Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Exynossy od kilku lat nie domagają, ale w tym roku nastąpiło jakieś apogeum w odniesieniu do wersji ze Snapem. Oby Samsung w końcu pod wpływem krytyki, która teraz narasta się ogarnął i zacząć traktować inne rynki tak samo jak USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyka ? jaka krytyka, ja to wiem ty to wiesz a inni co nie siedzą na internecie ?

Tysiące innych kupią samsunga bo to samsung i oni nie sprawdzają testów czy porównań.

Takich ludzi co ma wiedzę, testy opinie, wykresy, tabele i recenzje. to może 1% kupujących.

 

99 % kupujących powie że super telefon i bateria ma 5000 i wszystko w temacie.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego taki taki procesor sprzedają w europie ? tańszy w produkcji ?

 

Bazowym soc jest Exynos, który nie może być sprzedawany na niektórych rynkach ze względu na naruszone patenty Qualcomma. Ma to sens nie tylko finansowy ale polityczny, poza tym dywersyfikacja dostaw i niezależność zawsze w biznesie jest na wagę złota szczególnie kiedy Qualcomm stosuje praktyki monopolistyczne. Można zrobić dobry soc używając gotowych cortexów arm i jest to wykonalne stosunkowo niewielkim nakładem kosztów i pracy biorąc pod uwagę skalę wydatków i możliwości R&D korporacji. Problem pojawia się wtedy kiedy generyczny układ ARM oparty na aktualnie dostępnych Cortexach ma być tak samo wydajny jak głęboko modyfikowany i udoskonalony układ Qualcomma, który też bazuje na tych samych uniwersalnych Cortexach. Właściwości procesora z wymaksowanymi zegarami są znane każdemu miłośnikowi overclockingu i każdy wie jak taki układ sprawuje się w porównaniu z procesorem, którego wyższa wydajność jest zasługą udoskonalenia konstrukcji zamiast podbicia zegarów. Samsung projektował w ten sposób Exynosy latami i efekt był różny z drugiej też strony modyfikacje Qualcomma też nie zawsze były trafione i choć ogólnie Exynosy były gorsze to różnice były akceptowalne. Bazująca na Cortexach można zrobić układ o świetnych właściwościach użytkowych szczególnie jeśli producent nie przesadzi z zegarami dlatego Exynosy mimo, że słabo zoptymalizowane nie były nigdy tragiczne.

 

Do czasu, aż Samsung wymyślił, że zamiast gotowych Cortexów zastosuje autorskie rdzenie, które są wyjątkowo nieudane...

 

Exynossy od kilku lat nie domagają, ale w tym roku nastąpiło jakieś apogeum w odniesieniu do wersji ze Snapem. Oby Samsung w końcu pod wpływem krytyki, która teraz narasta się ogarnął i zacząć traktować inne rynki tak samo jak USA.

 

Samsung postawił na nieudane semi autorskie rdzenie Mongose i to jest jedyna przyczyna. Zamknęli dział r&d i kolejne Exynosy będą bazować na zwykłych Cortexach ale mleko się już rozlało. Autorskich rdzeni nie dało się połączyć z nowymi cortexami w układzie 2+2 albo nie chcieli już w to inwestować więc powstał chimeryczny soc z nieudanymi od samego początku i już obecnie starymi konstrukcyjnie mongose i nie najnowszymi cortexami.

 

Krytyka ? jaka krytyka, ja to wiem ty to wiesz a inni co nie siedzą na internecie ?

Tysiące innych kupią samsunga bo to samsung i oni nie sprawdzają testów czy porównań.

Takich ludzi co ma wiedzę, testy opinie, wykresy, tabele i recenzje. to może 1% kupujących.

 

99 % kupujących powie że super telefon i bateria ma 5000 i wszystko w temacie.

 

Miarka się przebrała. Moja 70 letnia mama o Samsungach potrafi powiedzieć, że mają fatalne baterie. Prawie każde opracowanie pomijając sponsorowane podkreśla, że s20 słabo trzymają na baterii i wcześniej to samo zresztą pisano o s10. Smród poszedł i to już dość powszechna 'wiedza' choć, o ironio Samsung stosuje przecież całkiem pojemne baterie przyzwoitej jakości.

