Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

no to ciekawa teoria skoro wszystkie testy które czytałem narzekały na działanie aparatu :lol2:

 

Chcesz powiedzieć, że imx586 + apka Samsunga to śmietnik? Akurat miałem styczność z tym modelem i uważam aparat za jego mocny punkt, to ten sam główny moduł co w op7pro i mi9, jeśli ktoś ocenia ten aparat słabo to z powodu nierealnych oczekiwań. Szeroki kąt zniekształca ale to rzeczywiście jest szeroki kąt, a nie proteza udająca szeroki kąt co daje wspaniałe efekty jeśli ktoś umie taki aparat wykorzystać. Jedyne co czego można się przypieprzyć to usuwanie szumów generujące efekty akwareli ale to jest domena wszystkich Samsungów i dlatego zdjęcia tracą dużo po wyświetleniu na dobrym monitorze jednak całość trzyma odpowiedni poziom i co ważne Samsung gwarantuje aktywne wsparcie, poprawki algorytmów i nowe tryby co nie jest niestety branżowym standardem. S10 robi obecnie znacznie lepsze zdjęcia niż jeszcze pół roku temu, doszły też nowe funkcje jakie wprowadzono przy premierze s20 i co więcej nowości trafiają do wszystkich smartfonów z OneUi 2.1.

 

Android central w podsumowaniu pisze zresztą;

 

The S10 Lite takes photos with vibrant and saturated colors, and there's decent dynamic range here. You get the same caliber of shots from the wide-angle lens as well, and that's particularly true of images taken in low-light conditions. The primary 48MP lens manages to take great shots in low-light scenarios, with plenty of detail and low noise.

 

I nie jest to pojedyncza opinia. Zresztą to tylko testy, w rzeczywistości jeśli ktoś narzeka na ten aparat to tak samo będzie narzekał na aparat w pełnym s10, który zachowuje się bardzo podobnie i ma dokładnie te same wady.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcesz powiedzieć, że imx586 + apka Samsunga to śmietnik? Akurat miałem styczność z tym modelem i uważam aparat za jego mocny punkt, to ten sam główny moduł co w op7pro i mi9, jeśli ktoś ocenia ten aparat słabo to z powodu nierealnych oczekiwań. Szeroki kąt zniekształca ale to rzeczywiście jest szeroki kąt, a nie proteza udająca szeroki kąt co daje wspaniałe efekty jeśli ktoś umie taki aparat wykorzystać. Jedyne co czego można się przypieprzyć to usuwanie szumów generujące efekty akwareli ale to jest domena wszystkich Samsungów i dlatego zdjęcia tracą dużo po wyświetleniu na dobrym monitorze jednak całość trzyma odpowiedni poziom i co ważne Samsung gwarantuje aktywne wsparcie, poprawki algorytmów i nowe tryby co nie jest niestety branżowym standardem. S10 robi obecnie znacznie lepsze zdjęcia niż jeszcze pół roku temu, doszły też nowe funkcje jakie wprowadzono przy premierze s20 i co więcej nowości trafiają do wszystkich smartfonów z OneUi 2.1.

 

 

tak, overall uważam że apka samsunga to niezbalansowany ściek. Oni sie cofneli do czasu kiedy xiaomi z tym podobny problem, chociażby działanie AI czy autofokusa przy cięższym scenariuszu, który często działa swoim życiem. Co nie zmienia faktu, że jestem zwolennikiem całej nakładki samsunga, która ma naprawdę spore możliwości (i jeszcze większe po roocie) - jednakże patrząc na konkurencję nie ma sensownego modelu na ten moment który zachwyciłby mnie wystarczająco, żeby dopłacić.

 

Co do szerokiego kątu niestety ale ja już podchodze do tego tak, że skoro mam lepszy główny aparat to zawsze go używam. Dopóki szeroki kąt nie bedzie tak dobry jak głowna matryca to omijam jej jak ognia.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale narracja o szpiegowaniu wchodzi za mocno, ze sam system android to nie jeden wielki spyware ktory ciagle nasluchuje to nie przeszkadza....

