Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Średniaki za 800zl nie mają tego typu problemów, więc nawet jeśli to wina technologii to nie powinna mieć miejsca, a już na pewno nie we flagowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ips nie jest wadliwy. To niedoskonałość technologii w granicach tolerancji dla ekranów tego typu.

 

Skoro uznali to za wadę i wymienili na nowy :hmm:

Aparat przelał czarę... Aktualnie Zenek robi zdjęcia odczuwalne lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/seria-oppo-reno3-bedzie-hitem-sprzedazy-juz-500-tys-zamowien

 

90hz, 5G, 8/128, snap 765G, 64mpx i 32 selfie - poniżej 2500zł. Zapowiada się spoko.. Ciekawe jak będzie wyglądał, bo rendery wyglądają przeciętnie :kwasny:

 

 

swoją drogą, dość ciekawe dane : https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/iphone-xr-to-najlepiej-sprzedajacy-sie-smartfon-roku

 

nr 1 iphone XR :hmm:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/seria-oppo-reno3-bedzie-hitem-sprzedazy-juz-500-tys-zamowien

 

90hz, 5G, 8/128, snap 765G, 64mpx i 32 selfie - poniżej 2500zł. Zapowiada się spoko.. Ciekawe jak będzie wyglądał, bo rendery wyglądają przeciętnie :kwasny:

 

 

swoją drogą, dość ciekawe dane : https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/iphone-xr-to-najlepiej-sprzedajacy-sie-smartfon-roku

 

nr 1 iphone XR :hmm:

Dosyć życzeniowe te poniżej 2500zł, skoro w Chinach ma kosztować około 2350zł, a że my bogaty naród i stać nas na wszelkie podatki to pewnie przekroczy tą granicę.

 

A10 na drugim miejscu, ehh, jacy ludzie są głupi i łatwowierni. Pewnie 90% tych A10 to wciskane do najtańszych abo słuchawki, które są wychwalane przez obsługę sieci/marketów. Co do iPhone to raczej żadne zaskoczenie, to obecnie jedyny sensowny i stosunkowo tani iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć życzeniowe te poniżej 2500zł, skoro w Chinach ma kosztować około 2350zł, a że my bogaty naród i stać nas na wszelkie podatki to pewnie przekroczy tą granicę.

 

A10 na drugim miejscu, ehh, jacy ludzie są głupi i łatwowierni. Pewnie 90% tych A10 to wciskane do najtańszych abo słuchawki, które są wychwalane przez obsługę sieci/marketów. Co do iPhone to raczej żadne zaskoczenie, to obecnie jedyny sensowny i stosunkowo tani iPhone.

 

po za baterią nie ma nic sensownego w tym iphonie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup XR jest nieopłacalny w porównaniu z iPhonem 11. XR jest już oficjalnie EOL. Stare iPhony nie dostają żadnych nowości softwarowych, nawet aktualizacje iOS w istocie niczego nie zmieniają poza zgodnością z nowymi bibliotekami więc nawet jeśli w istocie jest to sprzętowo niemal to samo co iPhone 11 to różnica chociażby pod względem jakości zdjęć jest gigantyczna. XR nie ma nawet trybu nocnego, nie ma deep fusion, a metody przetwarzania HDR w nim pamiętają jeszcze czasy iPhona 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Cena. To jak widać wystarcza poza samym faktem bycia Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro uznali to za wadę i wymienili na nowy :hmm:

Aparat przelał czarę... Aktualnie Zenek robi zdjęcia odczuwalne lepsze.

 

Z drugiej strony baterię też wymienili. Masz rację, że ekran był fatalny ale biorąc pod uwagę przygody innych klientów z różnymi smartfonami najprawdopodobniej mieści się to w zakresie tolerancji dla ekranu ips. Zdjęcie wygląda przerażająco ale w praktyce przy jasności ustawionej powyżej 60% podczas wyświetlania czarnej planszy kontrolnej każdy ips będzie miał mniejsze lub większe niedoskonałości związane z podświetleniem. Jest to nawet zobrazowane i przedstawione liczbowo w porządnych testach. Zdjęcie oczywiście trochę, nie mówię oczywiście że zmienia rzeczywistość ale wyolbrzymia rzeczywistość ponieważ aparat ustawia ekspozycję badając jasność fotografowanego obiektu.

