Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

I dalej porównujesz wyświetlacze poprzez rozdzielczość nie widząc ich na żywo i pomijajać inne ważne cechy wyświetlaczy. Pogratulować

To tak jakbyś się zachwycał autem, które osiąga 300 km/h ale pomijał fakt, że 0-100 osiąga w pół minuty i się tym zwyczajnie źle jeździ. Kij mi z dobrej jasności albo kątów widzenia jak rozdzielczość jest słaba. Uj mi z głośników stereo jak Netflixa odpala w 720p. Bronisz czegoś czego nie da się wybronić.

 

Z litości nie będę komentował robienia zdjęć portretowych monochromatycznym obiektywem 2 Mpix.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze czekam do tych promocji grudniowych. Fakt faktem, że już dwa razy telefon brałam w komisie. Ja bym chciała w końcu telefon na dłużej niż 2 lata tyle, że przydałoby się co najmniej 32GB. I tak teraz mi źle nie działa, nie to co W10. Tylko tyle, że bez tej aktualizacji (poprzednie telefony aktualizowałam), bo by się pamięć skończyła.

Coś Play chyba osłabł ostatnio, bo w salonie i przez telefon drogą ofertę dawali mimo, że to w duecie ma być i to chyba bez telefonu. Więc pewnie będę brała w elektronicznym albo w komisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixele 4 bez obsługi 4K@60 ponieważ Google twierdzi, że oni wiedzą lepiej czego chcą użytkownicy (a podobno chcą FHD). Pixele to już coraz bardziej iPixele, czyli soft ze sztucznymi ograniczeniami w imię podobno oczekiwań użytkowników. Z odstającym na tle konkurencji sprzętem ale nadrabiającym braki softem. Analogii widać nawet więcej.

 

Sam wybrałem Mi 9T Pro ponad zwykłą wersję 9T ze względu na 4K@60, nie wyobrażam sobie nie mieć tego trybu. Korzystam z niego tylko czasem ale jednak chcę mieć taką możliwość.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

splywa to po jak woda po kaczce szczerze mowiac, google coraz bardziej sie ogranicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pixele 4 bez obsługi 4K@60 ponieważ Google twierdzi, że oni wiedzą lepiej czego chcą użytkownicy (a podobno chcą FHD). Pixele to już coraz bardziej iPixele

Akurat 4K60 FPS to Apple ma i to o ile się orientuję prawdziwe, a nie sztucznie ograniczone do paru minut. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o schemat myślenia producenta = nie damy wyboru bo wiemy lepiej co dla was dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci zabierali wejscia sluchawkowe tak :E its not a bug it a feature ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze trzeba ściągnąć apke aparatu ze sklepu, żeby mieć tryb manualny, normalne slomo i 60 fps. Gcam to najbardziej żenująca stockowa aplikacja aparatu na Androidzie. Nawet makro nie wykorzystuje w pełni zakresu AF w 2XL. Nawet Xiaomi ma lepszą aplikacje aparatu, która swoją drogą jest całkiem niezła gorzej z algorytmami, szczególnie AF.

 

producenci zabierali wejscia sluchawkowe tak :E its not a bug it a feature ;)

 

Faktycznie za wcześnie to gniazdo zaczęło znikać ale z drugiej strony to czy jeszcze ktoś używa słuchawek na kablu?

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Faktycznie za wcześnie to gniazdo zaczęło znikać ale z drugiej strony to czy jeszcze ktoś używa słuchawek na kablu?

Każdy dla kogo priorytetem jest jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i nie zmienię tego dopóki zostanie choć jeden producent dodający mini-jacka. Poza tym, tak jak wyżej, jakość dźwięku po kablu to przepaść. Zwłaszcza, że za ~250 zł mamy świetne słuchawki przewodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko.jedba osobę z domami by, ale ona w tym biega i łazi na siłkę. Dla mnie fon bez Jacka odpada na starcie bo słucham z niego prawie codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to jesteśmy w podobnej sytuacji, ja też sobie nie wyobrażam słuchawek bez przewodu. Ostatnio postanowiłem kupić doki BT, posłuchałem Cowonów, Creative Outlier Air Sport, Galaxy Buds, Sennków Mommentum... I niestety, degradacja jakości audio jest słyszalna, nie mam żadnych wątpliwości czy słucham przez kabel czy bezprzewodowo - jest gorzej i koniec. Dlatego kolejny telefon bez jacka zdecydowanie nie dla mnie.

