Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

mam na kilka dni do daily budżetowe oppo a1k - chcecie się czegoś dowiedzieć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ideału daleko. iPhone 8 chyba już lepiej radził sobie z video. Chociaż z drugiej strony są też i telefony gdzie EIS jeszcze mocniej rwie.

 

Malo sie o tym mowi ale duzo flagowcow chwalonych za mozliwosci FOTO nie potrafi dobrze nagrywac video. Nie szukajac daleko Huawei nagrywa slabo, Samsung co najwyzej przecietnie. Xiaomi NIE oddstaje obecnie od reszty.

 

iPhone 8 to nadal wysoki / bardzo wysoki poziom nagrywania video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Galaxy s10 po połączeniu z siecią 5g wytrzymuje na baterii jakieś 10 godzin... W tym niewiele ponad godzinę SOT. Ściągało się parę aktualizacji podczas dnia, parę razy włączyłem speedtest i ściągnąłem jakieś 25-30 gb danych żeby sprawdzić modem 5g ale to chyba nadal nie tłumaczy takiego zużycia energii. Dzisiaj dokończę konfigurację i jutro zobaczę czy to modem tak drenuje baterię czy Samsungi już tak mają. To już nawet dla mnie wygląda niepokojąco, bo utrudnia swobodne korzystanie z urządzenia.

 

Czyli te całe 5g to se w 4litery można wepchać? :E

Jeśli faktycznie modem 5g jest tak prądożerny to to już nawet nie jest śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo sie o tym mowi ale duzo flagowcow chwalonych za mozliwosci FOTO nie potrafi dobrze nagrywac video. Nie szukajac daleko Huawei nagrywa slabo, Samsung co najwyzej przecietnie. Xiaomi NIE oddstaje obecnie od reszty.

 

iPhone 8 to nadal wysoki / bardzo wysoki poziom nagrywania video.

 

A Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te całe 5g to se w 4litery można wepchać? :E

Jeśli faktycznie modem 5g jest tak prądożerny to to już nawet nie jest śmieszne.

 

W przyszłym roku modem 5g będzie zintegrowany z soc. Obecnie wszystkie telefony 5g na rynku mają osobno modem 5g i przy włączonym 5g działają dwa modemy. Takie rozwiązanie nie pozwala na działanie 5g w trybie stand alone więc nawet w zasięgu 5g działają równolegle dwa modemu. To przejściowa sytuacja. Zdecydowałem się na przejście na 5g ponieważ sieć 4g jest mocno przeciążona i prędkość transmisji danych spada dość często do 1-2 Mbps i pojawiają się gigantyczne opóźnienia. Niestety transmisja danych jest zbyt tania, a 5g tylko omija problem na jakiś czas. Myślę, że jak się wszystko skonfiguruje i zaktualizuje to na pewno pobór energii spadnie. Oczywiście nie bez znaczenia jest też autorski soc Samsunga i nawet po wyłączeniu 5g nie ma co oczekiwać długiego działania pomimo baterii 4500 mAh. Ciężko w tej chwili oceniać 5g, bo co prawda szybkość robi wrażenie to mam świadomość, że tylko dzięki niewielkiej ilości użytkowników. 6 lat temu 4g też robiło wrażenie, a teraz w godzinach szczytu średnia prędkość transmisji danych jest w okolicach 10 mbps czyli praktycznie na poziomie 3g.

 

A Sony?

 

Sony nagrywa bardzo dobrze ale bardzo dlugo problematyczna byla ciemna optyka co tez jednak ma znaczenie. LG tez nagrywa ogolnie bardzo dobrze mimo, ze praktycznie kazdy model za wyjatkiem v50 ma slabe matryce co jest wrecz absurdalne mając na uwadze jakie efekty osiąga się nagrywając video powiedzmy to sobie dosadnie - szmelcem ale oczywiście szmelc na swoje ograniczenia. HTC u12 plus to też czołówka jeśli chodzi o jakość nagrywania ale brakuje dodatkowych funkcji i też zaczyna odstawać w nocy co inni mocno podciągnęli. Oneplus 7 pro nagrywa zadziwiająco dobrze ale jest to tylko pierwsze wrażenie chociaż pamiętam, że recenzenci raczej nie chwali nagrywania - może jeszcze nie o wszystkim wiem.

