Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że monitor do grania to nie telefon, który wyświetla najczęściej statyczne treści lub video w 30 fps. No i 90 hz na Androidzie to blade odbicie 100+ hz z gsync. Gubienia klatek np. w przeglądarce nie da się wyeliminować ponieważ zarządca cpu trzyma niski zegar tak długo jak to możliwe, zresztą zmiana tego choć możliwa jest bezcelowa. Wreszcie 90 hz to nie to samo co 120 hz i kiedy aplikacja nie obsługuje ponad 60 fps to pojawia się shuttering tak samo jak przy przy 50 fps na monitorze 60 hz. Dodatkowo coś jest srogo zwalone albo w sterowniku gpu adreno albo w samym Androidzie, bo 90 hz powoduje spadek SOT o ponad 20%, a biorąc pod uwagę, że moduły łączności i podświetlenie/świecenie ekranu pochłaniają 1/2 - 2/3 energii oraz pobór przy wyłączonym ekranie jest to bardzo duża różnica. Nie znoszę grać przy niskim fps, a mimo to dla mnie różnica w telefonie ewentualnie na monitorze np. laptopa, który służy do przeglądania internetu i filmów sprowadza się do mało znaczących w praktyce odczuć z pogranicza estetyki i sztuki i nie rozumiem jak można przeżywać orgazm opowiadając o płynności przewijania lub pięknie zbędnych swoją drogą animacji. Na koniec co ciekawe znaczna część osób jakim pokazywałem 144 hz nie widzi żadnej różnicy, jest też grupa osób widzących różnicę ale sprowadzających ją do rangi niewielkiego ulepszenia, które wydaje się im zbędne i to w monitorze służącym głównie do gier. Mając to wszystko na uwadze rozpływanie się nad znaczeniem 90 hz w telefonie uważam za niepoważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę, co daje ekran 90hz?

Oko ludzkie już przy 30fps (25fps) widzi obraz w pełni płynny, 60hz zapewnia pełny komfort oglądania, czyli wpatrywania się w ekran godzinami. Telefony nagrywają max w 60fps.

Wiec po kiego grzyba aż 90hz? Z czego takie wow?

 

Rozumiem, że moze w grach jest to jakos przydatne, ale z drugiej strony nie każdy kupując telefon za kilka tys kupuje go do gier.

A ty znów o czymś o czym nie masz pojęcia, na oczy nie widziałeś ale znawce udajesz :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru uwierz mi mam TV 60 Hz i przy graniu w BF 1 czy Forze oraz przy oglądaniu meczy dostaję szału.

 

Tylko, że my tu o ok 6" ekranie a nie powyżej 40" ;)

 

 

A ty znów o czymś o czym nie masz pojęcia, na oczy nie widziałeś ale znawce udajesz :hmm:

 

Nie, już pół roku temu bawiłem się tym telefonem z 90hz. Podrap się mocniej po tej głowie.

 

Telefonu nie miałem dlatego pytam. I proszę kulturalnie o wyjaśnienie, ale widzę że niektórzy muszą sobie znane kompleksy na internecie leczyć.

 

Bierzcie przykład z unknown_solider, potrafi odpowiedzieć? Potrafi dyskutować?

 

Edit

Postrach, poza tym widać, że Ty za to masz pojęcie i wnosisz coś do dyskusji. Merytorycznie. Lepiej zostań w moto, jeśli masz takie bzdury wypisywać

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kwestie FPS przerabialem przez wiele lat przy GPU w pc.

Poza tym nie raz to było poruszane

https://forum.pclab....wa-ludzkie-oko/

 

 

 

 

Pytam się teraz, skoro przez lata wiadomym było to co oczywiste i chciałem wiedzieć co takiego się zmieniło, że nagle jest inaczej

 

Cytat powyższy z laba. Materiałów naukowych nie chce mi się przytacza, bo to będzie walka z wiatrakami.