 

Rozważam jeszcze Soundmagicki E11D, mają usb-c i wbudowany DAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś napisać o zenfonie 6, a więc ;)

 

+ Bateria: 5000mah naprawdę robi robotę i mi w zupełności wystarcza. Gdyby był tu procesor jak w Pixelu 3a XL to by już całkiem pewnie był topowy czas działania, ale nie narzekam ;) (na dole dam kilka przykładów co jaki czas ładuję komórkę). Przejechałem ostatnio też trasy gdzie komórka robiła za nawigację, trasa 7 godzin polska-niemcy google maps z internetem (jasność 80%) zjadło 40% baterii.

+ Szybkie ładowanie: pomimo sporej pojemności ładuje się całkiem sprawnie, jestem bardzo zadowolony.

+ Wejścia na karty: 2xslot na kartę sim + 1xslot na kartę micro sd, która komórka z segmentu średniaków/premium to oferuje?

+ Głośniki i asusowy equalizer: cudowna rzecz, początkowo myślałem, że górny głośnik faktycznie prawie nie działa ale po ustawieniu po swojemu jest faktyczne stereo (na tyle na ile może być z dwóch różnych głośników) i jak na komórkę efekt wow.

+ Audio sluchawki: Narazie słuchałem tylko przez słuchawki bluetooth i nie mogę się przyczepić, komórka nie psuje jakości, ze słuchawkami na kablu pewnie jest podobnie (zwykłe mp3 w powerampie).

+ Czytnik linii papilarnych: nie ma opcji, żeby nie rozpoznało palca a odblokowanie jest błyskawiczne. Dodatkowo przesuwanie w gorę i w dół do pokazania ustawień/wiadomości też sprawnie działa (chociaż to jednak wyłączyłem, bo nova launcher ma wygodniejszą opcję).

+ Szybkość: w porównaniu do mojego Axona 7 tutaj wszystko dzieje się od razu bez zająknięć. Najnowszy SD jednak robi swoje

+ Design: Mi się podoba, co prawda mam etui bo inaczej telefon by mi wypadał z ręki (jak każdy w dzisiejszych czasach). Komórka jest duża ale nie mam tu jeszcze efektu cegły.

+ Soft: mam słabość do nova launchera ale wszystko co jest dodane (np. asus data transfer, soft do aparatu itd.) spełnia bardzo dobrze swoją funkcję.

+ Ekran: nie mam żadnych kompleksów przez to, że to IPS a nie OLED. Oczywiście, kolory nie są aż tak bardzo jaskrawe a czarny kolor w 100% czarny, ale mi OLED nie jest potrzebny do szczęścia. Dodatkowo brak notcha, dla mnie plus.

+ Aparat: dwa aparaty faktycznie wystarczają, jakość też :) (chociaż ten szerokokątny wiadomo, że nadaję się głównie na warunki gdzie jest chociaż trochę światła). Soft jest w porządku, wychodzą fajne panoramy. Co do zdjęć w ciemności nie jest to liga Huaweia ale konkurencji z podobnymi obiektywami. Jakość filmików FHD 60FPS (w 4k jeszcze nie mam zamiaru nagrywać) bardzo dobra no i na co wiele osób nie zwraca uwagę --> jakość nagrywania audio też bardzo dobra.

+ Smart Przycisk + przyciski: Przydaje się :) nie lubiłem "ok google" a teraz częściej coś sprawdzam na komórce głosowo (chociaż nie jest to poziom alexy). Reszta przycisków dobrze ustawiona i łatwo się do nich przyzwyczaić.

+ Rozmowy: Dobra jakość i wystarczająco głośny głośnik do rozmów, mi w zupełności wystarcza. Dodatkowo wbudowana opcja nagrywania rozmów bez aplikacji firm 3., nie wiem czy jest tak w każdym nowym androidzie ale mi się przydaje.

 

o Dioda LED: jedyny problem jest taki, że jest po prostu mała. Wiedziałem o tym już wcześniej, coś za coś.

o Boki 2D: po nałożeniu folii szklanej zrezygnowałem, ten telefon po prostu jej nie chce..

o Cena i dostępność: Gdyby kosztowało mniej i było tego więcej to pewnie komórka by była bardziej dopieszczona poprawkami.

 

Jak narazie takiego szczególnego minusa nie znalazłem, jakieś zwiechy, bugi itd. nie wystąpiły. Gdyby ktoś miał jakieś pytania to śmiało ;) dodam, że dorwałem wersję 128/6GB za 2099 z outletu w x-komie i jestem jak narazie bardzo zadowolony.

 

WuRqsOal.jpgrl4xHNOl.jpg

Edytowane przez DonMateok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczalem uzywac chinskich sluchawek bluetooth i jakosc ich wystarcza mi w 95%, ogolnie czasem sie rozlaczal czasem jedna glosnej ale to sporadycznie, niestety ale sluch juz nie perfekcyjny zr wzgledu na chodzenie na glosne imprezy, wiec i potrzeby mniejsze :E

mi to rybka czy jest wejscie sluchawkowe czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w androidzie zablokować aktualizację konkretnemu programowi?

