Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już w sprzedaży note 9 pro od xiaomi. Nie widzę dyskusji o nim a jest w kręgu zainteresowania znajomka, który się mnie o niego pytał.

Ktoś coś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To model na tej samej platformie co 9s, w zasadzie bliźniaczy. Zobacz recenzje i oceń czy warto, moim zdaniem jeszcze nie ponieważ wypuścili ten model za wcześnie i wymaga jeszcze dopracowania. Z oferty Xiaomi godne polecenia są RN8P, MI9T i dla części osób Mi Note 10.

 

~70 appek, kilka prostych gier, zajmuje to ~8GB.

 

64 gb na system, apki i gry wystarczy nawet dla hard usera o ile nie robi śmietnika z pamięci. Pamięć topnieje na zdjęcia, filmy i muzykę w dobrej jakości ale z powodzeniem można je przechowywać na karcie sd. Przy braku slotu sd najszybciej pamięć można wyczerpać nagrywając video - godzina filmu 4k60 fps to 30 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedzi, już myślałem, że 64gb pamięci wewnętrznej to w dzisiejszych czasach za mało i będzie trzeba 128 :)

 

Właśnie tak chcę zrobić, mieć 30-40 apek (nie gram na telefonie), dokumenty, filmy i zdjęcia na karcie microsd.

 

Też się waham nad Redmi Note 9 Pro, ale rozważam jeszcze Samsunga M21.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja odwrotnie za 1369 zl najlepiej wypada stosunek cena / tego co dostaniemy to mi note 10 lite.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam oficjalną odpowiedź od OnePlusa. Kazali wysłać urządzenie do serwisu; Janki, Al. Krakowska 38, 05-090 Raszyn Poland

Nie rozumiem po co wysyłać urządzenie za grnicę celem diagnozy powtarzalnego problemu na każdym urządzeniu tego typu. Oczywiście jak nie wyśle to będą obstawiać, że problem jest jednostkowy a sprawa jest szerzej opisywana.

 

Niech zatem naprawiają skoro sprawę opisują media. Mają mi "naprawić" albo wymienić na działający egzemplarz.

 

Ctdi/regeneris Powodzenia.

Koniecznie zrób milion zdjęć telefonu jak najlepszym sprzętem z każdej możliwej strony. Zapakuj go jak jajko.

 

A wiem co mówię, a i zapewne sam znasz moje przejścia z ctdi. Popsuli telefon, zniszczyli wręcz.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi note 10 lite vs note 9 pro.

 

 

mi note 10 lite ekran mniejszy i generalnie to najladniejszy telefon w klasie 6.47" vs 6.67" ( ten wiekszy to note 9 pro.)

Matalowa ramka w mi 10 lite i plastikowa w note 9 pro.

Bateria 5260 mah vs mniejsza w note 9 pro 5020 mah .

procesor note 10 lite Snapdragon 730G i w note 9 pro Snapdragon 720G

Przede wszystkim mite 10 lite ma ekran Oled a note 9 pro IPS.

Note 10 lite nie ma problemów z szybkościa działania a note 9s i pro mają.

 

Aparat note 10 lite to następca z mi9t Sony IMX 686 a note 9 pro ma gorszy aparat bo nigdzie nie ma że to też sony IMX 686 i ewidentnie w recenzjach jeśli chodzi o aparat mi note 10 lite zbiera pochwały a note 9 pro już tak nie chwalą aparatu .

 

Najlepsze jest to że oba telefony na allegro maja identyczną cene.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą metalową ramką w Mi Note 10 Lite to nie byłbym taki pewien. Można jakieś źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. test na benchmark.pl i napisali

Obudowa jest szklano-metalowa

tak samo w recenzji na youtobe była mowa o metalowej ramce w innej recenzji.

Ramka w 100% metalowa.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aluminiowa rama to jakaś zaleta? Rysuje się gorzej niż nie jedno tworzywo i potencjalnie bardziej podatna na odkształcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym mi 10 lite.

W sumie nie rozumumiem pytania, z tego co napisałeś wszystko przemawia za nim. Nad czym Ty się zastanawiasz? :hmm:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi note 10 lite vs note 9 pro.

