Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

On nigdy nie był flagowy.

Seria Y - typowe budżetowce,

Seria P Smart/lite - typowo średnia-niska półka,

Seria P/Mate bez pro - średnia-wyższa półka,

Seria P/Mate z pro - flagowce.

Nie widzę tu nic odkrywczego, naprawdę...

 

Seria mate jest seria flagową. Tak pozycjonuje je producent i branża.

Chyba w każdym artykule, materiale jest tak opisana. Jako flagowa seria huawei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru -

< widac jak ma wypalona klawiature na ekranie po 2,5 roku uzywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inna kwestia. Chodzi cały czas o to, czy Mate jest flagowe czy nie. A wg producenta i branży jest. Fakt, że modele mate nie mają np amoled czy indukcji nie stanowi o tym, czy jest flagowy czy nie.

U12 + nie ma amoled czy indukcji a flagowcem jest bankowo.

 

Poza tym zauważyłem pewna rzecz. Dobrej pory mate/Pro przedstawiany był jako flagowiec. Kupiłem mate i już spadł do rangi budżetowca lub co najwyżej średniaka. :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeden argument za tym ze jest budzetowcem - bo Ty go masz :E

a serio w moim mniemaniu to flagowiec

 

obecnie flagowce dziela sie na te bogate i biedne :E

bogate - s10+, s10, oneplus 7t pro, p30pro

biedne - s10e, oneplus 7t, p30

 

itd.

to nie wersje lite ktore z oryginalem maja tyle wspolnego co nazwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria mate jest seria flagową. Tak pozycjonuje je producent i branża.

Chyba w każdym artykule, materiale jest tak opisana. Jako flagowa seria huawei.

 

A mate w pododmianie lite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak p30 lite i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mate w pododmianie lite?

prawie flagowiec :lol2:

 

 

Mate'y to zawsze była średnia półka, od bycia flagowcem to Huawei ma serie Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to co za różnica. Mate 20 to bardzo dobry telefon, a szczególnie w cenie której nabył Petru. Nikt tu się nie kłóci o fakt, że telefon jest padaką, bo nie jest. Ale flagowcem też nie jest, bo brakuje mu wiele do tego określenia. To tak samo jak niektórzy określają mi9t pro mianem flagowca. Litości, czy jeśli coś ma flagowy na dany rok procesor sprawia, iż jest flagowcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hudy a co powiesz o takim oneplus 7t i 7t pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to co za różnica. Mate 20 to bardzo dobry telefon, a szczególnie w cenie której nabył Petru. Nikt tu się nie kłóci o fakt, że telefon jest padaką, bo nie jest. Ale flagowcem też nie jest, bo brakuje mu wiele do tego określenia. To tak samo jak niektórzy określają mi9t pro mianem flagowca. Litości, czy jeśli coś ma flagowy na dany rok procesor sprawia, iż jest flagowcem?

 

Z drugiej strony Samsung montuje jakieś śmieciowe procesory w swoich flagowych modelach więc czy można je nazwać flagowcami? Patrząc inaczej to przecież są to flagowe modele, bo oferują najlepsze co Samsung ma do zaoferowania.

 

hudy a co powiesz o takim oneplus 7t i 7t pro?

 

W 7t pro wiele nie brakuje aby określić go kompletnym flagowym. Ponieważ BBK to malutka firemka bez kapitału... Nie jednak nie. Ponieważ BBK trzyma koszty na rozsądnym poziomie aby zaoferować tańsze... Nie jednak nie. Ponieważ BBK bawi się w Appla to stara się kreować potrzeby klientów i maksymalizuje zyski 7t pro ma kilka braków ale obiektywnie mimo, że zawsze mnie taka polityka korporacji wkurza to przyznam, że nie są to braki na tyle istotne aby nie kupić smartfona i BBK o tym wie... Niestety.

 

Taki sam głupi temat jak to czy dany telefon jest flagowcem czy nie. I moim zdaniem mi9t pro jest (tanim) flagowcem budżetowej podmarki Redmi. Samo określenie flagowiec jest więc niefortunne. Czym innym są podziały rynkowe smartfonów na segmenty i raczej o tym rozmawiamy. Te podziały są płynne i nieodpowiadające od dawna tradycyjnej klasyfikacji, bo nie nadążają za rynkiem tak samo jak w motoryzacji gdzie podział na segmenty a/b/c/d/e/f dawno stracił dawno sens.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hudy a co powiesz o takim oneplus 7t i 7t pro?

nie miałem w ręku konkretnie, więc się nie wypowiem. Bawiłem się tylko 4ką i 5tką i byłem generalnie rozczarowany jakością zdjęć. Ciemne mydło. Soft za to błyskawica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie flagowiec :lol2:

 

 

Mate'y to zawsze była średnia półka, od bycia flagowcem to Huawei ma serie Pro.