 

Jest. Cena. To jak widać wystarcza poza samym faktem bycia Apple.

 

Nie rozumiem. Cena nie jest atrakcyjna. Chodzi o preferencje iOS czy wizerunek firmy lub modę?

 

Akurat w Polsce iOS jest strasznie wybrakowany ponieważ Apple nie oferuje większości usług, a część funkcji prezentuje o wiele niższy poziom niż w krajach priorytetowych dla Apple więc o ile zakup nowego iPhona 11 /11 pro w Polsce można jeszcze uzasadnić (są bardzo dobre sprzętowo) tak trudno mi zrozumieć mieszkając w Polsce zakup jednego ze starszych iPhonów jak XR, w szczególności absurdalny wydaje mi się zakup najstarszych produktów jak iPhona 7 lub 6s, które q stosunku do wieku konstrukcji i tego co oferują kosztują kosmiczne pieniądze.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Akurat zdjęcie nie oddaje skali problemu. W rzeczywistości jest gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć, że zmieniłeś p30 na u12+. P30 ma wszystko zdecydowanie lepsze od u12+ poza jednym słabym punktem jakim jest oprogramowanie. Nawet mocny punkt u12+ czyli aparat paskudnie się zestarzał;

htc-u12-plus-camera-sample-overexposure-1500x1125.jpg

 

Jak gustujesz w skrajnie budżetowych smartfonach albo chcesz zaoszczędzić to musisz przeprosić się z Xeromi. Mi a2 można kupić za 600, ten model jest niezły sprzętowo szczególnie biorąc pod uwagę obecną cenę i pozbawiony jest poważnych wad.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat w Polsce iOS jest strasznie wybrakowany ponieważ Apple nie oferuje większości usług, a część funkcji prezentuje o wiele niższy poziom niż w krajach priorytetowych dla Apple więc o ile zakup nowego iPhona 11 /11 pro w Polsce można jeszcze uzasadnić (są bardzo dobre sprzętowo) tak trudno mi zrozumieć mieszkając w Polsce zakup jednego ze starszych iPhonów jak XR, w szczególności absurdalny wydaje mi się zakup najstarszych produktów jak iPhona 7 lub 6s, które q stosunku do wieku konstrukcji i tego co oferują kosztują kosmiczne pieniądze.

 

niektorzy kupuja po to zeby DZIAŁALO poprostu - nie jestem ogolnie fanem i znawcą telefonow, mialem 2 androidy i musialem je wymienic po 1,5 roku bo mimo ze przywracalem je do fabrycznych ustawien a aplikacje mialem moze w ilosci sztuk 4-5 to nawet wejscie w kontakty muliło, 3miesiace temu kupilem 6s plus i powiem ci zupelnie inna - jakosc - wszystko dziala jak burza - chociaz pewnie nie celowałbym w ogole w iphone gdybym nie znał systemu - ale poprostu uzywam ipada air(1) a wczesniej mialem ipada 3 (ten pierwszy z retiną) i mimoze mialy 3-4lata jak je uzywalem to dalej wszyskto dobrze dzialalo

 

a air (1) aktualnie ma ten sam procesor co iphone 5S, wiec pewnie nawet kupiłbym 5S - problemem był jednak mały ekran - dlatego dobrze ze wprowadzili PLUSY z modelem 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unknown

Sam widzisz jak jest, te 1 miejsce nie bierze się z przypadku. Obecnie xr można kupić za 2500zl więc jak na Apple i to rocznego cena jest więcej niż dobra. Niektórzy nie potrzebują wodotrysków tylko żeby działał a jednak Apple zwyczajnie działa. Sam osobiście uważam, że już bym wolał rok poczekać i rozbierać do 11 Pro, bo to naprawdę w końcu dobry i kompletny iPhone. Ale kto co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szczególności absurdalny wydaje mi się zakup najstarszych produktów jak iPhona 7 lub 6s, które q stosunku do wieku konstrukcji i tego co oferują kosztują kosmiczne pieniądze.

