Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.androidpolice.com/2020/05/26/chrome-has-been-freezing-and-crashing-on-oneplus-phones-for-months/?amp

 

Od miesięcy support Oneplusa olewa wszystkie zgłoszenia. Zdążyli wypuścić na 7 pro 5g nową wersję Androida z tym samym błędem i wydać nowe modele smartfonów z tak samo zwalonym softem. Mam nadzieję, że nagłośnienie sprawy zmusi leniwych żółtych cynicznych nierobów do roboty.

 

Jest jeszcze kilka innych błędów i przykładów źle działających aplikacji na OxygenOS ale notoryczne zawieszanie się smartfona w dowolnej aplikacji wykorzystującej systemowy mechanizm renderowania stron i to od wielu miesięcy wykracza poza ramy wszystkiego z czym można było się spotkać przez ostatnie 10 lat używając różnych w tym podłych i tanich urządzeń z Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nova 5T zamówiona , do piątku będzie :) Wyszła tyle co mi 9T 64GB a nova ma 128GB :) W tej cenie to nie zawsze Xiaomi to pewniak a po drugie mi się już znudziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nova 5T zamówiona , do piątku będzie :) Wyszła tyle co mi 9T 64GB a nova ma 128GB :) W tej cenie to nie zawsze Xiaomi to pewniak a po drugie mi się już znudziło.

 

 

patrząc na bebechy w tej cenie zapowiada się bardzo spoko, do pełni szczęścia brakuje amoleda (nie przepadam za jakością wyświetlanego obrazu w IPS od hua) ale wydajność i aparaty powinny nadrobić :P

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że sobie wymyślam wydumane problemy na 8 pro. To podam tylko w 100% powtarzalne i dotyczące bardzo podstawowych aplikacji. Google drive nie otwiera pdfów, nie działa sterowanie odtwarzaniem YouTube w oknie, spotify samo się zamyka nawet włączone na pierwszym planie, 120hz działa w trybie adaptacyjnym tak jak na Pixelu ale potrafi się samo zablokować na 60 hz, a w przeciwieństwie do Pixela nie da się wymusić na stałe wyższego odświeżania bez modyfikacji systemu. To są skutki doskonałej optymalizacji w podstawowych aplikacjach, w mniej popularnych aplikacjach występują inne anomalia i raczej nie ma szans aby kiedyś były naprawione. Tymczasem na shitowym lg v50 z powolnym oprogramowaniem, który optymalizacją nie dorasta OnePlusowi do pięt WSZYSTKO działa, tak samo jak na starym mule s10 gdzie poza blokowaniem się szybkiego ładowania bezprzewodowego nic się przez 8 miesięcy nie zepsuło.

 

A był jeszcze jeden problem... Na Androidzie 9 w s10 fabryczna klawiatura nie skakalowała się prawidłowo po ustawieniu własnego dpi systemowego innego niż predefiniowane ale to był problem tylko estetyczny i nie wpływał na funkcjonalność. Tylko, że to już absolutnie wszystko mimo, że na tym mule z ponoć najgorszą na rynku nakładką robiłem wszystko włączonie z monitoringiem sieci i prostą obróbką video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc z tych bledow bym nie zauwazyl / olal szczerze mowiac, i tak nie kupie op8 ale dobrze wiedziec :D

 

wyszedl poco 2, cena jak to z nowym qualkomem, 2500, tylko czekac na testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na bebechy w tej cenie zapowiada się bardzo spoko, do pełni szczęścia brakuje amoleda (nie przepadam za jakością wyświetlanego obrazu w IPS od hua) ale wydajność i aparaty powinny nadrobić :P

 