 

A w życiu. Mate to odpowiedź na samsung Note, najwyższa seria biznesowa. A biznes zawsze jest wyżej pozycjonowany od consumer.

A lite to nic innego jak namiastka pełnej wersji. Taki wizualny M pakiet do bazowej wersji 3-ki.

 

Przypomnij sobie serie 10 huawei.

Był P10, P10 plus jako jego większa. Wersja przy okazji z większą bateria i teoretycznie uprawnionym aparatem. I Mate 10/pro.

To jakoś nie pasuje to Twojej teorii, bo tak to zwykła p10 byłaby lepsza od mate 10, a plus od pro.

Poczytaj co pisze o mate sam producent, gdzie go pozycjonuje oraz cała branża.

I już pisałem, nie ładowanie bezprzewodowe i amoled stanowi o tym, czy coś jest flagowe czy nie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, przestańcie nudzić, tego nie da się czytać.

@Petru Note to klasa premium, częściowo definiuje to cena - bardzo wysoka - i ekskluzywne bajerki. Nie wiem czy Mate jest odpowiedzią na Note, raczej nie, bo teoretycznie Note służy do czego innego. Jeśli jakiś telefon Huawei należy do klasy premium, to raczej Mate'y Pro. Nie wiem co Ciebie obchodzi co inni myślą o Twoim telefonie, po prostu ciesz się z bardzo dobrego telefonu i tyle.

Czy to ważne, czy to jest flagowiec? Nie. To jest bardzo dobry telefon z bardzo wydajnym procesorem, świetnym aparatem i dobrym dobrym dźwiękiem na słuchawkach. Ma swoje wady jak każdy telefon. Wg. mnie ma jednak dużo przeważających zalet. No ok, nie ma amoleda, ale Tobie to się akurat podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled fullHD czyli standard w tanich flagowcach ma jednak istotną wadę zauważalną od razu jeśli ktoś ma prawidłowy wzrok lub chociaż dobrze dobrane okulary. W praktyce rozdzielczość pozioma dla pikseli czerwonych to 720p, niebieskich 720p i tylko zielonych 1080p. Oczywiście układ pikseli diamond maskuje aliasing i nie widać jako takich pojedynczych pikseli np. na czcionkach ale po dupie mocno dostaje ostrość, a na większych powierzchniach w zależności od koloru pojawiają się mało zauważalne lub od razu widoczne z bliska kropeczki. Dopiero przy whqd rozdzielczość pozioma RGB to 1080/1440/1080 czyli w praktyce na domyślnych ustawieniach rozdzielczości jest to 1080/1080/1080 z nadmiarowymi subpikselami koloru zielonego, które pobierają najwięcej energii i najszybciej się wypalają. Zwiększa to trwałość ekranu i utrzymuje zużycie energii na niższym poziomie przy zachowaniu wysokiej faktycznej rozdzielczości. Na oledach 1080p faktyczna rozdzielczość RGB to 720/1080/720 co odpowiada uśredniając efektywnej widocznej dla ludzkiego oka rozdzielczości na poziomie 800-850p czyli rozdzielczości iPhona XR/11 obliczenia są uśrednione i uwzględniają obserwacje jek ekran obsługuje subpiksele różnego rodzaju. Dlatego tak mało, bo subpiksele koloru zielonego są nadmiarowe i elektronika nieco inaczej nimi zarządza aby nie wypalić zbyt szybko matrycy. To mało i jest to zauważalne poza tym przy tej rozdzielczości trik stosowany w panelach whqd oznaczałby zejście faktycznie do 720p. Dzięki antyaliasingowi wymuszonemu przez PENTILE niezależnie od wyświetlanych kolorów i jasności nie ma żadnej tragedii pod warunkiem, że gpu renderuje obraz w 1080p dzięki antyaliasingowi sprzętowemu mimo fizycznego braku subpikseli obraz na takiej matrycy renderowany w 1080p jest znacznie lepszy niż renderowany w 720p ale mając jednocześnie drugi telefon z matrycą oled whd od razu widać różnicę. Różnice widać nawet pomiędzy fhd na matrycy whd a fhd na matrycy fhd. Ja widzę różnicę - część ludzi tego fizycznie nie widzi albo nie chce widzieć. Analogicznie na ekranie whqd przełączenie domyślnej rozdzielczości fullHD na WHQD poprawia jakość (troszeczkę) głównie chociaż oczywiście nie tylko przez lepszy antyaliasing, a nie same fizyczne nadmiarowe zielone subpiksele, które i tak są zarządzane w nieco inny sposób przez ich podatność na wypalenie. Dlatego ciągle podkreślam, że 1080p w oledzie to słabe rozwiązanie w drogich telefonach i jedna z linii podziału między prawdziwym high endem a gorszymi urządzeniami wyższego segmentu. Mi to przeszkadza, jak ktoś nie widzi różnicy to tym lepiej dla niego. Mimo wszystko niedogodności związane z niższą ostrością są na tyle niewielkie, że zdecydowanie wolę oleda fullHD od ipsa fullHD ale ten drugi daje obiektywnie zauważalnie ostrzejszy obraz chociaż przy rosnących rozmiarach ekranów coraz łatwiej dostrzec wady PENTILE i raczej nie chciałbym aby w 6.7' ekranie s10 lub Oneplusa 7 pro (tutaj jest lepiej, bo ekran jest węższy) był amoled 1080p. Jak ktoś sobie przełączył w Samsungu rozdzielczość z whqd na fhd i nie widzi różnicy, która jest rzeczywiście bardzo niewielka (dla mnie nadal widoczna choć faktycznie nie ma to dużego znaczenia) to nie oznacza wcale, że będzie miał tak samo ostry obraz na oledzie fhd.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, przestańcie nudzić, tego nie da się czytać.

