Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie sprawdziłem teraz i Desire Z ma S-LCD ale przysiąg bym że kiedyś była mowa że ma mieć zwykły Amoled :hmm:

 

BTW: Jest tu jakiś posiadacz Desire HD ?? Bo chiał bym się dowiedzieć ile trzyma bateria oraz aby zapodał jakieś fotki z tego telefonu :E

 

Na pełnej baterii - 1 dzień ;) Czyli praktycznie teraz norma. Co do zdjęć to... tu masz całą recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień norma ?? No chyba u HTC.. A recke już czytałem i z tego co widzę Desire Z lepiej wypada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u HTC ;] Desire Z wypada lepiej? Chyba pod względem qwerty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u HTC ;] Desire Z wypada lepiej? Chyba pod względem qwerty ;)

Chyba nie tylko. Desire Z ma SLCD, ma dwurdzeniowego procka i ma qwerty. To powoduje, że warto rozważyć jego zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko. Desire Z ma SLCD, ma dwurdzeniowego procka i ma qwerty. To powoduje, że warto rozważyć jego zakup.

Nie ma żadnego dwurdzeniowego procka, ma dokładnie ten sam układ co DHD, tylko taktowany 200mhz niżej. Ale już gpu jest taktowane tak samo, więc wydajnośc w grach jest taka sama, za to dłużej trzyma bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie chyba mają te same procki bo z tego co czytałem Desire Z ma MSM 7230, a Desire HD QSD8255 :hmm:

Właśnie zaletą Desire Z jest mniejszy ekran S-LCD przez co bateria dłużej wytrzymuję, oraz ma być tańszy :E

 

BTW: Wie ktoś kiedy Desire Z ma trafić do polskich operatorów ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego dwurdzeniowego procka, ma dokładnie ten sam układ co DHD, tylko taktowany 200mhz niżej. Ale już gpu jest taktowane tak samo, więc wydajnośc w grach jest taka sama, za to dłużej trzyma bateria.

Nie wiem, skąd czerpiesz informacje, ale nie są one precyzyjne: http://www.gsmarena.com/htc_desire_z-3421.php

Desore Z ma zupełnie inny układ niż DHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień norma ?? No chyba u HTC.. A recke już czytałem i z tego co widzę Desire Z lepiej wypada..

tak to jest norma dla zaawansowanych smartphonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest norma dla zaawansowanych smartphonow.

Pozowolę sobie nie zgodzić się z Twoją wypowiedzią, na potwierdzenie czego podaję przykłady: iPhone 4 wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu (kilkanaście minut rozmów, kilka sms-ów i maili, pół godzinki surfowania WiFi, trochę muzyki, kwadransik z gierką itp). więcej niż jeden dzień (jest to topowy model Apple), podobnie jak Samsung Galaxy S (topowy model Samsunga) mogący przy normalnym użytkowaniu wytrzymać nawet 3 dni, podobnie jak topowy model BlackBerry (Torch 9800) również działając ok. 2-3 dni. HTC dał do DHD za słabą baterię i informację o tym podają w każdej recenzji, jaką czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozowolę sobie nie zgodzić się z Twoją wypowiedzią, na potwierdzenie czego podaję przykłady: iPhone 4 wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu (kilkanaście minut rozmów, kilka sms-ów i maili, pół godzinki surfowania WiFi, trochę muzyki, kwadransik z gierką itp). więcej niż jeden dzień (jest to topowy model Apple), podobnie jak Samsung Galaxy S (topowy model Samsunga) mogący przy normalnym użytkowaniu wytrzymać nawet 3 dni, podobnie jak topowy model BlackBerry (Torch 9800) również działając ok. 2-3 dni. HTC dał do DHD za słabą baterię i informację o tym podają w każdej recenzji, jaką czytałem.

Mam galaxy s i bajki o trzydniowym dzialaniu przy normalnym uzytkowaniu mozesz wciskac komus innemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że wszystko zależy od sposobu użytkowania - brat rodzony mojego szwagra ma SGS i przy jego korzystaniu (tak jak napisałem powyżej, możesz trochę mniej neta tylko używa). Ładuje co ok. 3 dni, a w weekendy jak prawie nie dzwoni, to i 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem na szybko brać z ery jakiś tani telefon, byleby się nadawał do dzwonienia (niczego więcej nie wymagam od telefonu, bo ani nie słucham muzy i nie gram, ani nie robię fotek ani też nie wysyłam esów)... Niestety wziąłem coś pt. Nokia 5230... Ja chcę znów moją rozjechana samochodem Avilę :E!!! Jedynym "plusem" tego czegoś jest to że nie zapomnę gdzie schowałem ładowarkę (jak to miewałem przy samsungu) bo muszę jej używać co 2-3 dni :kwasny:

 

 

ps.

