Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak to się sprawuje, a przede wszystkim aparat. IMX362 na spectra 160 z OIS :hmm:

Dokladnie to samo, co np. w zenfone 4

 

Sharp Aquos S2 C10 za 400zl

 

 

kurde, jak na tą cenę to wygląda obiecująco cały telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakiś czas temu ten telefon i zastanawiałem się nad zakupem dla młodego. Fajny ma adres na naklejce z tyłu, zobaczcie w komentarzach na bg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sharp jest co chwila na pepperze, ale on nie ma OIS. Mimo to telefon bardzo fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung zaczyna mi imponować. Właśnie ogłoszono, że S8 dostanie aktualizację do androida 10,a więc 3 dużą aktualizację. W końcu coś się zmienia na plus. Chyba ktoś zrozumiał, iż powinni gonić Apple, bo są od lat liderem na rynku androidowym. Ostatnia integracja i tworzenie ekosystemu m.in. współpraca tablet-telefon (możliwość przesyłania notatek, odbierania smsów/połączeń na tablecie czy samsung cloud) są w końcu namiastką tego co jest mocnym plusem

Apple, a czego próźno szukać w androidzie. Oby tak dalej...

 

Btw. W xkom pojawiły się Pixele 4. 3999zł za 4 i 4999zł za 4XL w wersjach 64gb :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung zaczyna mi imponować. Właśnie ogłoszono, że S8 dostanie aktualizację do androida 10,a więc 3 dużą aktualizację. W końcu coś się zmienia na plus

Ogłoszono jak ogłoszono. Na razie jest "jakiś Pan z niemieckiej pomocy technicznej Samsunga powiedział". Nie rozpędzałbym się tak - pożyjemy zobaczymy ;)

Aczkolwiek dziwi mnie aż tak duża niechęć producentów do aktualizacji wydawałoby się, że na tak konkurencyjnym rynku to by się mogło opłacić, zwłaszcza, że nie oszukujmy się te nowe wersje Androida cudów nie wnoszą, zwłaszcza w Samsungach które jakieś pierdoły typu tryby desktop czy apki w okienkach to już mają od lat.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sharp jest co chwila na pepperze, ale on nie ma OIS. Mimo to telefon bardzo fajny

 

Datasheet nic nie mówi o OIS, kimovil wskazuje na cyfrową, dane w sieci różnie :E

 

Nie zmienia to faktu, że bardzo ciekawa słuchawka. I mała mimo czytnika palucha z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsumgowi kończy się od przyszłego roku patent na wyłączność w stosowaniu dziurawych oledów więc lepiej kupić 7t pro niż czekać na 8. Prawdopodobnie wszystkie droższe telefony w 2020 roku dostaną dziury w ekranach. Oby tylko dziury, bo niskie ceny kamer tof mogą spowodować wysyp flagowców z szerokimi szparami jak s10 plus.

 

Mi aż tak bardzo nie przeszkadza ani dziura ani notch, bo wyłączenie tego fragmentu ekranu to jedna z pierwszych rzeczy jakie robię podczas konfiguracji ale wiem, że niektórzy mają alergię na notche. Dziura jest bardziej inwazyjna i wyłączenie jej zabiera większy fragment ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdemu nie dogodzisz, jednym nie podobaja sie notch, krople, wysuwane kamery, dziury, a mi jesli dobrze dziala to jest ok, xiaomi dalo dla mnie ciala za powiadomienia w telefonach ktore maja lezke, nie bylo go, nie wiem jak jest teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo notorycznie nie oddajemy swojej prywatności i wszystkich uprawnień innym apkom. Robię szumu o nic, wiadomo jak aplikacje na androidzie są chętne na wszelkie uprawnienia. Zresztą logika świata jest chora, USA może nas inwigilować i śledzić, każdy daje na to przyzwolenie, ale jak już chiny to nie daj boże, tragedia. Śmieszne czasy...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dane nie sa wysylane do USA to nagle bee, najbardziej mnie smieszy to ze kazda komenda glosowa ktora wypowiesz do telefonu z androidem potem jest dostepna do odsluchu :E to jak historia z androida z ktorej dowiesz sie gdzie i kiedy byles

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taniej będzie zakupić oba w normalnej cenie w Azji. Reno 2 jest bardzo fajny ale uważam, że lepiej kupić Oppo OP7t.

