Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

S10 5g dostał nową aplikację aparatu w kwietniowej aktualizacji zabezpieczeń. Jest to taka sama ale nie ta sama aplikacja jaką Samsung przygotował dla s20. Jest dość sporo nowych funkcji ale poza manualnym trybem wideo oceniam je jako w gruncie rzeczy kompletnie bezużyteczne. Zmieniły się natomiast algorytmy przetwarzania obrazu i zmieniło się dokładnie to na co Samsung postawił projektując serię s20. Inaczej są przetwarzane i inaczej wyglądają zdjęcia zrobione w trybie nocnym i przy użyciu zoomu cyfrowego. Bardzo ogólnie oceniając zdjęcia nocne i robione z użyciem zoomu są i to jest dobre słowo - ładniejsze. Zdjęcia nocne są ogólnie lepszej jakości ale nie jest to duża różnica. W przypadku zoomu cyfrowego zdjęcia są podobnej jakości jak wcześniej, czasem minimalnie lepsze ale bardzo mocno wyostrzone. Nawet biorąc pod uwagę rozdzielczość i rozmiar matrycy w s10 zoom cyfrowy zawsze był słaby. Teraz wartość artystyczna takich zdjęć jest obiektywnie gorsza niż wcześniej i obecnie nie boję się tego napisać praktycznie zerowa ale łatwiej pozyskać z nich jakiś napis lub znak o ile nie zginie podczas odszumiania więc ocenę proponuje oprzeć na samplach i mimo marnej jakości raczej skłaniam się aby docenić ich większą czytelność mimo obiektywnej kiczowatości. Nie przygotowuje materiału, bo liczę że jakiś duży serwis to zrobi na dniach i wtedy będzie do czego się odnieść. Jakość zdjęć robionych w dzień to ciężki temat i nie wszystko jest na plus ale bez żadnych wątpliwości mogę stwierdzić, że Samsung minimalnie poprawił aparaty w s10. To dobrze, bo duża część producentów włączanie z Apple tego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rn8pro dostane jako firmowke, zobaczymy z czym to sie je

 

co do oneplusow i sugerowanej ceny

 

niestety ale widac ze poszli ta sama droga co xiaomi, czyli drogie podzespoly, pelnoprawny flagowiec i cena robi sie astronomiczna, za 1+ bylbym w stanie dac wiecej kasy ale to nie moja bajka dawac 4k za telefon albo za niepelna wersje ponad 3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snapdragon 865 jest za dogi i do tego przez swoją konstrukcję prądożerny. Rozwój 5g które miało napędzać sprzedaż i być główną zaletą jest niemal zablokowany, a nagrywanie 8k to grube nieporozumienie. Dla mnie otwartą kwestią jest natomiast czy flagowiec musi posiadać najdroższy soc na rynku i skłaniam się bardziej do opinii, że jest to absolutnie zbędne. Oferta producentów zdaje się iść pod prąd mojej ocenie rynku, bo aby dostać naprawdę dobrze wyposażony smartfon z solidnym zestawem aparatów trzeba sięgać po flagowca premium, z absurdalną ilością ram i niepotrzebną mi w większości sytuacji do niczego mocą obliczeniową. Tańsze wersje flagowców w zasadzie są pazbawiane elementów, których brak jest najbardziej dotkliwy. Oczywiście pojawią się głosy,że tak się nie da a dowodem jest niezbalansowany mi note 10 ale ten moduł Samsunga to zły przykład, bo moduł aparatu w nim to triumf marketingu nad zdrowym rozsądkiem. Owszem robi niezłe zdjęcia ale przy biorąc pod uwagę zastosowanie 4x większej matrycy niż w iphonie 11 trudno mi uznać tą konstrukcję za wzór do naśladowania dla innych i efektywne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam mordeczki wróciłem jak tam xiaomi na stole podane?

 

 

wróciłem do polecnia oppo więc wrzucam :

przedsprzedaż reno 3 pro - gratis Oppo Enco warte ~600zł -> https://www.x-kom.pl/p/556342-smartfon-telefon-oppo-reno3-pro-12-256gb-czarny.html

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie calkiem ciekawa opcja, gdybym zmienial telefon dzisiaj na pewno bym sie zastanowil, sluchawki wygladaja niczego sobie, ciekawe jak graja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330zł w oficjalnym sklepie Oppo na Ali.

 

 

to sobie idź do ali bez gwarancji i kup, cena europejska oscyluje w granicach 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie idź do ali bez gwarancji i kup, cena europejska oscyluje w granicach 600zł.

 

Normalna gwarancja. Chyba, że oficjalny sklep Oppo jej nie oferuje. Zdejmij klapki z oczu bo jesteś tragiczny - kolejny raz Oppo myśli, że w Europie przepłacą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbka AirPods,nie warte więcej jak 200 zł.

 

 

 

XD już wiem czemu mnie nie było na tym forum, cebula kwitnie aż miło

 

 

Normalna gwarancja. Chyba, że oficjalny sklep Oppo jej nie oferuje. Zdejmij klapki z oczu bo jesteś tragiczny - kolejny raz Oppo myśli, że w Europie przepłacą...

 

 

to kup sobie w chinach, w czym masz problem? Oh wait.. Po co komentujesz skoro i tak nie kupisz?

