Forum PCLab.pl: Komórkowa Blabla - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (872 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 865
  • 866
  • 867
  • 868
  • 869
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Komórkowa Blabla Oceń temat: ****- 12 Głosów

#17321 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Listopad 2019 - 19:09

Zadne telefony z wychodzacych w 2019 poza Samsungiem nie maja limitow.

P30 Pro ma, jestem prawie pewien, że brat w Mi 9 tez miał ograniczenie, Mi 9T Pro ma 8 minut.

#17322 Użytkownik jest niedostępny   smilehunter 

• AMD, ufam tobie!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 19:36

Tej słynnej prądożerności Exynosa właśnie sam doświadczam (motka one action). Trochę komplikuje mi to użytkowanie telefonu, ładuję go przed snem i rano znów muszę podładować, by nie padł w trakcie :lol2: Biedne xiaomi wystarczyło naładować raz na dwa dni.

Odtwarzanie muzyki (z pliku) z jednoczesnym jej streamowaniem do głośnika bluetooth (kodek sbc) przez 8h

Exynos 9609 (10nm) - pożera ~35% baterii, czyli z 3500mAh wciąga 1225mAh
Snap625 (14nm) - ~20% z 4000mAh = 800mAh

Porażka. Tylko snapdragony.

Ten post był edytowany przez smilehunter dnia: 08 Listopad 2019 - 19:37

#17323 Użytkownik jest niedostępny   sprzetowiec90 

• Departament wkurzania ludzi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 20:33

Zobacz postsmilehunter, o 08 Listopad 2019 - 19:36, napisał(a):

Tej słynnej prądożerności Exynosa właśnie sam doświadczam (motka one action). Trochę komplikuje mi to użytkowanie telefonu, ładuję go przed snem i rano znów muszę podładować, by nie padł w trakcie :lol2: Biedne xiaomi wystarczyło naładować raz na dwa dni.

Odtwarzanie muzyki (z pliku) z jednoczesnym jej streamowaniem do głośnika bluetooth (kodek sbc) przez 8h

Exynos 9609 (10nm) - pożera ~35% baterii, czyli z 3500mAh wciąga 1225mAh
Snap625 (14nm) - ~20% z 4000mAh = 800mAh

Porażka. Tylko snapdragony.

Też tak uważam, mam snapa 636 i jest oszczędny. Zreszta w połączeniu z baterią 5500mAh ciężko to rozładować w ciągu dnia mimo że mam ekran 6.9cala to i tak przed spaniem zostaje mi powyżej 50% :E

Mediateki nie były by takie złe ale jak nie dają sterowników/źródeł to i sami sobie winni. Zawsze by byli jakąś alternatywą. Redmi note 8 pro pokazuje że mogą być dobre.

Ten post był edytowany przez sprzetowiec90 dnia: 08 Listopad 2019 - 20:38

#17324 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 21:16

Dawne mediateki a raczej telefony oparte o nie po jakimś czasie zaczynały ciąć, lagowac itp. A że to były głównie chińczyk to mimo, iż niekoniecznie MT był temu winny to łatka jednak została przypieta.
Oraz kwestia alternatywnych ROM, które są na snapa głównie o ile nie wcale.
Dziś MT mam nadzieję dąży do bycia takim AMD, który Ryzenem namieszal troszkę ;)

#17325 Użytkownik jest niedostępny   niko123 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 22:10

Xiaomi Mi Note 10 Review ( fajna recka nie azjatycja i porownania so samsunga s10 i p30 pro. . )

https://www.youtube....h?v=RPoCsWIyZWg

#17326 Użytkownik jest niedostępny   unknown_solider 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 01:03

Mediatek długo jeszcze nie będzie drugim AMD. Sukces AMD wynika z wielu zaniedbań Intela, a Qualcomm produkuje piekielnie dobre procesory o niewiarygodnej efektywności energetycznej. Wcześniej Qualcomm będzie zagrażał AMD niż Mediatek stanie się zagrożeniem dla Qualcomma.

