Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

pobawiłem się trochę Oppo Reno2...

 

Ultra steady video robi wrażenie. Mam nadzieje, że producenci będą co raz częściej dorzucać takie smaczki do telefonu - w końcu można nagrywać sensownie wyglądające video w telefonie za 2k...

Dodatkowo, względem poprzedników wrzucili funkcję video bokeh (na przedniej i tylnej kamerze), działa to o dziwo lepiej niż przypuszczałem. Nawet kilka osób obejmuje i celnie oddziela od tła w ruchu.

 

Ciekawe czy wrzucą update do x10 zooma z tymi funkcjami, podobno stabilizację osiągneli między innymi poprzez 800hz żyroskop..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno natrętne wciskanie jednej marki to reklama...

 

 

idąc tym tokiem rozumowania 3/4 piszących tutaj powinno mieć blokadę :lol2:

 

i tak, akurat tym jestem podjarany bo tylko samsung oferował takie funkcje za 1000zł więcej i tego cholernie mi brakuje w teraźniejszym telefonie.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie na telefon folię hydrożelową bo denerwują mnie zwykłe folie (miałem Flexible glass i Shield od 3MK) - za każdym razem folia niby przezroczysta ale w pełnym słońcu pogarsza jakość obrazu, głównie spada kontrast i widać, że jednak pełnej przezroczystości to nie ma. Szkła z kolei na tych ekranach 2.5D muszą być idealne docięte i znaleźć takiego to sztuka. Wytestowałem IMAK-a i Nillkina i lipa, albo się odkleja na bokach albo czarna ramka za szeroka i wchodzi na ekran. No i ten hydrożel jest super, jakość obrazu bez żadnego uszczerbku, czytnik linii działa jakby na ekranie nic nie było (przy szkle czuć, że jest minimalnie gorzej), folia zakrywa też zaokrąglone brzegi i nic się nigdzie nie odkleja, bąbelki powietrza same znikają po 24h. No i jest tania, dałem całe 14 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne zdjecia :E czlowiek szuka czegos bez notcha lezki itd. a w akcji brakuje prawdziwych zdjec mi9t :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia ma sens ?- przy upadku szkło potrafi ochronic ekran ale folia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi poda sprawdzone i dobrze docięte szkło na 9T to chętnie sobie kupie. Sprawdziłem już dwa po ~30 zł i mam dość dalszych eksperymentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na oneplus 5t wydalem za 100zl na szkla(5-6 szkiel) i skonczylem z folia z 3mk z ktorej nie jestem do konca i tak zadowolony

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi poda sprawdzone i dobrze docięte szkło na 9T to chętnie sobie kupie. Sprawdziłem już dwa po ~30 zł i mam dość dalszych eksperymentów.

ja zawsze zamawiam 2-3 różne z ali takie średnio- tanie z czarną ramką i zwykle któreś siada.

Tzn ojcu do 4x siadło od strzała, mamie do a2 lite pierwsze kupione nie.

Tzn po 2 tygodnich coraz bardziej narożnik sie odkleja :E

Może fon z etui spadł, ale nawet jak tak, to się nigdy nie przyzna :E

 

Plus taki, że to szkła za 6-8 czy max 10zł.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na oneplus 5t wydalem za 100zl na szkla(5-6 szkiel) i skonczylem z folia z 3mk z ktorej nie jestem do konca i tak zadowolony

No to ja miałem podobnie na 5Z, pierwsze 2 były fatalne, w końcu trafiłem na IMAK-a, który był idealnie dopasowany ale wystarczyło lekko puknąć w telefon czymś i pękało natychmiast, w końcu 3MK Flexible Glass zostało ze mną ale też nie byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu opłaciłem niebieskiego mi 9 lite z gearbesta 6/64 - 903zł z prority line z Gearbest :E

Stwierdziłem, że snapa 855 fajnie mieć, tylko nie bardzo wiem po co go chciałem :hmm:

