Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

też bym brał pixela, jednak brak dual sim i oled skreślają ten obiekt z listy zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zakk87 napisał:

też bym brał pixela, jednak brak dual sim i oled skreślają ten obiekt z listy zainteresowanych.

Dual SIM chyba jest, przynajmniej takie informacje można znaleźć w sieci. Oczywiście w formie NanoSIM + eSIM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem. Jednak mój operator nie udostępnia takiej możliwości, służbową muszę mieć fizyczną. Odpada i koniec. A telefon poniżej 150mm obecnie ze świecą szukać. Już się kiedyś przymierzałem do pixela 3 jednak odpuściłem.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić operatora. W zasadzie to dziwne, że nikt poza Orange jeszcze tego nie wprowadził. Fakt faktem, że pewnie bardzo popularne to nie jest, ale trochę urządzeń na polskim rynku jest które obsługują eSIM. 

Btw. Na dzisiejszej konferencji Samsunga pokazali, że przez aplikację Twój telefon będzie można odpalać normalnie aplikacje z telefonu na komputerze i odpisywać/pracować/robić cokolwiek w nich z poziomu komputera. Świetna sprawa, w końcu MS i w tym wypadku Samsung (a miejmy nadzieję, że nie długo ogólnie android) coś robią by stworzyć jako taki ekosystem. 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma za bardzo o czym. Jak stanieje bliżej 2tys to będzie ciekawy, ale obecnie to w tej cenie jest P30 Pro/OP7t czy nawet OP7 Pro w promocjach. Do tego spójrz na wymiary tego LG, kloc jakich mało. Nawet S20 Ultra jest krótszy niż te LG. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Pany ogólne wrażenia po prezentacji Samsunga Galaxy Note 20 ?

Osobiście obejrzałem kilka recenzji i trochę się zawiodłem. Zwykła wersja wypada jakby gorzej niż zeszłoroczny model i na dodatek trochę taki kastrat, a z kolei wersja Ultra no no, nie powiem.. cenowo pojechali ?

Fakt obecności Exynosa pomijam bo to już standard

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xadrian napisał:

Jak tam Pany ogólne wrażenia po prezentacji Samsunga Galaxy Note 20 ?

Osobiście obejrzałem kilka recenzji i trochę się zawiodłem. Zwykła wersja wypada jakby gorzej niż zeszłoroczny model i na dodatek trochę taki kastrat, a z kolei wersja Ultra no no, nie powiem.. cenowo pojechali ?

Fakt obecności Exynosa pomijam bo to już standard

 

 

Podsumowując jednym słowem - rozczarowanie. 

Galaxy Watch 3 nie wnosi praktycznie nic nowego względem Watcha 1. Dodali pomiar tlenu  plus parę zmian w samym Tizenie jak choćby w końcu możliwość wyświetlania zdjęć na zegarku z przychodzących wiadomości (oby trafiły one też do Watcha 1 i Watch Active 2). Więc zakup wg mnie jest zupełnie nie opłacalny patrząc przez pryzmat ceny Watch 1 46mm - 950zł, Watch 3 45mm -1999zł. Sens przesiadki żaden (i mówię to z perspektywy użytkownika Watcha 46mm) a przy zakupie też nie uważam, że to najlepsza opcja, bo za 2k jest choćby Suunto 7. Gdyby jeszcze ten Samsung Pay w końcu się łaskawie pojawił w Polsce, ale nie ma nadziei raczej. 

Galaxy Buds Live też nie zapowiadają się najlepiej, wg pierwszych wrażeń grają co prawda lepiej niż Buds+, ale ANC podobno nie działa zupełnie (co nie dziwi, bo słuchawki te nie zamykają kanału przez swoją nietypową budowę i siłą rzeczy będą dopuszczać dźwięki otoczenia. Do tego sama cena 849zł - w tym budżecie są już znacznie lepsze opcje, choćby Sony WF-1000XM3, które pewnie rozjeżdżają ten wymysł samsunga.