 

Ludzie nie potrzebują głębokiego rozeznania aby zapamiętać o poważnych wadach popularnego sprzętu. Sytuacja jest taka sama jak z silnikami tsi VW. Każdy wie, że palą olej i po 200 tys są do remontu już mniejsza o to, że nie wszystkie i w różnym stopniu - ja zrobiłem 290 tys km na tsi (dokładnie to Audi więc oczywiście oznaczenie inne) i oleju nie musiałem dolewać, mimo że silnik był modyfikowany i moc była znacznie podniesiona więc powinien żłopać 1l/500km a po 200 tys co najmniej wybuchnąć.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inne jego wady.

 

Wysokie temperatury chipu Samsunga powodują, że automatycznie stara się on ograniczać swoją wydajność. O ile więc w pierwszych minutach grania w wymagającą grę Samsung Galaxy S20 Ultra może jawić się jako świetny gamingowy smartfon, to mocne nagrzewanie się Exynosa 990 sprawi, że rozgrywka po pewnym czasie stanie się mało komfortowa.

 

https://www.purepc.pl/felietony/exynos_kontra_snapdragon_nierowna_walka_flagowcow_samsunga

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyka ? jaka krytyka, ja to wiem ty to wiesz a inni co nie siedzą na internecie ?

Tysiące innych kupią samsunga bo to samsung i oni nie sprawdzają testów czy porównań.

Takich ludzi co ma wiedzę, testy opinie, wykresy, tabele i recenzje. to może 1% kupujących.

 

99 % kupujących powie że super telefon i bateria ma 5000 i wszystko w temacie.

 

Otóż to. Ciotka wujkowi na urodziny we wrześniu kupiła Samsunga A70 - sama siedzi na Galaxy S począwszy od S2 - za 1700zł, aż się wódką zakrztusiłem jak to usłyszałem :lol2: No ale Samsung, wiadomo, jak Passat B5 w TDI :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to przynajmniej jest w miarę niezawodny, oszczędny i jakoś działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielu znajomych bo narzekali na swoje samsungi ale i tak zmieniali na samsungi bo to im się kojarzy z prestiżem.

Co do aut, tez mogę podać przykład.

 

 

Podobnie myślą niemcy co do stingera 3.3 355 czy tam 360 ps z gpefem teraz.

Na youtobe jak są testy stingera 3.3 to wszyscy zachwyty uhh, ahh a jak co do czego przyjnie i ktoś ma tyle kasu to kupi za te pieniądze golasa audi, bmw czy merca, bo cokolwiek kia zrobi, jakkolwiek będzie to auto mocne i jakościowo dobne itp, nawet jeśli będzie lepsze kiedyś od bmw to i tak ludzie myślą że to nie może być dobre auto bo to tylko KIA.

Takim myśleniem stinger czy Alfa Romeo Giulia w europie się sprzedaje fatalnie, oczywiście daleko im do auto doskonałym ale nawet jeśli kiedys takie zbudują to niewiele im to da bo w umysłach zostaje że to kia i to nie ma prawa być dobre.

Przez ostatni rok tylko raz w de widziałem stingera a takiego fajnego procreeda dwa razy, z czym nowego focusa już z 1000 razy.

Jakiekolwiek dobre zrobi wnętrze jakościowo mazda, zreszta już ma :P to i tak np bmw nawet 3 bije ją na głowę bo to tylko mazda, sam Partyn w tescie mazdy 3 mowił że bme1, merc klasa a czy aud a3 maja gorsze jakości wnetrze od mazdy ale to on wie i jak wiem a cala reszta bmw zawsze było i będzie lepiej wykończone opd mazdy np3 bo to tylko mazda a to wielkie BMMWWW :lol:

 

 

Chyba wiemy o co nam chodzi, samsung wyrobił sobie taka markę że może sobie pozwolić na ''wały '' i tak będzie się sprzedawał.

Olewając seria S to ja się pytam tak naprawde jaki samsung z seri A jest dobrzy wyceniony tym samym opłacalny.