Ooo to to to :thumbup: Wczoraj kumplowi w robocie mówię, że leci mi jeszcze 35zł ze służbowej zaliczki za zeszły miesiąc, mówie mu, ze może mi przelać przez telefon, a on (młody śpik 23 lata) że nfc ma wyłączone bo się naoglądał o złodziejach jak terminalami okradają ludzi a z blika też nie korzysta, to pytam się o paypala, a on "no co ty, kasę gdzieś do interetu mam wysyłać ?".

 

Synek robi studia inżynierskie, na 3 roku jest ale z ogarniania życia jest głupi jak but.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego szeroki kąt na sens wtedy i tylko wtedy kiedy dramatycznie zmienia perspektywę nawet kosztem efektu rybiego oka i taki scenariusz ma właśnie ma miejsce właśnie na S10 lite gdzie szeroki kąt jest naprawdę szeroki. Samsung camera to nie jest dobra aplikacja szczególnie jeśli oceniać algorytmy przetwarzania zdjęć, a jeśli spróbujemy zastosować kryteria oceny właściwe dla tradycyjnej fotografii naprawdę przyrównanie jej do śmietnika nie jest wielką przesadą. To wszystko prawda ale poza tym na S10 lite jest podkręcony HDR, który potrafi uratować słabe technicznie zdjęcie, jest niezawodny tryb portretowy, dający przyzwoite i przewidywalne efekty tryb nocny, a do tego ois i co chyba najważniejsze nagrywanie video na S10 lite to poziom z jakiego osiągnięciem konkurencja ma problem w droższych flagowcach. Ogólna charakterystyka jest taka, że ktokolwiek będzie tym S10 lite robił zdjęcie i nie zależnie od tego jakiego trybu użyje szansa na zepsucie zdjęcia jest bardzo niska i za to należy bezwzględnie docenić Samsung camera, tym bardziej że Samsung wiele pracy wkłada w rozwój tej aplikacji na czym zyskują co również godne uwagi nawet starsze smartfony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to to to :thumbup: Wczoraj kumplowi w robocie mówię, że leci mi jeszcze 35zł ze służbowej zaliczki za zeszły miesiąc, mówie mu, ze może mi przelać przez telefon, a on (młody śpik 23 lata) że nfc ma wyłączone bo się naoglądał o złodziejach jak terminalami okradają ludzi a z blika też nie korzysta, to pytam się o paypala, a on "no co ty, kasę gdzieś do interetu mam wysyłać ?".

 

Synek robi studia inżynierskie, na 3 roku jest ale z ogarniania życia jest głupi jak but.

 

 

"thats why we cant have nice things"

 

ja czasami zaglądam na grupy facebookowe poświęcone danej marce smartfonów to uwierzcie mi, że tam poziom IQ oscyluje w granicach cegłówki brukowej i dziwić się, dlaczego nowe i zazwyczaj dobre marki nie mogą osiagnąć sukcesu.

 

w swojej pracy oraz podczas przeglądania facebooka przeżyłem takie opinie jak :

 

- iphone 6 robiący lepsze zdjęcia niż P30 PRO

- notorycznie mulący LG G6 i przypadek pękającego szkiełka aparatu (tak, kilka ich było ale trafiłem na grupkę jakiejś wzajemnej adoracji gdzie chyba z 5 osób miało ten problem) a okazało się że smarfonn leżał częściej na ziemi niż w ręcę

- motorola z2 play szybsza od P20 PRO

- nokia 8 ósmy cód świata w środku 2019 roku

- samsung A8 2018 robiący zauważalnie lepsze zdjęcia od P20 PRO

 

i inne dziwne rzeczy.. Mnie już nie nie zadziwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pepperze w komentach pod okazją z Mi 9T ostatnio ktoś napisał, ze Realme 6 jest dużo lepszy i ogólnie wciąga nosem Mi 9T bo ma ekran 90Hz 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla niektórych 90 Hz jest naprawdę aż tak ważne. - To jest niezaprzeczalny fakt.