 

Rzecz w tym, że jeśli chodzi o video każdy flagowiec ma jakąś istotną słabą stronę albo poważny mankament. Może właśnie Xperia 1/5 byłaby ogólnie najlepsza.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung przeciętnie kręci wideo? Byłem przekonany, że jest wręcz przeciwnie.

 

Recka Oppo Reno 2

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung źle nagrywa? Przecież on jest liderem jeśli chodzi o nagrywanie. Genialna stabilizacja, audio na najwyższym poziomie, świetnie działający autofocus. Na tym forum co raz więcej bzdur się dowiaduje xD

Apple również trzyma topke. Każdy z moich znajomych kto ma dwa daily telefony (Apple + coś na Androidzie) zgadzają się z tym, że do filmów używają Apple a do zdjęć androida. W ip11 zaczyna się to zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung źle nagrywa? Przecież on jest liderem jeśli chodzi o nagrywanie. Genialna stabilizacja, audio na najwyższym poziomie, świetnie działający autofocus. Na tym forum co raz więcej bzdur się dowiaduje xD

Źle nagrywa względem jabłka, na tle telefonów z Androidem to moim zdaniem jest jednym z lepszych - zwłaszcza stabilizacja.

Apple tu jest zdecydowanie do przodu, nawet stare modele biją Androidowe flagowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak świetnie nagrywa, że w 4k/60 nie działa nawet eis jak na Xiaomi i jest limit nagrywania do 5 minut, żeby Exynos nie stopił obudowy. To, że czepiam się 4k nie oznacza, że w niższych trybach jest wszystko ok. Jedyne co Samsung robi rzeczywiście dobrze na tle konkurencji to nagrywanie w nocy kosztem ogromnego szumu. Nie tylko iPhony nakrywają lepiej i nie jest to kwestia tylko stabilizacji. Tak, faktycznie nagrywa trochę lepiej od Xiaomi ale jak na flagowca w roku 2019 s10 nagrywa przeciętnie, ma kilka dziwnych ograniczeń i radzi sobie dobrze w nocy kosztem ogromnego szumu. Inna sprawa, że recenzenci dostają orgazmu pisząc o możliwościach s10 tak samo jest w przypadku Huawei, bo obie firmy inwestują w poprawę relacji z dziennikarzami i blogerami udostępniając sample na wielomiesięczne testy, organizując konferencje i prezentacje za granicą jak też i bezpośrednio wykupując artykuły sponsorowane.

 

Nie twierdzę wcale, że s10 nagrywa tragicznie czy nawet źle albo, że jeśli ktoś zamieni kilku letniego flagowca na s10 to nie zobaczy poprawy pod względem nagrywania. Trzeba jednak oceniać biorąc pod uwagę obecne realia rynkowe. Nie są to też tanie telefony, żeby przymknąć oko na drobne niedociągnięcia.

 

Screenshot-20191107-175051-Settings.jpg

 

Jednak nie jest tak źle jeśli chodzi o baterię chociaż mając na uwadze pojemność baterii s10 5g to nie są to imponujące wyniki. Brakuje pierwszych 4 procent, bo po zdjęciu z ładowarki smartfon poprosił aby go zaktualizować. O tym, że Exynos żre prąd jak Snapdragon 810 też recenzenci raczej nie piszą albo omijają temat. Wg. testów na anandtech efektywność energetyczna s10 jest na poziomie Snapdragonów 820 ale zarządzanie energią przy bezczynności raczej gorsze niż w smartfonach ze Snapdragonem. Sama rezponsywność i subiektywna szybkość działania to poziom Pixela 2 XL. W moim odczuciu zarówno Pixel 2 jak i s10 (Exynos) to wydajne i responsywne smartfony, a ewentualne różnice w porównaniu z mi9t pro albo Pixelem 4 są bez znaczenia w normalnym użytkowaniu ale rozumiem, że są ludzie bardziej wyczuleni na lagi i drobne przecięcia, którym Samsung może wydawać się lagującym szrotem jednak w moim odczuciu to oni są nie normalni, bo ja tego zupełnie nie rozumiem czemu te subtelne różnice mają dla nich aż takie znaczenie. Może ktoś mi to wytłumaczy?