mam już nove 5T , własnie wgrywam Androida 10 .pierwsze wrażenia mega pozytywne. Telefon działa bardzo płynnie , martwiłem się o głośnik a gra bardzo fajnie , ekran bardzo dobry IPS , dosyć poręczny , bardziej jak Mi 9T i lżejszy , aparaty przetestuje później ale na pierwszy rzut oka zapowiada się bardzo obiecująco przede wszystkim tryb nocny jest zarówno w podstawowym obiektywie jak i w szerokokątnym , stabilizacja filmów we wszystkich trybach super wygląda w 1080p 60fps , 4k 30 fps tez bardzo dobra stabilizacja . Obiektyw makro nie jest taki tragiczny , pozwala na bliższe ujęcia jak główna matryca. zobaczymy jak dalej ;) aha i czytnik lini papliarnych piekielnie szybki ale musze się przyzwyczaić że jest na boku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno masz dużo szybszy procesor w porównaniu z mi9t, prawdopodobnie aparat też będzie trochę lepszy chociaż główny sensor to imx586 tak samo jak w mi9t. Osobiście nie lubię dziur i wycięć w ekranie ale bez sensu byłoby skreślać smartfon tylko z powodu szpary w ekranie, którą i tak zawsze ukrywam. Ciekawe jak działa główny aparat w porównaniu z Xiaomi, w sensie czy rzeczywiście jest duża różnica na korzyść Huaweii?

 

wiekszosc z tych bledow bym nie zauwazyl / olal szczerze mowiac, i tak nie kupie op8 ale dobrze wiedziec :D

 

Sądzę, że większość niedoróbek naprawią w ciągu 6 - 8 tygodni. Dla mnie to mimo wszystko skandaliczne, że płacąc 4700 czyli w zasadzie cenę porównywalną z iPhonem 11 pro i s20 plus dostaje się produkt, który jest faktycznie wczesną wersją beta. Zwróć uwagę, że opisuje tylko nieprawidłowości występujące w preinstalowanych aplikacjach i to takie, które są powtarzalne i łatwe do wykrycia podczas testów.

 

wyszedl poco 2, cena jak to z nowym qualkomem, 2500, tylko czekac na testy

 

Kolejna ofiara 5g.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sądzę, że większość niedoróbek naprawią w ciągu 6 - 8 tygodni. Dla mnie to mimo wszystko skandaliczne, że płacąc 4700 czyli w zasadzie cenę porównywalną z iPhonem 11 pro i s20 plus dostaje się produkt, który jest faktycznie wczesną wersją beta. Zwróć uwagę, że opisuje tylko nieprawidłowości występujące w preinstalowanych aplikacjach i to takie, które są powtarzalne i łatwe do wykrycia podczas testów.

 

chyba nie pamiętasz co się działo z IP11 i S20 plus na premierę XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi 9 T na razie mam w serwisie bo padł głośnik do rozmów jak wróci to zrobię porównanie. Kolejny plus Nova 5T względem mi 9 T możliwość zmiany obiektywu między standardowym , szerokim i zbliżeniem w trakcie nagrywania . Ta dziura po lewej jest mniej inwazyjna jak łezka w Mi 9 SE na środku , zostaje więcej przestrzeni na powiadomienia. Jeszcze jeden mega plus , od strzała poszło Wifi calling i VOLTE na sieci Play , na mi 9T nie ma na to szans. 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

chyba nie pamiętasz co się działo z IP11 i S20 plus na premierę XD

 

Oczywiście, że na premierę były problemy. Chodzi jednak o skalę problemów i ich uciążliwość, zawieszanie się domyślnej przeglądarki wymagające zgaszenia ekranu aby odblokować urządzenie raz na 2-3 minuty i bardzo częste "zamrażanie" się urządzenia od czasu do czasu w faktycznie dowolnej aplikacji na 10 - 20 sekund podczas renderowania treści sieciowych i od czasu do czasu ale co najmniej dwa razy dziennie niedziałające 120 Hz będące sztandarową funkcją to problemy jakich można się spodziewać po zakupie smartfona za 100 dolarów marki umidigi, doogee itp. Coś takiego trudno mi sobie wyobrazić w smartfonach chociażby Redmi albo Honora.

 

Tak swoją drogą wreszcie na OnePlusie można przełączać się pomiędzy obiektywami podczas nagrywania, nie ma limitów długości nagrywania nawet w 4k60fps, a tryb nocny działa na aparacie ultra szerokim, BT ma zasięg praktycznie tak dobry jak wifi na 7 pro, a głośniki poza tym, że grają poprawnie to są na tyle głośne, że słychać dzwonek kiedy telefon leży nie tylko w torebce ale pewnie byłoby go słychać nawet z bagażnika samochodu osobowego. W wielu aspektach widać, że włożono wiele pracy w przygotowanie tego smartfona tym bardziej przykre jest wypuszczenie go w stanie w jakim nie powinien być sprzedawany.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto edge w Polsce za 2999.

