Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do dyskusji na temat dziur w ekranie to jest naprawdę najgorsza możliwa odmiana wcięcia. Dziura jest o wiele gorszym od notcha rozwiązaniem, bo marnuje o wiele więcej miejsca. Nawet jak ktoś nie wyłącza/ ukrywa dziury to zostaje z ogromnym status barem i bezużyteczny 10 pikselami między dziurą a ramką kiedy notch zakłada umieszczenie kamer i czujników tak wysoko jak to możliwe, a nawet częściowo na ramce. Dobrze, że Samsung opatentował dziurawe amoledy i szkoda, że tylko na tak krótko. W przyszłym roku wszystkie droższe telefony na rynku włącznie z Oneplusem będą miały dziurawe ekrany. Przy rosnącej popularności kamer typu TOF można się spodziewać również wysypu chyba najgorszych możliwych dziur w formie rozepchanej szpary znanej z s10 plus i s10 5g.

 

Poza tym subiektywnie Notch nie przeszkadza mi tak bardzo, a jest to ciągle najlepsze rozwiązanie ponieważ pozwala na umieszczenie czujnika światła tam gdzie powinien być, zastosowanie dwóch kamer, prawdziwego stereo, a nawet odblokowania skaner twarzy 3d jak w Mate 20/30 pro i G8/x/s.

 

Trochę ponagrywałem video s10 i nie mogę się zgodzić, że ten telefon nagrywa świetnie. Źle dobiera ekspozycję, przy kontrastowych scenach ujęcia bardzo często są prześwietlone. Kolory poza tym, że są podkręcone czego nie mogę uznać za wadę choć wolę naturalne kolory to niestety są często przekłamane w niewiarygodnie dużym stopniu. Względnie poprawnie kolory wyglądają co najwyższej na ekranie smartfona kiedy uśredniane są duże powierzchnie, a przepalenia niewidoczne. Bardzo dobrze, może nawet najlepiej na rynku działa AF i stabilizacja o ile w ogóle stabilizacja działa, bo w 4k/60 nie działa wcale. Nie można wymusić w 4k30 funkcji wydłużonego naświetlania klatek. Nazywa się to różnie np. coś w rodzaju 'super płynne nagrywanie', a daje to filmowe lekkie rozmycie ruchu eliminując efekt szarpanych ruchów kamery, tutaj wręcz klatkowania jednak to nie jest akurat branżowym standardem, a szkoda. Ma też limity czasu nagrywania, które wyglądają śmiesznie w porównaniu z dwa razy tańszymi Oneplusami i LG. Ogólnie s10 nagrywa video mimo wszystko dobrze, może nawet bardzo dobrze ale na tle innych telefonów tej klasy tylko przeciętnie. To jest moje zdanie i oczywiście każdy ma prawo mieć własne jednak proponuję nie polegać wyłącznie na recenzjach, bo prawie wszyscy recenzenci są skłonni przemilczeć wiele istotnych wad co jest zdumiewające, bo nie ma produktów idealnych, a wybór najlepszego smartfona obecnie najczęściej nie sprawdza się do zakupu urządzenia z kilkoma mocnymi punktami ale sprowadza się do wybrania modelu, który ma najmniej słabych stron ponieważ każdy model ma rynku ma jakieś słabe strony lub obiektywne braki w wyposażeniu. S10 to świetny telefon, moim zdaniem jest to najlepszy smartfon na rynku, a do tego obecnie już bardzo dobrze wyceniony, a wręcz tani jak na możliwości jakie oferuje i z pewnością wart swojej ceny ale oczywiście pod kilkoma względami przeciętny, a nawet ma niestety kilka słabych stron.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej się produkuje, jak to samsungi są dobre, a ty chcesz samsunga na ksiajomi zmienić?

Ten Mi 9 SE chyba nawet pod każdym względem będzie gorszy od S8 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie... Seria mi9 jest najlepsza. Se lepsze od wszystkiego, mi9t najlepsze, a pro hiper uber ultra super.