Oneplus 7 pro 5g dostanie Androida 10 dopiero w 2020 roku. Xiaomi już ma zaktualizowane do 10 chyba wszystkie smartfony jakie mają dostać Androida 10.

Różnica w poborze energii pomiędzy Exynosem a Snapdragonem jest naprawdę ogromna. Trudno zweryfikować o ile więcej energii pobiera smartfon z Exynosem od wersji ze Snapdragonem podczas leżakowania ponieważ prawie zawsze jest zbyt wiele zmiennych jednak mogę porównać dwa tak samo skonfigurowane telefony i z moich obserwacji wynika, że dwuletni s8+ ze Snapdragonem rozładowywuje się dwa razy wolniej od s10 5g z Exynosem. S10 5g po przełączeniu na 4g radzi sobie trochę lepiej ale za wcześnie na wnioski po kilku dniach testów jednak już teraz widzę, że nawet po przełączeniu na 4g mimo 4500 mAh baterii ten telefon nie ma szans wytrzymać dłużej leżakujące niż s8+ z wysłużoną baterią (sprawność 86%). Z urządzeniami wyposażonymi w Snapdragona szkoda nawet porównywać. Podczas oglądania video (streaming) lub przeglądania internetu na s10 5g ubywa około 10% baterii na godzinę podczas gdy Xiaomi i Oneplus z sd855 mając baterie po 4000 mAh zużywają około 7% w skrajnym przypadku do 8% godzinę.

Skoro następca s10 ma wyjść tylko w wersji ze Snapdragonem to sądzę, że decyzja o zaprzestaniu rozwoju Exynosów musiała zapaść dużo wcześniej dlatego soc w s10 / Note 10 tak bardzo odstaje od konkurencji. Oczywiście w benchmarkach jest wszystko ok przez nierozsądnie podkręcone zegary ale w praktyce throttling występuje już przy normalnym używaniu kiedy coś się instaluje w tle albo przy intensywnym korzystaniu z wielozadaniowości.

Ten post był edytowany przez unknown_solider dnia: 09 Listopad 2019 - 02:24

#17327 Użytkownik jest niedostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 10:53

https://www.euro.com...arny-oppo.bhtml

reno Z za 999zł

sprawdzajcie czy macie u siebie w miastach, u mnie zeszły w 2 dni :lol2: :lol2:

@edit : właśnie sie dowiedziałem, że na stronie może pisać że są niedostepne a na sklepie mają kilka sztuk. Warto się przejść jak ktoś szuka do 1k smartfona

Ten post był edytowany przez fliperpl dnia: 09 Listopad 2019 - 14:15

#17328 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 15:47

Czy jest jakaś strona WWW do sprawdzania cen historycznych w danym sklepie internetowym?

#17329 Użytkownik jest niedostępny   unknown_solider 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 20:01

Czy ktoś mógłby polecić launcher z obsługą zmiany rozmiaru siatki, możliwością układania ikon oraz tworzenia folderów w szufladzie, który jednocześnie nie jest ciężką krową jak Nova. To co jest preinstalowane na Oneplusie to launcher typu bieda edition. Fajnie jakby launcher obsługiwał kartę Google now. Podobnie biedna jest aplikacja aparatu, która przypomina gcam ale z tym akurat już sobie poradzę. Może i lepiej, że system jest bardzo podstawowy ale chociaż launcher mogli dać porządny. Problem z ubijaniem aplikacji udało się rozwiązać czy skutecznie okaże się z czasem.

Ten post był edytowany przez unknown_solider dnia: 09 Listopad 2019 - 20:11

#17330 Użytkownik jest niedostępny   zireael7 

• Coś się kończy, coś się zaczyna
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 21:01

Zobacz postLasagnaBolognese, o 09 Listopad 2019 - 15:47, napisał(a):

Czy jest jakaś strona WWW do sprawdzania cen historycznych w danym sklepie internetowym?

Na ceneo podobno można sprawdzać zmiany cen. Trzeba chyba tylko być zalogowanym.