Note 20 - chyba największe rozczarowanie konferencji jak i samych premier flagowców w 2020 roku. Ilość kastracji względem wersji Ultra, a przede wszystkim to na jakich istotnych polach ta kastracja miała miejsce sprawia, że w obliczu horrendalnej wyceny ten telefon jest zupełnie nie wart zainteresowania. Powinien nazywać się Note 20 lite i kosztować max 3,5k (choć to i tak sporo). 

Note 20 Ultra - jak ktoś lubi ogromne telefony to wybór świetny. Choć ma irytujące mankamenty jak choćby ponownie brak 120Hz przy rozdzielczości 2k. 

Z Fold 2 - wyglądają świetnie, ogromny progres względem 1 i widać, że Samsung nie zamyka tematu i chce brnąć dalej w temat. 

W mojej opinii najlepszymi momentami konferencji były nowe funkcje tj. wzmocniona integracja z Windowsem i możliwość obsługi aplikacji z telefonu na komputerze z Windowsem oraz obietnica Samsunga co do wsparcia telefonów. Od teraz flagowce mają mieć 3 lata wsparcia i zaczyna się to od serii S10 więc S10 dostaną zarówno androida 11 jak i 12. Brawo Samsung! 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Samsunga to jest na duży plus, bo dotychczas zawsze było tak, że funkcje z nowych Galaktyk trafiały też na  starsze flagowce.  Więc nie jest to sam numerek androida wyżej jak choćby u Apple. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Chelsey napisał:

Podsumowując jednym słowem - rozczarowanie. 

Galaxy Watch 3 nie wnosi praktycznie nic nowego względem Watcha 1. Dodali pomiar tlenu  plus parę zmian w samym Tizenie jak choćby w końcu możliwość wyświetlania zdjęć na zegarku z przychodzących wiadomości (oby trafiły one też do Watcha 1 i Watch Active 2). Więc zakup wg mnie jest zupełnie nie opłacalny patrząc przez pryzmat ceny Watch 1 46mm - 950zł, Watch 3 45mm -1999zł. Sens przesiadki żaden (i mówię to z perspektywy użytkownika Watcha 46mm) a przy zakupie też nie uważam, że to najlepsza opcja, bo za 2k jest choćby Suunto 7. Gdyby jeszcze ten Samsung Pay w końcu się łaskawie pojawił w Polsce, ale nie ma nadziei raczej. 

Galaxy Buds Live też nie zapowiadają się najlepiej, wg pierwszych wrażeń grają co prawda lepiej niż Buds+, ale ANC podobno nie działa zupełnie (co nie dziwi, bo słuchawki te nie zamykają kanału przez swoją nietypową budowę i siłą rzeczy będą dopuszczać dźwięki otoczenia. Do tego sama cena 849zł - w tym budżecie są już znacznie lepsze opcje, choćby Sony WF-1000XM3, które pewnie rozjeżdżają ten wymysł samsunga.

Note 20 - chyba największe rozczarowanie konferencji jak i samych premier flagowców w 2020 roku. Ilość kastracji względem wersji Ultra, a przede wszystkim to na jakich istotnych polach ta kastracja miała miejsce sprawia, że w obliczu horrendalnej wyceny ten telefon jest zupełnie nie wart zainteresowania. Powinien nazywać się Note 20 lite i kosztować max 3,5k (choć to i tak sporo). 

Note 20 Ultra - jak ktoś lubi ogromne telefony to wybór świetny. Choć ma irytujące mankamenty jak choćby ponownie brak 120Hz przy rozdzielczości 2k. 

Z Fold 2 - wyglądają świetnie, ogromny progres względem 1 i widać, że Samsung nie zamyka tematu i chce brnąć dalej w temat. 

W mojej opinii najlepszymi momentami konferencji były nowe funkcje tj. wzmocniona integracja z Windowsem i możliwość obsługi aplikacji z telefonu na komputerze z Windowsem oraz obietnica Samsunga co do wsparcia telefonów. Od teraz flagowce mają mieć 3 lata wsparcia i zaczyna się to od serii S10 więc S10 dostaną zarówno androida 11 jak i 12. Brawo Samsung! 