 

IMG-20191107-201154.jpg

 

Dziura zajmuje więcej ekranu niż nawet ogromny notch w g8s poza tym przez rozmiar szpary staus bar zajmuje fragment ekranu. W youtubie realna maksymalna powierzchnia ekranu to tylko 6.44 cala, w aplikacjach odliczając status bar tylko 6.2 cala dla porównania w lg g8s z ogromnym notchem do dyspozycji w aplikacjach pozostaje 6 cali ekranu. Oczywiście większa szerokość ekranu s10 to duża zaleta i prawdziwy killer feature ale sam pomysł na produkcję ekranu z dziurą to kompletny idiotyzm. Bardzo niepodobają mi się niesymetryczne ramki w s10, kiedy s8 i s9 miał symetryczne. Ogólnie s9 podobał mi się zdecydowanie bardziej. Kupiłem w srebrnym kolorze chociaż zawsze kupuję czarne telefony to w s10 cały efekt psuje srebrna ramka, która mocno się wyróżnia. Byłem naiwny i głupi sądząc, że srebrny s10 nie będzie się palcował, ponieważ jest matowy. W praktyce palcuje się strasznie, a sam efekt tęczy też nie szczególnie przypadł mi do gustu.

 

IMG-20191107-203654.jpg

cdn images

 

Zdjęcia wykonane za pomocą smartfona Oneplus 7 pro 5g swoją drogą teleobiektyw w tym telefonie to jakaś kpina. Jakość zdjęć jest podła i wcale nie jest łatwo wykonać ostre zdjęcie. Nie nadaje się też do fotografii produktowych i tak naprawdę to do niczego się nie nadaje - a przyzwyczaiłem się już wykonywać teleobiektywem zdjęcia produktów, jedzenia jak i wszystkie gdzie chodzi o sfotografowanie konkretnej rzeczy lub detalu. Używam dla wygody teleobiektywu fotografując dokumenty i korespondencję ponieważ wygodniej takie zdjęcia robić używając obiektywu około 50 mm. Można przyjąć, że Oneplus 7 pro nie ma teleobiektywu. Zbliżenie x3 też jest wyjątkowo niepraktyczne, pewnie przydaje się jak ktoś robi portrety ślubne albo pejzaże do druku. Ja jednak ani jednych ani drugich nie zamierzam robić. Bardzo dziwne, że recenzenci nie zwracają na to uwagi omawiając możliwości foto. Zoom x3 albo x5 może i pozwala na wykonanie efektownych ujęć ale w codziennym życiu jest bezużyteczny kiedy 50tka jest idealna do fotografi produktów, dokumentów, detali i nawet jest wygodniejsza do fotografowania osób. Przy zoomie x3 potrzeba więcej miejsca i bardzo łatwo poruszyć zdjęcie przez węższy kadr. Jako zabawka albo narzędzie dla artysty pewnie większe przybliżenie ma zalety ale nie kiedy telefon traktuje się jako narzędzie poza tym każdy kto interesuje się fotografią i dba o poziom artystyczny swoich zdjęć ma dedykowany sprzęt do tego nawet ja interesując się tylko amatorsko tematem mam dedykowany sprzęt.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe złego początki. Zaczynają się problemy z Oxygen OS. Chińczycy mają jednak nierówno pod sufitem;

 

Screenshot-20191107-235242.jpg

 

Telefon po wyłączeniu ekranu ubija wszystko. Mimo kosmicznej ilości ramu aplikacje w ramie są trzymane krócej niż na Pixelu 2 xl z 4gb ramu. Owszem można otworzyć dziesięć aplikacji i się między nimi przełączać ale wystarczy już 10 minut aby aplikacje w tle zostały ubite, a przełączanie się wiązało z przeładowaniem. Dotyczy to nie tylko dużych i wymagających aplikacji ale też małych, które nie mają wpływu na obciążenie systemu. Powinni zrobić wersję Oneplusa 7 pro z 3gb ram. Wszystko działałoby tak samo, a przynajmniej byłoby taniej. Nie ma problemów z powiadomienia ani wykonywaniem zadań według harmonogramu więc Oxygen OS działa dużo lepiej niż Miui. Jest jednak widoczny wpływ optymalizacji poprawiających wydajność na działanie systemu i zarządzanie ram. Nie mogę powiedzieć aby mnie to zaskoczyło natomiast zdziwiły mnie dwie kwestie jedna pozytywnie, a druga niestety negatywnie;

 

- pozytywnie zaskoczyło mnie wsparcie power deliver (15w) dzięki czemu można naładować w około 1:40 - 1:50 baterię używając standardowej nowoczesnej ładowarki samochodowej, power banku lub nawet ładowarki do iPhona lub qc 4.0+ . Wcześniejsze telefony Oneplusa nie były zgodne z żadnym standardem szybkiego ładowania co gorsze ładowanie każdą ładowarką poza dołączoną w zestawie odbywało się koszmarnie wolno - tylko 1A.