#17331 Użytkownik jest niedostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 21:03

Zobacz postunknown_solider, o 09 Listopad 2019 - 20:01, napisał(a):

Czy ktoś mógłby polecić launcher z obsługą zmiany rozmiaru siatki, możliwością układania ikon oraz tworzenia folderów w szufladzie, który jednocześnie nie jest ciężką krową jak Nova. To co jest preinstalowane na Oneplusie to launcher typu bieda edition. Fajnie jakby launcher obsługiwał kartę Google now. Podobnie biedna jest aplikacja aparatu, która przypomina gcam ale z tym akurat już sobie poradzę. Może i lepiej, że system jest bardzo podstawowy ale chociaż launcher mogli dać porządny. Problem z ubijaniem aplikacji udało się rozwiązać czy skutecznie okaże się z czasem.

kiedyś na słabszych telefonach używałem apex launcher i holo launcher.

#17332 Użytkownik jest niedostępny   unknown_solider 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 01:24

Wracając do dyskusji na temat dziur w ekranie to jest naprawdę najgorsza możliwa odmiana wcięcia. Dziura jest o wiele gorszym od notcha rozwiązaniem, bo marnuje o wiele więcej miejsca. Nawet jak ktoś nie wyłącza/ ukrywa dziury to zostaje z ogromnym status barem i bezużyteczny 10 pikselami między dziurą a ramką kiedy notch zakłada umieszczenie kamer i czujników tak wysoko jak to możliwe, a nawet częściowo na ramce. Dobrze, że Samsung opatentował dziurawe amoledy i szkoda, że tylko na tak krótko. W przyszłym roku wszystkie droższe telefony na rynku włącznie z Oneplusem będą miały dziurawe ekrany. Przy rosnącej popularności kamer typu TOF można się spodziewać również wysypu chyba najgorszych możliwych dziur w formie rozepchanej szpary znanej z s10 plus i s10 5g.

Poza tym subiektywnie Notch nie przeszkadza mi tak bardzo, a jest to ciągle najlepsze rozwiązanie ponieważ pozwala na umieszczenie czujnika światła tam gdzie powinien być, zastosowanie dwóch kamer, prawdziwego stereo, a nawet odblokowania skaner twarzy 3d jak w Mate 20/30 pro i G8/x/s.

Trochę ponagrywałem video s10 i nie mogę się zgodzić, że ten telefon nagrywa świetnie. Źle dobiera ekspozycję, przy kontrastowych scenach ujęcia bardzo często są prześwietlone. Kolory poza tym, że są podkręcone czego nie mogę uznać za wadę choć wolę naturalne kolory to niestety są często przekłamane w niewiarygodnie dużym stopniu. Względnie poprawnie kolory wyglądają co najwyższej na ekranie smartfona kiedy uśredniane są duże powierzchnie, a przepalenia niewidoczne. Bardzo dobrze, może nawet najlepiej na rynku działa AF i stabilizacja o ile w ogóle stabilizacja działa, bo w 4k/60 nie działa wcale. Nie można wymusić w 4k30 funkcji wydłużonego naświetlania klatek. Nazywa się to różnie np. coś w rodzaju 'super płynne nagrywanie', a daje to filmowe lekkie rozmycie ruchu eliminując efekt szarpanych ruchów kamery, tutaj wręcz klatkowania jednak to nie jest akurat branżowym standardem, a szkoda. Ma też limity czasu nagrywania, które wyglądają śmiesznie w porównaniu z dwa razy tańszymi Oneplusami i LG. Ogólnie s10 nagrywa video mimo wszystko dobrze, może nawet bardzo dobrze ale na tle innych telefonów tej klasy tylko przeciętnie. To jest moje zdanie i oczywiście każdy ma prawo mieć własne jednak proponuję nie polegać wyłącznie na recenzjach, bo prawie wszyscy recenzenci są skłonni przemilczeć wiele istotnych wad co jest zdumiewające, bo nie ma produktów idealnych, a wybór najlepszego smartfona obecnie najczęściej nie sprawdza się do zakupu urządzenia z kilkoma mocnymi punktami ale sprowadza się do wybrania modelu, który ma najmniej słabych stron ponieważ każdy model ma rynku ma jakieś słabe strony lub obiektywne braki w wyposażeniu. S10 to świetny telefon, moim zdaniem jest to najlepszy smartfon na rynku, a do tego obecnie już bardzo dobrze wyceniony, a wręcz tani jak na możliwości jakie oferuje i z pewnością wart swojej ceny ale oczywiście pod kilkoma względami przeciętny, a nawet ma niestety kilka słabych stron.