@Petru Note to klasa premium, częściowo definiuje to cena - bardzo wysoka - i ekskluzywne bajerki. Nie wiem czy Mate jest odpowiedzią na Note, raczej nie, bo teoretycznie Note służy do czego innego. Jeśli jakiś telefon Huawei należy do klasy premium, to raczej Mate'y Pro. Nie wiem co Ciebie obchodzi co inni myślą o Twoim telefonie, po prostu ciesz się z bardzo dobrego telefonu i tyle.

Czy to ważne, czy to jest flagowiec? Nie. To jest bardzo dobry telefon z bardzo wydajnym procesorem, świetnym aparatem i dobrym dobrym dźwiękiem na słuchawkach. Ma swoje wady jak każdy telefon. Wg. mnie ma jednak dużo przeważających zalet. No ok, nie ma amoleda, ale Tobie to się akurat podoba ;)

 

Wali mnie co inni sądzą o moim telefonie, natomiast nie podoba mi się błędne wskazywanie na pozycję danego modelu w nomenklaturze producenta. Bo komuś się coś wydaje itp. Po pierwsze to producent decyduje w jakim segmencie lokuje swój produkt, następnie rynek co najwyżej umownie go przesuwa niżej lub wyżej.

Bo jeśli wg czyjegoś widzi mi się, dany fon nie może być flagowcem bo nie ma tego, tamtego i owego to inna bajka.

Ktoś zarzucił, że flagowiec powinien mieć amoled, albo inaczej - nie jest wlafowy bo nie ma amoled. Albo indukcji.

Przecież z każdą kolejną generacja telefonów bajery z wyższych segmentów, modeli wsadzane aa do niższych. Xiaomi robi to nadwyraz agresywnie, wsadzajc w sumie tak jak Samsung amoleda do tańszych serii albo procesor jak do poco.

Dojdzie do tego, że u12+ nie będzie na forum flagowy nawet w swoim czasie bo nie ma amoled i indukcji. A taki xiaomi ze sredniopolkowymi bebechami będzie flagowy, bo amoled, indukcja i potencjalnie bdb aparat.

 

Co po niektórzy zachowują się na wzór tych, którzy octavie lokuka w segmencie C, bo przecież miejsca jak w passacie. Nie. Odgórnie ustalony jest segment. I albo produkt sobie poradzi albo nie. Ale wciąż będzie w danym segmencie.