Co wiem ceny iPhonów 6s zaczynają się od 500 za wersję 16GB do ~800 zł za 128GB,a 7 to dobry 1k zł.

Starsze iPhony są droższe od konkurentów z Androidem ze względu na długie wsparcie iOS od Apple,ale również za logo i tzw."szpan" przed znajomymi :E

Co najśmieszniejsze używam flagowca z 2013 roku i dobrze mi z tym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mówisz o budżetowych telefonach, a trudno jest porównywać iPhony, które są high endem z tanimi smartfonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie xr można kupić za 2500zl więc jak na Apple i to rocznego cena jest więcej niż dobra.

Jak na XR to cena jak najbardziej dobra,ale 2k zł za 8 to dość słaby deal.Jeden z moich kolegów kupił sobie 8 za właśnie ok.2k zł z drugiej ręki i... musiał go wymieniać,bo za pierwszym razem wysłali mu telefon z japońskiej dystrybucji :E

Ale jak powalczył z sprzedawcą,to wtedy dostał ten sam telefon,tyle że z normalnej europejskiej dystrybucji.

 

Myślę, że mówisz o budżetowych telefonach, a trudno jest porównywać iPhony, które są high endem z tanimi smartfonami.

O Flagowcu z 2013 roku mówiłem o swojej Xperii Z1,a iPhony 6s/7 to powiem tak,specyfikacja dosyć biedna w cenie obecnych średniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć, że zmieniłeś p30 na u12+. P30 ma wszystko zdecydowanie lepsze od u12+ poza jednym słabym punktem jakim jest oprogramowanie. Nawet mocny punkt u12+ czyli aparat paskudnie się zestarzał;

htc-u12-plus-camera-sample-overexposure-1500x1125.jpg

 

Jak gustujesz w skrajnie budżetowych smartfonach albo chcesz zaoszczędzić to musisz przeprosić się z Xeromi. Mi a2 można kupić za 600, ten model jest niezły sprzętowo szczególnie biorąc pod uwagę obecną cenę i pozbawiony jest poważnych wad.

 

Kto zmienił? Bo na pewno nie ja. Ja mate 20 zamieniłem na u12+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiem ceny iPhonów 6s zaczynają się od 500 za wersję 16GB do ~800 zł za 128GB,a 7 to dobry 1k zł.

Starsze iPhony są droższe od konkurentów z Androidem ze względu na długie wsparcie iOS od Apple,ale również za logo i tzw."szpan" przed znajomymi :E

Co najśmieszniejsze używam flagowca z 2013 roku i dobrze mi z tym :E

 