 

W OnePlusie 8 pro podoba mi się właśnie to, że zastosowali imx586 jako szeroki kąt co daje genialne rezultaty, efekty pracy z takim aparatem są wręcz zdumiewające według sampli. Większą i prawdopodobnie wyraźnie lepszą matrycę daje tylko Huawei ale cały efekt psuje za długa ogniskowa przez co zdjęcia z ultra szeroko kątnego wyglądają podobnie jak z głównego aparatu... tylko, że mają gorszą jakość co praktycznie przekreśla sens jego używania, kiedy zdjęcie z podobną perspektywą ale lepszej jakości można uzyskać głównym aparatem. Niestety teleobiektyw to ten sam syf co w 7 pro, z którego zdjęcie o powiększeniu X3 wygląda w 30-40% przypadków (w dzień) gorzej niż crop z głównej matrycy. Recenzenci chwalili zoom X3 zamiast popularnego x2, mi przez to brakowało obiektywu 50 mm ale nawet akceptując ich punkt widzenia, że więcej oznacza lepiej nie wyglądało to dobrze. Zdjęcie z zoomem X3, a nawet X4 zrobione Pixelem 4 jest o wiele lepsze pod każdym względem niż podobne z OnePlus 7 pro i teraz 8 pro, nawet teleobiektyw Samsunga s10 osiągał podobną, a czasem lepszą jakość przy zoomie aż do mniej więcej X3.5 i było to zanim Samsung poprawił algorytm skalowania odpowiedzialny za cyfrowy zoom. Bardzo trudno teraz wytypować najlepszy foto smartfon, bo wszystkie mają inne mocne punkty. Najbardziej uniwersalny był iPhone 11 pro ale w tym roku wszyscy zastosowali o wiele większe matryce i hardware Appla wygląda już bardzo marnie pod pewnymi względami.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak się ma jakieś lewe apki albo nie umie nimi zarządzać to tak będzie w każdym tel, a co do szpiegowania, jesteś agentem MI6 że tak Ci to przeszkadza ? Że jakiś chinol będzie miał twoje zdjęcie z wakacji z lodem w ręku ? Ale Huawei już jest ok ?  :lol2:

 

Zamiast tego S10 lite brałbym P30 pro albo 7T pro.

zadne lewe apki, po wylaczeniu 4g i tak cagnal dane przez siec mobilna, choc zalogowany byl rowniez do domowej wi-fi

 

mnie nie przeszkadza, ze jakis czlowiek oglada co robie na telefonie, mnie przeszkadza to, ze o tym nie mowi... 

 

 

 

 

o ile wiekszosc zachodnich gigantow zostala zmuszona do przejrzystosci dzialania, to kto zmusi 'chinczyka'?

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"thats why we cant have nice things"

 

ja czasami zaglądam na grupy facebookowe poświęcone danej marce smartfonów to uwierzcie mi, że tam poziom IQ oscyluje w granicach cegłówki brukowej i dziwić się, dlaczego nowe i zazwyczaj dobre marki nie mogą osiagnąć sukcesu.

 

w swojej pracy oraz podczas przeglądania facebooka przeżyłem takie opinie jak :

 

- iphone 6 robiący lepsze zdjęcia niż P30 PRO

- notorycznie mulący LG G6 i przypadek pękającego szkiełka aparatu (tak, kilka ich było ale trafiłem na grupkę jakiejś wzajemnej adoracji gdzie chyba z 5 osób miało ten problem) a okazało się że smarfonn leżał częściej na ziemi niż w ręcę