Chciałbym wiedzieć ile ludzi kupiło serie A np. A41 czy A51 dlatego że to super fon w tej cenie a ile dlatego że to po prostu samsung. ;)

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dziala swiat niestety, tak jak teraz mi10 zdrozalo bo moglo przy zastosowanych technologiach to tak samo wyglada zakup drogiej kii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrożało bo, skończyły się dotacje,zwolnienia podatkowe itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niko, wystarczy że a40 jest popularny. Ale to zetafon... Za 1000zl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Focusa to jest lepiej wygłuszony od Mazda CX-5 i BMW X6 za 400 tys którym ostatnio jechałem. Taki fun fact ;)

 

Co do telefonów to zapowiada się coś małego na horyzoncie? Żony S8 ledwo żyje. Nie chce większego telefonu.

 

Jedyny mały ale przyzwoity smartfon to iPhone 11 Pro pomijając s10e z legendarnym Exynosem.

 

W wygłuszenie focusa ciężko mi uwierzyć, bo w moim Mondeo mk4 korzystając z pełnego zakresu obrotów, a inaczej się nie da nim jeździć jest niewiele ciszej niż w starym Władymircu t25.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrożało bo, skończyły się dotacje,zwolnienia podatkowe itd.

zdrozaly bo bazowo kosztuja drozej a jak cos jest drozsze to trzeba na tym zarobic, mi10 w produkcji jest w podobnej cenie co wielcy tego swiata a ze nie mozna takiej marzy na nim nabic jak na samsungach to musi byc tanszy

 

a co do czegos malego na horyzoncie, jakis honor mial wyjsc na prawde maly ale nie wiem jak z banem dodatkowo mi6 2020 ale to wszystko zapowiedzi/plotki na dzien dzisiejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawe ile się sprzeda takich Mi10 Pro w Polsce przy cenie 4399zł, bo dowalili nieźle. Szczególnie patrząc przez pryzmat ceny ostatniego ich flagowca Mi9. Niby Mi10 Pro niczym nie odstaje od swojej konkurencji, ale to zakorzenienie na rynku, żę Xiaomi=tanio pewnie będzie decydujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale xiaomi jako flagowce przy tej cenie zostaly skreslone, poza tym w chinach 3k zl a w polsce ponad 4tys, rozumiem marza vat itd. ale gruba przesada, nie moge zaakceptowac tego

czas na inne firmy, i moje mniemanie o tanim xiaomi pryslo

 

a wersja 128 a 256 - 500zl roznicy

 

cena tego telefonu to zdecydowanie podzespoly ale transport z chin do pl wyniosl tak duzo ze szkoda gadac....

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi są teraz trzecią firma na świecie pod względem sprzedaży i zaczęli się cenić, nic dobrego dla nas.

Na 100% gdyby p40 pro miało google i s20 ultra nie byłby za 6 koła to xiaomi by kosztowało zdecydowanie mniej.

Dostosowują się do rynku - lipa. :mad:

 

Co do innych firm, dopłata do s20 plus 500zl nie ma sensu, co innego gdyby to była dopłata do wersji ultra.

Ciekawe ile będzie kosztowało mi10 lite, będzie fajny jak p40 lite.

 

 

''niestety ale xiaomi jako flagowce przy tej cenie zostaly skreslone'' - gdyby taki indetyczny telefon wydal samsung to było by tanio , ale ze xiaomi to nie :Up_to_s:

Fakt cena wysoka, jak teraz wszystko na rynku, do tego złoty jako waluta leży na ryj, euro prawie 4,6zł. to też wpływa pewnie na cenę.

Ja czekam na dobre średniaki jak mi10 lite.

 

https://www.gsmmaniak.pl/1122380/xiaomi-mi-10-lite-5g-oficjalnie-cena-specyfikacja/

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cena nie jest wysoka a dostosowana do rynku, który oszalał i ceny flagowców poszły w jakieś kosmiczne wartości.

@niko123

No pewno. Xiaomi teraz chce zapełnić lukę po Huawei. Pewnie im się to uda, wystarczy spojrzeć skąd startował Huawei i jak to cenowo z każdym kolejnym flagowcem wyglądało. Rynek się przystosuje do cen flagowych Xiaomi, tylko szkoda, żę te szaleństwo ogólnorynkowe wciąż postępuje, a granica jest przesuwana z roku na rok nie o kilka złotych a nawet kilkaset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe że USA kiedyś zablokuje xiaomi jak to zrobił z Huawei ?