 

Dzizas, są ludzie którzy szkoły kończą w tej materii i inaczej patrzą na produkt, jego segmentacje itp, zgodnie z założeniem a nie jak się komuś coś wydaje.

 

I raz na zawsze. Flagowy taz najlepszy, najbardziej reprezentatywny produkt w ofercie danego producenta. A że każdy producent ma inny produkt, to i flagowe ich produkty się od siebie różnią. Są lepsze i gorsze flagowce, mające wszystko i nie mające wszystkiego. Zgodnie z myślą producenta. I tego nic nie zmieni. Sami możecie sobie tworzyć własna segmentacje, ale rzeczywistości nie zmienicie.

Taki zenfone 5z jest (był) flagowym modelem asusa, ale ustępie huawei czy Samsungowi i to znacznie. Ale to wciąż flagowy model asusa (do momentu pojawienia się 6). W HTC jest to u12+, u huawei cała seria mate jak u Samsunga seria Galaxy S.

 

Skoda ma flagowy model superb i zawsze nim będzie. A to, że są milion razy wypasniejsze audi, merce, bmw itp nie zmienia tego faktu. To będzie wciąż wlagowy model skody.

 

Sprawę czy coś jest flagowe czy nie zamyka na zawsze sam producent. Jeśli wskazuje na flagowa serię, tak ja opisuje u tak przedstawia ma rynku to taka ona jest. Czy się to komuś podoba czy nie.

I sprawdźcie jak określana jest seria mate i skończcie re bezsensowna dyskusje.

I nie bronię huawei czy tam mate, bo go posiadam ale dla samego faktu. I robiłem to wielokrotnie w przypadku innych marek czy modeli. Wciąż będę bliżej HTC, asusa czy oppo niż huawei. Mam, bo był za pół ceny. Nic poza tym.

 

 

Edit

Otwieram właśnie pudełko i nie ma etiu :mad2:

No qrva Mac.

 

I jaki on wielki? Normalny, odczuwalnie nie ma różnicy między u11, mate 10 lite czy nawet zenfone 4. Paluchy sięgają podobnie.

Później zrobię jakąś mini recenzje. Ale wielkość bardzo ok.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jak ktoś kupi to będę miał u12+, którego po prostu chce mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak etui w pudełku to cecha flagowców najznakomitszych firm. Piszę to całkiem serio.

W u12 plus było ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam małą zagwozdkę - polowałem na Huawei'a P30 Pro dla dziewczyny w dobrej cenie już od jakiegoś czasu. Niestety nawet pomimo mega promocji na BF ( :lol2: ) najbardziej opłacalnie wychodziło z Allegro. Sklep 100% pozytywów (ponad 1,5k komentarzy, więc zdawał się wiarygodny), w opisie "Pochodzenie : Polska Dystrybucja Sieciowa", myślę - dobra, zamawiamy. Minął weekend, paczka przyszła, obczajka czy wszystko jest ok, i.. okazało się, że papierologia jest w języku arabskim, a ładowarka zamiast tej szybkiej to "zwykłe" wolne 5V 1A. IMEI wskazywał na oficjalną polską dystrybucję, kod producenta dostępny na aukcji (51093snb) kierował do stron gdzie w info było zaznaczone, że w zestawie jest ładowarka SuperCharge. Dziewczyna - jak to dziewczyna - ponarzekała, ale zabrała się do testów. Spotkałem się już z sytuacją, że kupiony przeze mnie tel przyszedł z nietypowymi akcesoriami, czy papierologią w najróżniejszych językach, ale wtedy NIE miałem wyraźnie napisane w aukcji, że pochodzi z polskiej dystrybucji. Na stronie producenta i np. IMEI24 wygląda legitnie. Przy włączaniu się nie pokazuje brandu żadnego operatora. Kontakt ze sklepem, czy od razu odsyłka?

Edytowane przez Boras Music

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze musisz się skontaktować ze sklepem, jeśli chcesz odesłać. Nawet jeśli korzystasz z prawa zwrotu przy zakupie na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze musisz się skontaktować ze sklepem, jeśli chcesz odesłać. Nawet jeśli korzystasz z prawa zwrotu przy zakupie na odległość.

 

Tak też myślałem. Po prostu zadzwonię i zapytam co i jak. Może akurat dorzucą tego SuperCharge'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...