Długie wsparcie iPhonów wygląda świetnie ale jest obarczone wieloma wyłączeniami. Trochę starsze telefony nie dostają nowych kluczowych funkcji, w tych dużo starszych zmienia się poza niewidocznymi dla użytkownika zmianami w kodzie tworzonymi z myślą o nowych produktach bardzo niewiele poza interfejsem. iOS 13 na iPhonie 6s wygląda podobnie jak iOS 13 na iPhonie 11 pro ale technicznie różnice są znaczne. Android dużą część usług aktualizuje przez sklep kiedy w iOS aby naprawić błąd kalkulatora potrzeba aktualizacji systemu (takie zdarzenie miało miejsce w rzeczywistości). W nowych iPhonach niewiele to zmienia, są dobrze wspierane na bieżąco jednak w starszych wygląda to gorzej. To nie są wady iOS ale jego cechy choć oczywiście wycinanie/blokowanie nowych funkcji dla starszych urządzeń nie wygląda dobrze. Idąc o krok dalej i rozpatrując jak długo da się używać telefonu dochodzimy jednak do bardzo starych smartfonów, które nie są wspierane. Po około roku po wygaszeniu wsparcia na iOS przestają działać niektóre usługi, część aplikacji, a w ciągu kolejnego roku dochodzi do sytuacji, w której dalsza eksploatacja absolutnie nie ma żadnego sensu. Smartfony z Androidem są w stanie pobierać aktualizacje przez sklep i nawet zabytkowy smartfon z Androidem 4.0/4.1 ma dostęp do usług Google i uruchamia wszystkie podstawowe aplikacje. Jestem w stanie bez większego problemu używać dzisiaj jako daily driver zabytkowej Xperi Z ultra (Android 5.0), która nie jest wspierana od ponad 4 lat, a mimo to działają na niej wszystkie usługi i niezbędne aplikacje. Absolutnie nie byłoby problemu z używaniem smartfona starszego o nawet 2 lata - jedyną przeszkodą ale niestety gigantyczną w tym przypadku jest wydajność i ilość pamięci ram. Jasno z tego wynika, że rzeczywista użyteczność smartfonów z Androidem ma niewiele wspólnego z oficjalnym wsparciem producenta. W praktyce jak już tutaj zwrócono uwagę smartfonów z Androidem można używać tak długo, aż procesor i ram nie uklękną od ciężarem nowoczesnego oprogramowania. W przypadku budżetowego telefonu będzie to być może właśnie półtora roku ale całkiem inaczej wygląda to na starych flagowcach. W praktyce 6 letni Snapdragon 800 w połączeniu z 2gb nadaje się nawet dzisiaj do normalnej eksploatacji bez żadnych ekstremalnych wyrzeczeń mimo teoretycznego braku wsparcia od wielu lat. Oczywiście 6 letni flagowiec jest mułowaty i powolny i nie widzę sensu aby odmówić sobie zakupu nowego smartfona jednak jest to wciąż pełnowartościowy smartfon - wydajniejszy i działający lepiej od nowych 4 rdzeniowych mediateków, które ciągle są sprzedawane i istotna statystycznie grupa osób wciąż kupuje takie smartfony co więcej są osoby dla, których taki smartfon jest w zupełności wystarczający. Nie zgodzę się nigdy, że każdy 2 letni smartfon z Androidem jest zacinającym się i wieszającym dziadostwem tym bardziej nie ma sensu stwierdzenie, że długość oficjalnego wsparcia producenta jest tożsama z przydatnością smartfona do spożycia, gdyż często ciągle jest to smaczny produkt, a mniej zaawansowany użytkownik nawet nie zwróci uwagi na brak nowej wersji Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smartfony z Androidem są w stanie pobierać aktualizacje przez sklep i nawet zabytkowy smartfon z Androidem 4.0/4.1 ma dostęp do usług Google i uruchamia wszystkie podstawowe aplikacje.

Czasem w mojej Xperii Z1(Android 5.1.1) niektóre apki po aktualizacji z niewiadomego powodu przestają działać(obojętnie czy Facebook czy inna apka),jak się poczeka z 2-3 dni i wchodzi następna aktualizacja apki to taki Facebook normalnie zaczyna działać.

 

Oczywiście 6 letni flagowiec jest mułowaty i powolny i nie widzę sensu aby odmówić sobie zakupu nowego smartfona jednak jest to wciąż pełnowartościowy smartfon - wydajniejszy i działający lepiej od nowych 4 rdzeniowych mediateków, które ciągle są sprzedawane i istotna statystycznie grupa osób wciąż kupuje takie smartfony co więcej są osoby dla, których taki smartfon jest w zupełności wystarczający.

Mediateki to jest szmelc jakich mało.Miałem jednego smartfona z Mediatekiem 4-rdzeniowym na pokładzie i to była totalna porażka.

Snap 800 jak dla mnie wydajnościowo wystarcza,ale czasem gdy robię coś na swojej Xperii brakuje mocy obliczeniowej i cierpliwie czekam...

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze xperie P. Co najlepsze działa i robi za HS w biurze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91b4a2022ca4.jpg

Zmieniłam posta i napiszę jakąś krótką recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze xperie P. Co najlepsze działa i robi za HS w biurze :E

 

Z Ultra służył mi jako normalny smartfon na, którym można zawsze polegać kiedy kupiłem nowego flagowca Xiaomi. Da się tego smartfona nadal całkiem normalnie używać.