Ja się nie pytałem , tylko uświadamiam innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępniam po 12 takich samych kadrów z z10 5g i 8 pro. Wszystkie z głównego aparatu. Mam takich kadrów znacznie więcej również z dodatkowych aparatów ale uważam, że główny aparat jest najważniejszy, a 12 kadrów to więcej niż dość aby sobie porównać aparaty.

 

S10

https://drive.google.com/folderview?id=1JdPOUeeqgIM8jTr3BHgH7tInqVEmXUUT

 

8pro

https://drive.google.com/folderview?id=19wV5zcl5iirVYSvmAfYZD0JJUM4apGyV

 

Odnośnie dodatkowych aparatów ciężko porównać teleobiektyw x2 z teleobiektywem x3 z oczywistych powodów, porównując oba z wymuszonym zoomem x3 co oczywiste 8 pro wypada nieco lepiej, bo to jego natywny tryb ale różnica nie jest duża. Ultra szeroki kąt na 8 pro daje zdjęcia dużo lepszej jakości, a w słabych warunkach różnica jest wręcz kolosalna ale Samsung dysponuje o wiele szerszym ultra szerokim aparatem przez co bardzo często to właśnie zdjęcie z s10 będzie atrakcyjniejsze. Bardzo mnie irytuje kiedy szeroki kąt jest nie wystarczająco szeroki albo przycięty aby uniknąć zniekształceń i utraty jakości w rogach, pierwszy był Huawei a teraz praktycznie wszyscy producenci poza Samsungiem i Apple postawili na stosunkowo wąski aparat 'ultra szeroki'. Mogę wrzucić sample do porównania.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłeś tak nijakie zdjęcia, że mogłyby służyć za antyreklamę tych telefonów - "szkoda wydawać kilka tys - podobne zdjęcia zrobi się czymś za 800".

Niestety, ale w zdjęciach nawet z topowców brakuje jednego względem aparatu z dobrą optyką - czegoś,co nie da się określić liczbą: plastyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie to, że wrzucił nijakie zdjęcia. Innych nie mógł bo one są właśnie nijakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia powinno sie dać do porównania w rożnych warunkach , pod słońce , standardowe , w pomieszczeniu , portret , nocne , w gorszym świetle automat , makro itd. Takie porównywanie jest nic nie warte. Mi 9T robił ładne foty w dzień ale tylko braknie światła wieczorem w mieszkaniu fotki podczas imprezki urodzinowej wychodzą często rozmazane bo długo mieli i podbija mocno ISO. Pod tym względem lepsze telefony z OIS ale nawet huawei bez OIS szybciej robi foty i mniej podbija ISO.

 

Niedługo wrzucę Wam foto test Mi 9T vs Nova 5T (ak'a honor 20) . Moge już wyjawić teraz tajemnice że Nova 5T robi lepsze foto i wideo , zastanawiam się czemu wszyscy się tak rzucili na mi 9T jak konkurencja oferuje więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bo AMOLED, na papierze większa bateria czy czysty ekran z przodu. No i fakt, że Xiaomi. Honor to imho marka niszowa w Polsce, zresztą oddział Honor się chyba obecnie nawet zamyka w Polsce i przechodzi pod Huaweia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi to u nas siła potężna. O wynalazku pt. Honor Nova 5T dowiedziałem się z tego tematu. Marketingowo leżą i kwiczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Xiaomi jeszcze niedawno pisało, że u nich marketingu niet (no, może poza szeptanym) i że nakładają 5% marży, a teraz z tego co widzę w internecie na smartfonie (tam na Chrome nie mam ublocka bo nie umiem zainstalować bez roota, notabene mam Xiaomi), że najwięcej reklam smartfonów robi Xiaomi :E

Szybko zmienili kierunek z marki dla januszy-nosaczy i entuzjastów grzebania w telefonie w kierunku komerchy. Tak jak to zrobił Huawei, który też przecież startował w Polsce jako nieznany producent modemów mobilnych, a jeszcze do czasu nałożenia sankcji przez USA (nie wiem jak teraz), reklamował się jako produkt premium, w reklamach z celebrytami.