Szkoda że przed wizytą w salonie nie doczytałem że ten telefon się "nie nadaje" do tak prostej czynności :kwasny:

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa, jak przed kupnem nie zasięga się opinii ekspertów z PCLabuszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa, jak przed kupnem nie zasięga się opinii ekspertów z PCLabuszczerbaty.gif

Dam żonie :E najchętniej to bym kupił nówkę 6310i :E

 

ps.

myślałem że choć od avilki toto jest lepsze albo porównywalne :E

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam żonie szczerbaty.gif najchętniej to bym kupił nówkę 6310i szczerbaty.gif

 

ps.

myślałem że choć od avilki toto jest lepsze albo porównywalne szczerbaty.gif

Nówki 6310i to już raczej nei dostaniesz. Te co są na allegro to w większości są "odświeżane"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie w tym problem :kwasny:

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że wszystko zależy od sposobu użytkowania - brat rodzony mojego szwagra ma SGS i przy jego korzystaniu (tak jak napisałem powyżej, możesz trochę mniej neta tylko używa). Ładuje co ok. 3 dni, a w weekendy jak prawie nie dzwoni, to i 4.

nie wmowisz mi ze galaxy s trzyma 3-4 dni. Ja mam desire jak i galaxy s i oba teelfony przy normalnym korzystaniu jak ze smartphona (czyli ciagle online, przegladanie stron, granie w gry podczas podrozy autobusem) oba telefony trzymaja okolo doby. Profilaktycznie zawsze w nocy zostawiam je pod ladowarka.

I takie trzymanie bateri dla tej klasy telefonow jest NORMALNE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wmowisz mi ze galaxy s trzyma 3-4 dni. Ja mam desire jak i galaxy s i oba teelfony przy normalnym korzystaniu jak ze smartphona (czyli ciagle online, przegladanie stron, granie w gry podczas podrozy autobusem) oba telefony trzymaja okolo doby. Profilaktycznie zawsze w nocy zostawiam je pod ladowarka.

I takie trzymanie bateri dla tej klasy telefonow jest NORMALNE...

Nie muszę Ci nic wmawiać - Twoje używanie uznałbym za dość intensywne, SGS użytkowany przez brata mojego szwagra ładowany jest co 2-3 dni, jeśli zahacza to o weekend to nawet do 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd czerpiesz informacje, ale nie są one precyzyjne: http://www.gsmarena.com/htc_desire_z-3421.php

Desore Z ma zupełnie inny układ niż DHD.

 

Rzeczywiscie Desire Z dziala na Qualcommie MSM7230, a Desire HD na Qualcommie MSM8255 . Obydwa sa druga generacja Snapdragona a roznica w nich poza nazwa , jest taka ze jeden dziala z predkoscia 800 Mhz (Desire Z) a drugi 1000 Mhz (Desire HD) . Natomiast konstrukcyjnie sa one takie same i zawieraja ten sam chipset graficzny Adreno 205 ktory dziala z ta sama predkoscią w obudwu urzadzeniach .

 

Teoretycznie sa to inne uklady ale praktycznie doslownie te same :] .

 

Nie muszę Ci nic wmawiać - Twoje używanie uznałbym za dość intensywne, SGS użytkowany przez brata mojego szwagra ładowany jest co 2-3 dni, jeśli zahacza to o weekend to nawet do 4.

 

To nie jest normalne uzywanie to jest nie uzywanie telefonu poza paroma wyjatkami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd czerpiesz informacje, ale nie są one precyzyjne: http://www.gsmarena.com/htc_desire_z-3421.php

Desore Z ma zupełnie inny układ niż DHD.

Tak jak napisał Sfinks, to są te same układy, po prostu wersje z różnym taktowaniem zostały inaczej oznaczone, żeby podkreślić (teoretyczną) przewagę tych 1ghz. I tak jak pisałem, samo gpu jest taktowane dokładnie tak samo, a różnicy w cpu raczej się nie poczuje gdzie indziej niż w benchmarkach. W przeciwieństwie do Apple, które określa procesor iPhone 4 jako "ten sam co w ipadzie" żeby ludzie myśleli że też ma 1 ghz (a w rzeczywistości jest taktowany 800mhz), na Androida jest sporo modeli i trzeba dokonać segmentacji rynku - trzeba pokazać ludziom wady niektórych modeli żeby chcieli płacić więcej za te najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie trzymanie bateri dla tej klasy telefonow jest NORMALNE...

Wyrzuciłbym przez okno taki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Apple, które określa procesor iPhone 4 jako "ten sam co w ipadzie" żeby ludzie myśleli że też ma 1 ghz (a w rzeczywistości jest taktowany 800mhz)

A w jaki sposób określiłeś rzeczywiste taktowanie w i4? Bo Apple nigdzie nie podaje takowego, a według różnych mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł szacuje się prędkość między 733-900 MHz, zaś podobno procesor może potrafić dynamicznie zmieniać taktowanie w zależności od potrzeb danej chwili. I może ono dochodzić do 1 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szacuje się prędkość między 733-900 MHz, zaś podobno procesor może potrafić dynamicznie zmieniać taktowanie w zależności od potrzeb danej chwili. I może ono dochodzić do 1 GHz.

Szok! jak oni to zrobili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób określiłeś rzeczywiste taktowanie w i4? Bo Apple nigdzie nie podaje takowego, a według różnych mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł szacuje się prędkość między 733-900 MHz, zaś podobno procesor może potrafić dynamicznie zmieniać taktowanie w zależności od potrzeb danej chwili. I może ono dochodzić do 1 GHz.

Uśredniłem, chodziło mi o to że chodzi w mniej niż 1 ghz (informacje że może dojść do 1ghz są akurat niezbyt wiarygodne, nie udało się uzyskać MFLOPS które by to potwierdzało), natomiast zgrabnie sformułowane zdanie sprawiło że dość długo ludzie naiwnie myśleli, że procek jest taktowany właśnie 1 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...