Samo działanie urządzenia wręcz wzorowe. O aparaty nie pytajcie, zlewam ten aspekt. Obudowa plastic fantastic. Smartfon sprawia wrażenie delikatnego.

Takie tam wypocinki po dniu użytkowania.

#17158 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 18:40

Zobacz postsmilehunter, o 23 Październik 2019 - 19:32, napisał(a):

To może dzielenie ekranu? Często korzystam, tu taki ekran powinien skrzydła rozwinąć. A gdzie tam. Motorolo postanowiła, że nie da się regulować wielkości dzielonego obszaru - appki są podzielone na pół ekranu i elo. W ten sposób, funkcja ta nie ma żadnego sensu. A no i góra odcina grubaśny pasek powiadomień. Jakoś poprzednik (również na androidzie one) potrafił ekran podzielić na 1/3 i 2/3.

No to dokładnie tak samo jak Asus. Nie wiem co za umysł to wymyślił. Na Asusie pomagało ustawienie rozmiaru interfejsu czy tam skalowania na mały wtedy można było ustawiać 1/3 i 2/3 ale wszystko było malutkie. Na Xiaomi działa to poprawnie bez kombinowania, na szczęście bo to jedyna zaleta ekranu 19.5:9.

#17159 Użytkownik jest niedostępny   smilehunter 

• AMD, ufam tobie!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 19:08

Przez tą wielgachną dziurę w ekranie + marne decyzje software'owe - Motorola koncertowo zmarnowała potencjał aspektu 21:9. Nice.

Pasek powiadomień wygląda komicznie. Serio, wolałbym normalny pasek + wycięcie na oczko kolidujące z UI aplikacji, niż takie coś :lol2:

#17160 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 19:32

Generalnie każdy telefon z wycięciem ma wielgachny pasek powiadomień, ale fakt Motorola osiągnęła w tym nowy poziom :E Wycięcie na kamerkę to chyba najgłupsza rzecz ostatnich lat w telefonach, nawet notch jest mniej irytujący z docelowo zajmuje tyle samo miejsca (pomijam takie notche jak Apple bo tam te skrawki ekranu pomiędzy notchem są nieużywalne i bezsensowne ale Apple to Apple, tam sensu nie szukasz).

• (868 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 856
  • 857
  • 858
  • 859
  • 860
  • Ostania »