Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd kupiłem car doc ,obsługa ,łączenie bt, np. z android auto stało się przyjemnością .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam adapter na kabel i nośniki ssd/pendrive no ale nie o tym temat. Ja już przywykłem do minijacka po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to gówno znowu powraca do coraz większej liczby smartfonów i to dużych marek. Cyferki cyferkami, ale cała reszta to porażka w odniesieniu do jakiegokolwiek snapdragona.

 

Mi9t Pro w euro i ole-ole za 1699zł.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to gówno znowu powraca do coraz większej liczby smartfonów i to dużych marek. Cyferki cyferkami, ale cała reszta to porażka w odniesieniu do jakiegokolwiek snapdragona.

 

Mi9t Pro w euro i ole-ole za 1699zł.

 

co ty za głupoty pierdzielisz. Wysokie modele mediateka są naprawdę OK. Używałem reno 2z przez półtorej miesiąca na P90 i naprawdę ok to działa i sie nie grzeje

 

aczkolwiek nie ukrywam, wolałbym dwie wersje smartfona - jedną na mediateku, drugą droższą na snapdragonie

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i uwazasz ze mediatek jest faworyzowany?

osobiscie jestem zwolennikiem snapa, moje doswiadczenia z procesorami innymi niz snap sa bardzo slabe, musialbym cos nowszego wyrwac ala flagowego zeby pochodzil i podzialal, ciagle ciekawi mnie kwestia aktualizacji itd. czy zostanie porzucony szybciej niz snap itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i uwazasz ze mediatek jest faworyzowany?

osobiscie jestem zwolennikiem snapa, moje doswiadczenia z procesorami innymi niz snap sa bardzo slabe, musialbym cos nowszego wyrwac ala flagowego zeby pochodzil i podzialal, ciagle ciekawi mnie kwestia aktualizacji itd. czy zostanie porzucony szybciej niz snap itd.

 

 

nie, ale działają przyzwoicie. Tak samo jak tanie P22/A22 w budżetowcach są o wiele lepszym wyborem niż tanie snapy pokroju 430/450, tak P90 czy G90T jest "Żwawszy" od np snapa 710

Jeśli ten nowy mediatek będzie śmigał jak 730G (bądź 845, patrząc na wynik antutu) , wspierał 5g, obrabiał wystarczająco szybko zdjęcia i pojawi się w smartfonach za 2k - jestem za.

 

Dodatkowo konkurencja to zawsze dobra rzecz, może inne procesory stanieją ;)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za japka laski cnotę oddają, za androida co najwyżej w mordę można dostać jak ktoś kogoś skroi.

Ja np.wiem,że u laski co ma iPhone'a,samemu mając kilkuletniego flagowca z androidem nie mam nawet najmniejszych szans :E

 

i uwazasz ze mediatek jest faworyzowany?

Miałem już smartfona z Mediatekiem na pokładzie(jakiś z dosyć niskiej półki) i to było ścierwo jakich mało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że działa jak ma nieistniejące wsparcie nawet producenta. Do tego na ogół mediateki pod kątem układów graficznych odstają od snapa zauważalnie. Kwestie prądożerności i nagrzewania pomijam,bo może i w nowych to nie występuje. Niemniej wciąż nie dałbym w życiu więcej niż 1000zl za nowy telefon z mediatekiem. Tak samo kusi mnie teraz s10+, żeby nie exynosa pewnie bym kupił, ale liczę że może s10 lite będzie na snapie, wtedy wezmę na 99%.

 

Edit:

https://antyweb.pl/samsung-galaxy-s10-lite-specyfikacja/

S10 lite chyba jednak że snapem 855 na Europę . Chyba znalazłem nowy telefon sobie.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że działa jak ma nieistniejące wsparcie nawet producenta. Do tego na ogół mediateki pod kątem układów graficznych odstają od snapa zauważalnie. Kwestie prądożerności i nagrzewania pomijam,bo może i w nowych to nie występuje. Niemniej wciąż nie dałbym w życiu więcej niż 1000zl za nowy telefon z mediatekiem. Tak samo kusi mnie teraz s10+, żeby nie exynosa pewnie bym kupił, ale liczę że może s10 lite będzie na snapie, wtedy wezmę na 99%.

 

Edit:

https://antyweb.pl/samsung-galaxy-s10-lite-specyfikacja/

S10 lite chyba jednak że snapem 855 na Europę ��. Chyba znalazłem nowy telefon sobie.

gdyby nie brak jacka, to bym kupił z miejsca.