Ten post był edytowany przez unknown_solider dnia: 10 Listopad 2019 - 11:02

#17333 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 03:45

Szukam czegoś do 1500 zł dla żony. Obecnie ma Galaxy S8, więc coś o podobnych gabarytach. Mi 9 SE jest w tej kwocie. Głównie telefon używany do internetu więc dobra bateria mile widziana. No i aparat żeby robił dobre zdjęcia.

#17334 Użytkownik jest niedostępny   smilehunter 

• AMD, ufam tobie!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 10:06

Kolega wyżej się produkuje, jak to samsungi są dobre, a ty chcesz samsunga na ksiajomi zmienić?
Ten Mi 9 SE chyba nawet pod każdym względem będzie gorszy od S8 :E

#17335 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 10:28

@up
Nie... Seria mi9 jest najlepsza. Se lepsze od wszystkiego, mi9t najlepsze, a pro hiper uber ultra super.
Brak wad, same zalety.

Za 1500 alternatywa dla s8 to tylko u12

Zobacz postunknown_solider, o 10 Listopad 2019 - 01:24, napisał(a):

Wracając do dyskusji na temat dziur w ekranie to jest naprawdę najgorsza możliwa odmiana wcięcia. Dziura jest o wiele gorszym od notcha rozwiązaniem, bo marnuje o wiele więcej miejsca. Nawet jak ktoś nie wyłącza/ ukrywa dziury to zostaje z ogromnym status barem i bezużyteczny 10 pikselami między dziurą a ramką kiedy notch zakłada umieszczenie kamer i czujników tak wysoko jak to możliwe, a nawet częściowo na ramce. Dobrze, że Samsung opatentował dziurawe amoledy i szkoda, że tylko na tak krótko. W przyszłym roku wszystkie droższe telefony na rynku włącznie z Oneplusem będą miały dziurawe ekrany. Przy rosnącej popularności kamer typu TOF można się spodziewać również wysypu chyba najgorszych możliwych dziur w formie rozepchanej szpary znanej z s10 plus i s10 5g.

Poza tym subiektywnie Notch nie przeszkadza mi tak bardzo, a jest to ciągle najlepsze rozwiązanie ponieważ pozwala na umieszczenie czujnika światła tam gdzie powinien być, zastosowanie dwóch kamer, prawdziwego stereo, a nawet odblokowania skaner twarzy 3d jak w Mate 20/30 pro i G8/x/s.