 

 

Miałem czekać na premierę nowych Samsungów z serii Note ale ostatecznie do testów zakupiłem OnePlus 7T Pro, aby sprawdzić fakty i mity o tym urządzeniu i póki co chyba zostanę z nim na dłużej. Dla mnie również zwykła wersja N20 to nieporozumienie, natomiast N20 Ultra wydaje się spoko, ale nie ma opcji, abym tyle wydał na telefon, który za rok będzie warty połowe obecnej ceny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Chelsey napisał:

Ale Samsung poleciał z cenami nowych Notatników. Iście wyjebali je w galaktykę. I ten plasik fantastik w zwykłym Note 20 za 4300zł ?

 

@unknown_solider

Jako, że chyba lubisz testować tu różne gadżety zamierzasz wypróbować Oppo Watcha jak oficjalnie będzie dostępny w Europie? 

Zamierzam kupić Oppo watcha jak się pojawi w sprzedaży, w przypadku zegarka bardzo dużo czasu zajmuje dokładne sprawdzenie funkcji i działania więc nie jestem w stanie wypróbować zbyt wielu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Chelsey napisał:

Bo nie ma za bardzo o czym. Jak stanieje bliżej 2tys to będzie ciekawy, ale obecnie to w tej cenie jest P30 Pro/OP7t czy nawet OP7 Pro w promocjach. Do tego spójrz na wymiary tego LG, kloc jakich mało. Nawet S20 Ultra jest krótszy niż te LG. 

No nie zgodzę się ze wszystkim...

Oneplus to egzotyk na naszym rynku. Wciąż. Kumatych jak my nie jest wielu. Huawei sam widzisz po tematach, jak ludzie obawiają się utraty usług w przyszłości i stąd spadek o ok 40% sprzedaży. Jeśli to ma być konkurencja dla tego LG to nie jest ona mocna.

Wysokosc powiadasz? Taki realme ma 162mm, Mi10 lite 164mm. LG ma 5/3mm więcej przy szerokości 74mm. Ekran zgodny z trendem czyli jak największy przy zachowaniu normalnych proporcji (20,5:9). 

Poza tym MIL, bdb bebechy i jak to w LG, aparat na najwyższym poziomie, ekran itp nie ma się czego przyczepić. I przede wszystkim 5G. Cena jako nowości w sklepie LG 2500, szybko zejdzie w okolice 2k. Gdzie on ma realną konkurencję? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integracja Samsunga z Windowsem to nie jest przełom ani duża nowość. Od dłuższego czasu systematycznie są dodawane tego rodzaju funkcje i integracja staje się coraz pełniejsza. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, unknown_solider napisał:

Zamierzam kupić Oppo watcha jak się pojawi w sprzedaży, w przypadku zegarka bardzo dużo czasu zajmuje dokładne sprawdzenie funkcji i działania więc nie jestem w stanie wypróbować zbyt wielu. 

Owszem, natomiast ten Oppo Watch wydaje się być na papierze realną konkurencją Apple Watcha i jestem ciekaw jak go ocenisz. Szczególnie, że bodaj obecnie masz Apple Watcha i będziesz miał porównanie 1 do 1. W sumie sam się zastanawiam nad Oppo Watchem, bo wydaje się oferować wszystko co tylko może smartwatch. 

Integracja postępuje i bardzo dobrze. Patrząc na to co zaoferował Samsung na tej konferencji to akurat ta wiadomość jest najbardziej ciekawa z całego wydarzenia i oby nie była zamknięta wyłącznie dla Samsungów. 

@Petru23

Nie rozumiem trendu wydłużania telefonów i odchudzania ich na szerokość. Osobiście wole telefon szerszy niż długi. Wszystko powyżej 16cm jest dla mnie niepraktyczne w codziennym życiu. Zważywszy na fakt, że używam telefonów z etui to robi się realne 17cm długości. Masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Petru23 napisał:

No nie zgodzę się ze wszystkim...

Oneplus to egzotyk na naszym rynku. Wciąż. Kumatych jak my nie jest wielu. Huawei sam widzisz po tematach, jak ludzie obawiają się utraty usług w przyszłości i stąd spadek o ok 40% sprzedaży. Jeśli to ma być konkurencja dla tego LG to nie jest ona mocna.

OnePlus egzotyk? ?