 

Szukam czegoś co zastąpi mi moje A1 i jest naprawdę lipa jeśli ma się specyficzne wymagania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oceniać dodatkowe funkcje to pełna zgoda, że ten rok niczego nie wniósł ale Snapdragon 855 to największy postęp od czasów Snapdragona 820. W porównaniu z SD845 ma o wiele wydajniejsze GPU i jest znacznie bardziej energooszczędny, sam czysty wzrost wydajności sięga 50%. SD865 to podobnie jak SD845 drobny refresh i to bez zintegrowanego modemu 5g. Jedyna zaleta wynikająca z takiej implementacji 5g to konieczność stosowania wielkich baterii ale to trochę tak jakby się cieszyć, że samochód ma duży zbiornik paliwa ponieważ podczas normalnej eksploatacji bardzo dużo pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na nowy rok. Warto czekać bo:

- pojawi się więcej telefonów z ekranem 90-120 Hz

- w końcu szybkie ładowanie do pełna w około 30 minut i duże baterię

- 108 mpx i optyczny zoom z OIS to duży krok na przód

- Snap 865

- 5G może się przydać przy odsprzedaży telefonu

- UFS 3.0 chyba będzie już standardem

 

Ten rok to niestety słaby rok. Rok telefonów lotniskowców. 48 mpx może tylko pozwoliło w niższych półkach polepszyć jakość zdjęć ale w telefonach flagowych niczego nie wniosło. Szybkie ładowanie ładujące baterię powyżej 1h to żaden postęp. Masa telefonów bez UFS 3.0. Snap 855 w sumie nic nie wniósł. Pocophone nagrywa 4k 60 FPS bez niego. Moda na punch hole. Moda na brak OIS.

I jeszcze pewnie przednie kamery ukryte pod wyświetlaczem. Niemniej pewnie za telefon w takim zestawie plus innymi bajerami (indukcyjne ładownie itp) przyjdzie zapłacić z 5k i nie zdziwię się jak będą to samsung s11, bo znając życie będą to najbardziej kompletne flagowce w przyszłym roku, tak samo jak i tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej poczekać z 2 lata, aż te bajery zejdą półkę niżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna zaleta wynikająca z takiej implementacji 5g to konieczność stosowania wielkich baterii ale to trochę tak jakby się cieszyć, że samochód ma duży zbiornik paliwa ponieważ podczas normalnej eksploatacji bardzo dużo pali.

z drugiej strony patrzac, to moze byc mniej stacji paliwowych... innymi slowy mowiac, trzeba bedzie nosic kanistry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerpiąc inspirację z postów na tym forum zamroziłem Oneplusa 7 pro 5g. Bateria całkiem padła. Pisząc padła nie mam na myśli potocznego znaczenia tego określenia ale całkiem się zepsuła. Telefon działa po odłączeniu od ładowarki do około pół godziny pokazując losowe wartości naładowania. Bateria ładuje się maksymalnym prądem 0.5A i potrafi się rozładowywać po włączeniu benchmarku przy zasilaniu prądem z ładowarki.

 

Zamówiłem już dwie nowe baterie. Jak dojdzie do soboty to zamierzam poświęcić w sobotę jeszcze jedną aby zobaczyć czy to był jednostkowy przypadek.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kamera pod ekranem to dla mnie super opcja bo kamerkę selfie to używam może dwa razy w roku.

 

 

 

przecież od 3/4 roku masz chowane selfiaki :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niektorzy kupuja po to zeby DZIAŁALO poprostu - nie jestem ogolnie fanem i znawcą telefonow, mialem 2 androidy i musialem je wymienic po 1,5 roku bo mimo ze przywracalem je do fabrycznych ustawien a aplikacje mialem moze w ilosci sztuk 4-5 to nawet wejscie w kontakty muliło, 3miesiace temu kupilem 6s plus i powiem ci zupelnie inna - jakosc - wszystko dziala jak burza - chociaz pewnie nie celowałbym w ogole w iphone gdybym nie znał systemu - ale poprostu uzywam ipada air(1) a wczesniej mialem ipada 3 (ten pierwszy z retiną) i mimoze mialy 3-4lata jak je uzywalem to dalej wszyskto dobrze dzialalo

 

a air (1) aktualnie ma ten sam procesor co iphone 5S, wiec pewnie nawet kupiłbym 5S - problemem był jednak mały ekran - dlatego dobrze ze wprowadzili PLUSY z modelem 6

Wymieniałem telefony co roku nigdy nie biorąc celowo flagowca. Faktycznie widać było, że się starzeją. Ostatnie dwa lata używałem jednego gdyż... nie widziałem potrzeby jego wymiany. Nie starzał się skurczybyk. Nawet degradacja baterii nie była jakoś specjalnie odczuwalna mimo, że ładowany był codziennie szybką ładowarką. Wymieniłem dopiero jak od rzucania nim zaczął szwankować.