 

- Wielkim negatywnym zaskoczeniem jest brak możliwości nagrywania przy użyciu szerokiego kąta i słaba jakość zdjęć z teleobiektywu. Fizycznie teleobiektyw ma 'zoom' 2.2x ale włącza się tylko przy 'zoomie' od 3x w górę. To są dwa sztuczne ograniczenia, które są kompletnie bez sensu. Takim samym sztucznym i głupim ograniczeniem jest brak always on display. Zawsze to Apple słynął z różnych dziwnych i niewiarygodnie głupich ograniczeń ale jak widać Oneplus nie zostaje w tyle.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 lite dotarło z Gearbest po 14 dniach od opłacenia - dla mnie bomba.

 

Na razie zalega w półce, bo 5 dzień czekam na szkło na ekran z Polski :kwasny:

 

Za to nie rozumiem zachwytów nad usb-c .

 

Jest to pierwszy mój fon z tym złaczem, cała rodzina ma micro usb, to samo współpracownicy w pracy-wszystkie ładowarki, kable itp mam micro usb i teraz muszę dokupić kabelki + z 2 przejściówki.

Zanim usb c stanie się powszechne to miną całe lata.

 

 

Na plus telefon nieżle leży w rece - jest minimalnei węzszy ale dłuższy od note 3 pro.

Amoled to bajka - sam przez lata klepałem teksty nie chce bo sie wypali itp itd.

Te kolory (fakt lekko podkręcone) + kontrast i czerń rozkładaja ips na łopatki.

 

 

@ unknown_solider

 

wkurzało cię Xiaomi ich dziurawy soft- jestem ws tanei to zrozumieć, ale przecież na OnePlusach jest jeszcze gorzej :E

 

Kilka lat temu był na nie hype bo sprzętowo to faktycznie były Flagship killer-y ale soft zawsze był marny.

 

Chiałbym bezproblemowy fon to pewnie kupił bym Galaxiaka Samsunga i tyle.

Z tego co czytam to poszli po rozum do głowy - Exynosy wylatują, a wchodzą większe baterie ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak świetnie nagrywa, że w 4k/60 nie działa nawet eis jak na Xiaomi i jest limit nagrywania do 5 minut, żeby Exynos nie stopił obudowy. To, że czepiam się 4k nie oznacza, że w niższych trybach jest wszystko ok.

....

Nie twierdzę wcale, że s10 nagrywa tragicznie czy nawet źle albo, że jeśli ktoś zamieni kilku letniego flagowca na s10 to nie zobaczy poprawy pod względem nagrywania. Trzeba jednak oceniać biorąc pod uwagę obecne realia rynkowe. Nie są to też tanie telefony, żeby przymknąć oko na drobne niedociągnięcia.

Który telefon na Androidzie nagrywa jakoś wyraźnie lepiej? Miałem porównanie bezpośrednie tylko z Huawei P30 Pro (kijowo, właściwie brak stabilizacji), Xiaomi Mi9 (kijowo, balans bieli i czułość skacze), LG V30 (tu już trochę lepiej bo przynajmniej w miarę równo, za to minimalnie mniej światła i leży), Sony XZ1 (kijowo), Asus Zenfone 5z - (w miarę ok, ale stabilizacja wyraźnie gorsza vs Samsung i jakieś takieś kolory nie te)

Wszystkie miały limity na nagrywanie 4k.

Szczerze to nawet w starsze S9 nagrywały lepsze wideo.

Co faktycznie jest kijowe w Samsungach to bardzo mało płynne zbliżenia.

 

O tym, że Exynos żre prąd jak Snapdragon 810 też recenzenci raczej nie piszą albo omijają temat. Wg. testów na anandtech efektywność energetyczna s10 jest na poziomie Snapdragonów 820 ale zarządzanie energią przy bezczynności raczej gorsze niż w smartfonach ze Snapdragonem.

