Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest widoczna różnica pomiędzy 60, a 90 hz. Ja też widzę na pierwszy rzut oka czy ekran telefonu jest fhd czy wqhd. Ale nie skreślałbym wszystkiego poniżej i też jestem daleki od wciskania komuś kto nie interesuje się technologią telefonu z ekranem wqhd tak samo jak 90 hz.

 

a kto tutaj je niby skreślał? To wy z Pietrkiem dorobiliście jakieś teorie, ze wszystko poniżej 90Hz to dla nas szmelc, a my tylko pisaliśmy, że WIDAĆ RÓŻNICĘ (której Pietrek de facto nie widział :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei P30 vs Samsung Galaxy S10e. P30 za 1899 w X-kom. Samsung około 2500 PLN. Interesuje mnie tylko oficjalna polska dystrybucja z fakturą VAT.

w tej cenie wlasnie 1+7t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi odkryć tajemnicę Oneplusa i 90 hz. Analizując zarządzanie stanami soc na rootowanym OP7P odkryłem, że kiedy tylko soft wykrywa dotyk governor podbija stan cpu w absurdalnym stopniu bez korelacji z obciążeniem soc. Rozwiązanie jest typowo siłowe i odpowiada za znaczny wzrost zużycia energii minimalizując gubienie klatek przy przewijaniu. Mało pomysłowe, dość skuteczne ale nie w 100% bo reakcja na wysokie użycie cpu jest potem powolna więc gubienie klatek w obciążających aplikacjach np. przeglądarce nadal nie jest w 100% wyeliminowane. Moim zdaniem to zbędne wylewanie dziecka z kąpielą przy wydajności sd855. Pudrowanie syfa powstałego przez lenistwo programistów. Przypomina to stosowny do niedawna brak całkowitego wyłączania pixeli w oledach LG, też mało pomysłowe ale dość skuteczne rozwiązanie problemu albo może bardziej pudrowanie syfa - nie responsywnej matrycy.

 

a kto tutaj je niby skreślał? To wy z Pietrkiem dorobiliście jakieś teorie, ze wszystko poniżej 90Hz to dla nas szmelc, a my tylko pisaliśmy, że WIDAĆ RÓŻNICĘ (której Pietrek de facto nie widział :E )

 

Nigdy nie pisałem, że nie widać różnicy ani nie stawiałem teorii, że 90/120 hz nie ma sensu. Odnoszę się do recenzentów, którzy określają to nową jakością i ględząc, że kto raz zobaczy to nigdy nie kupi smartfona z ekranem 60 hz. Brzmi to mniej więcej tak. Od kiedy kupiłem monitor 144 hz każdy ruch myszą na pulpicie sprawia mi frajdę, a grając w snajpera odkrywam tę grę na nowo ponieważ działa tak cudownie gładko i responsywnie, a każda akcja odbywa się bez nawet najmniejszego opóźnienia, że często samo przyciśnięcie kratki mnie niesamowicie podnieca, a animacja wybuchu powoduje najlepszy orgazm jaki miałem w życiu. Polecam! W praktyce oczy się szybko przyzwyczajają, przy normalnej obsłudze nie zwraca się na szczegóły uwagi, bo scrolowanie menu etc. nie absorbuje uwagi a sam ekran jest niezbyt dobrze skalibrowany, dość ciemny i smuży co przy ciemnym motywie jest uciążliwe i jeśli już to zobaczysz to widzisz ciągle, do tego czasem widać shuttering jeśli aplikacja nie obsługuje 60+ hz, a zarządzanie cpu co najmniej kontrowersyjne i niezbyt skuteczne co pokazują customy. Mimo to 90 hz zawsze będzie lepsze niż 60 hz ale robienie z tego sensacyjnegob odkrycia jaki zmienia świat na lepsze jest trochę żałosne. BTW OP 7 pro to dobry telefon, a dzięki matrycy wspierającej 90 hz staje się jeszcze lepszy ale wbrew temu co mówią recenzenci i blogerzy większe wrażenie robi na mnie ekran Galaxy s10 5g i używanie go sprawia mi prawdziwą frajdę.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączysz się z WiFi 5GHz, czy 2.4GHz?