 

ha, z jednej strony masz racje, ale z drugiej... to nie oko winne, a mozg, ktory w pewnym momencie nie jest w stanie przetworzyc wszystkich informacji dostarczanych przez zmysl - najprostszy przyklad:

 

 

https://upload.wikim...heel_effect.ogv

 

najwyrazniej wiec, jest to kwestia percepcji i przyzwyczajenia :)

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego, w końcu to alternatywny ROM. Najgorsze - że jedyny sensowny na którym da się używać xiaomi :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaboom jeb :rotfl: a krążą już plotki, ze Redmi K30 Pro ma być na najnowszym Mediateku co go teraz zaprezentowali 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że my tu o ok 6" ekranie a nie powyżej 40" ;)

 

Nie, już pół roku temu bawiłem się tym telefonem z 90hz. Podrap się mocniej po tej głowie.

 

Telefonu nie miałem dlatego pytam. I proszę kulturalnie o wyjaśnienie, ale widzę że niektórzy muszą sobie znane kompleksy na internecie leczyć.

 

Bierzcie przykład z unknown_solider, potrafi odpowiedzieć? Potrafi dyskutować?

 

Edit

Postrach, poza tym widać, że Ty za to masz pojęcie i wnosisz coś do dyskusji. Merytorycznie. Lepiej zostań w moto, jeśli masz takie bzdury wypisywać

Po kolei - mówisz, że unknown soldier potrafi dyskutować - napisałeś tak, bo jako jedyny zgodził się z tobą?

Pisanie o braku potrzeby szybkiej matrycy w telefonie jest co najmniej śmieszne, ponieważ telefon praktycznie nigdy nie wyświetla statycznego obrazu gdy człowiek go używa! Przecież telefon służy do przeglądania sieci, mediów społecznościowych, pochłaniania contentu.

Co więcej, przypomnę tylko, że telefony maja coraz większe przekątne i korzysta się z nich z mniejszej odległości względnej niż przy ekranie przez co zyski są wymierne.

Dałem Ci co więcej przykład, gdzie możesz coś obejrzeć na ten temat (w tym wypadku polecam kanał Linus Tech Tips i recenzje telefonów z takim wyświetlaczem). Płynność animacji sprawia, że telefon daje wrażenie bardziej responsywnego co w połączeniu z szybkim procesorem i lekka nakładka daje wrażenie 'natychmiastowości' w działaniu.

 

Osobiście bardzo chciałbym by mój telefon miał taki wyświetlacz, nawet kosztem minimalnie gorszej wydajności baterii, lecz niestety takie smartfony są poza moim zasięgiem finansowym*.

 

PS argumenty ad persona daruj sobie, bo jeszcze tutaj zrobią na Ciebie taki temat jak w "motoryzacji".

 

 

*nie czuje potrzeby wydawania powyżej 1k na telefon, gdy nam tyle innych ciekawszych wydatków.

 

Wiec po kiego grzyba aż 90hz? Z czego takie wow?
idąc tym tropem na co ci samochód, skoro furmanka wystarczy? :E

 

 

Unknown

nie rozumiem jak można przeżywać orgazm opowiadając o płynności przewijania lub pięknie zbędnych swoją drogą animacji. Na koniec co ciekawe znaczna część osób jakim pokazywałem 144 hz nie widzi żadnej różnicy, jest też grupa osób widzących różnicę ale sprowadzających ją do rangi niewielkiego ulepszenia

Coś co dla ciebie jest zbędne nie oznacza, że jest zbędne dla innych.

Znaczna część osób to znaczy ile? 1? 5? 30?

Sorry, ale twoj post totalnie mija się z tym co zostało dosłownie udowodnione - szybszy ekran poprawia twoje wyniki. Co więcej, większość osób mających więcej niż tylko biurowe obycie z komputerem odczuwa to jako ZNACZNĄ POPRAWĘ

https://youtu.be/OX31kZbAXsA

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź w skrajności. Ekrany poniżej 90hz to nie furmanki. Dobieraj odpowiednio przykłady.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś jak to nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź w skrajności. Ekrany poniżej 90hz to nie furmanki. Dobieraj odpowiednio przykłady.

 

nie przesadzaj Petru, bo przewijajc tekst lub duzy obrazek roznice zauwazysz na pewno (o ile cpu i gpu nadaza)

 

 

a tak poza tym, Huawei powoli odkrywa karty:

Chińczycy dostarczali pracowników, ponadto, z raportu wynika, że technologia, na której oparta jest sieć, coraz częściej bywa przenoszona na urządzenia Huawei i jest obsługiwana tylko przez chińskich inżynierów.