- motorola z2 play szybsza od P20 PRO

- nokia 8 ósmy cód świata w środku 2019 roku

- samsung A8 2018 robiący zauważalnie lepsze zdjęcia od P20 PRO

 

i inne dziwne rzeczy.. Mnie już nie nie zadziwi

jakis czas temu ktos zostawil firmowy telefon w kuchnii, mowie biore i wrzuce ogolny kanal na teamsach ze znalazlem taki telefon, co sie okazalo zostawila to mlodsza atrakcyjna dziewczyna ktore umie w komputer a jesli nie umie to latwo jej wytlumaczyc a sam telefon nie chcialem odpalac itd. ale co sie okazalo nie bylo zadnej blokady :/ jak tak mozna zyc

 

@pomarancza

 

wiesz kto zmusi chinczyka? klienci glosujacy portfelem, bylo pare after, chociazby tez z 1+ ktory wysylal za duzo danych, wycofali sie z tego, to samo zrobi xiaomi jak ich zlapali za reke, wiekszosc osob jak uslyszy o czyms takim nie zdecyduje sie na telefon danej firmy

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu ktos zostawil firmowy telefon w kuchnii, mowie biore i wrzuce ogolny kanal na teamsach ze znalazlem taki telefon, co sie okazalo zostawila to mlodsza atrakcyjna dziewczyna ktore umie w komputer a jesli nie umie to latwo jej wytlumaczyc a sam telefon nie chcialem odpalac itd. ale co sie okazalo nie bylo zadnej blokady :/ jak tak mozna zyc

 

brak blokady jestem w stanie zrozumieć. Gdy będzie wypadek to od razu masz dostep do kontaktów. - jednakże wiadomo "gdyby babcia miała wąs to by była dziadkiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu ktos zostawil firmowy telefon w kuchnii, mowie biore i wrzuce ogolny kanal na teamsach ze znalazlem taki telefon, co sie okazalo zostawila to mlodsza atrakcyjna dziewczyna ktore umie w komputer a jesli nie umie to latwo jej wytlumaczyc a sam telefon nie chcialem odpalac itd. ale co sie okazalo nie bylo zadnej blokady :/ jak tak mozna zyc

 

@pomarancza

 

wiesz kto zmusi chinczyka? klienci glosujacy portfelem, bylo pare after, chociazby tez z 1+ ktory wysylal za duzo danych, wycofali sie z tego, to samo zrobi xiaomi jak ich zlapali za reke, wiekszosc osob jak uslyszy o czyms takim nie zdecyduje sie na telefon danej firmy

zyc mozna, sam nie mam zadnej blokady... wyobaz sobie odblokowanie telefonu z maska na twarzy i w rekawiczkach silikonowych, raczej ciezko, nie?

 

wschod to zupelnie inna mentalnosc, tam nie zloto sie liczy, a wola pana... :E

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.gsmarena.com/oppo_find_x2-review-2105p8.php

 

według gsmarena Oppo Find X2 ma najprawdopodobniej najlepszy wyświetlacz na rynku

trochę zdziwiony jestem rezultatami zdjęć w nocy. Reno 3 pro wyraźnie sobie lepiej radzi :hmm:

 

i akurat promocję znalazłem na niego

 

https://www.gsmmaniak.pl/1139416/oppo-find-x2-5g-promocja-cena-sluchawki-amazon/

 

sprzedajemy słuchawki za 1k i smartfon wychodzi za 3k.. całkiem spoko opcja

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A według innego raportu Samsung już nie jest na miejscu 1 w Polsce:

96235692_3273298606037540_3385420723106349056_o.png?_nc_cat=101&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=C80tDA1rH6EAX8Wsvbk&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=006d435914fceb284c37c1c5ec601d82&oe=5EDAC0E7

 