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nerd powinien mieć snapa 855. ARM o wydajności 2500k bez oc robi ogromne wrażenie. Nie patrząc na benchmarki ale pakowanie archiwów, otwieranie pdf, konwertowanie video to ten soc wydaje się nawet wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowym znawcom, którzy twierdzą, że OLED/AMOLED w telefonie to nie zaleta polecam:

W końcu ktoś to rzetelnie przedstawił i porównał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up kupując Zenfone'a 5Z uważałem, że wolę IPS-a bo mi się przynajmniej nie wypali i że nie potrzeba mi głębokiej czerni. Odkąd mam AMOLED-a zmieniłem zdanie o 180 stopni, telefon bez OLED-a jest wybrakowany. Po włączeniu ciemnego motywu na YT, Chrome i systemie wyniki SoT-u na baterii potrafią mnie naprawdę zadziwić, Mi 9T Pro z 4000 mAh, 6.4" i Snapem 855 potrafi wyciągnąć do 10h pracy na ekranie. 5Z z mniejszym ekranem i baterią 3300 mAh klękał po 5-5.5h.

 

Google ogłosił, że fix na problem z rozpoznawaniem twarzy (można odblokować telefon z zamkniętymi oczami) trzeba będzie poczekać nawet parę miesięcy 8:E A dziś wyszło, że Pixele będą mieć pamięć UFS 2.1. Widzę, że Google kontynuuje trend wpadki za wpadką ze swoimi telefonami.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy tel na pewno żąda kodu PIN karty? Czy też kodu zabezpieczającego tel?

Tak, kodu do SIM. 3 razy "niby" źle wpisałem i kartę zablokowano - musiałem odnaleźć kod PUK, by przywrócić jej funkcjonalność :E

Coś było spierdzielone w sofcie (fon nówka zaplombowana z media e). Pominąłem konfigurację, zassałem dwa update'y -> reset do fabryki i nagle ten sam kod PIN zaczął działać ;)

Można też wsadzić kartę do telefonu, który kod akceptuje i w ustawieniach zdjąć blokadę SIM - karta wówczas już nie będzie pytała o PIN. Testowałem, po takim zabiegu karta nie pyta o kod nawet w nowym telefonie.

Szkoda, bo przez taką bzdurkę przesiadka zajęła mi zdecydowanie dłużej, niż powinna.

 

Byłem w media obejrzeć tego Oppo A5. Mi rozdzielczość 720p++, przynajmniej w interfejsie użytkownika, absolutnie nie przeszkadzała. Oczy już nie te widocznie. Ale ColorOS kompletnie mi nie podszedł, a i ta szerokość urządzenia - jednak postawiłem na Motkę One Action. Wąsko i z Androidem One. No i po dniu użytkowania mogę już powiedzieć, że dziura (o tych rozmiarach) w ekranie sprawdza się gorzej, niż wcięcie. Mianowicie - w sporej części aplikacji (i to dość popularnych, np. Twitter), pasek powiadomień zajmuje 3x tyle, co w przeciętnym telefonie = tracimy przestrzeń roboczą = brak profitu wynikających z proporcji 21:9. Po prostu przestrzeni roboczej jest mniej o wielkość tej dziury. Rozczarowanko.

 

To może dzielenie ekranu? Często korzystam, tu taki ekran powinien skrzydła rozwinąć. A gdzie tam. Motorolo postanowiła, że nie da się regulować wielkości dzielonego obszaru - appki są podzielone na pół ekranu i elo. W ten sposób, funkcja ta nie ma żadnego sensu. A no i góra odcina grubaśny pasek powiadomień. Jakoś poprzednik (również na androidzie one) potrafił ekran podzielić na 1/3 i 2/3.

 

Samo działanie urządzenia wręcz wzorowe. O aparaty nie pytajcie, zlewam ten aspekt. Obudowa plastic fantastic. Smartfon sprawia wrażenie delikatnego.

 

Takie tam wypocinki po dniu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dzielenie ekranu? Często korzystam, tu taki ekran powinien skrzydła rozwinąć. A gdzie tam. Motorolo postanowiła, że nie da się regulować wielkości dzielonego obszaru - appki są podzielone na pół ekranu i elo. W ten sposób, funkcja ta nie ma żadnego sensu. A no i góra odcina grubaśny pasek powiadomień. Jakoś poprzednik (również na androidzie one) potrafił ekran podzielić na 1/3 i 2/3.

