Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Z innych smartfonów nie uwzlędniając egzotycznych konstrukcji nie obecnych w Europie masz wybór pomiędzy Xiaomi Poco F2, LG V60 i Sony Xperia 1 mark II. Z tych trzech dwa czyli F2 i v60 to "tanie" flagowce z wieloma brakami natomiast względnie pełnowaprawnym flagowcem jest tyko Xperia 1-2 choć to też telefon daleki od perfekcji. Samsung znacznie zmniejszył krzywiznę zagięcia w serii s10, po ponownym jej zmniejszeniu w s20 zakrzywienia przypominają już co najwyżej przesadny efekt szkła 2.5d i używa się ich całkiem dobrze tym bardziej, że deformacja ekranu psuje tylko jakieś 2 mm ekranu przy krawędzi i nie zachodzi na boki. Moim zdaniem śmiało mógłbyś brać s20 lub s20 plus chociaż dobrze byłoby gdybyś miał możliwość sobie oglądnąć jak to wygląda w ptaktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,  zakrzywienie na s20 jest sporo mniejsze niz s10. Ale S20i inne Samsungi to Exynos...

Wie ktoś jak to jest z płaskim ekranem w s10 lite? Niby płaski a podobno szkła nie pokrywają całego ekranu bo rogi są lekko zaokrąglone.

Co do SD865 to może warto poczekać na S20 Lite. Ma mieć ten procek, płaski ekran i teleobiektyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt już chyba nie robi telefonów bez szkła 2.5D, więc żadne szkło idealnie całego ekranu nie przykryje. Niestety ale dobrze to już było, teraz smarfony projektuje się aby były ładne a nie funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), czy jest sens wymieniać P10 na Redmi Note 8T? Przede wszystkim zdjęcia, potem ogólnie płynność działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sisterhood napisał:

Panowie (i Panie), czy jest sens wymieniać P10 na Redmi Note 8T? Przede wszystkim zdjęcia, potem ogólnie płynność działania.

Miałem obydwa. P10 używałem przez rok, 8t przez miesiąc. Nie robiłem jakiegoś mega porównania aparatów ale wydaje mi się że  p10 robi lepsze fotki, szczególnie w pomieszczeniach. Płynność działania na podobnym poziomie z możliwie lekką przewagą p10 po aktualizacji do 9.1

Audio bez porównania lepsze na p10. Nawet nie ma startu, podobnie bateria z tym że na korzyść 8t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, unknown_solider napisał:

Z innych smartfonów nie uwzlędniając egzotycznych konstrukcji nie obecnych w Europie masz wybór pomiędzy Xiaomi Poco F2, LG V60 i Sony Xperia 1 mark II. Z tych trzech dwa czyli F2 i v60 to "tanie" flagowce z wieloma brakami natomiast względnie pełnowaprawnym flagowcem jest tyko Xperia 1-2 choć to też telefon daleki od perfekcji. Samsung znacznie zmniejszył krzywiznę zagięcia w serii s10, po ponownym jej zmniejszeniu w s20 zakrzywienia przypominają już co najwyżej przesadny efekt szkła 2.5d i używa się ich całkiem dobrze tym bardziej, że deformacja ekranu psuje tylko jakieś 2 mm ekranu przy krawędzi i nie zachodzi na boki. Moim zdaniem śmiało mógłbyś brać s20 lub s20 plus chociaż dobrze byłoby gdybyś miał możliwość sobie oglądnąć jak to wygląda w ptaktyce.

Dzieki za wyczerpujace podpowiedzi. Wlasnie Samsunga wolalbym uniknac ze wzgledu na Exynosa. Siedze wciaz na starenkim Note8 od premiery i troche juz mam dosc zakrzywionego ekranu, malej baterii i Exynosa niedomagajacego w emulatorach. No i zbliza sie koniec 3 letniej gwarancji, wiec zaraz cos w nim padnie. Szkoda ze kazdy z telefonow ma jakies wady, mimo wysokich cen. Poza kamera bez OIS, chyba wciaz najlepiej wyglada ten Asus, tylko tutaj problem z aktualizacjami, porzucaja swoje flagowce bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Za to słuchawki są bardzo wygodne, lekkie i brzmią dobrze, może nawet bardzo dobrze.