 

No ale wszystko przewidział TechAltar w tym filmiku -

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Mylisz się sromotnie. Huawei w Polsce jest znany od lat (-nastu jak nie -dziestu) jako potentat a na pewno jeden z najpoważniejszych graczy branży tele.

Zwykły Kowalski (w tym Ty) znasz go przez Lewandowskiego i routerki oraz modemy rozdawane przez operatorów GSM.

Swoją drogą, Huawei wypromował się u nas wtedy, gdy Lewandowski wspial się na szczyt. I on sam firmy krzak czy jakiegoś badziewiaka swoją twarzą by nie firmował.

Xiaomi w porównaniu do Huaweia, biorąc pod uwagę ogół...

Powiem tak. Zwiększeniem cen w celu sprawienia, że produkt zyska przez to na prestiżu to jedno. Faktyczny stan rzeczy to drugie. Jak coś ma być premium to musi być drogie. Nawet jak nie jest premium (czyt. Jest budżetowe), to wystarczy że kosztuje jak premium, i dla wielu będzie właśnie premium :E

Za dużo premium, qr.a

 

 

Xiaomi to u nas siła potężna. O wynalazku pt. Honor Nova 5T dowiedziałem się z tego tematu. Marketingowo leżą i kwiczą.

 

Huawei Nova 5t jak już, ale to to samo co honor 20 z aprobatami po banie Trumpa.

 

P30 lite 4/128 za 800zl w Komputronik

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Mylisz się sromotnie. Huawei w Polsce jest znany od lat (-nastu jak nie -dziestu) jako potentat a na pewno jeden z najpoważniejszych graczy branży tele.

Zwykły Kowalski (w tym Ty) znasz go przez Lewandowskiego i routerki oraz modemy rozdawane przez operatorów GSM.

Swoją drogą, Huawei wypromował się u nas wtedy, gdy Lewandowski wspial się na szczyt. I on sam firmy krzak czy jakiegoś badziewiaka swoją twarzą by nie firmował.

Xiaomi w porównaniu do Huaweia, biorąc pod uwagę ogół...

Powiem tak. Zwiększeniem cen w celu sprawienia, że produkt zyska przez to na prestiżu to jedno. Faktyczny stan rzeczy to drugie. Jak coś ma być premium to musi być drogie. Nawet jak nie jest premium (czyt. Jest budżetowe), to wystarczy że kosztuje jak premium, i dla wielu będzie właśnie premium :E

Za dużo premium, qr.a

(...)

 

Smartfony Huawei wypromowały się w Polsce od około 2014 roku, wcześniej mało kto o nich słyszał. Kilka lat wcześniej weszli na polski rynek oferując modemy mobilne do sieci Play, które pasowały do Aero2. Nie wiem, kiedy zatrudnili Lewandowskiego do jego promowania, ale podejrzewam, że nie było to wcześniej, niż przed Euro 2012. W 2012 roku to w Polsce popularne były jeszcze Nokie Ashe (schodząc z rynku do 2013) i Samsungi Galaxy (rozpychając się łokciami po rynku), no i telefony z Windows Phone.

 

A Xiaomi, gdyby chciało, to kontynuowałoby politykę jak za czasów Hugo Barry. A tak, stali się kolejną typowo komercyjną firmą. Za niedługo pewnie zablokują bootloader, tak jak zrobily to poprzednie chińskie firmy "fanowskie", tak jak Oppo, i Huawei właśnie.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, na szczescie swiat nie konczy sie tylko na xiaomi i mamy inne ciekawe chinskie marki ktore probuja sie przebic cena na rynku

 

mi9t byl wczesniej na rynku niz honor nova 5t, tez stad moze wynikac jego popularnosc

osobiscie jako uzytkownik xiaomi i honora wolabym xiaomi, honorowa nakladka byla gorzej uporzadkowana dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Honor Nova? :hmm:

Honor 20 - Huawei nova 5t

 

Co do os huaweia, mam to samo. Mate 20 głównie za to wyleciał.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbilem dwa telefony w jeden :E chodzilo mi o huaweia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...