Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.gsmmaniak.pl/1102588/xiaomi-mi-10-rekord-sprzedazy-specyfikacja/

 

Może kłamią że tak się sprzedaje. ;) takie zagrywki

 

Chińczycy zawsze kłamią. Teraz kontrahent zablokował mi towar, który być może nie został wyprodukowany ale twierdzi, że jest problem z wysyłką. Widać że rynek u nich się wali i zaproponowali, że przyślą towar jeśli wpłacę zwrotny depozyt wartości 50% wartości towaru, z którego pokryją swoje ewentualne większe koszty jeśli takie wystąpią. Nie piszę dokładnie jaka to firma, bo chcę ewentualnie opisać całą sytuację wraz z zakończeniem ale to w innym poście. Kontrahent to firma pozornie dość poważna choć niezbyt ceniona przez konsumentów. Transakcja była ubezpieczona ale oczywiście żadne ubezpieczenie nie pokrywa 100%. Wszystkie informacje z Chin to propagandowa papka, a płynności finansowej nie ma już od końca lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to kulturalnie nazwac ale kupowanie telefonu za 6k to dla mnie to zwykle frajerstwo skoro mozna kupic za 1/3 ceny urzadzenie o podobnym wlasciwosciach, ale jesli ktos ma kase i chce pokazac swoj status to wyglada to inaczej, znam takie osoby, szanuje je ale telefon za ponad 1 miesiac pracy w niektorych przypadkach to masakra

 

dodam ze niektorzy kupuja takie urzadzenia jako narzedzie pracy ale wtedy ono pracuje na siebie po prostu a nie generuje koszty

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 8 PRO dostał androida 10, wraz z aktualizacją działa sprzętowe przyspieszenie filmów i streamów. Jeah! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to kulturalnie nazwac ale kupowanie telefonu za 6k to dla mnie to zwykle frajerstwo skoro mozna kupic za 1/3 ceny urzadzenie o podobnym wlasciwosciach, ale jesli ktos ma kase i chce pokazac swoj status to wyglada to inaczej, znam takie osoby, szanuje je ale telefon za ponad 1 miesiac pracy w niektorych przypadkach to masakra

 

dodam ze niektorzy kupuja takie urzadzenia jako narzedzie pracy ale wtedy ono pracuje na siebie po prostu a nie generuje koszty

 

To wszystko kwestia wieku i zarobków. Jak sam zauważyłeś nakładają się na to obowiązki zawodowe. W moim wieku raczej nie da się poprawić sobie statusu społecznego telefonem i nie uważam się za frajera, bo choć nie lubię mówić o dochodach i uważam to za ubóstwo umysłowe więc też o tym nie napiszę bezpośrednio to jednak w obliczu sugestii, że być może jestem frajerem to z całą stanowczością stwierdzam, że od co najmniej dekady nie kupiłem telefonu ani za równowartość miesięcznego wynagrodzenia ani za równowartość połowy miesięcznego wynagrodzenia, ani nawet za dwie tygodniówki. Zawsze staram się kupować jak najtaniej produkt spełniający moje oczekiwania i kupowałem też na próbę flagowce ekonomicznych brandów ale one niestety nie spełniają moich oczekiwań.

 

Jednak nie opowieść o historii mojego życia jest powodem dla którego płodzę tego posta ale moje głębokie przekonanie, że pomiędzy PRAWDZIWYMI flagowcami a urządzeniami za 2 tys są istotne różnice i dla wielu osób będą one istotne. Używając różnych urządzeń dostrzegam daleko idące i upierdliwe braki w flagowcacach w wersjach ekonomicznych i budżetowych firm. Też jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś kto interesuje się elektroniką będzie gotów poświęcić o wiele więcej niż tygodniówkę lub wręcz pożyczyć pieniądze aby kupić pełnego flagowca i choć ja bym tego nie zrobił to nie mi to oceńcie podobnie jak i powody takiego postępowania. Poprawa statusu społecznego smartfonem w części zawodów jest niemożliwa, a też próby poprawy swojej pozycji wśród rówieśników elektroniką jest to raczej domena młodych ludzi co wydaje się głupie ale z drugiej strony jest biznes gdzie spotykając się z klientem lub partnerem biznesowym obowiązuje pewien schemat ubioru i obycia, a gadżety takie jak zegarek, smartfon itd. są jego elementem. Jako nonkomformista mam to gdzieś ale jakiś minimalny standard w postaci czystego smartfona z wyświetlaczem, który nie jest stłuczony oraz nie oszpeconym przez przesadnie oczojebny lub pancerny case jednek obowiązuje, a część ludzi idzie o krok dalej i wstydzą pokazać się z urządzeniem, które nie jest iPhonem i trudno mi za to winić tych ludzi ani z nich szydzić gdyż są to głupie ale jednak normy kulturowe. Istotnie w biznesie dla dużej części osób gość, który nie ma iphona ale np. S20 Ultra może być podejrzewany o długi, problemy finansowe i mniej godny zaufania niż osoba z iPhonem nawet jeśli jest to starszy iPhone X. I jest to szczególnie prawdziwe nie tylko u nas w UK ale w Chinach kontynentalnych. W pozostałych grupach społecznych wygląda to na szczęście normalnie pomijając osoby najmłodsze i zdecydowaną większość ludzi szeroko rozumianej klasy średniej przywiązuje do tego niewielką o ile w ogóle jakąś wagę i ma to niewielkimi wpływ na ocenę statusu poświadcza tym bardziej, że trzymając się Samsunga dla wielu nie ma istotnej różnicy między Samsungiem s20 a Szajsungiem a20, a iPhone jest dość popularnym urządzeniemu właściwie jednak i jest to bardzo ciekawe