 

 

za http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25448934,chiny-moga-w-dowolnym-momencie-wylaczyc-siec-energetyczna-filipin.html#a=319&c=134&s=BoxNPrzeImg76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj Petru, bo przewijajc tekst lub duzy obrazek roznice zauwazysz na pewno (o ile cpu i gpu nadaza)

 

 

a tak poza tym, Huawei powoli odkrywa karty:

 

 

 

za http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25448934,chiny-moga-w-dowolnym-momencie-wylaczyc-siec-energetyczna-filipin.html#a=319&c=134&s=BoxNPrzeImg76

 

To Wy przesadacie.

Do tej pory OP6/7 takie super genialnie szybkie, ta bajeczna płynność, itp itd, Galaxy topowe o xiaomi na s845/855 nie wspominając. Aż tu nagle bach - ekar 90Hz i wszystko przed nim to furmanki.

No po prostu parodia.

 

Poza tym ten link dla mnie, abym zobaczył sobie różnice między 60fps a 90fps... Cholera, ekran w lapku mam 60hz i dupa. Nie widzę tych 90Hz bo mi sprzęt noe wydaje

 

To jak oglądanie reklamy tv 4k na telewizorze HD, którego uzywam

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wy przesadacie.

Do tej pory OP6/7 takie super genialnie szybkie, ta bajeczna płynność, itp itd, Galaxy topowe o xiaomi na s845/855 nie wspominając. Aż tu nagle bach - ekar 90Hz i wszystko przed nim to furmanki.

No po prostu parodia.

 

Poza tym ten link dla mnie, abym zobaczył sobie różnice między 60fps a 90fps... Cholera, ekran w lapku mam 60hz i dupa. Nie widzę tych 90Hz bo mi sprzęt noe wydaje

 

To jak oglądanie reklamy tv 4k na telewizorze HD, którego uzywam

alez, ja tylko probuje odpowiedziec na pytanie o widoczne roznice...

 

 

 

czy teraz widzisz roznice? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wy przesadacie.

Do tej pory OP6/7 takie super genialnie szybkie, ta bajeczna płynność, itp itd, Galaxy topowe o xiaomi na s845/855 nie wspominając. Aż tu nagle bach - ekar 90Hz i wszystko przed nim to furmanki.

No po prostu parodia.

 

Poza tym ten link dla mnie, abym zobaczył sobie różnice między 60fps a 90fps... Cholera, ekran w lapku mam 60hz i dupa. Nie widzę tych 90Hz bo mi sprzęt noe wydaje

 

To jak oglądanie reklamy tv 4k na telewizorze HD, którego uzywam

 

weź już się nie kompromituj bardziej, błagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś argument za moja kompromitacją w cytowanej przez Ciebie mojej wypowiedzi?

Bo każdy może sobie owe posty wspomniane przeze mnie wyszukać ;)

 

Huudy, co do reklamy to zwaz kapkę, z kim bajerzysz ;) mam papier uniwersytecki w tym temacie. Nie wyjaśnienie w kilku słowach tego, co mi tlukli w banie przez 7 lat + praktyka

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Oglądnij film ze zrozumieniem od huudego. Jeśli dalej tego nie rozumiesz to już twoje ograniczenie. Od lat siedzę na 144hz monitorach i jak biorę telefon do ręki lub jest mi pracować na 60hz monitorze to mam widoczne opóźnienie na ekranie, nie wspominając o smużeniu.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Oglądnij film ze zrozumieniem od huudego. Jeśli dalej tego nie rozumiesz to już twoje ograniczenie. Od lat siedzę na 144hz monitorach i jak biorę telefon do ręki lub jest mi pracować na 60hz monitorze to mam widoczne opóźnienie na ekranie, nie wspominając o smużeniu.

Opóźnienie nie wynika z odświeżania ekranu. Na ekranie 60 Hz możesz mieć mniejszy input lag niż 144Hz (zwykle nie masz, bo wiadomo targetem tych 144 Hz są gry, ale jednak).