 

W nowym updacie Samsunga doszedl dedykowany przycisk uruchamiajacy zoom x10. Pewnie w nastepcy teleobiektyw bedzie zapewnial natywnie przyblizenie x5. Osobiscie nie podoba mi sie ten trend, poniewaz takie obiektywy sa ciemne, a wysoka ogniskowa utrudnia zrobienie nie zruszonego zdjecia. Nie widze zalet tego rozwiazania I dla mine jest to kompletnie nie przydatne. Co najgorsze zoom w najczesciej uzywanym zakresie (x2 do x3) jest generowany przez glowny aparat. Troche dziwne, ze Samsung dolacza do wyscigu, kto da wiekszy (I mniej uzyteczny) zoom.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł A70. Z pierwszych wrażeń muszę mocno pochwalić nakładkę Samsunga. Mimo ogromnego ekranu 6,7 cala całość interfejsu bez problemów można obsługiwać jedną ręką dzięki przemyślanej nakładce. Ilość ustawień też mocno na plus, w zasadzie wszystko co trzeba jest. Na ogromny plus świetne i prawdziwe Always on display. Świetnie, że nie zapomniano np. o możliwości wyłączenia w ustawieniach opcji szybkiego ładowania, ciekawa jest też ładowarka razem z kablem usb-c - usb-c, szczególnie jak na klasę urządzenia. Największa zaleta to na pewno ekran, 6,7 cala Super Amoled robi świetne wrażenie, w połączeniu z ciemnym motywem jest więcej niż bardzo dobrze. W kwestii skanera linii papilarnych też spore zaskoczenie. Spodziewałem się znacznie gorszej jego celności, natomiast na ten moment spokojnie 90% odczytów jest udanych (nie ważne czy na gołym ekranie czy też na dosyć grubym szkle NeoGlass 3mk). Sam czas odczytu jest długi, w stosunku to zwykłych czytników bardzo długi, niemniej tragedii nie ma. Z rozpoznawania twarzy nie korzystałem. Głośnik audio donośny, natomiast tylko mono i na wysokich poziomach głośności daje znać półka telefonu. Samo wykonanie - szkoda, że nie ma metal, ale z dwojga złego szkło vs plastik ten 2 do mnie bardziej przemawia. Sam telefon przez to też nie jest ciężki mimo swoich rozmiarów. Aparatu nie testowałem, aspekt totalnie poboczny. Co do samego działania - jest dobrze, aczkolwiek za te ~1300-1400zł spodziewałbym się więcej. Niejedno Xiaomi czy nawet inni producenci w tej półce są w stanie zaoferować o wiele lepszą responsywność jak i sam cyferki. Nie jest źle, niemniej nie mam wrażenia, że telefon jest szybszy niż moja ponad roczna, mocno zawalona aplikacjami i zdjęciami N7 Plus na snapie 660. Jedyne co rzuca mi się na start w oczy to lepsze trzymanie aplikacji z RAMie, tu 6GB w A70 robi różnicę.

Całościowo z pierwszych wrażeń uważam, że telefon przy dobrej promocji jest jak najbardziej wart uwagi, ekran to poezja, więc dla osób lubiących konsumować treści na ekranie telefonu jak najbardziej się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i U12 wylądował znów na reklamacji z tymi samymi usterka i - ekran i aparat. Druga rękojmi, także powinni wymienić na nowy zgodnie z roszczeniem ale raczej zwrócą kasę.

Ostatnio się w tydzień uwineli, także możliwe że zdążę jeszcze na p20 z Orange. A jak nie, to zostaje przy zenfone 4

 

Edit

A właśnie... Jak wiece, upadł mi w wigilię i się troszkę na krawędziach porysowal. W zgłoszeniu przyjmujący napisał, że telefon bez widocznych uszkodzeń, nowy dopiero kupiony ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...