Eee bez przesady, to już nie te czasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7t pro to chyba do dzisiaj ich najbardziej udany smartfon, brakuje tylko ładowania indukcyjnego ale to w rzeczywistości  nie ma dużego znaczenia. 8 to bardzo uboga wersja w wysokiej cenie, a 8 pro przedobrzyli i nie byli w stanie do końca go dopracować i to również w sprzętowych aspektach jak ekran, podbite do absurdu wysokie i niskie częstotliwości dźwięku z głośników albo wariujący dotyk na krawędziach, sam aparat  genialny ale flary psują wiele zdjęć i tak można długo wymieniać. Sama ergonomia 8 pro też jest na fatalnym poziomie ale fabryczny case wiele zmienia, trochę lepiej ale też nie za dobrze było w 7 pro.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Chce se kupić "zegarek". Gdzieś znalazłem niemiecki ranking i tam króluje TicWatch, a co na to Nasi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 17:36, jestem-bogiem napisał:

Note 8 pro nie dostanie androida 11 a to jeszcze względnie nowy fon

Słabo xiaomi, to chyba mój pierwszy i ostatni telefon od nich 

Kurde jeszcze niedawno miał mieć. Ekstra moje 8 pro jeszcze gdzieś glsem po europie jedzie do mnie a oni teraz zmieniają zdanie. Nie no super przycebuliłem przez to i nie kupiłem mi 10 lite bo wszak 8 pro mi styknie i będzie miał A11 xD Dobrze, że cebula we mnie silna i nie kupowałem z polskiej dystrybucji za normalną cenę bo bym był lekko zdegustowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Xiaomi sam numerek androida tak istotny nie jest, ważniejsze są aktualizacje Miui a tu 8 pro dostanie 12 jak i zapewne 13. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja bo po aktualizacji do a10 nie zmieniło się absolutnie nic oprócz numerka w ustawieniach ale i tak powinni zaktualizować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Chelsey napisał:

Akurat w przypadku Xiaomi sam numerek androida tak istotny nie jest, ważniejsze są aktualizacje Miui a tu 8 pro dostanie 12 jak i zapewne 13. 

a to ja wiem, że nie ważne używam obecnie xiaomi rn4 ale fajnie by było jakby do mediateka jednak dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy system i interfejs dla zegarków ma ciągle Samsung ale ponieważ w Polsce nie działają na nim podstawowe funkcje to polecanie go nie ma żadnego sensu. Tizen z usługami Google, a najlepiej hybryda tego z Apple Watchem to byłby dopiero idealny zegarek. Apple Watch jest bardzo dobrym zegarkiem ale ze sprzętem Apple jest ten problem, że wrażenia out of box nie są najlepszą stroną ich sprzętów szczególnie chcąc mieć usługi po Polsku i działające w Polsce ale też nie tylko, bo brakuje chociażby jakiejś fabrycznej implementacji klawiatury, którą trzeba dokupić. Jakby nie patrzeć mieszkając w Polsce zakup każdego innego zegarka niż z system Googla ma ograniczony sens.

Każdy nowy sprzęt sprawdzam zawsze na oprogramowaniu i z rozwiązaniami dostarczonymi przez producenta, nawet jeśli wydają mi się gorsze od znanych mi już odpowiedników. Dopiero kiedy nie da się ich używać albo ich używanie jest szczególnie uciążliwe zastępuje je innymi i uważam, że im mniej należy zastępować, doinstalowywać tym lepiej. Idealny sprzęt powinien być gotowy do użytku od razu po zakupie i to zawsze będzie dla mnie ogromną zaletą.

6 godzin temu, Chelsey napisał:

Akurat w przypadku Xiaomi sam numerek androida tak istotny nie jest, ważniejsze są aktualizacje Miui a tu 8 pro dostanie 12 jak i zapewne 13. 

99% aplikacji ze sklepu może nie licząc gier potrzebuje do działania Androida 5.0 lub nowszego, usługi Google aktualizują się jeszcze chyba nawet na Kit Kacie. Android to nie iOS gdzie mając system z przed dwóch - trzech lat nie odpalimy co najmniej połowy aplikacji ze sklepu albo aplikacje te nie będą działać prawidłowo.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...