Lipa z tymi cenami...........

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, Xiaomi chyba nie zajmuję się tworzeniem infrastruktury do sieci, a co się w zasadzie dla Huaweia oberwało. Chociaż z drugiej strony patrząc na jakiejś podstawie ten ban od Trumpa poleciał to niczego nie można być pewnym. Do dziś przecież żadne dowody na szpiegowanie Huaweia nie zostały zaprezentowane przez stany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle można kupić Mi9t pro, Oneplusa 7 pro albo LG G8s. Jest jeszcze Xperia 1 ale dla mnie ten produkt to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie kupienie poprzedniego flagowca nie jest zlym pomyslem w obecnej chwili, osobiscie nie balbym sie kupic op7t pro od kogos w dobrym stanie, bo wiadomo wyjdzie 8 to na pewno ktos poprzedniego bedzie zmienial w ludzkich pieniadzach :)

 

obecna sytuacja rynkowa pokaze gdzie jest miejsce drogich smartfonow, gdzies na koncu listy potrzeb po srajtasmie i makaronie, oby to tez cos zmienilo, ten ciagly pospiech za najwyzsza cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odlot xiaomi z tymi cenami :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, może wiedzą co robią. zobaczymy za kilka miesięcy.

 

26.02.2020,

 

Xiaomi Mi 10 Pro jest wyraźnie droższy od poprzedników, a mimo to sprzedaje się rewelacyjnie.

 

https://www.gsmmaniak.pl/1107834/xiaomi-mi-10-pro-swietne-wyniki-sprzedazy-cena/

 

https://www.gsmmaniak.pl/1102588/xiaomi-mi-10-rekord-sprzedazy-specyfikacja/

 

Może kłamią że tak się sprzedaje. ;) takie zagrywki

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle można kupić Mi9t pro, Oneplusa 7 pro albo LG G8s. Jest jeszcze Xperia 1 ale dla mnie ten produkt to porażka.

 

Ciekawa alternatywa dla Mi9t Pro była wersja Redmi k20 pro exclusive edition. Tan sam telefon ale wersja 12/512 i zamiast snapa 855 była wersja podkrecona 855+. Ale w Polsce nie do kupienia niestety, trzeba targać z Azji

Edytowane przez Cumulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PRAWDZIWY Redmi k20 (pro) tak samo jak zresztą inne Xiaomi w wersji CN nie wgrasz standardową metodą firmwaru global lub eea czyli global + gdpr. Bardziej zorientowanych przepraszam za skróty myślowe i uproszczenia w każdym razie po sflashowaniu bootloader musi zostać otwarty lub firmware musi być garażową modyfikacją opartą na wersji CN - miui eu to jeszcze inna historia i bootloader zostaje otwarty ale firmware może przechodzić safety pass. Nie polecam importu z Chin tańszej wersji CN choć są to potencjalnie drobne problemy do rozwiązania to szkoda na to czasu i zawsze jest ryzyko, że coś się zwali po aktualizacji. Dla oszczędnych dobrą opcją jest import z Hongkongu gdzie sprzedawana jest wersja global.

 

ogolnie kupienie poprzedniego flagowca nie jest zlym pomyslem w obecnej chwili, osobiscie nie balbym sie kupic op7t pro od kogos w dobrym stanie, bo wiadomo wyjdzie 8 to na pewno ktos poprzedniego bedzie zmienial w ludzkich pieniadzach :)

 

obecna sytuacja rynkowa pokaze gdzie jest miejsce drogich smartfonow, gdzies na koncu listy potrzeb po srajtasmie i makaronie, oby to tez cos zmienilo, ten ciagly pospiech za najwyzsza cene

 

Ciężka zagadka. Ceny rosły długi czas i stopniowo więc ludzie się do nich przyzwyczaili. Najdroższe serie smartfonów nie są też postrzegane jako produkty premium a zwykłe mainstreamowe produkty i to produkty pierwszej potrzeby. Rynek się oczywiście załamie ale prawdopodobnie w stopniu dalekim od dramatu. Uczciwie powiem, że w Polsce nie byłem choćby na wakacje już 10 lat więc ciężko mi ocenić polskie realia ale nie sądzę aby wasz rynek był wyjątkowy tak samo jak potrzeby ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...