 

OP7t kosztuje około 2.5k, a reno 2 uwzględniając rabat pół tysiąca czyli wartość 'darmowego' telefonu będzie dobrze poniżej 2k ale to jednak średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy kto co potrzebuje.

 

Reno 2 ma lepszy aparat od X10 Zooma i jest konkurencją dla P30 Pro oraz S10tek. Taki OP7T odstaje w tej bitwie. Ma też 800hz Żyroskop dzięki temu udało im się osiągnąć genialną stabilizację obrazu przy 1080p60fps (podobnie w reno 2z i samsungach S10)

 

Zarzucili specjalnie 730G zamiast 8xx bo ten procesor jest najopłacjalniejszy i świetnie ogarnia algorytmy przetwarzania zdjęć - dlatego też Xiaomi Mi Note 10 dali ten procesor żeby z ceną nie wylecieć w górę. Gdzieś czytałem sensowny artykuł na ten temat, że firmy dostały genialną cenę na 730G, który oferuje świetne wyniki NPU potrzebne do algorytmów przetwarzania zdjęć i trybu nocnego.

 

Po za procesorem reno 2 jest praktycznie flagowcem od środka. Jedynie czym odstaje to brakiem wodoszczelności i nie ma ładowania indukcyjnego.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sd730 ma jak najbardziej sens i mi nie robi żadnej różnicy czy soc to sd730g czy sd855 ale sporo ludzi nawet tutaj zwraca uwagę głównie na procesor podobnie jak 10 lat temu kiedy Android lagował nawet na high endowym sprzęcie. Myślę, że jakieś podstawowe zabezpieczenie przed wodą tam dokładają. W przypadku OP 7 Pro specjalnie się nie przejmuje i myje telefon w wodzie, usb niby jest uszczelnione. Mam nadzieję, że nie padnie. Gorzej z brakiem qi. Używając nie doceniałem tego udogodnienia ale w OP7P strasznie mi przeszkadza konieczność ładowania i regularnego kontrolowania % naładowania. Cewka indukcyjna podłączona do usb kosztuje dosłownie kilka usd, nie rozumiem takiej głupiej oszczędności w bardzo drogim telefonie.

 

W Oppo Reno 2 poza gorszym soc jest jednak też gorszy ekran choć dla mnie akurat też 90hz nic nie zmienia i wcale nie potrzebuje tego bajeru to większość recenzentów przeżywa prawdziwy orgazm opowiadając o przewijaniu tekstu na OP 7t/pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Możecie polecić jakąś sprawdzoną aplikację [może być płatna] do masowej wysyłki SMS?

Kolega chce oddać dużą ilość głosów w jakimś konkursie i szuka czegoś do takiej wysyłki.

Sprawdzał jakieś apki, ale wysyłały one wielokrotność tekstu w jednej wiadomości, a chodzi o to, żeby każdy tekst był osobnym SMSem.

 

Pozdrowienia!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S11 na Europę z Exynosem 990. Na pewno nie kupię tej wersji ale tym razem oleje Samsung pay i kupię w Hongkongu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIUI a EMUI to wybór jak między amputacją ręki a nogi. Ja też nie kupiłbym teraz telefonu z takim notchem i ekranem 5.8" 19.5:9 bo jest malutki.

 

EDIT. Ok, ekran ma 18.7:9 ale to wciąż 5.8", dla mnie za mało.

 

W sumie powiedziałbym, że P20 to lepszy aparat i gorsza cała reszta.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 5,5" także 5 8" mnie nie przeraża tak, jak ogrom Note 8 pro :hmm:

Są w Orange do wzięcia w abo za 35zl po 50zl/m-c na 24m-ce. Dobrze cenowo to wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz 5.5" pewnie 16:9? No to ten 5.8" 18.7:9 będzie miał taką samą powierzchnie ale będzie węższy, do oglądania YT np. będzie gorzej się sprawował niż Twój poprzednik. No ale to wiesz, zależy co lubisz. Note 8 Pro jest tylko 0.5cm większy od HTC U11, który miał 5.5" 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...