Jeden, konkretny program blokuje możliwość aktualizacji, a inne normalnie automatycznie się aktualizacją.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem bezprzewodowe ładowarki Xiaomi z oficjalnego mi store. Paczka przyszła z Francji, nie mam narazie jak tego sprawdzić bo przysłali ładowarki z francuskimi wtyczkami. Brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w androidzie zablokować aktualizację konkretnemu programowi?

Jeden, konkretny program blokuje możliwość aktualizacji, a inne normalnie automatycznie się aktualizacją.

 

 

w sklepie play wchodzisz na interesjącą cię aplikację i w prawym górnym boku masz 3 kropki - naciskasz i odznaczasz autoaktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczalem uzywac chinskich sluchawek bluetooth i jakosc ich wystarcza mi w 95%, ogolnie czasem sie rozlaczal czasem jedna glosnej ale to sporadycznie, niestety ale sluch juz nie perfekcyjny zr wzgledu na chodzenie na glosne imprezy, wiec i potrzeby mniejsze :E

mi to rybka czy jest wejscie sluchawkowe czy nie

mam wrażenie, że większość naszego społeczeństwa jest głucha skoro BT im wystarcza. Sprawdzałem 3 pary najpopularniejszych budsów (Samsung, Apple, Redmi) - Samsung gra spoko, ale jest drogi i potrzebuje telefonu z tej samej firmy by mieć wszystkie dostępne opcje (WTF), Apple ma BARDZO niezauważalne w użytkowaniu sluchawki, ale zerowy seal i średnią jakość muzyki, natomiast Redmi ciągle piszczą :|

 

jak ktoś ma jakieś pomysły co moge jeszcze sprawdzić niech podrzuci. Ale póki co jeśli chodzi o jakość to kabel>BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się zastanowił, czy to słuchawki dają ciała czy źródło nie radzi sobie z przesylem audio po bt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się zastanowił, czy to słuchawki dają ciała czy źródło nie radzi sobie z przesylem audio po bt ;)

Aby poczuć jakąś różnicę w źródle to trzeba mieć słuchawki z wyżej półki. Na słuchawkach <1000 zł praktycznie nie do zauważenia jest czy kodekiem jest AAC, LDAC, APTX. Nawet drogie słuchawki jak np. Bose QC35 nie wspierają wyższych kodeków. Dopiero gdzieś taki poziom Sony WH-1000XM3 daje jakieś uzasadnienie.

Z przesyłem audio po bt poradzi sobie najtańszy współczesny telefon. Byle redmi ma APT-X, APTX+HD oraz LDAC.

 

jak ktoś ma jakieś pomysły co moge jeszcze sprawdzić niech podrzuci.

Sony WF-1000XM3 ;)

 

Problem ze słuchawkami BT jest taki, że są drogie. Słuchawki za 1000 zł dobrze jak grają na poziomie tych kablowych za 300 zł ;)

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się zastanowił, czy to słuchawki dają ciała czy źródło nie radzi sobie z przesylem audio po bt ;)

Ty, na to nie wpadłem...

 

:E

 

 

sprawdzone na A1, w Audi A3, 2 iPhonach 6S i X i Samsungu S8.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nigdy nie korzystałem że słuchawek bt na tyle, abym mógł się wypowiadać w tej kwestii.

Mam woof Creative, i gra tak samo na kablu jak i po bt.

 

To teraz zacznijcie sprawdzać słuchawki na kablu. Ale usbc vs Jack. Bez przelotki.

Jest sprzęt z Jackiem i audio usbc?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nigdy nie korzystałem że słuchawek bt na tyle, abym mógł się wypowiadać w tej kwestii.

Mam woof Creative, i gra tak samo na kablu jak i po bt.

 

To teraz zacznijcie sprawdzać słuchawki na kablu. Ale usbc vs Jack. Bez przelotki.

Jest sprzęt z Jackiem i audio usbc?

 

Jak ? Skoro po usb leci sygnał cyfrowy a jack to sygnał analogowy, nie można porównać bezpośrednio USB C z Jack 3.5mm bo jest to fizycznie niemożliwe przez wymóg zastosowania zewnętrznego DAC'a przy konwersji sygnału cyfrowego wyprowadzonego z USB do Jack 3.5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś tak, by nowy telefon twierdził, że podaję błędy kod pin do karty SIM, mimo iż wiem, że podaję poprawny kod?

 

Za pomocą PUK ustawiłem nowy PIN - stary telefon go akceptuje - nowy odrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy tel na pewno żąda kodu PIN karty? Czy też kodu zabezpieczającego tel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...