Smużenie w sumie też zależy bardziej od czasu reakcji niż samego odświeżania, niektóre monitory z wysokim odświeżaniem mają całkiem zauważalne smużenie (zwykle te starsze VA)

 

Ogólnie to wiadomo im szybsza matryca tym lepsza i jak najbardziej się zgodzę że jest to odczuwalne, natomiast już kwestia indywidualna, czy z tego powodu jesteśmy w stanie zaakceptować gorsze inne parametry.

Akurat w przypadku OnePlus 7 Pro nie wiem do czego się można bardziej przyczepić, chyba do fabrycznej kalibracji tylko, ekran jest jasny i kolory są dobre, nie ma jakiejś przepaści do reszty stawki pomimo 90 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na żywo op7pro - można zaczepić się do beznadziejnej implementacji zaokrągleń. Neguje kolory na bokach i jest widoczna poświata, której nie widać na recenzjach yt.. Dodatkowo kalibracja jest słaba, biel jest żółta - za to dużo opcji ustawień kolorów i barw. W tym przypadku wyświetlacze w S10 od samsunga są zauważalnie lepsze.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś argument za moja kompromitacją w cytowanej przez Ciebie mojej wypowiedzi?

Bo każdy może sobie owe posty wspomniane przeze mnie wyszukać ;)

 

Huudy, co do reklamy to zwaz kapkę, z kim bajerzysz ;) mam papier uniwersytecki w tym temacie. Nie wyjaśnienie w kilku słowach tego, co mi tlukli w banie przez 7 lat + praktyka

w dalszym ciągu czekam jak uzasadnisz film, który przesłałem. Plus:

 

mam Ci wrzucać dalej linki, jak to nie widać różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru, niestety ale nie jestes autorytetem bo ciagle stawiasz ekrany ips nad oledami amoledami itd. wzgledem jakosci, wyobraz sobie przesiadke z autoa z 60KM na 90KM to samo auto, nie widzialem takiego telefonu ale roznice czuc na 110% pomimo szybkosci wczesniejszych telefonow, poza tym wyrywanie pojedynczych slow z calych zdan to troche swiadczy o braku dobrych argumentow do podyskutowania

 

dodaj na koncu kazdego posta ze wedlug Ciebie 90hz jest slabe albo amoledy sie psuja wedlug Twojej opinii i bedzie git a nie wpajaj tego jako prawde objawiona

 

a co do redmi note 8 pro, mozna bylo sie tego spodziewac co mediatek to mediatek, oby oficjalne wsparcie nie umarlo za szybko i bedzie git, gorzej maja osoby ktore na wlasna reke ciagna telefon z chin i musza system zmienic, ale to ryzyko trzeba wliczyc przy zakupie telefonu z mediatekiem z chin

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co do redmi note 8 pro, mozna bylo sie tego spodziewac co mediatek to mediatek, oby oficjalne wsparcie nie umarlo za szybko i bedzie git, gorzej maja osoby ktore na wlasna reke ciagna telefon z chin i musza system zmienic, ale to ryzyko trzeba wliczyc przy zakupie telefonu z mediatekiem z chin

 

Ponad 300k egz sprzedanych w Chinach w jeden dzień, ponad milion egz sprzedanych w ciągu miesiąca w Indiach - raczej nie oleją. Co do drugiej kwestii - no cóż, przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to cena/podzespoly to jest kozacka ale nawet najlepszy sprzet moze byc polozony przez zaniedbanie, to jeden z pierwszych procesorow mediateka o ktorym tak dobrze sie wypowiadano, wedlug mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na żywo op7pro - można zaczepić się do beznadziejnej implementacji zaokrągleń. Neguje kolory na bokach i jest widoczna poświata, której nie widać na recenzjach yt.. Dodatkowo kalibracja jest słaba, biel jest żółta - za to dużo opcji ustawień kolorów i barw. W tym przypadku wyświetlacze w S10 od samsunga są zauważalnie lepsze.

