Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie masz racje więc usunę te głupoty co wkleiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem pare artykulow dlaczego nowe flagowce albo beda sredniakami na snapie 765G albo bardzo drogie jak beda mialy 865 snapa, qualkom dobrze to sobie wymyslil przy snapie 865, musisz miec do niego modem x55 bo jest tez w nim 4G lacznosc, czyli to co wspominalem w innym miejscu nie bedzie dalo rady wylaczyc 5G pomimo ze nie masz go w poblizu

 

Moim zdaniem sd855 obok sd730 to wciąż najlepsze soc na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje więc usunę te głupoty co wkleiłem.

te o raku i 5G?

 

na logike ujmujac, to 5G nie rozni sie wiele od 4G, ot po prostu znacznie wiecej nadajnikow, a co za tym idzie - nadajacych ze znacznie mniejsza moca... problem czestotliwosci i interferencji zminimalizowano poprzez poszerzenie pasma do 100GHz (docelowo)

 

 

ps. ADS uzywa podobno 50-60GHz :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sd855 obok sd730 to wciąż najlepsze soc na rynku.

nie samom moca procek telefon zyje, wazna tez pamiec jest, jesli ufs 3.1 bedzie ladowany z sensownym procesorem a nakladka na androida bedzie w miare zoptymalizowana to bedzie na prawde ok

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem też jest bardzo ważny. Zawsze kiedy jesteśmy poza domem to jeden z głównych pożeraczy energii, a od jego sterowników i parametrów zależy ogólna sprawność działania aplikacji sieciowych. W sd730/855 modem jest dobrze zoptymalizowany i pobiera mało energii. Nie wiem jak inni ale dla mnie na dalszy plan schodzi efektywność na wifi, kiedy przecież i tak na się w zasięgu ręki gniazdko.

 

To i tak dywagacje akademickie,bo wiadomo że flagowce z sd865 mają większe baterie ale właśnie te baterię nie urosły bez przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłby ktoś jakieś dobre/ciekawe gierki na Androida ?

chodzi mi o coś typu mmo lub do pogrania w co-op

 

aktualnie w robocie trochę pogrywamy w ShadowGuns'Legends i jest spoko bo nie ma natrętnego pay-walla i masy reklam

 

polecicie coś podobnego w co warto trochę popykać i poświęcić czas online ?

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 8 Pro pokazał, że mediateki to obecnie porządne soc'i, a to, że custom romy na nich leżą jest już bez znaczenia, kiedyś były inne czasy, teraz nikt już w nowych telefonach nie bawi się w modowanie androida, ja ostatni jaki modowałem to Motorola G3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to chyba najciekawszym z serii Mi10 jest Mi10 lite. Bo procek jest wciąż bardzo dobry, jest przyszłościowy, bo 5G na wykładzie. Sam telefon na papierze wygląda bardzo w porząku a i sama cena nie przeraża (przynajmniej w euro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stare flagowce z sd855 są ciągle piekielnie dobre. Kiedyś tutaj pisałem notatkę, jeszcze przed zapowiedziami Pixeli i LG i wyceną Xeromi, że tegoroczne flagowce właśnie z powodu 5g i monopolu będą się dzieliły na dwie kategorie; bardzo drogich i dziadoskich. Pisząc z perspektywy UK i USA widzę, że budowa sieci 5g stanęła prawie w miejscu najpierw z powodów politycznych, a teraz rozpieprzenia gospodarki i raczej nie zanosi się na poprawę. 5g to istotna innowacja, która wymierne korzyści dla konsumenta przyniesie wtedy i tylko wtedy gdy nasycenie rynku terminalami 5g będzie wysokie. Bardzo więc dobrze, że producenci agresywnie stawiają na 5g w coraz tańszych smartfonach jednak w istocie z punktu widzenia interesów pojedynczego konsumenta dopłata do nowoczesnego modemu 5g jest w ogromnej części przypadków nieracjonalna. Ciekawym pomysłem wydaje się pokazanie środkowego palca monopoliście i budowa flagowców na bazie sd765 ale pomysł choć doskonały to moim zdaniem nie spotka się ze zrozumieniem i aprobatą konsumentów. Przez Mediatekiem jeszcze daleka droga i bez zmiany sposobu projektowania soc z optymalizacji stosunku perf/$ na wymaksowanie doświadczeń użytkownika ten producent nigdy nie zagra w pierwszej lidze, a jego produkty nie będą dobrą alternatywę dla inżynierów produkujących najważniejsze sztandarowe modele smartfonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snapdragona 765G to bedzie wydajnośc na poziomie snapa 845. 300-350 antutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P40 Pro ma jeszcze jakiś uwalony soft w wersjach rozesłanych do recenzentów. Przecież foty nocne to jakaś porażka obecnie, także raczej trzeba się wstrzymać z oceną aż wypuszczą właściwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na konkurencyjnym portalu jest napisane, że najnowsze samsungi S20 w wersji europejskiej są gorsze od tych na rynek amerykański i azjatycki. Zawsze snapdragon był lepszy od samsungowego exynosa ale teraz ta przepaść się pogłębiła w wydajności i energooszczędności. Ma ktoś może testy porównawcze telefonów. Bez 5G jeśli można bo ten dodatek mocno drenuje baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby różnica się pogłębiła. S10 5g z baterią 4500 mAh rozładowywuje się 2x razy szybciej niż lg v50 z baterią 4000 mAh kiedy oba leżą nieużywane. Podczas oglądabia video lub przeglądania Internetu na wifi różnice się zacierają ale kiedy używa się modemu lub/i korzysta się intensywniej np. nawigacja + streaming audio to różnice potrafią być ogromne. Nawet po wyłączeniu 5g Exynos s10 5g realnie wytrzymuje krócej na cyklu baterii niż oneplus 7 pro 5g z włączonym 5g i 90 hz. Exynos to już od 3 lat złom.