Brak wad, same zalety.

 

Za 1500 alternatywa dla s8 to tylko u12

 

 

 

 

Wracając do dyskusji na temat dziur w ekranie to jest naprawdę najgorsza możliwa odmiana wcięcia. Dziura jest o wiele gorszym od notcha rozwiązaniem, bo marnuje o wiele więcej miejsca. Nawet jak ktoś nie wyłącza/ ukrywa dziury to zostaje z ogromnym status barem i bezużyteczny 10 pikselami między dziurą a ramką kiedy notch zakłada umieszczenie kamer i czujników tak wysoko jak to możliwe, a nawet częściowo na ramce. Dobrze, że Samsung opatentował dziurawe amoledy i szkoda, że tylko na tak krótko. W przyszłym roku wszystkie droższe telefony na rynku włącznie z Oneplusem będą miały dziurawe ekrany. Przy rosnącej popularności kamer typu TOF można się spodziewać również wysypu chyba najgorszych możliwych dziur w formie rozepchanej szpary znanej z s10 plus i s10 5g.

 

Poza tym subiektywnie Notch nie przeszkadza mi tak bardzo, a jest to ciągle najlepsze rozwiązanie ponieważ pozwala na umieszczenie czujnika światła tam gdzie powinien być, zastosowanie dwóch kamer, prawdziwego stereo, a nawet odblokowania skaner twarzy 3d jak w Mate 20/30 pro i G8/x/s.

 

Trochę ponagrywałem video s10 i nie mogę się zgodzić, że ten telefon nagrywa świetnie. Źle dobiera ekspozycję, przy kontrastowych scenach ujęcia bardzo często są prześwietlone. Kolory poza tym, że są podkręcone czego nie mogę uznać za wadę choć wolę naturalne kolory to niestety są często przekłamane w niewiarygodnie dużym stopniu. Względnie poprawnie kolory wyglądają co najwyższej na ekranie smartfona kiedy uśredniane są duże powierzchnie, a przepalenia niewidoczne. Bardzo dobrze, może nawet najlepiej na rynku działa AF i stabilizacja o ile w ogóle stabilizacja działa, bo w 4k/60 nie działa wcale. Nie można wymusić w 4k30 funkcji wydłużonego naświetlania klatek. Nazywa się to różnie np. coś w rodzaju 'super płynne nagrywanie', a daje to filmowe lekkie rozmycie ruchu eliminując efekt szarpanych ruchów kamery, tutaj wręcz klatkowania jednak to nie jest akurat branżowym standardem, a szkoda. Ma też limity czasu nagrywania, które wyglądają śmiesznie w porównaniu z dwa razy tańszymi Oneplusami i LG. Ogólnie s10 nagrywa video mimo wszystko dobrze, może nawet bardzo dobrze ale na tle innych telefonów tej klasy tylko przeciętnie. To jest moje zdanie i oczywiście każdy ma prawo mieć własne jednak proponuję nie polegać wyłącznie na recenzjach, bo prawie wszyscy recenzenci są skłonni przemilczeć wiele istotnych wad co jest zdumiewające, bo nie ma produktów idealnych, a wybór najlepszego smartfona obecnie najczęściej nie sprawdza się do zakupu urządzenia z kilkoma mocnymi punktami ale sprowadza się do wybrania modelu, który ma najmniej słabych stron ponieważ każdy model ma rynku ma jakieś słabe strony lub obiektywne braki w wyposażeniu. S10 to świetny telefon, moim zdaniem jest to najlepszy smartfon na rynku, a do tego obecnie już bardzo dobrze wyceniony, a wręcz tani jak na możliwości jakie oferuje i z pewnością wart swojej ceny ale oczywiście pod kilkoma względami przeciętny, a nawet ma niestety kilka słabych stron.