@Above

Nie czujesz negatywnej przesiadki z Amoleda na IPSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto edge to kolejny już smartfon z wypukłym ekranem. Praktycznie nie da się już kupić żadnego smartfona z wyższej półki bez wypukłego ekranu i co śmieszne obecnie to Samsung produkuje jedne z najbardziej płaskich smartfonów. Chyba nie ma i nigdy nie było głupszego trendu na rynku elektroniki użytkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odmienne zdanie. O ile sam nie byłem przekonany do tego typu ekranu tak mając teraz p30 pro zupełnie mi ten ekran nie wadzi. Nie miałem ani razu sytuacji gdzie przypadkowo coś się kliknęło samo na krawędzi, szkło hartowane leży idealnie (klejone za pomocą lampy UV). Z minusów można się przyczepić do refleksów w trakcie oglądania treści, ale myślałem że będzie to poważny problem a w zasadzie nie zwracam na to uwagę, bo przysłaniają to plusy. Korzystanie z gestu powrotu od boku jest genialne, palec śmiga płynnie od krawędzi, przewijanie wertykalne wygląda bardzo dobrze np. insta story, jakby treść wysuwała się z tyłu. No i aspekt czysto wizualny. Kwestia tylko balansu tego zagięcia, akurat edge wg mnie jest za bardzo zagięta i raczej będzie to przeszkadzać niż być na plus w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak mocno wybulony jest ekran. W s10 stopień deformacji ekranu jest stosunkowo niewielki więc nie stanowi to wielkiego problemu choć dla mnie taka konstrukcja nie ma żadnych zalet przy niezliczonej ilości wad mimo ich ograniczonej uciążliwości w tym przypadku ale to tylko zasługa niezbyt agresywnej krzywizny. Dużo gorzej jest w 8 pro gdzie deformacja ekranu jest znaczna, a są jeszcze gorsze pod tym względem urządzenia z gorzej wybulonymi ekranami.

 

Jedyne sensowne zastosowanie zakrzywionego oleda to zakrzywienie monitora tak aby był wklęsły, w świecie smartfonów jedynie LG Flex był tak skonstruowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moto edge w Polsce za 2999.

@Above

Nie czujesz negatywnej przesiadki z Amoleda na IPSa?

 

Nie , nie przeszkadza mi to aż tak ale fakt jest gorsza jakość czerń i troszkę gorsze kolory , ale sam IPS w Nova 5T jest również dobrej jakości jak na IPS , na plus względem amoled idealna biel. Inna sprawa że zarówno mi 9 SE jak i Mi 9T fatalnie regulowały jasność ekranu w automacie , na huawei Nova 5T czy mojej żony Huawei P20 robią to idealnie. Znacznie lepsze sa tez wibracje względem Xiaomi. Takie małe smaczki ale wpływają na całokształt. Troche mi szkoda Aalways on display z Xioami ale to wiadomo z amoledem , jednakże nova 5T ma diode powiadomień która jest dość widoczna i kolorowa. Od wczoraj mam 3.5h SOT i jeszczr 60% baterii więc bite 2 dni podoła.  Aparat z tego co widzę zapowiada się lepiej jak w mi 9T , szybciej łapie ostrość , świetne portrety , bardzo dobre filmy , na pewno lepsze zdjęcia szerokoątne ale zrobie Wam bezpośredni test jak wróci do mnie mi 9T. Denerwuje mnie tylko w huawei że po każdym zdjęciu z większą ilością światła trzeba przytrzymać chwilę telefon bo jest opcja wyostrzania już po zrobieniu zdjęcia  .

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oficjalną odpowiedź od OnePlusa. Kazali wysłać urządzenie do serwisu; Janki, Al. Krakowska 38, 05-090 Raszyn Poland

Nie rozumiem po co wysyłać urządzenie za grnicę celem diagnozy powtarzalnego problemu na każdym urządzeniu tego typu. Oczywiście jak nie wyśle to będą obstawiać, że problem jest jednostkowy a sprawa jest szerzej opisywana.

