Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

  • Aparat podstawowy 48 MP z rozdzielczością 12 MP, technologia quad pixel, f/1,7, 1,6 um, OIS, PDAF
  • Aparat z obiektywem szerokokątnym 16 MP - 117 stopni pola widzenia
  • Aparat z teleobiektywem o rozdzielczości 8 MP, 3x zoom optyczny, optyczna stabilizacja obrazu – OIS
  • Sensor z czujnikiem głębi 5 MP

 

 

Który  lepszy tel. w  bardzo podobnej cenie i specyfikacji.

 

  • Główny o rozdzielczości 48 megapikseli, jasności obiektywu f/1.8 i .  PDAF
  • Aparat z podwójnym powiększeniem optycznym o rozdzielczości 8 megapikseli, jasności obiektywu f/2.4  PDAF
  • Aparat szerokokątny o rozdzielczości 13 megapikseli, jasności obiektywu f/2.4 i

Edytowane przez wincek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy ma jaśniejszą optykę ale to nie jest parametr decydujący. Dodatkowo rozmiar pixela wskazuje na dość dużą matrycę w głównym aparacie co może oznaczać i najczęściej oznacza bardzo dobry aparat główny. Ponieważ parametrów jest stosunkowo niewiele to niestety jest to ciągle rebus tym bardziej, że parametry nie zawsze mają odzwierciedlenie w praktyce.

 

Podobnie ois. Niewiadomo czy nie zapisano informacji czy rzeczywiście brak. Osobiście wolę nawet wyraźnie gorszy aparat z ois niż teoretycznie lepszy ale bez stabilizacji ponieważ efekty pracy aparatem z ois są bardziej przewidywalne i traci się mniej ujęć, często ujęć niemożliwych do powtórzenia.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola Edge+

 

Proporcje ekranu plus masakrycznie zagięty ekran wg mnie psują wszystko inne w tym całościowo bardzo ciekawym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola Edge+

 

Proporcje ekranu plus masakrycznie zagięty ekran wg mnie psują wszystko inne w tym całościowo bardzo ciekawym telefonie.

 

Pisanie żeby zaistnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola edge+ to tel. dla verizon,bo ok. 15% klientów tej sieci jest zainteresowanych kupnem takiego tel.z wyższej półki.

Mnie się też nie podoba choć mogę go kupić za 900 $ ale znając życie to kolega w grudniu i tak go mi przywiezie .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21:9 aspect ratio to od przyszłego roku będzie standard, wszyscy producenci idą w tym kierunku.

Co nie zmienia faktu, że to słabe proporcje. Ja obecnie przesiadłem się z 18:9 (Nokia 7 Plus) na 19,5:9 (P30 Pro) i o ile przeglądanie neta czy społecznościówek jest w porządku tak oglądanie youtuba wypada już słabo. Albo ogromne czarne pasy albo bardzo ucięty obraz z dołu i góry. Zresztą to wciąż nie zmienia faktu, że te telefony mają po 16cm+ i nie można ich nazywać jakkolwiek małymi.

Głupi trend i tyle. Aż dziwne, że to Sony wyznaczyło ten trend.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie wyobrażam w ten sposób, że tak zwany mainstream mógłby pozostać przy ultra wąskich proporcjach celem ułatwienia obsługi jednak wersje plus, pro, ultra itp. dla osób, które przecież dopłacają za większy ekran powinny oferować ekran o większej szerokości i aby uniknąć absurdalnej długości urządzenia powinny pozostać przy proporcjach 18:9. My konsumenci płacący ekstra za większy ekran potrzebujemy większej przestrzeni roboczej głównie na szerokość do przeglądania dokumentów, otwierania pdfów i podobnych biznesowych oraz profesjonalnych zastosowań. Moja opinia nie jest odosobniona ale powtarza się praktycznie we wszystkich dyskusjach. Podsumowując chcąc mały/ średni i poręczny smartfon nie mam nic przeciwko 19.5:9, może nawet 21:9 jak np w Moto Razr choć widzę, że segment smartfonów o rozsądnej wielkości w zasadzie jest eliminowany natomiast w przypadku większych smartfonów czyli faktycznie przecież wersji opcjonalnie powiększonych dalsze zwężanie ekranu nie ma sensu i efektem są absurdalnie długie smartfony o wcale nie imponującej przestrzeni roboczej ekranu. Wielu producentów wypuszcza po 20 podobnych smartfonów ale wszystkie są podobnych rozmiarów, nie rozumiem w czym problem aby zaoferować wersję z szerszym ekranem. Kiedyś produkowano około 6 calowe telefony 16:9 i takie były optymalne dla mnie, teraz praktycznie każdy nowy smartfon ma szerokość co najwyżej 5.5 calowych tradycyjnych smartfonów, a przy obecnych proporcjach tak szeroki smartfon jak lubię... nie tylko lubię ale wręcz jest mi potrzebny byłby groteskowo długi. Obecnie używam s10 5g, który jeszcze ma proporcje 19:9 i względnie sensowną szerokość kosztem trochę przesadnej długości ale już jego następca jest znacznie dłuższy, a mimo to ma za wąski dla mnie ekran.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21:9 aspect ratio to od przyszłego roku będzie standard, wszyscy producenci idą w tym kierunku.