 

2.4, 5ghz nie odpale na netia spot.

Edytowane przez Gorionn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie pisałem, że nie widać różnicy ani nie stawiałem teorii, że 90/120 hz nie ma sensu. Odnoszę się do recenzentów, którzy określają to nową jakością i ględząc, że kto raz zobaczy to nigdy nie kupi smartfona z ekranem 60 hz. Brzmi to mniej więcej tak. Od kiedy kupiłem monitor 144 hz każdy ruch myszą na pulpicie sprawia mi frajdę, a grając w snajpera odkrywam tę grę na nowo ponieważ działa tak cudownie gładko i responsywnie, a każda akcja odbywa się bez nawet najmniejszego opóźnienia, że często samo przyciśnięcie kratki mnie niesamowicie podnieca, a animacja wybuchu powoduje najlepszy orgazm jaki miałem w życiu. Polecam! W praktyce oczy się szybko przyzwyczajają, przy normalnej obsłudze nie zwraca się na szczegóły uwagi, bo scrolowanie menu etc. nie absorbuje uwagi a sam ekran jest niezbyt dobrze skalibrowany, dość ciemny i smuży co przy ciemnym motywie jest uciążliwe i jeśli już to zobaczysz to widzisz ciągle, do tego czasem widać shuttering jeśli aplikacja nie obsługuje 60+ hz, a zarządzanie cpu co najmniej kontrowersyjne i niezbyt skuteczne co pokazują customy. Mimo to 90 hz zawsze będzie lepsze niż 60 hz ale robienie z tego sensacyjnegob odkrycia jaki zmienia świat na lepsze jest trochę żałosne. BTW OP 7 pro to dobry telefon, a dzięki matrycy wspierającej 90 hz staje się jeszcze lepszy ale wbrew temu co mówią recenzenci i blogerzy większe wrażenie robi na mnie ekran Galaxy s10 5g i używanie go sprawia mi prawdziwą frajdę.

u mnie w pracy od niedawna mamy ekrany 120Hz - gdy pracuję przy nich 8h dziennie, to po powrocie do domu na lapka 60Hz WIDZĘ TĄ RÓŻNICĘ. Fakt, w trakcie użytkowania człowiek przestaje na to zwracać uwagę, bo uwaga uwaga - przyzwyczaja się do dobrego. A downgrade nigdy przyjemny nie był. Dla mnie szybsze ekrany w telefonach to przyszłość, zwłaszcza w charakterze konsumpcji jakiejkolwiek maści mediów (i to nie tylko społecznościowych).

Nikt nigdy nie twierdził, że to odkrycie dekady, ale roku - why not. Dawno nie widziałem w telefonach nic, co by mi się bardziej spodobało z tych nowszych gadżetów. Biorąc pod uwagę, że to jest świeżynka, to ma to swoje wady, ale w zasadzie jak każda nowość w telefonach... potrzeba czasu. Ale jest w tym pomysł!

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie telefon bym zmienił i na allegro jest nowy Mi 9 Lite 128GB za 990 PLN. Znajdę coś lepszego dziś w tej cenie? Podoba mi się ten AMOLED i dobry aparat bo to jest dla mnie najważniejsze. Musi być dual sim. Czy może Huawei P30 Lite? Dziękuję z góry za pomoc.

Edytowane przez Ardian ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno bo przez cały dzień był w x-kom Asus zenfone 5z za 999. Chyba że nie przemawia do Ciebie ta słuchawka. Ja osobiście mam awersję do telefonów w wersji lite.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange mam mate 20 za 45zl + 35zl abo na 24 miesiące. Warto?