 

Zdecyduj sie. Świetny, przeciętny czy wybrakowany? Bo nie może być jednocześnie każdym z nich.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem na grupie Srajomi, że czarny motyw na ekranie IPS oszczędza baterię 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem na grupie Srajomi, że czarny motyw na ekranie IPS oszczędza baterię 8:E

 

Xiaomi najlepiej oszczędza baterie leżąc wyłączony w koszu ma śmieci. Ale to jak wiele innych słuchawek.

 

Wypowiedziałem w Orange umowę i rozglądam się za alternatywa. Dwa nr płaciłem po 35zl/m-c z 10 i 7gb netu, sms/MMS za free.

Nie widzę ciekawszej opcji u innych :hmm:

 

Poza tym nie ma nigdzie ciekawej oferty na słuchawki. Za mate 10 lite płaciłem 33zl/m-c przy wtedy rynkowej cenie 1400zl. Teraz nie ma dosłownie nic. Nawet u11 za 1000zl się wyprzedal :(

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kończę abo za miesiąc i wynoszę się z play, mam opcje dwie:

 

Plush abo za 25pln, no limit + 10GB neta rosnące wraz ze stażem + dodatkowe 10GB na samego YT. Umowa bezterminowa.

 

Orange Flex. 25pln za 15GB lub 30pln za 30GB. Oczywiście nolimit oraz opcje do włączenia typu socialpass, video pass.

 

 

Uwzględniając, że nie chcę żadnych śmieciowych sieci typu Virgin czy inny Lajt to są moim zdaniem jedyne rozsądne propozycje na dzień dzisiejszy. Od wielu lat nie miałem Plusa na żadnej z usług których używam i chyba właśnie do Plusha się wyniosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie słyszałem o tym Orange flex :hmm:

Bardzo ciekawe. 50zl za dwa nr z all4free to dobra oferta, tak samo plush abo.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kończę abo za miesiąc i wynoszę się z play, mam opcje dwie:

 

Plush abo za 25pln, no limit + 10GB neta rosnące wraz ze stażem + dodatkowe 10GB na samego YT. Umowa bezterminowa.

 

Orange Flex. 25pln za 15GB lub 30pln za 30GB. Oczywiście nolimit oraz opcje do włączenia typu socialpass, video pass.

 

 

Uwzględniając, że nie chcę żadnych śmieciowych sieci typu Virgin czy inny Lajt to są moim zdaniem jedyne rozsądne propozycje na dzień dzisiejszy. Od wielu lat nie miałem Plusa na żadnej z usług których używam i chyba właśnie do Plusha się wyniosę.

 

A wiesz, że obecnie w Play jest oferta utrzymaniowa za 25 (a jak powalczysz to nawet za 20zł/msc) z umową bezterminową? Wszystko nielimitowane i 24GB (przy 25zł) lub 12GB (przy 20zł/msc) internetu? Więc słaby sens jest przenoszenie się do Plusha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że obecnie w Play jest oferta utrzymaniowa za 25 (a jak powalczysz to nawet za 20zł/msc) z umową bezterminową? Wszystko nielimitowane i 24GB (przy 25zł) lub 12GB (przy 20zł/msc) internetu? Więc słaby sens jest przenoszenie się do Plusha ;)

 

Play w środku wielkiego miasta (Gdańsk) zerwał umowę na BTSa LTE w miejscu gdzie pracuję. Zasięg jest, rozmawiać można, necik pokrywają sąsiednie nadajniki ale przez to, że są daleko a sygnał się strasznie odbija w okolicznych budynkach Play ma upload 0,01MBps i DL 2Mbps. I tak już ponad rok mają to miejsce w dupie. W biurze mam firmowe wifi, ale jak tylko wylezę gdziekolwiek, to net jest nieużywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play w środku wielkiego miasta (Gdańsk) zerwał umowę na BTSa LTE w miejscu gdzie pracuję. Zasięg jest, rozmawiać można, necik pokrywają sąsiednie nadajniki ale przez to, że są daleko a sygnał się strasznie odbija w okolicznych budynkach Play ma upload 0,01MBps i DL 2Mbps. I tak już ponad rok mają to miejsce w dupie. W biurze mam firmowe wifi, ale jak tylko wylezę gdziekolwiek, to net jest nieużywalny.