No to dokładnie tak samo jak Asus. Nie wiem co za umysł to wymyślił. Na Asusie pomagało ustawienie rozmiaru interfejsu czy tam skalowania na mały wtedy można było ustawiać 1/3 i 2/3 ale wszystko było malutkie. Na Xiaomi działa to poprawnie bez kombinowania, na szczęście bo to jedyna zaleta ekranu 19.5:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tą wielgachną dziurę w ekranie + marne decyzje software'owe - Motorola koncertowo zmarnowała potencjał aspektu 21:9. Nice.

 

Pasek powiadomień wygląda komicznie. Serio, wolałbym normalny pasek + wycięcie na oczko kolidujące z UI aplikacji, niż takie coś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy telefon z wycięciem ma wielgachny pasek powiadomień, ale fakt Motorola osiągnęła w tym nowy poziom :E Wycięcie na kamerkę to chyba najgłupsza rzecz ostatnich lat w telefonach, nawet notch jest mniej irytujący z docelowo zajmuje tyle samo miejsca (pomijam takie notche jak Apple bo tam te skrawki ekranu pomiędzy notchem są nieużywalne i bezsensowne ale Apple to Apple, tam sensu nie szukasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja miałem podobnie na 5Z, pierwsze 2 były fatalne, w końcu trafiłem na IMAK-a, który był idealnie dopasowany ale wystarczyło lekko puknąć w telefon czymś i pękało natychmiast, w końcu 3MK Flexible Glass zostało ze mną ale też nie byłem zadowolony.

Kurcze, w komisie miałam za darmo dobierane szkło hartowane niewiadomego pochodzenia i jest pęknięte w paru miejscach tylko oraz ukruszone po rogach. Nie jest rozwalone tak, żeby trzeba było je odklejać. Tyle, że ja niczym w nie nie pukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tą wielgachną dziurę w ekranie + marne decyzje software'owe - Motorola koncertowo zmarnowała potencjał aspektu 21:9. Nice.

 

Pasek powiadomień wygląda komicznie. Serio, wolałbym normalny pasek + wycięcie na oczko kolidujące z UI aplikacji, niż takie coś :lol2:

 

Naprawdę sądzisz, że wyższy ekran to aż taka korzyść w aplikacjach aby twierdzić, że to niewykorzystany potencjał? Możliwość skalowania aplikacji na podzielonym ekranie zależy od dpi interfejsu, a dokładniej od parametru najmniejsza szerokość. Tak - to nie żart, na czystym Androidzie możliwość skalowania wysokości okien w trybie podzielonego ekranu zależy od szerokości ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up kupując Zenfone'a 5Z uważałem, że wolę IPS-a bo mi się przynajmniej nie wypali i że nie potrzeba mi głębokiej czerni. Odkąd mam AMOLED-a zmieniłem zdanie o 180 stopni, telefon bez OLED-a jest wybrakowany. Po włączeniu ciemnego motywu na YT, Chrome i systemie wyniki SoT-u na baterii potrafią mnie naprawdę zadziwić, Mi 9T Pro z 4000 mAh, 6.4" i Snapem 855 potrafi wyciągnąć do 10h pracy na ekranie. 5Z z mniejszym ekranem i baterią 3300 mAh klękał po 5-5.5h.

 

Google ogłosił, że fix na problem z rozpoznawaniem twarzy (można odblokować telefon z zamkniętymi oczami) trzeba będzie poczekać nawet parę miesięcy 8:E A dziś wyszło, że Pixele będą mieć pamięć UFS 2.1. Widzę, że Google kontynuuje trend wpadki za wpadką ze swoimi telefonami.

nie wiem jaki telefon byl pierwszy z ufs 2.1 ale wiem ze moj op5t ma ufs 2.1, bardzo slabo google, na starcie czlowiek decyduje sie na wybrakowanego flagowca, lepiej takiego oneplus 7t ktory ma snapa 855+ i ufs 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...