Wymieniłem na średniaka wychodząc z założenia, ze za chwilę wejdzie 5G i nie ma co wywalać 3k na telefon na rok czy pół.

Żonka iphona wymienia co roku bo... nie działa już tak dobrze. Pomijam konieczność korzystania z gwarancji bo to może być więcej pecha niż własności fona choć na 3 ostatnie dwa wylądowały w serwisie.

Z tą inną jakością to bym więc polemizował - to taka miejska legenda.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że android dwa/trzy lata temu kosmicznie raczkował (w produktach z ciężkimi nakładkami) i teraz za tysiąc złoty idzie kupić smartfony szybsze od 4 letnich iphone-ów? :lol2:

 

Jak sie chce kupić coś tak szybkiego jak stare ajfony to się kupuje max roczny, tani smartfon z najmocniejszym cpu pokroju xiaomi, bo i tak takie rzeczy jak np aparat czy bateria będą poziom wyżej :lol2:

 

zresztą, kupując teraz poniżej iphone X to narażacie się na padakę, przecież taki iphone 7 to 3 letni telefon który sobie leży na magazynie w pudełku :lol2:

 

co do kupowania flagowców - od lat są dostępne takie smartfony jak Sony z serii XZ, Xiaomi z serii "Mi", OnePlusy czy teraz Oppo które spokojnie trzymają dobrą wydajność przez 3-4 lata. Jeśli idziecie w trendy i kupujecie przepakowane bloatware i gównem w postaci bezużytecznych funkcji jak Huawei, Samsung czy LG to nie dziwota, że flagowce po roku czasu trzeba resetować do ustawień fabrycznych. To się nazywa celowe postarzanie produktu, które jest kreowane w tych markach od lat, nie tylko w smartfonach.

 

Takiemu 2-3 letniemu smartfonowi wystarczy wgrać jakiś customrom i macie zupełnie inny telefon, bo nowa wersja androida i dziesiątki aktualiacji "hotfixowych" już dwa pięć spowolniła telefon :)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że android dwa/trzy lata temu kosmicznie raczkował (w produktach z ciężkimi nakładkami) i teraz za tysiąc złoty idzie kupić smartfony szybsze od 4 letnich iphone-ów? :lol2:

 

Jak sie chce kupić coś tak szybkiego jak stare ajfony to się kupuje max roczny, tani smartfon z najmocniejszym cpu pokroju xiaomi, bo i tak takie rzeczy jak np aparat czy bateria będą poziom wyżej :lol2:

 

zresztą, kupując teraz poniżej iphone X to narażacie się na padakę, przecież taki iphone 7 to 3 letni telefon który sobie leży na magazynie w pudełku :lol2:

 

co do kupowania flagowców - od lat są dostępne takie smartfony jak Sony z serii XZ, Xiaomi z serii "Mi", OnePlusy czy teraz Oppo które spokojnie trzymają dobrą wydajność przez 3-4 lata. Jeśli idziecie w trendy i kupujecie przepakowane bloatware i gównem w postaci bezużytecznych funkcji jak Huawei, Samsung czy LG to nie dziwota, że flagowce po roku czasu trzeba resetować do ustawień fabrycznych. To się nazywa celowe postarzanie produktu, które jest kreowane w tych markach od lat, nie tylko w smartfonach.

 

Takiemu 2-3 letniemu smartfonowi wystarczy wgrać jakiś customrom i macie zupełnie inny telefon, bo nowa wersja androida i dziesiątki aktualiacji "hotfixowych" już dwa pięć spowolniła telefon :)

Chcesz czysty system który działa - Pixel lub coś z Android One. Każda nakładka niestety ma sporo preinstalowanego gówna, szkoda, że przy pierwszym odpaleniu nie ma możliwości wyboru pakietu aplikacji - oryginalne producenta czy oficjalne od google (np. na przykładzie kontaktów, wiadomości, kalendarza, zegara itp).

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...