Jasne, myślałem, że zmieniasz z powodu słabszej oferty ;) Ja osobiście będę próbował teraz dla mamy wywalczyć te 20zł/msc, bo akurat u mnie w mieście Play daje rade z zasięgiem całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do 1500 zł dla żony. Obecnie ma Galaxy S8, więc coś o podobnych gabarytach. Mi 9 SE jest w tej kwocie. Głównie telefon używany do internetu więc dobra bateria mile widziana. No i aparat żeby robił dobre zdjęcia.

 

szukasz czegoś o podobnych gabarytach czy możliwościach? Pamiętaj, że przechodzenie z flagowca na średniaka wiąże się z niektórymi bolączkami jak sam fakt działania (powtarzam, działania - prawidłowości autofocusa i innych a nie statycznych zdjęć) aparatu czy zasięgu.

Bo jeśli chodzi o gabaryty to kup jej po prostu S9 - jednakże "dobra bateria" nie idzie w parze z tym telefonem.

 

Jeśli gabaryty da się przeżyć to od siebie polecę Oppo RX17PRO, HTC U12 lub Nokie 7 Plus - słuchawki często dostępne na promocjach w okolicach 1500zł. Będą to sensowne następcy (a nie zastępcy) S8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 7 Plus jako następca S8? Chyba coś Ci się pomyliło :D

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam. Ciężko o lepszą ofertę dla dwojga. A jeszcze jak nie używasz głównego numeru to płacisz tylko 9 zł zamiast 39 plus 9 zł (ja mam 29 +9) U mnie to zdaje egzamin celująco bo mam jeszcze służbowy.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 7 Plus jako następca S8? Chyba coś Ci się pomyliło :D

 

 

mea culpa, chodziło o nokie 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.1 nie będzie następcą s8. Aparat nie jest az tak dobry, aby rywalizować z choćby u12.

Nie wiem czy jest lepszy od u11 ;)

 

Świetnym telefonem jest w moim mniemaniu zenfone 4 pro. Patrząc na możliwości zenfonow od serii 3 oraz podzespoły to powinien to być kozak.

Kiedyś był w xkom za 1400zl outlet z otwartym opakowaniem

 

Dla potomnych

https://www.x-kom.pl/p/396913-smartfon-telefon-asus-zenfone-4-pro-zs551kl-6-128gb-dual-sim-czarny.html

Brałbym zdecydowanie zamiast u11, gdyby był w takiej cenie wtedy.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1,5k nie ma w tym rozmiarze. W sumie, poza s10 i IP nie będzie.

I nie, mi9 SE też nie.

 

Za 1500zl najlepszym telefonem jest u12 pod każdym względem, poza bateria. Bo jednak są w tym aspekcie lepsi ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa z tą S8. A ile trzeba wydać na coś tych gabarytów z porządną baterią i aparatem? Czy lepiej czekać na jakieś nowe modele?

 

Zdecydowanie polecam Pixela 3. Tylko kup bezpośrednio ze strony Google albo Amazona.