 

Edit

Wziąłem niebieskiego. 1080zl. Dobra cena ;)

 

Ktoś chce kupić zenfone 4? :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem napisac ze wkoncu wziales amoleda jakiegos :E a tu cyk szybka weryfikacja i mate20 nie ma amoleda, poza tym petarda, gratuluje, zdaj recenzje jak wyglada jakosc ekranu/zdjec, o wydajnosc nie pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange mam mate 20 za 45zl + 35zl abo na 24 miesiące. Warto?

 

Edit

Wziąłem niebieskiego. 1080zl. Dobra cena ;)

 

Ktoś chce kupić zenfone 4? :E

Ale wtopiłeś, w xkom jest najlepszy we wszystkim do 8000zł Asus Zenfone 5z, a Ty bierzesz jakiegoś chinola :cassetete:

 

https://www.x-kom.pl/p/435173-smartfon-telefon-asus-zenfone-5z-zs620kl-6-64gb-dual-sim-granatowy.html

 

Albo chociaż U12+ poszukać, przecież to zeszłoroczny flagowiec !

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopiłeś, w xkom jest najlepszy we wszystkim do 8000zł Asus Zenfone 5z, a Ty bierzesz jakiegoś chinola :cassetete:

 

https://www.x-kom.pl/p/435173-smartfon-telefon-asus-zenfone-5z-zs620kl-6-64gb-dual-sim-granatowy.html

 

Albo chociaż U12+ poszukać, przecież to zeszłoroczny flagowiec !

 

Przedluzalem umowę i ograniczylem się tylko do oferty Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange mam mate 20 za 45zl + 35zl abo na 24 miesiące. Warto?

 

Edit

Wziąłem niebieskiego. 1080zl. Dobra cena ;)

 

Ktoś chce kupić zenfone 4? :E

Gdzie dostałeś takie warunki? Bo obecnie muszę wujkowi pomoc w przedłużeniu umowy i widzę, że normalnie w abo 45zl mate 20 kosztuje 90msc. Czyli łącznie 135zl na 24msc. Zresztą nic się nie opłaca, a widzę że czasy jakiś rabatów na raty i abonament wywalczone przez DUK się chyba skończyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa numery, i na drugi przysługuje mi 20zl rabatu.

Aktualnie w Orange mate 20 w abo za 55zl (po zrabatowaniu 35zl) kosztuje 45zl miesięcznie.

 

https://drive.google.com/file/d/1lVSzb_z6xiIEhc-uV0EpA1GsnUwFmeIE/view?usp=drivesdk

 

Bez tego dostajesz 10zl rabatu za przedłużenie, i wtedy możesz wziąć 55zl zrabatowany na 45zl (7gb netu, reszta free) i wtedy mate 20 będzie za 45zl

Zadzwon na bok nawet teraz, jeśli pasuje Ci cena abo

 

Edit

Promocja jest do niedzieli, w poniedziałek ma być jakiś cyber monday. Ale nie wiadomo jakie słuchawki w jakich cenach i w jakim abo będą.

Po rabat 10zl do abo musisz zadzwonic na bok. W salonie też jest inna oferta

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie na ebayu pojawiają się mate 20 pro za w przeliczeniu około 1600 pln i oferty nowych mate 20 pro za około 1200 z brandem operatora od osób prywatnych, które myślą że zrobiły interes życia biorąc telefon u operatora na raty. Są też mate 30 już poniżej 2500 pln, a bezpośrednio z Azji na pewno jeszcze taniej. Bardzo fajne ceny ostatnio trzymają Huaweie. Mate 30 pro bardzo mi się podoba ale brak głośników stereo i wodospadowy ekran to trochę lipa. Ekranu nie skreślam ale zakup w ciemno bez sprawdzenia jak to się obsługuje to dla mnie słaba opcja. Mate 30 pro można spokojnie kupić w cenie s10 plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od dawna pisze, że nie ma się co bać huaweiów a nawet trzeba korzystać. Aktualnie stosunek cena/możliwości są super, w szczególności wydajnosc i aparat. W moim też bateria

No, chyba że ktoś kupuje telefon dla aktualizacji głównie ;)

Szkoda, że u12+ za te niewiele ponad 1000zl jest w play a nie w Orange :(

 

Edit

chcialem napisac ze wkoncu wziales amoleda jakiegos :E a tu cyk szybka weryfikacja i mate20 nie ma amoleda, poza tym petarda, gratuluje, zdaj recenzje jak wyglada jakosc ekranu/zdjec, o wydajnosc nie pytam ;)

 

Nie no, musiało by to być oppo jakieś, bo w mate 20 pro te amoled to była porażka.