Exynos to szajs straszliwy. Jego wydajność też jest zupełnie wirtualna na poziomie Snapdragonow sprzed paru generacji. Szkoda, że w Europie Samsung ładuje ten syf.

Oczywiście większa szerokość ekranu s10 to duża zaleta i prawdziwy killer feature ale sam pomysł na produkcję ekranu z dziurą to kompletny idiotyzm

Zgadzam się, ot bezsensowny pokaz, że się da. Ale sensu to nie ma wielkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim usb c stanie się powszechne to miną całe lata.

no chyba nie. Wszystko zależy od tego, gdzie się obracasz bo mógłbym powiedzieć coś zupełnie odwrotnego - u mnie w korpo wszystko jest na USB-C - stacje do lapków, słuchawki BT, telefony.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne telefony z wychodzacych w 2019 poza Samsungiem nie maja limitow. Oneplus 7 pro nagrywa powiedzmy, ze podobnie jak Samsung ale bez limitow. G8s nagrywa w dzien troche lepiej ale eis dziala w 4k/60 i nie ma limitow, w nocy faktycznie gorzej. A to sa tylko telefony, ktore aktualnie mam w domu a nie przekroj przez caly rynek.

 

USB c pozwala na bez wzrokowa obsluge. Dla nas to male ulatwienie ale dla statszych ludzi to killer feature.

 

Oneplus tez mnie bedzie wkurzal i pewnie go sprzedam albo wrzuce do kibla. Jednak Samsung to co innego - jest prawie idealny.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadne telefony z wychodzacych w 2019 poza Samsungiem nie maja limitow.

P30 Pro ma, jestem prawie pewien, że brat w Mi 9 tez miał ograniczenie, Mi 9T Pro ma 8 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej słynnej prądożerności Exynosa właśnie sam doświadczam (motka one action). Trochę komplikuje mi to użytkowanie telefonu, ładuję go przed snem i rano znów muszę podładować, by nie padł w trakcie :lol2: Biedne xiaomi wystarczyło naładować raz na dwa dni.

 

Odtwarzanie muzyki (z pliku) z jednoczesnym jej streamowaniem do głośnika bluetooth (kodek sbc) przez 8h

 

Exynos 9609 (10nm) - pożera ~35% baterii, czyli z 3500mAh wciąga 1225mAh

Snap625 (14nm) - ~20% z 4000mAh = 800mAh

 

Porażka. Tylko snapdragony.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej słynnej prądożerności Exynosa właśnie sam doświadczam (motka one action). Trochę komplikuje mi to użytkowanie telefonu, ładuję go przed snem i rano znów muszę podładować, by nie padł w trakcie :lol2: Biedne xiaomi wystarczyło naładować raz na dwa dni.

 

Odtwarzanie muzyki (z pliku) z jednoczesnym jej streamowaniem do głośnika bluetooth (kodek sbc) przez 8h

 

Exynos 9609 (10nm) - pożera ~35% baterii, czyli z 3500mAh wciąga 1225mAh

Snap625 (14nm) - ~20% z 4000mAh = 800mAh

 

Porażka. Tylko snapdragony.

 

Też tak uważam, mam snapa 636 i jest oszczędny. Zreszta w połączeniu z baterią 5500mAh ciężko to rozładować w ciągu dnia mimo że mam ekran 6.9cala to i tak przed spaniem zostaje mi powyżej 50% :E

 

Mediateki nie były by takie złe ale jak nie dają sterowników/źródeł to i sami sobie winni. Zawsze by byli jakąś alternatywą. Redmi note 8 pro pokazuje że mogą być dobre.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawne mediateki a raczej telefony oparte o nie po jakimś czasie zaczynały ciąć, lagowac itp. A że to były głównie chińczyk to mimo, iż niekoniecznie MT był temu winny to łatka jednak została przypieta.

Oraz kwestia alternatywnych ROM, które są na snapa głównie o ile nie wcale.