 

Ewentualnie jak ma być rzeczywiście do 1500 to możesz kupić wersję 3A ale wygląda gorzej i nie jest wodoszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oneplus 7 Pro ładuje się od 5 do 100% aż 90 minut. Czyli o 10 minut dłużej niż mi9t pro. Podobno obsługuje ładowanie napięciem 5V aż do 3A. Mam w domu 2 ładowarki pd (60w) i dwie qc 4.0+/pd. W praktyce żadna nie daje więcej niż 1.7 - 2A, a przy minimalnym wzroście temperatury gdzieś tak po 5 minutach ładowanie zwalnia do 0.9 - 1.0 A, na jednej z ładowarek do 0.6 - 0.7 A. W praktyce naładowanie tego telefonu w samochodzie albo z power banku trwa co najmniej 4 godziny. Najwyższy czas aby Google zrobiło z tym porządek i wymusiło na chińczykach zgodność z pd. Ładowarka samochodowa do Oneplusa kosztuje 60 funtów i ładuje inne urządzenia natężeniem 1 A. Power bank z obsługą VOOC też jest bardzo drogi. Samsung ma swoje adaptive fast charge ale standard jest w 100% zgodny z qc 2.0 i pd, tak samo, a nawet lepiej to wygląda u Xiaomi, które rozwija turbo charging ale jest zgodne z qc 4.0/pd i tak to powinno wyglądać u wszystkich. Chociaż bazowa zgodność z PD 15w ze standardową implementacją powinna być rynkowym standardem. Sytuacja kiedy firmowe akcesoria ładują telefon ponad 5 godzin prądem 0.6 - 0.7 A wymuszając zakup akcesoriów od producenta w złodziejskich cenach to poważna patologia. Nawet produkty Appla są zgodne z PD i zgodność z akcesoriami jest ustandaryzowana. Kupując Oppo trzeba doliczyć jakieś 600 -700 złotych na power bank, ładowarkę samochodową i dodatkową ładowarkę to prostacka i bezczelna próba wyłudzenia pieniędzy na obsługę posprzedażną. To tak jakby producent samochodu wymagał stosowania oleju, którego bańka kosztuje 1000 zł, a silnik po wykryciu innego oleju obcinał moc.

 

Jak to obecnie wygląda u Huawei? Z tego co pamiętam nie było zgodności z pd/qc ale przynajmniej producent nie utrudnia życia, bo każda nowoczesna ładowarka ładuje te telefony prądem chyba 2A więc można powiedzieć, że jest zachowany jakiś minimalny standard.

 