Tak czy inaczej, będę miał duży smartfon z małymi ramkami. Jak nie ja :E

Ale poszedłem za swoją własną radą, czyli wziąłem topowego huawei po promce. Ja, fanboy asusa i HTC wg niektórych ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie gabaryt tego mate 20 jest rzeźnik ? Ale promka co najmniej zacna ? Czekamy na wrażenia z użytkowania.

Ja po przesiadce z p10 na u12+ (kupiony za 1100) będę bardzo tęsknił za poręcznością.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mineto kilka dni odkąd używam Oppo Reno 2Z. Na razie nie miałem zbytnio okazji popstrykać fotek, ale widzę kilka rzeczy :

 

Smartfon trzyma na baterii o wiele lepiej niż to co wypisują w recenzjach. Mam zrobioną kopię aplikacji z Reno X10 Zooma, włączone wszystko co się da. Telefon pod koniec dnia pokazuje 45-50% i spokojnie starczy na połowę następnego dnia, gdzie praktycznie każda recenzja narzuca, że z racji P90 bateria jest słabsza niż powinna. Używam na co dzień non stop włączonego GPS, dwie karty sim, sparowanego smartwatcha na BT, pocztę, fb, messenger, whatsapp i około godzina na GPS dziennie. Oczywiście oprócz tego jeszcze z 20 różnych aplikacji do użytku na co dzień.

 

Dodatkowo etui z zestawu jest o wiele bardziej poręczne od X10 Zooma, czytnik palca działa szybko i celnie, po za trochę niższą jasnością maksymalną wyświetlacz nie odbiega od x10 zooma (sic!). Oppo chyba też się nauczyło w silniki wibracyjne, bo jest naprawdę bardzo mocny.

 

Na ten moment odbiór telefonu spoko, pocykam trochę zdjęć, nagram jakieś wideo i zdam jakąś sensowniejszą relację. Też zobaczymy jak za dłuższy czas będzie się zachowywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mineto kilka dni odkąd używam Oppo Reno 2Z. Na razie nie miałem zbytnio okazji popstrykać fotek, ale widzę kilka rzeczy :

 

Smartfon trzyma na baterii o wiele lepiej niż to co wypisują w recenzjach. Mam zrobioną kopię aplikacji z Reno X10 Zooma, włączone wszystko co się da. Telefon pod koniec dnia pokazuje 45-50% i spokojnie starczy na połowę następnego dnia, gdzie praktycznie każda recenzja narzuca, że z racji P90 bateria jest słabsza niż powinna. Używam na co dzień non stop włączonego GPS, dwie karty sim, sparowanego smartwatcha na BT, pocztę, fb, messenger, whatsapp i około godzina na GPS dziennie. Oczywiście oprócz tego jeszcze z 20 różnych aplikacji do użytku na co dzień.

 

Dodatkowo etui z zestawu jest o wiele bardziej poręczne od X10 Zooma, czytnik palca działa szybko i celnie, po za trochę niższą jasnością maksymalną wyświetlacz nie odbiega od x10 zooma (sic!). Oppo chyba też się nauczyło w silniki wibracyjne, bo jest naprawdę bardzo mocny.