przecież to największy rak mobilek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18:9 jeszcze moim zdaniem przechodzi ale wieksze proporcje to juz niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21:9 nawet nie biorę pod uwagę kupując smartfona ale 19.5:9 ciężko obecnie pominąć i niestety wbrew wszystkim zwolennikom czym dłużej takiego formatu używam tym bardziej go nienawidzę choć podobno to kwestia przyzwyczajenia.

 

18:9 jeszcze moim zdaniem przechodzi ale wieksze proporcje to juz niestety nie

 

W Samsungu mam dokładnie przeliczając z rozdzielczości 2901x1440 proporcje 18.1:9 i subiekttwnie patrząc nawet gdyby nie było wycięcie to wszystko co ponad 18:9 podczas używania dość dużego smartfona w pozycji pionowej nie znajduje się zazwyczaj w polu wzroku i jedynie niepotrzebnie pobiera energię z akumulatora. Co innego w pozycji poziomej jednak wówczas ekran jest za niski do większości zastosowań. W LG v50 wyłączenie wcięcia nie działa tak dobrze i zresztą nawet wtedy uruchomiona część ekranu jest proporcjonalnie wyższa niż w Samsungu, a wcześniej w OP 7 pro, który nie miał w ogóle notcha cały czas ekran wydawał mi się zdeformowany i wręcz chwilami brakowało mi notcha, którego zaletą jest możliwość zgaszenia zbędnej części ekranu. W OP 7 Pro efekt nieproporcjonalnie długiego ekranu był bardzo mocno potęgowany przez zagięte krawędzie i wyjątkowo potężne beczkowate zniekształcenia przez co używanie tego smartfona po nieprzespanej nocy kończyło się nie tylko standardowym dla 19.5:9 oczopląsem ale również zawrotami głowy i nudnościami gdyż zagięcia w OP 7 Pro są znacznie bardziej inwazyjne niż w nawet w dość mocno zakrzywionym s8 plus i niestety przerażające jest, że taki kształt ekranu w formie już nawet nie beczki ale rury (21:9) będzie stawał się standardem. I tutaj płynnie przechodzimy od faktycznie niezbyt istotnych i raczej dających się znieść choć przyznam uciążliwych nowych proporcji 19.5+ :9 do prawdziwego koszmaru jaki od zawsze czyli od note 4 edge uważam za groteskowo idiotyczny pomysł czyli ekranów edge, które teraz w jeszcze węższych smartfonach wchodzą na obecnie nawet wyższy i to zdecydowanie mistrzowski poziom uciążliwości dla użytkownika podczas prób normalnej eksploatacji.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop, ale w sumie ciekawostka. Reklamowałem ostatnio swoją Nokię 7 Plus przez główną polską stronę Nokii i o dziwo fon nie idzie do CTDI (mimo, iż są oficjalnym polskim serwisem), ale to serwisu na Węgrzech. W tamten poniedziałek wysłałem, dziś fon wrócił. A i sam serwis bardzo spoko, wymienili mi cały telefon na nowy.

BTW: Może ktoś byłby chętny na zakup N7 Plus? Gwarancja do sierpnia 2020, sam fon stan idealny jak wyżej wspomniałem z wymiany gwarancyjnej na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle każdy na forum będzie psioczył a jak smartfony wyjdą 21:9 to będzie bum i potem "NIE NO W SUMIE TO NIE TAKIE ZŁE" XD

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym celem istnienia ekrnu w telefonie jest możliwość dzielenia się tekstem czyli informacjami pisanymi lub obrazem i video tak otrzymanym jak i stworzonym lub znalezionym jednak zawsze podstawą informacji i jej głównym źródłem jest tekst pisany. Czytanie z ekranu 16:9 jest o wiele bliższe czytaniu książki i łatwiej o zachować optymalną formę tekstu przecież gazet i książek nie wydaje się w formie papieru toaletowego. Osoby, które dużo czytają zwykły przeklinać nowe proporcje i na pewno nie jest to kwestia tylko przyzwyczajeń. Treści video i zdjęcia natomiast tworzymy w formacie 16:9 i 4:3. Nie mam nic przeciwko różnej formie i szerokiej różnorodności smartfonów nawet kosztem bałaganu zev standardowym formatem nie rozumiem natomiast czemu nie ma ŻADNEGO wyboru. Tak jak 6 lat temu chciałem do pracy dużego smartfona mogłem wybierać między Xperią Z ultra a Xperią Z ultra tak podobnie dzisiaj wygląda zakup małego telefonu, patrząc na rynek wydaje się że wszyscy sprzedają to samo jedynie składaki, którym bardzo kibicuje stają się nowym rozdaniem i mimo zaledwie kilku modeli na rynku widać różnorodność.