Bardzo zaskoczył mnie s10. W 30 minut ładuje baterię od 5% do 59%, a ładowanie do pełna 4500 mAh trwa 81 minut (do 90% prawie równą godzinę) dołączoną do zestawu ładowarką 25w, a są dostępne ładowarki 40w, które pomimo obsługi przez s10 adaptive fast charge do 25w są podobno w stanie troszeczkę przyspieszyć ładowanie. Szybka ładowarka qi Xiaomi ładuje bezprzewodowo s10 szybciej niż dowolna nie oryginalna ładowarka przewodową ładuje OnePlusa. Oglądałem recenzje Oneplusa w języku polskim i tylko Michał Pisarski zwrócił na to uwagę, również tylko on zwrócił uwagę na nieporządaną właściwość zoomu x3/x5 czyli konieczność używania zoomu cyfrowego dla uzyskania przybliżenia x2 - x2.9. W praktyce obiektyw 50 mm przydaje się często, jest to złoty standard w fotografii, pozwala uzyskać naturalną perspektywę i prawidłową geometrię. Tak naprawdę nie wiem do czego mogę wykorzystać zoom x3/x5 szczególnie w telefonie z kiepskiej jakości teleobiektywem. Ogólnie uważam, że OnePlus 7 pro to bardzo przyzwoity smartfon ale kilka rzeczy mnie w nim irytuje. Poza opisanymi już irytujące są drobne problemy z oprogramowaniem i słaba ergonomia. Ogólnie oceniając ergonomię nowoczesnych flagowców większość wypada słabo ale Oneplus wyróżnia się negatywnie nawet mając to na uwadze. Pod względem szybkości działania i ekranu ten telefon miażdży całą konkurencję chociaż ekran jest dużo ciemniejszy niż w s10, a nawet mi9t pro jednak pozostałe cechy ekranu to poziom s10, który działa tylko w 60 hz, również głośniki są wspaniałe i dają nawet trochę basu. Nie wiem jak dość niska jasność wpływa na czytelność w słońcu, bo w zależności od powłoki antyodblaskowej, której jakości nie jestem w stanie zweryfikować ekran może okazać się nieczytelny lub wystarczająco jasny. Moim zdaniem Oneplus 7 pro jest jednak zdecydowanie za drogi i trudno powiedzieć czy warty swojej ceny w przeciwieństwie do s10, którego cena jest w pełni uzasadniona wyposażeniem i jakością produktu. Nawet będąc bardzo upierdliwym nie jestem w stanie znaleźć żadnych poważnych wad w s10 może poza procesorem ale pojemność baterii częściowo to równoważy i nie stanowi to większego problemu. W PC marku work 2.0 uzyskuje 7200 punktów i jest to wynik zbliżony do Pixela 2 xl, a telefony z sd855 8500 - 10000+ (sd845 7500 - 8500+) natomiast w 3d marku 4500 kiedy urządzenia z SD855 uzyskują ponad 5500 pkt, przy intensywnym używaniu szybko dochodzi do throttlingu jednak nie jest to kluczowa wada. Antutu nigdy nie instaluję, bo to chińska atrapa benchmarka, natomiast geekbench to test syntetyczny w 100% zależny od CPU. Bardzo dobrym benchmarkiem dla smartfonów jest pc mark - wyniki z tego benchmarka idealnie odzwierciedlają wrażenia z użytkowania smartfona - subiektywnie s10 działa podobnie jak Pixel 2 XL, a Exynos w s10 jest technologicznie na poziomie sd835 po OC dzięki czemu działa ciut szybciej ale żre więcej prądu od sd835 i jest bardziej podatny na throttling. Oczywiście taki skansen technologiczny we flagowcu jest żałosny ale nie ma ogólnie większego wpływu na subiektywne wrażenia i przez większość czasu jedynie przypomina o sobie zużyciem energii i śmiesznymi limitami nagrywania 4k/60. OP 7 pro wykręca co najmniej 50% dłuższy sot mimo mniejszej baterii. Zresztą tak samo wygląda porównanie z mi9t pro, lg g8s, a nawet Pixel 4 XL osiąga o 30-40% dłuższy sot mimo, że miałem go kiedy oprogramowanie na nim było jeszcze mocno niedopracowane ale tak naprawdę soc i wszystko co z tego wynika to jedyna poważna wada s10 mimo wszystko jest to żenujące mając na uwadze cenę tego telefonu. Jest to szczególnie uciążliwe przy mało intensywnej eksploatacji, bo telefon kiedy leży nieużywany zużywa 2.5% baterii na godzinę w zasięgu 5g i około 1.5%/h po wymuszeniu 4g - średnio podczas 16 godzin telefon zużywa około 30% baterii na samo czuwanie. S10 w wersji jaką kupiłem jest droższy nawet od iPhone 11 pro, a nawet flagowce z 2018 działają odrobinę szybciej i są zauważalnie oszczędniejsze od s10. Tak jak w przypadku wielu smartfonów można powiedzieć, że to takie Polonezy z silnikami Mercedesa AMG, tak s10 można powiedzieć, że to Mercedes z silnikiem Poloneza, który może nie jest szybki ale za to dużo pali.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja kiedy firmowe akcesoria ładują telefon ponad 5 godzin prądem 0.6 - 0.7 A wymuszając zakup akcesoriów od producenta w złodziejskich cenach to poważna patologia. Nawet produkty Appla są zgodne z PD i zgodność z akcesoriami jest ustandaryzowana. Kupując Oppo trzeba doliczyć jakieś 600 -700 złotych na power bank, ładowarkę samochodową i dodatkową ładowarkę to prostacka i bezczelna próba wyłudzenia pieniędzy na obsługę posprzedażną. To tak jakby producent samochodu wymagał stosowania oleju, którego bańka kosztuje 1000 zł, a silnik po wykryciu innego oleju obcinał moc.