 

Niech zatem naprawiają skoro sprawę opisują media. Mają mi "naprawić" albo wymienić na działający egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kończy mi się abonament za niecałe pół roku. Gdzie teraz opłaca się przenosić numer? Play oferta na przedłużeniu jest beznadziejna.

olewam dodatki do abo i jestem w nju, co prawda pierwsza osoba placi 29 a druga juz tylko 9 zl, za 38zl obecnie wszystko bez limitu i 25gb internetu

 

@unknown_solider

przewala Ci soft i to wszystko :D

co do poco to nie nazwalbym ofiara 5g tylko pazernoscia qualkoma ale mam nadzieje ze odbije im sie czkawka taki ruch

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powinni wypuścić Poco na sd855 Plus i ufs 3.0 - wydajność praktycznie taka sama poza trochę słabszym GPU ale tego i tak nie sposób odczuć. Pod względem wydajności, throttlingu i efektywności to ciągle najwyższa półka i znaczny upgrade w stosunku do sd845. W tej serii zawsze chodziło o maksymalizację wydajności kosztem dodatków, bez których można się obyć czego sztandarowym przykładem jest modem 5g. Pierwszy Poco nie obsługiwał nawet agregacji częstotliwości lte w najczęściej używanych w Europie kombinacjach częstotliwości i nawet nikt nie postrzegał tego jako wadę, a różnica szybkości transmisji danych pomiędzy 4g a 4g+ jest zbliżona do przyjście z 4g+ na 5g. Zresztą pełne wsparcie agregacji pasm lte z wykorzystaniem b20 (np. często używane 800+1800) dostał dopiero mi9 i też każdy miał gdzieś, że potencjalnie internet może na takim mi mix2s czy mi8 w wielu miejscach działać gorzej niż na tanich motorolach czym Xiaomi nie przejmowało się i mimo niskich kosztów implementacji oszczędzali na łączności, teraz nagle akurat kiedy stało się to ekonomicznie nieuzasadnione Xiaomi stawia we wszystkich średnich modelach na szybszą transmisję danych i 5g. Wygląda to tak jakby w dziale R&D zatrudniali marketingowców a nie inżynierów.

 

Jasne, że do obecnej chorej sytuacji na rynku doprowadził Qualcomm ale to jak dany producent się w niej odnajdzie i jak dostosuje ofertę tych dotkniętych klątwa Qualcomma czyli najwydajniejszych smartfonów zależy tylko od wewnętrznych decyzji.

 

Recenzja mi note10 lite

Na pewno będzie to godny polecenia smartfon ale myślę, że za co najmniej pół roku i wcale cena nie jest głównym powodem dlaczego warto zaczekać. Tymczasem zdecydowanie lepiej kupić mi9t albo coś od Motoroli. W sumie to teraz lepiej kupić cokolwiek innego może poza OnePlusem 8.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na allegro 1369 zl

 

https://www.ceneo.pl/93621008

 

Te z allegro sa sprowadzane z De.

Generalnie super cena jak za taki telefon.

 

https://www.real.de/product/350398408/?utm_source=idealo&utm_medium=cpc&utm_content=de_01&utm_campaign=pricecomparison&utm_term=30900

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Androidach nadal jest tak, że nie można instalować aplikacji na karcie microsd tylko w pamięci wewnętrznej? Waham się między 4/64 a 4/128 (oba z androidem 10, nfc i microsd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady nie można instalować aplikacji na kartach sd. Karta służy tylko jako magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w jakich smartfonach poza one plusem (mam 7T) można zoomować w już zapisanym nagraniu wideo? (z przedniej i tylnej kamerki) W P30 Pro np. nie mogę tak robić, a bardzo spodobała mi się ta funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej aplikacji zmieści się na smartfonie z 64 GB pamięci wewnętrznej i aby wystarczyło miejsca na ich aktualizację? Piszę tu o najpopularniejszych aplikacjach: Soszjalmidiach, aplikacjach zakupowych, monitorujących sen, ubery, miejskie skutery itp? Pytam bo nie wiem czy kupować tel z 4/64 za 1000 zł czy 1700 zł za telefon z 4/128.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej aplikacji zmieści się na smartfonie z 64 GB pamięci wewnętrznej i aby wystarczyło miejsca na ich aktualizację? Piszę tu o najpopularniejszych aplikacjach: Soszjalmidiach, aplikacjach zakupowych, monitorujących sen, ubery, miejskie skutery itp?

 

tysiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...