 

Na ten moment odbiór telefonu spoko, pocykam trochę zdjęć, nagram jakieś wideo i zdam jakąś sensowniejszą relację. Też zobaczymy jak za dłuższy czas będzie się zachowywał

Kupiłem matce tego Oppo Reno 2Z i chyba lepiej nie mogłem wybrać, oczywiście z pomocą forumowiczów :) Byłem dzisiaj na kawie i pytałem jak telefon, poprosiłem, bo chciałem się nim chwilę pobawić, ponad 40% baterii, pytam kiedy ostatni raz ładowała, wczoraj rano odłączyła :E Ta bateria jest cudowna, a korzysta sporo, w pracy przegląda internet, do jedzenia coś pogrzebie, muzyka przez bt do kąpieli, słuchawki bt na zakupy itd. Z wyświetlacza jest zadowolona, aparatem się bawiła i np. zdjęcia ogrodu wyszły bardzo dobrze, za to jakość muzyki na słuchawkach jest na minus względem starej motki za 500zł! I faktycznie, trochę płasko to brzmi, a ma jays six, więc nie taki badziew i na poprzednim złomku muzyka brzmiała lepiej, było słychać większą rozpiętość tonalną i nie obcinało tak średnich i niskich tonów. Generalnie telefon fajny, ale komuś kto słucha muzyki na słuchawkach już bym tak średnio polecił. W ogóle coś się producenci do tego nie przykładają, bo od czasu P10 nic co miałem nie brzmiało tak dobrze, a miałem inne Huawei, Xiaomi i Oppo X10 Zoom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam jednak że mowa o odrobinę innych słuchawkach Panie Henryku. Pańska mama zadowolona jest z posiadania urządzenia o nazwie oppo reno z, o ile mnie pamięć nie myli, a mowa tu o w/w Oppo Reno 2Z, aczkolwiek niedaleko pada jabłko od jabłoni ?

 

Co do ostatniego zdania to powiem tak : ostatnio miałem okazję przesiąść się z p10 na htc u12 plus i gdy włączyłem muzykę na słuchawkach z pudełka od htc to aż mnie ciarki przeszły ?

Nie jestem audiofilem i uważam że p10 faktycznie gra fajnie, ale u12 to kosmos ?

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A nie mówiłem? ;)

 

Co do mate, to obawiam się trochę szerokości, ale... U11 miał 76mm, Coola zmierzylem wazem z pleckami i 77mm.

Widocznie łapę mam dużą ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna powiedziec 2Z to kobyla, tak sam ojak mate, moj oneplus niewiele mniejszy ale daje rade ogarnac go jeszcze jedna reka tylko chwyt trzeba zmienic

 

co do u12+ nie dziwie sie ze dzwiek kosa skoro ma daca

 

to jak przesiadka w kompie ze starej integry na jakiegos aim sc808 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77 mm to popierdziawka, a nie duży telefon. Moja stara Xperia Z Ultra ma 92 mm i to jest dopiero porządny telefon. Teraz produkują takie kabanosy, że szkoda gadać. W s 10 5g niby 6.7 cala ale szerokość 77 mm, dokładnie jest nawet węższy niż mate 20. W praktyce telefon jak cegła i można nim zabić napastnika, a ekran wcale nie taki duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi jedna rzecz. Co ja właściwie kupiłem? Topowymi huaweiami średnio się do tej pory interesowałem, ze względu na cenę. I w sumie w świadomości był głównie mate 20 pro, o bez pro była praktycznie cisza w mediach.

Wziąłem go pesexe wszystim że względu na cenę, oraz że za kilkanaście minut oferta zniknie ;)

Teraz czytam recenzje jakoś niewiele mówiące, bo wciąż odnoszą się do pro i wynika z nich, że niewiele się różnią poza dodatkami typu bezprzewodowe ładowanie czy Jacek. No i ekran. Wydajność taka sama, aparat nieznacznie ustępuje w konkretnych warunkach, no i kwestia zoomu :hmm:

 

Czyżbym zrobil telefoniczny deal życia? :E

 

A z 77mm szerokości korzystam często, cool w etiu tyle ma i jest naprawdę ok. U miał 1mm mniej tylko

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...