 

 

poleciałeś z tą kasą. Vooc powerbank u majfriendów to koszt około 100zł (w polsce ciężko o niego, a jak jest to rzeczywiście w wysokiej cenie ~250zł)

Kabel z oryginalną ładowarką to około 80zł

ładowarka samochodowa z supervoociem (i wsparciem do vooc) 150zł

 

ogólnie to prywatnie używam powerbanka od hamy 5V/3A i ładuje pełną mocą, więc też nie wiem skąd te informacje masz, że leci tak mały prąd.

 

 

po drugie - ładowarki z dashcharge działają z i identyfikują się w oppo jako vooc - taka ciekawostka :)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w kwestii ładowania fona mocno kibicuję Google żeby pomysł wymuszenia na wszystkich producentach Androidowych obsługi Power Delivery wszedł w życiu. To chore, że obecnie co producent to trzeba mieć specjalną ładowarkę a czasem i kabel, aby 'szło ile fabryka dała'. A tak przynajmniej będzie jeden uniwersalny standard, a jeśli ktoś będzie chciał dorzucić od siebie coś jeszcze szybszego to też będzie miał taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że ilość detali z 108mpx Mi note 10 powala na kolana, jednakże paleta barw jest na kiepskim poziomie. Zdjęcia mają za mało kolorów, aparat gubi się przy różnicach kontrastu.

Podobało mi się też nagrywanie 4k 30fps na każdej soczewce i naturalny DSLR. Jednakże w żaden sposób nie jesteśmy w stanie go nazwać allrounderem. Xiaomi nie daje rady w oprogramowanie i ten sam kadr potrafi wychodzić różnie. Zdjęcia w nocy poniżej oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę ceny z oficjalnego sklepu, z którego większość ludzi kupuje akcesoria. 108.99 gbp (z kablami) płaciłem za ładowarkę samochodową i drugą dash charge w oficjalnym sklepie - tyle to kosztuje. Ceny są prostackim złodziejstwem. Sam kabel jest cholernie drogi. Można ewentualnie sprowadzić z Chin ale ceny jakie podajesz to nie są nawet ceny od chińskich reselerów tylko losowych Januszy biznesu z Alliexpres sprzedających podróbki. Żadna z 4 ładowarek jakie mam w domu ani żadna z dwóch ładowarek samochodowych ani żaden power bank nie ładuje prądem 3A mimo teoretycznego wsparcia. Nie. Nie kupuję najtańszych ładowarek. Wiem, że producent obiecuje 3A i pewnie istnieją gdzieś na świecie takie ładowarki choć też nie sądzę aby przez agresywne limity temperatury baterii telefon ładował się takim prądem dłużej niż kilkanaście minuty. To nie jest tylko wada Oneplusa ale większości chińskich producentów.

 

Jak ktoś nie wierzy to niech sam sprawdzi ceny. Nie da się tego obronić, to tak jakby bronić Exynosów Samsunga. Jeśli rzeczywiście w jakimś porządnym sklepie jest taniej to tym gorzej to o nich świadczy. Nawet Apple sobie na takie coś nie pozwala.

 

Samo działanie na baterii jest natomiast spoko. Przy 3 godzinach sot zostaje wieczorem około 50 czasem 60%. Używam 60 hz, bo z jakiegoś powodu 90 hz jest dużo bardziej prądożerne. Nie wydaje mi się aby była to wina Adreno. Raczej sterowników lub samego Androida. Z jakiegoś powodu chociaż nie ma to logicznego uzasadnienia energia znika wyraźnie szybciej w fhd/90 niż whqd/60 sądzę jednak, że jest to do naprawienia.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...