Dziś MT mam nadzieję dąży do bycia takim AMD, który Ryzenem namieszal troszkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi Note 10 Review ( fajna recka nie azjatycja i porownania so samsunga s10 i p30 pro. . )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediatek długo jeszcze nie będzie drugim AMD. Sukces AMD wynika z wielu zaniedbań Intela, a Qualcomm produkuje piekielnie dobre procesory o niewiarygodnej efektywności energetycznej. Wcześniej Qualcomm będzie zagrażał AMD niż Mediatek stanie się zagrożeniem dla Qualcomma.

 

Oneplus 7 pro 5g dostanie Androida 10 dopiero w 2020 roku. Xiaomi już ma zaktualizowane do 10 chyba wszystkie smartfony jakie mają dostać Androida 10.

 

Różnica w poborze energii pomiędzy Exynosem a Snapdragonem jest naprawdę ogromna. Trudno zweryfikować o ile więcej energii pobiera smartfon z Exynosem od wersji ze Snapdragonem podczas leżakowania ponieważ prawie zawsze jest zbyt wiele zmiennych jednak mogę porównać dwa tak samo skonfigurowane telefony i z moich obserwacji wynika, że dwuletni s8+ ze Snapdragonem rozładowywuje się dwa razy wolniej od s10 5g z Exynosem. S10 5g po przełączeniu na 4g radzi sobie trochę lepiej ale za wcześnie na wnioski po kilku dniach testów jednak już teraz widzę, że nawet po przełączeniu na 4g mimo 4500 mAh baterii ten telefon nie ma szans wytrzymać dłużej leżakujące niż s8+ z wysłużoną baterią (sprawność 86%). Z urządzeniami wyposażonymi w Snapdragona szkoda nawet porównywać. Podczas oglądania video (streaming) lub przeglądania internetu na s10 5g ubywa około 10% baterii na godzinę podczas gdy Xiaomi i Oneplus z sd855 mając baterie po 4000 mAh zużywają około 7% w skrajnym przypadku do 8% godzinę.

 

Skoro następca s10 ma wyjść tylko w wersji ze Snapdragonem to sądzę, że decyzja o zaprzestaniu rozwoju Exynosów musiała zapaść dużo wcześniej dlatego soc w s10 / Note 10 tak bardzo odstaje od konkurencji. Oczywiście w benchmarkach jest wszystko ok przez nierozsądnie podkręcone zegary ale w praktyce throttling występuje już przy normalnym używaniu kiedy coś się instaluje w tle albo przy intensywnym korzystaniu z wielozadaniowości.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/oppo-smartfon-reno-z-czarny-oppo.bhtml

 

reno Z za 999zł

 

sprawdzajcie czy macie u siebie w miastach, u mnie zeszły w 2 dni :lol2: :lol2:

 

@edit : właśnie sie dowiedziałem, że na stronie może pisać że są niedostepne a na sklepie mają kilka sztuk. Warto się przejść jak ktoś szuka do 1k smartfona

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić launcher z obsługą zmiany rozmiaru siatki, możliwością układania ikon oraz tworzenia folderów w szufladzie, który jednocześnie nie jest ciężką krową jak Nova. To co jest preinstalowane na Oneplusie to launcher typu bieda edition. Fajnie jakby launcher obsługiwał kartę Google now. Podobnie biedna jest aplikacja aparatu, która przypomina gcam ale z tym akurat już sobie poradzę. Może i lepiej, że system jest bardzo podstawowy ale chociaż launcher mogli dać porządny. Problem z ubijaniem aplikacji udało się rozwiązać czy skutecznie okaże się z czasem.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś strona WWW do sprawdzania cen historycznych w danym sklepie internetowym?

Na ceneo podobno można sprawdzać zmiany cen. Trzeba chyba tylko być zalogowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić launcher z obsługą zmiany rozmiaru siatki, możliwością układania ikon oraz tworzenia folderów w szufladzie, który jednocześnie nie jest ciężką krową jak Nova. To co jest preinstalowane na Oneplusie to launcher typu bieda edition. Fajnie jakby launcher obsługiwał kartę Google now. Podobnie biedna jest aplikacja aparatu, która przypomina gcam ale z tym akurat już sobie poradzę. Może i lepiej, że system jest bardzo podstawowy ale chociaż launcher mogli dać porządny. Problem z ubijaniem aplikacji udało się rozwiązać czy skutecznie okaże się z czasem.

 

 

kiedyś na słabszych telefonach używałem apex launcher i holo launcher.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...