trzeba przyznać, że 80 - 90% ludzi ze stałą pensją na względnie przyzwoitym poziomie ale nie inwestujących się elektroniką kupuję iphona i jest to bardzo interesujące zagadnienie. Kończąc temat Appla 6 tys vs 2 tys to też niesprawiedliwe porównanie, bo telefonów za 6 tys w zasadzie nie ma na rynku poza kilkoma i są tak drogie tylko ponieważ to droższe wersje kiedy bazowa cena modelu jest niższa. 6 tys nie kosztuje ani iPhone 11 ani s20 ani żaden inny mainstreamowy flagowiec , a żaden smartfon za 2 tys nie jest dobrze wyposażony i jednocześnie w każdym jednym widać oszczędności i nigdy nie zgodzę się z tezą, że nie ma różnicy pomiędzy telefonem za 6 tys a takim np. Mi9t pro a s10 5g czy obecnie... No właśnie s20 ultra a mi10, który jednak nie kosztuje 2 tys a braki w nim są oczywiste i bardzo dotkliwe.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 8 PRO dostał androida 10, wraz z aktualizacją działa sprzętowe przyspieszenie filmów i streamów. Jeah! :)

 

Niestety to jest ostatnia wersja Androida jaką dostanie ten smartfon. Standardem stały się już dwie nowe wersje Androida ale Xiaomi nie potrafi albo nie chce tego zapewnić.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowanie wizerunkiem to tez jednak praca i taki telefon zarabia po czesci na siebie, a zamozni ludzie tkorzy kupuja iphonea to tez wygodni ludzie, nie maja czasu na interesowanie sie czy cos zadziala czy nie

Ty jako jedyny mi znany na forum potrafisz tak wykorzystac telefon ze zaden prawie nie spelnia wymagan w 100% co jest inna para kaloszy. Wydanie nawet polowy pensji na telefon z ktorego bede osobiscie korzystal dluzej niz 2 lata to dla mnie nadal bol, ten telefon nie zarabia tak na siebie. Ulatwia zycie i to jest tylko i wylacznie ta kwestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nietypowe zapytanie. Planuje żonie kupić czytnik do czytania ksiażek.. Ale czy może istnieją smartfony/tablety które również pozwolą na wygodne i bezpieczne czytanie ebooków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją wynalazki z ekranami e-ink natomiast średnio nadają się one jako zwykle smartfony. Natomiast zwykły smartfon z ekranem ips czy OLED też nie dorówna walorom czytania n do ekranu e ink. Więc podsumowując lepiej nie iść na kompromisybjesli żona dużo czyta bo szkoda wzroku i lepiej kupić normalny czytnik typu Kindle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem tego zdania ze normalny czytnik bedzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często czytam w łóżku książki na smartfonie. Nie jest to najwygodniejsze i trudno mi polecić to rozwiązanie ale wiadomo, że mając książkę na smartfonie można poczytać chwilę na poczekalni u lekarza czy urzędzie albo cierpiąc na bezsenność poczytać trochę przed snem. Każdy duży (szeroki) smartfon od biedy nadaje się jako czytnik ebooków i do okazjonalnego czytania w dzień można użyć dowolnego ale raczej zdecydowanie powinien to być smartfon z ekranem o szerokości 68 mm i więcej, bo inaczej czytanie to prawdziwa męka. Chcąc czytać częściej, dłużej i o różnych porach trzeba wybrać smartfon z podświetlaniem ekranu ips lub oledem typu dc dimming / anti flickering przy czym nieco lepszy jest oled ponieważ zapewnia wspanialszy kontrast, jak ktoś preferuje czarny motyw to dodatkowo oled punktuje ale ekranu ips nie trzeba skreślać. Tryb czytania z filtrem światła niebieskiego to już praktycznie standard ale używanie go to kwestia preferencji ale bezwzględnie ekran musi zapewniać dobrą powłokę antyrefleksyjną i umożliwiać pracę przy niskich poziomach jasności. Wymogi te spełnia prawie każdy flagowiec ale też pewnie wiele smartfonów za około 1000 zł. Dość dobrym narzędziem do czytania spełniającym wszystkie te wymagania jest Xiaomi mi9t.