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD już wiem czemu mnie nie było na tym forum, cebula kwitnie aż miło

 

 

to kup sobie w chinach, w czym masz problem? Oh wait.. Po co komentujesz skoro i tak nie kupisz?

on nie chce ich kupić, tylko informuje o możliwości ich kupna za 60% ceny podanej przez Ciebie. Widzę, że ZP chyba było za krótkie Fliperku, bo nic sie nie uczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mody chyba jeszcze jajka wcinają bo nikt na raporty nie reaguje, on musi mieć perma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zgłoś się do lekarza.

 

 

A wiessz, że byłem?

 

Powiedział że takie już mamy bananowe społeczeństwo i nic z tym nie zrobię. Przyznał mi rację i polecał odstawić internet bo tacy mądrzy ludzie jak wy są tylko w internecie i jako doradcy klienta w sieciówkach a normalny człowiek kupuje to co mu się podoba nie patrząc na ceny

 

i taka ciekawostka : wiesz, że jakbyś wystawił Oppo Enco Free za 500zł na allegro to byś sprzedał w jeden dzień? Mam znajomego z punktem z akcesoriami GSM i akcesoria oppo schodzą mu w kilka dni - BO UWAGA UWAGA : SĄ ŁADNE. Enco Q1 5 sztuk poszło w dwa dni, bez żadnych poleceń.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jakby matka miała f..a to by była ojcem".

 

Odstaw internet - a przynajmniej to "nienormalne" forum.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum już 14 lat i wiem że nie warto się kłócić, szkoda nerwów a dotyczy to wszystkich.

Jak miałem mniej jak 24 lata to też mnie ponosiło ale prawda jest taka że na siłę nic na forum nie zrobicie.

Ochłońcie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę nie ale kilka raportów pomogło i znów nastał spokój, peace&love 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchawki wygladaja ladnie, jak graja znosnie za ta cene to ok

to po 1

 

po 2

jesli daja je za free do sluchawki to tylko + dodatni, darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada, jak chcesz to sprzedajesz za 500zl i od chinczyka kupujesz ze 300, i korzystasz z gwarancji ktora miales ze sluchawka << cebula deal :D

 

obecnie 2,5k to dobrze wyceniony telefon przy obecnej sytuacji na rynku

 

dodatkowo czytalem ze mi10 nie wyprzedalo sie w przedsprzedazy w polsce :E

poprzednio przy mi9 poszlo w 1 dzien, tym razem trwalo dluzej i nie poszlo wszystko << klienci zaglosowali portfelami, za 3,5k czy 4k to mozna miec nowego samsung albo innego "wypasa" bez tak chinskiego rodowodu, okazuje sie ze miui w tej cenie juz nie do przelkniecia dla wiekszosci :E

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Chinach zaczynają się od (po przeliczeniu) ponad 700 dolarów, więc Xiaomi Mi 10 Pro jest dość drogim telefonem jak na tę markę. Jednak chińskiemu producentowi udało się sprzedać nowych telefonów naprawdę dużo – firma osiągnęła ponad 28,5 miliona dolarów ze sprzedaży nowych flagowców w zaledwie 55 sekund podczas pierwszej sesji sprzedaży błyskawicznej.

 

Osobiście s20 na tle mi10 pro wypasionym bym nie nazwał, raczej ubigim. ;)

 

Ja podchodzę do tego tak.

Dlaczego mi10 pro ma być tańsze 70% na tle innych marek ?

Co by ludzie powiedzieli gdyby mi10 pro byl samsungiem za 4300zl ? - pewnie okacja cenowa by pisali, ale że to xioami to nie wolno ;)

Dla mnie wszystkie flagowce maja ceny z dupy, xiaomi, samsung czy p40 pro, wole dobre średniaki.

 

Ten film może być trafny i może taką drogę objeła firma xioami jak podsumowanie w tym filmie.

 

 

Mi - drogie flagowce

- Redmi - tanie budżetówce i średniaki

- Pocophone - tanie flagowce

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale redmi k30 pro to taki biedny lekko wykastrowany flagowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie jedzie P30 Pro. Nie mogłem się oprzeć, 2400zł w euro za taki fon to bardzo fajna cena. Wciąż nie widzę niczego do 3000zł co byłoby w stanie konkurować, szkoda jedynie braku 90Hz. Pytanie do Was, myślicie, że ładowanie go ładowarką od Matebook D 14 byłoby złym pomysłem? Tam teoretycznie jest 45W, ale parametry chyba powinny się dostosować do telefonu i normalnie ładować ile telefon pozwala? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

po 2

jesli daja je za free do sluchawki to tylko + dodatni, darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada, jak chcesz to sprzedajesz za 500zl i od chinczyka kupujesz ze 300, i korzystasz z gwarancji ktora miales ze sluchawka << cebula deal :D

 

 

 

Pierwsza część owszem, druga nie bardzo. Szukając słuchawek raczej szuka się czegśo na podstawie testów, produktów marek specjalizujących się w danym produkcie albo segreguje po cenie. W żadnej z tych kategorii Oppo nie zabłyszczy - drogie, nieznane w audio a testów niewiele - a w tych, których się znalazło oceny 3,5/5. Szansa na sprzedaż za te 500 bliska zeru - mimo zaklinania rzeczywistości przez flipera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...