Kompletnie sie nie zgodze. Moj znajomy, nie kupuje sprzetu 'bo musi' tylko po prostu zmienia jak rekawiczki. Posiadal pierwsze podsy, teraz leci na modelu Pro. Pozyczyl by przetestowac i szczerze powiedziawszy jestem rozczarowany.

Tryb passthrough jest okej, troche specificzny bo slychac efekt mikrofonowy ale spelnia swoj cel. Tryb bez zadnego efektu to totalny nie wypal. Dzwiek jest plytki, tony wysokie przewazaja, srednie oraz niskie totalnie wycofane, sluchawki brzmia jak tanie bazarkowe sluchawki i IMO kompletnie nie nadaja sie do uzywania. Odpalamy ANC - wreszcie jest jakis progress na polu dzwiekowym ale... niczym sie nie wyrozniajacy. Jest 'troche' lepiej, z duzym naciskiem na 'troche' ale kiedy przypomnisz sobie ile one kosztuja to jest... slabo.

Najlepiej w sumie okreslil je on sam. 'Mialem pierwsze podsy, te sie niczym w dzwieku nie roznia, jezeli nie musze, nie uzywam ich do sluchania muzyki bo w domu mam lepsze, fajne pchelki do poruszania sie po miescie i ANC dobrze dziala w komunikacji miejskiej'. Tyle, jezeli jestes freakiem dzwiekowym to sie rozczarujesz po calej linii.

Niestety dla Applowych userow nie ma wielu alternatyw. Jest SONY ktory jak juz przyzwyczaisz sie do SWIETNIE dzialajcych akcesorii Apple'a... obsluguje sie jak jakis niedorobiony produkt. Cos za cos, pytanie czy bardziej zalezy ci na dzwieku badz uzywaniu produktu.

Pytanie z innej beczki, znane sa juz ceny nastepcow modelu 11 Pro? Czekam na jakies obnizki cenowe ale cos czuje ze Appl wypusci nowe iphony po drozszej niz dotychczas cenie, tym samym poziomujac nowego 12 pro jako bardziej pro od 11 pro i nie beda musieli tym samym obnizac ceny poprzednika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te słuchawki grają naprawdę dobrze. Mają dość szeroką scenę i nie są przesterowane, dzięki czemu brzmią nienachalnie oczywiście biorąc pod uwagę, że są to małe słuchawki, a nie nauszne i zestawiając z innymi słuchawkami tego typu jak na przykład galaxy buds, a nawet Sony 1000xm z którymi mam porównanie i nawet Sony w mojej ocenie nie grają lepiej, a są zdecydowanie mniej wygodne w noszeniu oraz też co oczywiste konfiguracji i pod tym względem te produkty dzieli przepaść. Oczywiście nie mam porównania ze sprzętem z najwyższej półki dla szczególnie wymagającego konsumenta, bo takich produktów nie kupuję, a mam świadomość, że cena earpodsów pro zbliża się do cen urządzeń takiej klasy jednak są to zwykłe proste słuchawki będące produktem klasy podstawowej elektroniki użytkowej dla normalnego konsumenta, które grają nieźle, są bardzo wygodne i płaci się ekstra za ich doskonałą współpracę z innymi urządzeniami i nie ma tutaj absolutnie mowy o dobrym stosunku jakości dźwięku do ceny jednak są w praktyce o wiele lepsze od bulletsów OnePlusa lub wspomnianych słuchawek Samsunga i wydawało mi się oczywiste, że właśnie ze sprzętem tego typu należy je porównywać, a ocena jest oczywiście względna, ponieważ właśnie z tego typu słuchawkami konkurencji je porównuje choć rozumiem, że warto mieć na uwadze ich dość wysoką cenę i pewnie za 1200 złotych można kupić słuchawki o zdecydowanie wyższej jakości dźwięku. To są idealne, wręcz perfekcyjne słuchawki dla osoby będącej ignorantem w dziedzinie jakości dźwięku czyli zdecydowanej większości konsumentów w tym również i osób takich jak ja nie mających naprawdę wysokich wymagań.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od praktycznie 2 tygodni użytkuję Samsung Galaxy S8,po czym jak przesiadłem się ze starej Xperii Z1.