No i dosyć nieoczywiste odbicie Huaweia pomimo bana.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę, że to w dużej mierze zasługa udanej serii mi9/t/se/lite/t pro gdzie wszystko spinało się w spójną i dobrze zbalansowaną całość. Teraz wyszedł słabo zbalansowany Mi Note 10 i Mi 10/Pro, które są mało konkurencyjne, a dobry marketingowo rn8p będzie odchodził na emeryturę więc nie wróżę im dalszych wzrostów. To co widzimy jest realnie owocem premier z przed roku. Tegoroczne smartfony od droższych modeli klasy średniej w górę to ofiary 5g przez co są albo drogie albo stosunkowo ubogie i mało innowacyjne.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzi calkiem dobrze wyceniony redmi note 9s, za snapa 720 masz nowy telefon, co prawda cegla bo ekran 6,67 :E ale bateria kozak w tym budzecie, poprawia oprogramowanie do aparatow i bedzie kolejny hit, dopelnia tanszymi redmi 9 i redmi note 9 i znowu rynek srednich bedzie nalezal do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

u samsunga zawsze napedzaly ilosc te gowno sluchawki ktore wciskali w niskich abonamentach

zasada ta sama

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chryste, jaki leń. Serio ciężko wejść na stronę opa i się przekonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 8 Pro

 

Wiecie może jak to zrobić, aby telefon po zablokowaniu nie gubił połączenia z LTE. Np, słucham sobie podcastu na spotify, czy muzyki na tidalu i po paru minutach telefon zrywa połączenie. Tryb uśpienia wyłączyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej trzeba wyłączyć oszczędzanie energii dla Spotify/Tidala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dostałem OnePlus 8 pro 12/256 wersja dla recenzentów z dodatkowymi klamotami jak słuchawki bt. Czy ktoś chce żeby sprawdzić coś konkretnego? Na co z ignorowanych w recenzjach aspektów należy i warto zwrócić uwagę?

 

IMG-20200509-123659.jpg

 

IMG-20200509-123716.jpg

 

Zestaw jest ogromny, bynajmniej nie chodzi mi o jego wartość, bo ta nie odbiega znacznie od standardów dla tego rodzaju zestawów ale zapakowany z wielkim rozmachem i dbałością o detale.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 8 Pro

 

Wiecie może jak to zrobić, aby telefon po zablokowaniu nie gubił połączenia z LTE. Np, słucham sobie podcastu na spotify, czy muzyki na tidalu i po paru minutach telefon zrywa połączenie. Tryb uśpienia wyłączyłem

 

To raczej trzeba wyłączyć oszczędzanie energii dla Spotify/Tidala.

 

1. Oszczędzanie energii miui, aby zmienić należy np. przytrzymać ikonę po czym wybrać w zakładce brak oszczędzania

2. Blokada aplikacji przez panel sterowania lub kłódkę w menu wielozadaniowości

 

3. Nie dotyczy Spotify ale części innych aplikacji, choć może być różnie. W najnowszym miui w menu prywatności i dalej specjalny dostęp, w starszych zakładka może znajdować się w innym miejscu znajduje się zakładka optymalizacja baterii, można zaznaczyć brak optymalizacji - funkcja jest integralną częścią Androida.

 

4. Czasem trzeba wyłączyć adaptacyjną baterię dla aplikacji używanych sporadycznie, które muszą działać bezawaryjnie. W miui nie da się tego zrobić w prosty sposób, doraźnie można zatrzymać proces i jeśli pomaga usunąć odpowiedzialny proces przez abd.

 

Oczywiście zakładam, że podstawowe rzeczy jak blokada sieci po wyłączeniu ekranu i czyszczenie pamięci są wyłączone. W przypadku niektórych aplikacji NIC nie pomaga, a opisane czynności choć w 97% rozwiązują problem albo chociaż ograniczają go w znacznym stopniu to nie gwarantują bezawaryjnego działania niektórych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet nie chodzi o same aplikacje, tylko jak robie z telefonu router wifi a internet idzie z LTE to po zablokowaniu telefonu zrywa połączenie z LTE i dupa. A jak zostawię telefon nieodblokowany to wszystko jest w porządku. W pełni rozumiem że to ma na celu oszczędzanie baterii, ale czy jest sposób żeby LTE działało nawet jeśli telefon jest zablokowany

Edytowane przez pszemek233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna akcja, ja mam ten sam telefon i ostatnio robilem router 6h i 0 problemow, masz gdzies oszczedzanie na polaczenia lte albo cos podobnego wlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...