Trochę ponagrywałem video s10 i nie mogę się zgodzić, że ten telefon nagrywa świetnie. Źle dobiera ekspozycję, przy kontrastowych scenach ujęcia bardzo często są prześwietlone. Kolory poza tym, że są podkręcone czego nie mogę uznać za wadę choć wolę naturalne kolory to niestety są często przekłamane w niewiarygodnie dużym stopniu. Względnie poprawnie kolory wyglądają co najwyższej na ekranie smartfona kiedy uśredniane są duże powierzchnie, a przepalenia niewidoczne. Bardzo dobrze, może nawet najlepiej na rynku działa AF i stabilizacja o ile w ogóle stabilizacja działa, bo w 4k/60 nie działa wcale. Nie można wymusić w 4k30 funkcji wydłużonego naświetlania klatek. Nazywa się to różnie np. coś w rodzaju 'super płynne nagrywanie', a daje to filmowe lekkie rozmycie ruchu eliminując efekt szarpanych ruchów kamery, tutaj wręcz klatkowania jednak to nie jest akurat branżowym standardem, a szkoda. Ma też limity czasu nagrywania, które wyglądają śmiesznie w porównaniu z dwa razy tańszymi Oneplusami i LG. Ogólnie s10 nagrywa video mimo wszystko dobrze, może nawet bardzo dobrze ale na tle innych telefonów tej klasy tylko przeciętnie. To jest moje zdanie i oczywiście każdy ma prawo mieć własne jednak proponuję nie polegać wyłącznie na recenzjach, bo prawie wszyscy recenzenci są skłonni przemilczeć wiele istotnych wad co jest zdumiewające, bo nie ma produktów idealnych, a wybór najlepszego smartfona obecnie najczęściej nie sprawdza się do zakupu urządzenia z kilkoma mocnymi punktami ale sprowadza się do wybrania modelu, który ma najmniej słabych stron ponieważ każdy model ma rynku ma jakieś słabe strony lub obiektywne braki w wyposażeniu. S10 to świetny telefon, moim zdaniem jest to najlepszy smartfon na rynku, a do tego obecnie już bardzo dobrze wyceniony, a wręcz tani jak na możliwości jakie oferuje i z pewnością wart swojej ceny ale oczywiście pod kilkoma względami przeciętny, a nawet ma niestety kilka słabych stron.

Zdecyduj sie. Świetny, przeciętny czy wybrakowany? Bo nie może być jednocześnie każdym z nich.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 11 Listopad 2019 - 10:31

#17336 Użytkownik jest niedostępny   katystopej 

• Proteza terenówki
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 11:35

Właśnie się dowiedziałem na grupie Srajomi, że czarny motyw na ekranie IPS oszczędza baterię 8:E

#17337 Użytkownik jest niedostępny   unknown_solider 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 11:48

Przeciętnie nagrywa ale to tylko jedna cecha.

Nadal to najlepszy smartfon na rynku.

#17338 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 11:54

Zobacz postkatystopej, o 11 Listopad 2019 - 11:35, napisał(a):

Właśnie się dowiedziałem na grupie Srajomi, że czarny motyw na ekranie IPS oszczędza baterię 8:E

Xiaomi najlepiej oszczędza baterie leżąc wyłączony w koszu ma śmieci. Ale to jak wiele innych słuchawek.

Wypowiedziałem w Orange umowę i rozglądam się za alternatywa. Dwa nr płaciłem po 35zl/m-c z 10 i 7gb netu, sms/MMS za free.
Nie widzę ciekawszej opcji u innych :hmm:

Poza tym nie ma nigdzie ciekawej oferty na słuchawki. Za mate 10 lite płaciłem 33zl/m-c przy wtedy rynkowej cenie 1400zl. Teraz nie ma dosłownie nic. Nawet u11 za 1000zl się wyprzedal :(

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 11 Listopad 2019 - 12:02

#17339 Użytkownik jest niedostępny   cervandes 

• Telefonolog nadzwyczajny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 12:38

Ja też kończę abo za miesiąc i wynoszę się z play, mam opcje dwie:

Plush abo za 25pln, no limit + 10GB neta rosnące wraz ze stażem + dodatkowe 10GB na samego YT. Umowa bezterminowa.

Orange Flex. 25pln za 15GB lub 30pln za 30GB. Oczywiście nolimit oraz opcje do włączenia typu socialpass, video pass.

Uwzględniając, że nie chcę żadnych śmieciowych sieci typu Virgin czy inny Lajt to są moim zdaniem jedyne rozsądne propozycje na dzień dzisiejszy. Od wielu lat nie miałem Plusa na żadnej z usług których używam i chyba właśnie do Plusha się wyniosę.

#17340 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 14:01

Nawet nie słyszałem o tym Orange flex :hmm:
Bardzo ciekawe. 50zl za dwa nr z all4free to dobra oferta, tak samo plush abo.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 11 Listopad 2019 - 14:02

• (872 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 865
  • 866
  • 867
  • 868
  • 869
  • Ostania »