 

BTW Poniewaz ruszyla beta Androids 11 kupilem sobie Pixela 4. Tak wiem, ze wczesniej pozbylem sie takiego samego ale to jednak nie to samo Poniewaz na premiere kosztowal w wersji 128gb 5.5 tys zl i zrobilem zwrot poniewaz jak za takie pieniadze to skandalicznie kiepski smartfon. Teraz kosztuje niewiele pobad 3 tys zl i bedzie go mozna albo odsprzedac ze stosunkowo niewielka strata ewentualnie zostawic nawet na dluzszy czas jako zapasowy smartfon zeby byc na czasie ze zmianami w srodowisku Google i nie mam poczucia, ze place za cos 2x wiecej niz jest warte dajac sie okradac czego nie toleruje. Co sie zmienilo w Androidzie 11 w stosunku do 10? Nic bedzie wielkim uproszczeniem jesli odpowiem, ze kompletnie nic. Doszlo natomiast troche funkcji ekskluzywnych dla Pixeli i udoskonalen wiec chyba na tym skupia sie Google - dodawaniu funkcji typu jaki tradycyjnie dodaja nakladki ale jednoczesnie zamykaniu ich na innych producentow. AOSP bedzie wiec raczej oddalal sie od Pixel Experience i tym samym nakladek producentow - a szkoda.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż myślałem napisać o tym pisząc posta o tym co zmieniło się w działaniu Androida w najnowszym wydaniu i ogólnie o Androidzie 11 to nie mogę się powstrzymać aby specjalnie nie spłodzić posta o tym co w Pixelu 4 jest bezdennie głupie, wygląda strasznie i wręcz powoduje, że smartfon jest nieużywalny bez dość prostej się jednak modyfikacji systemu.

 

Nie wiem co za idiota pozwolił implementować przełączanie się smartfona między 60 a 90 Hz w zależności od masy niejasnych parametrów i zaimplementował to w taki sposób, że po dłuższej niż 5 sekund bezczynności dotyku i przejściu do 60 Hz ponowne przełączenie na 90 Hz trwa tak długo, a w ogóle to czy animacja wyświetla się w 60 Hz czy w 90 Hz jest losowe. Tego nie da się używać ponieważ większość czasu mamy 90 Hz ale od czasu do czasu coś nie zadziała albo za wolno zadziała i niektóre akcje wykonują się w 60 Hz co od razu jest widoczne, często wręcz przełączenie następuje w połowie albo pod koniec przewijania ekranu co odbiera się jako potężny zgrzyt. Nie mam nic przeciwko 60 hz wręcz uważam, że wyższe odświeżanie nie jest potrzebne w smartfonie to jednak nie ma nic gorszego niż ciągle zmiany w częstotliwości odświeżania, które są odbierane jako zgrzyty i wyraźnie odczuwalne niczym shuttering w grach. Mi przynajmniej niesamowicie to przeszkadza, wręcz wolę stałe 60 hz niż przeskakiwanie pomiędzy 90, a 60 hz tym bardziej, że często przeskok z 90 na 60 hz pod sam koniec przewijania powoduje zacięcie się obrazu i zgubienie co najmniej 2-3 klatek więc nie dość, że od czasu do czasu smartfon nie tylko przechodzi bez jasnej przyczyny na 60 hz w trakcie ruchu na ekranie i jest to od razu jest odczuwalne to jeszcze zacina się przy przełączaniu. Jest to gorsze niż stałe 60 hz i jest niesamowite, aby zarazem niebywale dziwne, że do dzisiaj nie poprawili tego ewidentnie zepsutego mechanizmu. Przynajmniej ten zepsuty mechanizm nie powinien być nigdy ustawiony jako domyślny, a zarazem będący jedyną implementacją 90 Hz w tym smartfonie.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na telefonach się średnio wyznaję a jeszcze mniej na apkach to się spytam. Czy zainstalowanie najnowszej wersji GCAM poprawi nocne zdjęcia na moto g8 power które po prostu wyglądają mizernie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

trzeba szukac najlepszej wersji co nie znaczy ze ma byc najnowsza,

poszukaj swojego modelu na xda developers albo android forum i tak na 100% bedzie odpowiednie apk

 

dostalem wkoncu redmi note 8 pro firmowke, spoko telefon, szybka konfiguracja i jest ok ale rzeczywiscie out of the box to to nie jest :E powiadomienia na belce zeby wlaczyc musialem sie troche naszukac

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W nowym gcamie można wyczarować fajne efekty podwójną ekspozycją. Inne sprawa, że jak się przechodzi do takich zabaw to kończy się zakupem aparatu a większość tego nie rusza ale możliwość są naprawdę imponujące.