 

Mimo wszystko nie polecam smartfona do używania jako jedyne narzędzie do czytania książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dzisiaj cały YouTube i faktycznie chyba czytnik będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzi nastepca niedlugo, wiec tego juz spychaja na takich promocjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zagadkę, której nie ogarniam, a wydaje mi się, że przekopałem wszystkie opcje scratchhead.gif Tata ma teraz Redmi Note 8T. I kompletnie nie mogę znaleźć opcji w kontaktach odpowiedzialnych za eksportowanie, importowanie kontaktów oraz wyświetlania ich z pliku lub karty sim. Ktoś pomoże, bo jeszcze się z czymś takim nie spotkałem aby takich opcji nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Pochopnie od razu po wejściu w kontakty są na górze po lewej stronie trzy kropki. Tam jak klikniesz to od razu Ci się pojawia opcja importu/exportu kontaktów.

 

 

Redmi note 7 jest dokładnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już to rozwiązałem, ale i tak jest to do bani zrobione. Są dwie aplikacje kontaktów. Jedna Xiaomi i tam nie ma. Oraz druga w folderze z aplikacjami Google i tam już są te opcje. Nie wiem co za idiota tam to wymyślił, jednak jest bardzo nieintuicyjne.

 

O kropkach mi nie musicie mówić, bo wiem jak wchodzić we wszelakie ustawienia. Tylko po prostu w jednych kontaktach jest, a w drugich nie. Dopiero jak zacząłem przekopywać neta, to znalazłem ten patent.

 

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona pokazała mi dziś czyjeś zdjęcia na FB. Rzeczywiście ładne. I mówi do mnie co to za telefon. A ze był znak wodny to nie było trudno zgadnąć. Redmi note 8 pro :E wołajcie jak będzie promocja bo dziś rano i wczoraj była promocja za 899 w Ole Ole i Euro AGD

 

Przy dobrym oświetleniu owszem. Natomiast przy słabym świetle robi zdjęcia jak telefon kosztujący 1000zł - sytuację poprawia GCAM (używam 7.3), szczególnie poprawę widać z przedniego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko jedna. Telefon z oficjalnej dystrybucji czy z allegro? Bo jak drop shipping z Chin to nie ma się co dziwić ;)

 

Z T-Mobile, więc wałek to raczej nie jest.

Tutaj znalazłem ten problem i rozwiązanie na końcu: KLIK.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIUI jak zwykle, wynajdują koło na nowo i wszystko trzeba robić od tyłka strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za miesiac moge wziac nowy telefon,na chwile obecna uzywam p20 pro..swietny telefon,chcialbym zostac przy huaweiu-ale...no wlasnie,brak wsparcia google.

Na telefonie nie instaluje duzo apek,nie uzywam tez nfc-dla mnie wazny jest ekran-czasami ogladam filmy,no i aparat -to baaaardzo istotne jak dla mnie.

Chcialbym wziac p40 pro,ale nieco boje sie problemow-szczegolnie jezeli chodzi o mapy(pomimo ze mam w aucie tomtoma to jednak wiecej uzywam, telefonu).Gry mnie zupelnie nie interesuja.

Dodatkowo telefon czasami uzywam jako ekran do drona(DJI Air).

 

Waszym zdaniem pakowac sie w ten telefon,czy biorac pod uwage moje zastosowania jednak wybrac cos innego? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musi być Huawei to wciąż bardzo dobrą opcją jest P30 Pro. W kwestii P40 Pro i jego wsparcia oraz bezproblemowości działania to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego sie boje-najbardziej faktu,ze moga byc problemy z dronem,tu potrzebuje miec pewnosc...

 

P30 pro to jak najbardziej ciekawa opcja,choc przedluzyc moge dopiero w przyszlym miesiacu chyba-wiec moze ich juz nie byc.

 

szkoda mi tej p40 pro,bo to swietny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome od jakiegoś update zaczął się wieszać. Do tego jak czasem klikam w górna belkę żeby wpisać adres to nagle cofa mnie w jakąś niedawno otwartą stronę. Ktoś też to zauważył?

sprawdź Brave - to samo co Chrome, ale ma tryb ciemny, bdb wbudowany adblocker i możliwość wysyłania danych reklamowych (tak, masz możliwość wysyłać lub nie, gdzie w Chrome wymuszony jest przesył)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIUI jak zwykle, wynajdują koło na nowo i wszystko trzeba robić od tyłka strony.

przechodzilem pare razy z starszego xiaomi na nowszy, 0 takich problemow, dziwna akcja i raczej jednostkowa, u mojej matuli np. nie bylo drugich kontaktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zasadniczo wszystkie nowe Xiaomi mają jedynie aplikacje google do kontaktów i smsów. Już autorskich Xiaomi nie ma. I w sumie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuwasz opcje do samego końca i masz tryb Pro, tam są poszczególne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...