 

Różnica jest ogromna i widoczna dla laika. Nawet przy naturalnej kalibracji pod dci p3 ekran s10 wygląda obłędnie kiedy Oneplusa 7 pro jest na poziomie mi9t. Nie jest to zły ekran ale różnicę pomiędzy nimi na korzyść Samsunga wskaże nawet moja 70 letnia mama. Jak ktoś twierdzi, że Oneplus ma lepszy ekran to otwiera mi się nóż w kieszeni, a przecież mam zarówno s10 jak i Oneplusa. Ekran w s10 to jest co najmniej poziom high endowych oledów w telewizorach. OP akurat na naturalnym profilu ma zielonkawo pomarańczowy ekran. Temperaturę bieli można skalibrować kiedy na stałe jest wymuszony dci p3. Mi kalibracja producenta bardziej odpowiada w mi9t i nawet byłbym skłonny uznać, że Xiaomi ma lepszy ekran gdyby nie fakt, że jest szaro tęczowy patrząc pod światło kiedy na Oneplusie 7p jest zawsze czarny co przekłada się na kontrast w dzień szczególnie w jasnych pomieszczeniach. Ekran Samsunga ma też wyjątkowo niewielką skłonność do smużenia i o wiele szybciej włącza piksele co widać kiedy przewija się biały tekst na całkiem czarnym tle - przekleństwo oledów. Obiektywna zaleta ekranu s10 czyli brak smużenia (w praktyce jest minimalne) powoduje, że łatwo zauważyć przeskakiwanie klatek ale chciałbym aby tylko takie problemy można było wskazać w innych ekranach. OP 7p smuży bardziej nawet przy 90 hz.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru, niestety ale nie jestes autorytetem bo ciagle stawiasz ekrany ips nad oledami amoledami itd. wzgledem jakosci, wyobraz sobie przesiadke z autoa z 60KM na 90KM to samo auto, nie widzialem takiego telefonu ale roznice czuc na 110% pomimo szybkosci wczesniejszych telefonow, poza tym wyrywanie pojedynczych slow z calych zdan to troche swiadczy o braku dobrych argumentow do podyskutowania

 

dodaj na koncu kazdego posta ze wedlug Ciebie 90hz jest slabe albo amoledy sie psuja wedlug Twojej opinii i bedzie git a nie wpajaj tego jako prawde objawiona

 

a co do redmi note 8 pro, mozna bylo sie tego spodziewac co mediatek to mediatek, oby oficjalne wsparcie nie umarlo za szybko i bedzie git, gorzej maja osoby ktore na wlasna reke ciagna telefon z chin i musza system zmienic, ale to ryzyko trzeba wliczyc przy zakupie telefonu z mediatekiem z chin

 

Tak jest widoczna różnica pomiędzy 60, a 90 hz. Ja też widzę na pierwszy rzut oka czy ekran telefonu jest fhd czy wqhd. Ale nie skreślałbym wszystkiego poniżej i też jestem daleki od wciskania komuś kto nie interesuje się technologią telefonu z ekranem wqhd tak samo jak 90 hz.

 

W linku wysyłam doskonały test do sprawdzenia laga przy włączaniu pixeli na ekranie oled. Oneplus 7 pro książkowo oblewa ten test;

 

https://forums.oneplus.com/threads/perfect-picture-to-observe-jelly-effect.741582/

 

Defekt jest upierdliwy szczególnie obecnie kiedy popularne stają się ciemne motywy z głęboką czernią. Przewijanie tego obrazka to bardzo trudny test i żaden z oledów nie daje sobie z nim rady w 100% ale mimo wszystko różnice pomiędzy różnymi ekranami są dramatyczne. I na cholere mi 90 hz jak po włączeniu czarnego motywu tekst smuży przy przewijaniu jak na lcd typu VA 20 lat temu? Większości ludzi to nie przeszkadza, niektórzy tego nie widzą ale mnie to doprowadza do szewskiej pasji. Jak ktoś ma telefon LG to być może tego nie zobaczy, bo efekt będzie niewielki ale wszystkie inne oledy oblewają ten test przy czym na s10 5g jest już naprawdę spoko.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wifi na nowym Alcatelu 1s. Łaczy, dziala, lecz jest potwornie wolne, ponizej 1mb/s. Na innych telefonach wszystko w porzadku, probowalem resetowac ruter, ustawic nowa siec wifi - bez zmian. Ktos pomoze? Interet netii, ruter netia spot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...