I uważam,że to spory przeskok,wszystko chodzi płynniej,szybciej,nawet robi lepsze zdjęcia,co zauważyłem od Xperii.Do większego ekranu(5,8' vs 5,0') zdążyłem się przyzwyczaić i dobrze mi się go obsługuje.

Wydałem 720 zł,uważam,że to adekwatna cena do możliwości.Tyle że,jeżeli ktoś chce znaleźć zadbanego S8,to musi się uzbroić w cierpliwość i sporo szukać.Większość telefonów w tej cenie ma wady wizualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawdza się bateria w s8? Kupując używany lepiej chyba brać importowanego refurba ze Snapdragonem, często refurby dostają fabrycznie nowe baterie chociaż są to zwykle zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie korzystam dość mało z S8,ładuję co 2-3 dni.Musiałbym poużywać przez co najmniej jeszcze miesiąc,żeby powiedzieć coś więcej,ile bateria trzyma przy bardziej intensywnym użytkowaniu,a będzie okazja do tego w sierpniu ;)

Mój na 99% ma Exynosa 8895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme 6 w xkom za 800zl do dostania jest

 

Edit

Właśnie go konfigurowałem żonie i trochę się nim pobawiłem. Super. Świetny sprzęt. Wahałem się jeszcze nad p40 lite za 900zl ale aparat nie jest aż tak istotny. A gabaryt już tak :) mm więcej i nie byłby tak wygodny, a plecki swoje dodają. Huawei jest szerszy, przekracza/osiga magiczne 76mm

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem p40 lite, skusiła mnie promocja w media expert za 899 + folia ochrona jakieś hiper Uber amazing. Przesiadam się z mi a3, ogólnie byłem z niego zadowolony ale po roku zawsze zmieniam bo się nudzę. Szkoda że rozmiar większy ale teraz już nie ma wyboru, chociaż oglądalem w salonie i p40 l ma spoko kształt i dobrze leży w dłoni, świetnie telefon również działał, nawet proste czynności były dużo szybsze niż na innych w tej cenie, wyświetlacz również przyjemny, jasny, ładne kolory. W piątek ma być, mam nadzieję że się nie rozczaruje, oby tylko z aplikacjami nie było gorzej niż teraz, bankowych nie używam, co trzeba to walne z APK, a może nawet uda się wgrać usługi nie wiem jak to tam teraz wygląda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak instaluję custom rom na telefonie to efekt szybkości i lekkości działania zanim jeszcze zainstaluję gappsy robi ogromne wrażenie. Tylko, że gappsy to coś więcej niż kilka programów i długo można o tym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, kiedyś w czasach może jeszcze Motoroli XT910 zrobiłem sobie miesiąc czy dwa bez wgranych gappsów. Telefon nie dość, że trzymał prawie 2x dłużej to pracował o wiele szybciej.

Właśnie jak wygląda obecnie instalacja usług google na huawei? Miałem ostatnio pytanie o 2 niedziałające aplikacje ebo token i inpost (pewnie z powodu map). Z tego co widziałem sposób przez phone clone nie działa. Certyfikacja urządzenia na w GSF także.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem przy kawie o tych usługach, jest gorzej niż na początku. Google ucięło kilka sposobów, da się to jeszcze zrobić, ale jest kilka problemów po instalacji,  np. z powiadomienia z różnych aplikacji, a część wgl nie działa, nie jest wcale tak kolorowo i bezproblemowo. Więc każdy musi sam zdecydować czy warto w to się bawić, ja anulowałem zamówienie. Szukam czegoś innego, ale wybór bez szału w tej półce, same kloce. Ostatnie 3 telefony to xiaomi więc chciałbym odmiany i zostaje samsung m21 albo realme 6 który jest 200 zł tańszy, nie ma amoleda i jest większym klocem. Jak sie wkurze to czekam na mi a3 do czasu az pojawi się cos mniejszego, o ile sie pojawi :D

Edytowane przez Decus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme 6 wbrew pozorom bardzo dobrze leży w dloni. I jedna rzecz mnie zaskoczyła - mimo iż ekran na cały front da się go pewnie trzymać bez uruchamiania przypadkowego aplikacji jak w wielu innych. Są delikatne ramki i to ratuje sytuację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przez te wielkie telefony ja chyba nadal zostanę na dłużej ze swoim p20. 