 

Te testy to v albo właśnie przeglądabie sieci i testy graficzne i przez to różnice są wręcz niedoszacowane. Przy obciążeniu modemu i gps Exynos żre prąd jak polonez benzynę. Nagrywanie lub używanie aparatu jest w stanie rozładować s10 5g w 2 godziny przy czym telefon śmierdzi spalebizną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobzilla wrzucił materiał o Szajsungu A51 - mimo kilku aktualizacji softu, to telefon dalej działa jak kupsztal :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 5G odrzuca mnie od tegorocznych flagowcow szczerze mowiac, mi6 2020 moze byc ciekawy pod tym wzgledem, kwestia bebechow oraz ceny

 

ciekawi mnie ciagle ten nowy iphone se2/ iphone 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... Przez Mediatekiem jeszcze daleka droga i bez zmiany sposobu projektowania soc z optymalizacji stosunku perf/$ na wymaksowanie doświadczeń użytkownika ten producent nigdy nie zagra w pierwszej lidze, a jego produkty nie będą dobrą alternatywę dla inżynierów produkujących najważniejsze sztandarowe modele smartfonów.

Widać ostatnio nie miałeś żadnego mediateka. Ja bezpośrednio porównywałem P90 do S675 i S730 i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony. Jeśli trafi na porządnego producenta, który potrafi zadbać o obsługę standardów to śmiało może konkurować z S730 niewiele mu ustępując, a niekiedy go wyprzedzając.

Muszą trochę popracować nad wsparciem by producenci dostawali tak samo szybko źródła pod poważniejsze aktualizacje, a nie miesiąc za Qualcommem i naprawdę mogą namieszać szczególnie seria Densinity (800, 1000l i 1000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie samym procesorem telefon zyje, bardzo wazne jest tez pamiec oraz sama nakladka na ktorej to lata, na sucho mozna benczmarki tylko porownywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beterry test

Mi 10 Pro vs S20 Ultra vs Mi 10 vs Realme X2 Pro vs Galaxy A71 vs Mi 9T Pro

 

Samsung niby wielka bateria ale proceros to nie snap i zjada baterie jak szalony. fatalny wynik jak na wielkość bateri.

Mi10 - pozytywne zaskoczenie.

 

Youtobe idzie na procesor i juz po 3 h testy jako jedeny sd20 ultra mial tylko 75% bsateri, lipa, antutu wpływa negatywnie na baterie przy snapach i s20ultra nadrobił troche na bateri w testach gdzie nie tylko procesor ale i karta graficzna ma znaczenie, sam procesor exynos nie jest eco.

Ekran 120hz nie pomaga, nie wiem jakie miał ustawienia samsung w teście.

 

 

6338383d3bfc.png

 

W inym teście

 

Huawei Mate 30 Pro (4500mAh): 8 hours, 46 mins

Apple iPhone 11 Pro Max (3969mAh): 8 hours, 28 mins

Samsung Galaxy Note 10+ (4300mAh): 7 hours, 28 mins

Samsung Galaxy S20 Ultra (5000mAh): 7 hours, 2 mins

Google Pixel 4 XL (3700mAh): 6 hours, 26 mins

 

 

Najlepszy test na koniec.

 

Samsung Galaxy S20+ & Ultra (Snapdragon & Exynos )

Niestety ale przy 120 hz snap wypada lepiej nawet do 26% w 60 hz do 42% sory ale to przepaść.

 

 

84961ae45614.png

 

6ab69ee2bcdf.png

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak żaden test nie uwzględnia najważniejszego. S10 5g z WYŁĄCZONYM 5G żre średnio 2.5%/h kiedy nie robi absolutnie nic i przez większość czasu leży w domu, na samym 4g kiedy więcej się przemieszczam będzie nawet ponad 3.5%/h. Fakt, wszystko jest włączone jak bt czy nfc i mam sporo oprogramowania, działa również aod co nie zmienia faktu, że identycznie używany Pixel 4, g8s, mi9t, i pewnie dowolny inny telefon na sd855 NIGDY nie zużywał mi na najbardziej nawet niekorzystnej konfiguracji ponad 1.5%/h wyciągając średnią z dłuższego okresu dowolnej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego taki taki procesor sprzedają w europie ? tańszy w produkcji ?

Nie mogli dąć snapa w całej produkowanej prarti s20.

Ktoś na tym zarabia a ludzi robi się za idiotow.

 

Wiele ludzi i tak kupi s20 za 6 koła, można zobaczyć na allegro ile już się sprzedało, nie ma znaczenia jaki tam procesor, jakie ma plusy i minusy, wiele go kupi tylko dlatego że to najnowszy samsung i będzie napinka przed kolegami że mnie na niego stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś parodia. W sumie nie zdawałem sobie z tego sprawy jeżdżąc samochodem z wbudowanyn ładowaniem ale po zezłomowaniu auta po dzwonie teraz jak jeżdżę starym zdezelowanym gratem bez indukcji i z rozklekotaną zapalniczką, która została mi w ręce przy odłączaniu zasilacza to dopiero widzę jak na dłoni, że po wyjściu z domu bateria ginie w oczach i jest bardzo realne, że nawet prawie nieużywany telefon sam się może rozładować po 8 - 10 h przy beztroskim podejściu do konfiguracji i używaniu dodatkowych funkcji.

 

I raczej nie sądzę aby za drenowanie baterii odpowiadał stary BT w moim 10 letnim ekskluzywnym Fordzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...