 

Jedna z modyfikacji open camera daje możliwość ustawienia serii na różnej ekspozycji ale to jednak nie to samo, bo potem trzeba sobie całość połączyć najlepiej w lightroomie, a na gcamie 7 jest to bardzo proste.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksjiomi *chyba* oficjalnie w USA nie jest sprzedawane, nie ma czego banować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

za kazdym razem jak podnoszona jest taka akcja to mnie po prostu smieszy

sprzedawanie wszystkich danych amerykanskiej korporacji jest ok ale jak troche danych poleci do chin juz nie :E podwojne standardy

 

nawet jak xiaomi bylo w USA to nie robia infrastruktury jak huawei wiec luzik

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Często chodzi nie o sam transfer danych za granicę ale o to, że EULA swoje a praktyka wygląda inaczej i zwykle w tym jest problem, tak też jest w tym przypadku. Nie ma tutaj karygodnych nadużyć ale są to niedopuszczalne praktyki. W innych głośnych przypadkach wątpliwości budził przesadnie szeroki zakres wysyłanych danych. Czegokolwiek nie zarzucić Google to jednak działa jawnie i pod tym względem są w porządku, bo otwarcie informują o swoim modelu biznesowym i tym jakie dane są zbierane. Bardzo dobrze, że są osoby które pilnują branżowych standardów, bo tylko dzięki temu producenci jeszcze muszą się liczyć z konsekwencjami łamania postanowień umowy licencyjnej.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kazdym razem jak podnoszona jest taka akcja to mnie po prostu smieszy

sprzedawanie wszystkich danych amerykanskiej korporacji jest ok ale jak troche danych poleci do chin juz nie :E podwojne standardy

 

nawet jak xiaomi bylo w USA to nie robia infrastruktury jak huawei wiec luzik

krokodyle lzy...

 

alez to sie doskonale wpisuje w strategie rozwoju Chin:

 

 

''Released in 2015, Made in China 2025 is the government’s ten year plan to update China’s manufacturing base by rapidly developing ten high-tech industries. Chief among these are electric cars and other new energy vehicles, next-generation information technology (IT) and telecommunications, and advanced robotics and artificial intelligence.''

 

https://www.cfr.org/backgrounder/made-china-2025-threat-global-trade

 

 

dziwnym zbiegiem okolicznosci chinskie marki zaczely ekspansje na zachod od 2015r, 3 nowe szlaki handlowe do Europy (przez Syberie do Polski, morski do Grecji, gdzie Pireus jest praktycznie wlasnoscia chinczykow i w budowie przez Indie i Turcje), w 5 najwiekszych producentow smartfonow sa trzy chinskie firmy, co nie daje praktycznie zadnego wyboru gdy przychodzi kupic tani flagship killer...

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często chodzi nie o sam transfer danych za granicę ale o to, że EULA swoje a praktyka wygląda inaczej i zwykle w tym jest problem, tak też jest w tym przypadku. Nie ma tutaj karygodnych nadużyć ale są to niedopuszczalne praktyki. W innych głośnych przypadkach wątpliwości budził przesadnie szeroki zakres wysyłanych danych. Czegokolwiek nie zarzucić Google to jednak działa jawnie i pod tym względem są w porządku, bo otwarcie informują o swoim modelu biznesowym i tym jakie dane są zbierane. Bardzo dobrze, że są osoby które pilnują branżowych standardów, bo tylko dzięki temu producenci jeszcze muszą się liczyć z konsekwencjami łamania postanowień umowy licencyjnej.

 

najsmieszniejszym przypadkiem czytania regulaminow jest sklep bestcena i dragonist :E

 

nikt nie czytal regulaminu sklepu z odnosnikami i dopiero zajeli sie tym ludzie jak zatrzymano dostawy a obecnie kogos zamknieli za te "wypozyczania" telefonow nie wiem z ktorej firmy tylko

 

a co do eula xiaomi, watpie zeby ktos kiedys od poczatku do konca przeczytal kazdy regulamin dot telefonu oraz poszczegolnych aplikacji ktore sa z MIUI dolaczone, stad teraz podniesione alarmy sa, reklamy spersonalizowane sa na podstawie danych wysylanych gdzies.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...