Miałem teraz żonie kupić jakiś telefon bo po wymianie routera jej motorola G6 Play gubi sieć i się rozłącza. Rozwiązaniem jest zmiana SSID sieci 2.4GHz oraz 5GHz na różne. Okazuje się, że nie ma ten telefon wifi 5GHz, ale motać potrafi. Lenovo się wypięło na klientów, którzy zgłaszali te błędy i heja. Jakie to w ich stylu.

 

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 ciężko zmienić na coś lepszego nie płacąc tych 2000zl za p30 ;)

To wciąż świetny fon a rozmiary i czytnik palucha z przodu wciąż uważam za przewagę nad konkurencja. 

 

Edit

Tak informacyjnie. AoD, czyli zegar i komunikaty na ekranie nie jest zarezerwowane tylko dla amoled. Chyba, że mój u12 ma alomeda  :E

eQ2cL8O.jpg

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambient display czyli w nieudolnym tłumaczeniu ekran zgodny z otoczeniem jest od dłuższego czasu częścią czystego Androida ale część producentów to wycina. Domyślne zachowanie jest zawsze takie samo, dopiero z oledem rzeczywiście może nigdy nie gasnąć, chociaż da się to odblokować trochę głębiej grzebiąc, bo to kwestia konfiguracji istniejącej funkcji systemowej. To jeden z przykładów dlaczego czysty Android jest lepszy od nakładek. Ostatnio nawet chinole implementują AOD po swojemu ale to standardowe jest dalej z wielu powodów lepsze, bardziej bezawaryjnie pokazuje co ma pokazać i nie obciąża niepotrzebnie cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

U mnie jest sense ui a nie czysty android. Z tym, że to chyba najlepiej ogarniety system poza czystym androidem i pixelem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone 12 przesunięty oficjalnie o kilka tygodni. Potwierdziły się informacje o 120 Hz matrycy w 12 Pro ale... Apple zablokuje na stałe 60 Hz ze względu na brak zadowalającej implementacji zmiennej częstotliwości odświeżania - wielki szacun za to. To jak działa dynamicznie zmienna częstotliwość odświeżania na Pixelu 4 i Oneplusie 8 pro nie mieści się nawet w ramach słabych żartów, bo to szczyt żenady. Wymuszone na stałe 90 Hz w Pixelu 4 przez ustawienia programisty i stałe 90 Hz w Oneplusie 7 pro wygląda świetnie i jest to jak narazie jedyna sensowna implementacja w smartfonach ale wpływ na zużycie energii jest zabójczy. Masa iPhona 11 pro Max jest zbyt duża przez co ciężko o odpowiednią baterię w następcy, bo Apple jest ofiarą swojej fatalnej w skutkach decyzji o zastosowaniu ciężkiej stalowej ramy, która do smartfona pasuje jak nadwozie z ołowiu do sportowego samochodu. Tak długo jak będą ciągnąć tą patologię to nie ma mowy o dużych bateriach w iPhonach Pro. Masa 11 pro jest już zbyt wysoka, zwłaszcza dla kobiet i dalsze jej zwiększanie aby wsadzić szybszy ekran to słaby pomysł, a wszystkie te problemy i ograniczenia to cena za bezsensowne materiały. 11 pro 5.8” jest cięższy od Samsunga s20 plus 5g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Babie nie dogodzisz. Kazała sprzedać realme 6 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od miesiąca Apple Watcha 5 i niestety ale muszę przyznać, że szybka w tym zegarku powstała chyba z gównolitu. Po miesiącu używania jest na tej szybie pełno rys i wygląda znacznie gorzej niż kilkunasto letni zegarek Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...